rajukas

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

32 meeldimist
4 postitust
173 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ei tea sinu sõiduvõimeid ja marsruudil olevate paikade külastus (vaatamis) soove. Kuid, kui tahad kiiremini kohale, siis esimese ööbimise valiksin Poolas. TT on minu arust kõige parem. Kasutaja juba selle sajandi algusest ja täiesti rahul. Muidugi kõigeparem oleks, kui see oleks uuendatud viimase järgi. Võiksid natuke täpsemalt reisi soovidest rääkida. TT-st saad valida kiirema ja otsema tee. Kiiremaks kohalejõudmiseks vali ikka maksustatud kiirteed. Itaalias kõrvaldeedel saad sõita ainult 30-40kmh. Küla lõppeb, teine kohe algab. Koerale tunnen kaasa.

Olen juba 16 aastat TT nn fänn. Hätta ei ole ta mind jätnud kordagi. Nüüd on uue ostes palju soodustusi kah.

Riia (veehoidla) elektrijaama juures on teetööd. Kaks nädalat tagasi need ei seganud liiklust. Aga nüüd, ei tea.

Vaata eelnevatest postitustest poola teeremontide lehekülge, peaks olema kõige täpsem. Bialystokist Warssavisse on , aga suurt ei sega. Lõunapoole peaks olema kiirtee korras. Oleneb millist teedpidi lähed.

Kui just kuuajalisele reisule lähete, siis on kõik ok. Aga väiksema aja jooksul,siis kas põhja Poola või lõuna . K V kandist saab ju ka saksas käija. Sealgi palju vaatamist. Muidugi on põhja poolas palju vaadata. Kunagi sõitnu ka Sopotist Wroclavi. Aga kas tasub ikka see pikk sõit (S-KV) ette võtta?

Eks seda GPSi pandud lõpppunktini jõudmist tasuks algajal demost järgi vaadata. Vanad sõitjad teavad kindlasti peast teed poola piirini ja ei lähe Kaliningradi peale. Ja Horvaatia on ilus nii ülevalt alla, kui alt üles. Jah, kahjuks pead läbi lugema eelnevad postitused. Jõudu.

Mnjaa, olid ajad, kui sealkandis piiril hakkasin ID kaarti andma, vaatas piirivalvur seda öeldes "aa estonia", ning tee oligi vaba. Ainult juhi omast piisas. Eks nüüd ole teised ajad.

Minu arust võiks teema tõstatada uuesti kuu enne reisi. Siis saad kindlasti värsket infot.

Kasutan juba 15 aastat TT. Kuna hätta pole sellega kusagil jäänud, siis võite ise arvata, mida soovitan. Ei ole selle margi müüja. Ta on juhtinud mind läbi imelikke teid, kuid alati otse ja kiiresti. Praegu on veel 6000, kuid kavatsen vahetada 6100 vastu. Sõidan ainult euroopas. Varem oli üks foorum, kus navidest palju juttu, kahjuks see foorum on läinud hingusele.

ilts, palju ta UK maksab. TT kodulehel 399,00.

Kui vaadata sinu marssruuti, siis tundub tee pikkuseks tuleb kusagil 10000-12000 km. Muiduri oleneb kui suure ringi teed. Kas lähete Prantsusmaal ookeani kallastpidi? Kui sügavale Hispaanias lõunasse?

Tere. Vaata eelnevaid postitusi, tee eel kalkulatsioonid. Suve keskel küsi uuesti, sest siis on rohkem tripikaid reisinud ja saad värskema-täpsema info. Kui pikalt on reis planeeritud?

Pakun välja teha uus foorum EUROOPA TEED, või midagi sellist. Lehekülgi on juba kogunenud palju ja eesots juba vananenud. On ka ära risustatud nn isehakanute poolt. Las nemad jäävad siis sellele leheküljele oma tõekspidamistega.

Merike1 Kas teistes riikides on teistsugused inimesed? Kas sealsed seaduste tegijad hoolivad vähem oma rahvast, kui meil? Sa sõidad ju nii aeglaselt, mõõtmiste vahe ei ole nähtav. Liigu kuidas tahad, aga ära sega oma liikumisega teisi, kes kiiremini sõidavad.

lillykass Poolast liikluskaamera pildi eest trahvi ei tule. Ei ole veel ühtset süsteemi,millest kunagi juttu oli.

Juba hakkasin mõtlema,et kas olen tõesti ainuke selline sõitja, kes siin kommib mõistlikku sõidustiili. Mulle tuli vahepeal selline mõte, et äkki on tohohi nime taga Villu Vane. Nii tema jutu sarnane. Ei tea millise kiirusega tohoh sõidab kiirteel, kus pole piirangut? Soovitakse ju sõitjatele naela rehvi. Ma soovitaks aga seda, et pole teel ees selliseid, nagu tohoh ja muid segajaid.

Eks igaüks vaatab oma rikutuse poolt. Võiks jääda ikka teemasse.

tohoh, eksid päris palju. Mujal sulandun selle riigi liiklusesse, nagu seal sõidetakse. Eesti sõidustiiliga see juhtuks. Seoses sellega, pole ka ohtlikke olukordi tekitanud ja alati terve autoga koju jõudnud. Ka trahve pole saanud. Kaugele minematta, näiteks Läti, kus hoian paremale tee serva, kui kiirem tagant tuleb. No nii, nagu seal kombeks. Mitte nii, nagu mõned eestlased, kes tee kesk telgjoone ääres. Ehk oled sinagi selline? Üldiselt 99% saabun eestisse öösel või vastu hommikut. Nagu olen juba eelnevalt öelnud, adrenallini tõstmisest pole huvitatud. Muidu tulen Pärnust ikka oma sõiduga ja kui minujaoks keegi ees jokutab liiga täpse sõidukiirusega, siis möödun sellest autost. Sinu kahjuks olen ma siis juba ammu kodus, kui sina veel teel.

Kahjuks võtsin mina seda solvamisena (arvatavasti veel mõned?). Ei ole täheldanud, et seda foorumit kasutatakse sama moodi nagu Delfit (p.seinana). Nimede järgi on kõik kauaaegsed kommijad (mitte nii anonüümsed, kui mujal). Kirjavigu tekib ikka. Minulgi juhtub neid. Jaanika postituse üle pole küll ilgutud, väikesed norimised on alati asja ette. Oleks Jaanika asemel olnud keegi Jaan, oleks samad kirjutised. Kurat, kas siis bussijuhid kihutavad hullusti, nende sõiduaeg on lühem koos peatustega, kui oli Jaanikal? Sellepärast ka sellised küsimused ja ütlused. Ja need polnud solvavad (arvan mina), sest oma kirjutistes püüan solvamisi vältida. Muidugi oleks parem olnud, kui Jaanika oleks sellest teekonnast konkreetsemalt kirjutanud. Aga võib-olla on Jaanika see, kelleks sina teisi kommijaid st. anonüümseid pead. Loodan, et ka edaspidi tuleb sinu sulest asjalikke kommentaare ja õpetusi algajatele, nagu vanasti.

Ja, sa oled kirjutanud, et ööbid ja nö kolad ringi. Aga ilma pikemate peatusteta, otse? Sa muidugi tulles-minnes ka puhkad. See ju loomulik. Kuid minna kuhugi kaugemale, siis W-st samapalju kaugemale, kui E-W-sse on maad ja 19 tundi ainult sõidule, 2nädalast jääb ju väheks. Minu moto, kiirelt kohale ja sama tagasi. Kohapeal ju rohkem aega vaadata ja muidu puhata. Olen tulnud L sama ajaga kui nemad W-sse. Muidugi mitte üksi roolis. Vist kiireim sõit oli F am Main. Talvel. Hommikul 7 tallinnast start, järgmine hommik kohal. Kahekesi rooli. Võib ütelda, et oli vaja nii kiiresti kohale jõuda. Peatused ainult tankimiseks. Sai mõned tunnid puhatud ja sõit L-i kohvi ostma. Ei viitsinud päev läbi paigal passida. Kolaja, sõidan 2L väikebussiga ja ohtlikest möödasõitudest hoidun. Adrenaliini tõstmisest pole huvitatud.

Huvitav, huvitav. Sina, johhaidii, kauaaegne sõitja leiad, et minu soovitused on valed. Kunagi sa kritiseerisid mind ka, kuid nagu näed, olen elusalt ja tervelt alati tagasi jõudnud. Ka nõukogude liidu suurtelt avarustelt. Huvitav, kas sa ka Lux-is ja mujal sealkandis kehtestad eesti sõidumaneeri? Vaevalt. Ikka sõidad nii, nagu seal on kombeks.Ega ikka ei tasu oma seadustega teiste kloostrisse minna! Muideks, väga paljud inimesed, kes tulnud puhkusereisilt, on kirunud meie numbriga autosid liikluse takistamises. Mõnel teel, millest mainisin, sõnasin, et sõidan kiiremini, see ei olnud soovitus ega käsk. Lihtsalt mainisin, et selgitada miks ei lähe sellel teel sõitmine nii aeglaselt kui neil. Ka ei ole ma lugenud, et sa sõidaksid E-V-sse samakaua. Vaevalt kulub sul L-E-L lübimiseks cirka 80 tundi.

Vabanda, Jaanika,kuid sealkandis on teised reeglid, võrreldes meie omadega, meil siin püütakse juhte hoida pihtide vahel, seal mitte. Meie politsei lubab +20. Nendel sama. Linnas aga enam-vähem täpselt.Ära nüüd solvu, aga sina võid olla üks neist eesti juhtidest, kes hoiavad vasaku telgjoone äärde ja takistavad kohalike (ka näiteks minu) sõitmist. Vanasõna ütleb, et kui tahad huntide seas elada, tuleb hundi moodi ulguda. Nii-et ära hakka seal meie maneere peale suruma. Kui sõidad sinu sõnul reeglite järgi, siis paremas servas. See on soovitus minu poolt. Autoteed, kus lubatud 120, 130 sõidan +20,+30. Vahel ka rohkem. Vaatan, et sa võtad minu sõnu mingi norimisena. Ei, kaugel sellest. Näib, et oled algaja läänepool sõitja ja sellepärast on minu kommentaarid soovituslikud.

Jaanika, aga kuidas on ikkagi võimalik 19 tundi Varssavisse? Tavateedel sõidan kuni 110 km/h. Kiiretel ja kiirdeedel annan minna, nii nagu tuju on. Nendel teedel pole mõõtjaid. Igasugu takistuste kiuste olen W-s alla kümne tunni. Kui pidasite selle aja jooksul umbes 4x2 tundi pause, siis küll. Kahjuks on Cocobocol õigus. Teie sõiduajaga ei tasu Poolast kaugemale sõita, sest ei jätku puhkuseks aega (2nädalat). Oma kogemustest lähtudes soovitaks nii, niikiiresti kui võimalik sihtpunkti. Seal siis kolada, või sõita ringi. Kui mitmeid sihte siis oma äranägemise järgi. Tagasiteel Poolast alates jälle vaardiga koju. Seda muidugi juhul, kui Poola on ainult transiit tee.

Miks nii kaua? Kas peatusite kuskil pikemalt, või olid süüdi teetööd?