hugo

Reisisell, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

0 meeldimist
3 postitust
5 kommentaari
 

1 külastatud kontinenti

3 külastatud riiki, 2% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Ghorepanisse ei saa bussiga ega dziibiga. Sa pead lõpetama Tatopanis (tõlkes soe vesi) ja sealt jalgsi mäkke Ghorepanisse, nii 1-1,5 päeva.

Mul tekkis kohe palju küsimusi. Kas sa lähed mägedesse matkama, linnadesse, dzunglisse? Temperatuurid ja ilmastik on erinevad, sõltuvalt kõrgusest. Viisa saad piirilt - 40 USD 30 päeva oli vist. Hetkel on parim variant Tallinn- Amsterdam - Delhi - Kathmandu. Kathmandu on ca 1300m kõrgusel. Detsaembri keskel on lühikestes pükstes täitsa ok seal olla, öösel läheb tsiba jahedaks. Mägedes on temperatuuri kukkumine päikese loojumisel veelgi suurem. Novembri alguses on Kathmandus lõuna ajal parem siestat pidada :) Aga aastad pole vennad...

Elu on odav, aga nahktooteid ei ole seal küll eriti näinud. Ja nagu ikka, valged on jalgadel rahakotid, mida peab lüpsma :)

Kindlasti tasub teha Manangis üks puhkepäev aklimatiseerumiseks. Käia järve ääres, ronida ca 300m üles mäkke väikse koobaskloostri (või kuidas seda eesti keeles nimetadagi)juurde jne. Siis on edasine teekond vähem vaevusi tekitav. Alla tulles tasub põigata paremale Kagbeni - unustamatu Mustangi piirilinn - vanas osas oleks aeg paarisajaks aastaks seisma jäänud. Ja muidugi Poon Hill ja päiksetõus üle Himaalaja.

Lähen uuesti ringile (seda küll väikse kõrvalpõikega) 26.04. 16 päeva on täitsa ok, aga lihtsalt peab mõne päeva jätma tagavaraks. Kriskakese jutt on täitsa täpne. Välja arvatud, et asjad on super kvaliteediga. Kohe, kui hakkad sealsetes poodides kvaliteetseid asju otsima, siis selgub, et neid peaaegu ei ole :(. Aga tavaasjad (mis kõlbavad enamus juhtudel) on normaalse hinnaga.