trip-krainetrip-ukraine-dark

Vimpel

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
12 kommentaari
Viimased kommentaarid

Olime Balil 9-17.veebruar 2013. Tõeline vihmaperiood teoreetiliselt. Vihma tõesti sadas- ühel õhtul ca kell 19.30 kuni 21.00- sadas kohe mõnusalt, tõeline troopiline padukas. Olles keset saart mägedes sadas ka korra aga ainult seal üleval, muidu ilm soe, mõnus ja päikeseline. Ühel päeval oli vines, vihmani ei jõudnud ja sooja oli +33 vähemalt. Ülejäänud ajal paistis päike lagipähe ja ainult lootsid mõnele pilvele:)

Suur tänu kiipus5. Tõesti tundub mõistlik kohapeal võtta, teenustasu on täiesti okei. Stardin juba mõne nädala pärast. Põnev:)

Tänud kõigile siinkirutajatele. Palju eesti kaardiga maksab raha väljavõtmine automaadist, oskab keegi öelda? Ei peagi protsente teadma, vaid noh enam vähem mingi suurusjärkki? Eelmine aasta seiklesin Indias, seal oli küll igati soodne. 100 euri pealt tuli alla euri tasu. On Balil enam vähem sama või...? Ette tänades.

Tänud neile, kes mulle infot jagasid ning panen nüüd enda kogemuse kirja, äkki aitab. Põhimõte siis selles, et saadad neile dokumendid + passi posti teel ja nemad saadavad sulle tagasi passi koos viisaga.

  1. Täidad veebis ankeedi (seal on nt. küsimus soomlasest soovitaja kohta, panin suvalise nime ja eesti numbri, ülejäänud küsimused kõik tavapärased nt. et ega sa pakistani armees ei ole teeninud:):)). Kui valmis, trükid ankeedi välja.
  2. Pilt (kirjas on, et vaja on kahte pilti. Ühe neist kleebid taotluse peale, teise pildi asukohta ma ei suutnud tuvastada ja panin lihtsalt ümbrikusse kaasa).
  3. Reisikindlustus- printisin lihtsalt PDFi välja, tavalise eestikeelse, seal ju mõned read inglise keeles ka.
  4. Maksekorraldus (tegin ühe makse ja maksin kokku 70.20 euri s.t. 50 euri viisa+13.50 teenustasu+6.70 margid, et saaks passi tagasi saata. Selgitusse kirjutasin lihtsalt: visa fee+ igcs fee+ stamps)
  5. Täitsin ühe ümbriku oma koduse aadressiga (kasutasin mullidega ümbrikut, nii suurt, et pass täpselt sisse mahuks).
  6. Panin passi, viisa taotluse, lisapildi, reisikindlustuse pdf-i, trükitud maksekorralduse ning tagasisaatmise ümbriku ühte suurde mullidega ümbrikusse (mina kasutasin A4 formaati s.t. pabereid kokku ei murdnud) ning eesti posti tähitud kirjana teele kodukale öeldud aadressile.

04.01 panin posti ja 25.01 sain postkontorist passi koos viisaga kätte. Tagasi oli saadetud ka mu lisapilt, mis ma ümbrikusse panin (nii, et ju siis on tegelikult vaja ühte pilti). Ümbrik millega ma oma passi tagasi sain ei olnud see, mis mina neile saatsin (kus ma ise aadressi peale panin), a see vist ei ole oluline, peaasi, et passi kätte sain.

Algul oli sahmimist palju a kui tegutsema hakkasin oli suht lihtne.

Tervisi kõigile ning alates 17.02 Indias näeme:)

Tibin, ma täpsustan, et Sa kirjutasid, et panid "marke 6.70 väärtuses". Et kuna see pass koos viisaga tagasi tuleb soomest, et kas siis soome marke või mis...? Ma nüüd ei tea, et kas eu-s on mingid ühised margid või mismoodi? Ja kas ma lisan margid ümbrikusse või kleebin ümbriku peale? Või äkki keegi oskab aidata. Tänud ette.

et nagu ma eespool kirjutasin pidin minema veebruari keskel Mayrhofenisse. Germaloga. Täna siis teatati, et reis jääb ära. Masu:). Inimesed olid sealtpoolt abivalmid ja pakkusid minna Andorrasse või Itaaliasse Livignosse (nende Austria pakkumiste kuupäevad ei sobinud kahjuks). Esiteks olen ma muidugi kurb, sest ma niiiiiii tahtsin Alpidesse minna. Nendest kahest kaldub mul valik vist Andorrasse. Sealne miinus on see, et elad (pea)linnas ja igapäev viib buss mäele. Ja siit ka küsimus, et kuidas seal selle suusavarustusega on? Kas seda rendidakse kuskilt linnast või mäejalamilt? Sellest ma sain aru, et hinnad on seal 70-80 euri. Livignos elad nö. külas ja sealt samast rendid ja lähed otse mäele. Kui nüüd keegi oskaks ming aidata Andorra suusa elust olust kirjeldades olen tänulik, just ses osas, et kuidas selle suusarendiga ning mägedega on? (Andorra suusareiside kohta on siin suht vanad postitused kahjuks). Või targemad aidake...võtan hoopis raha tagasi ja lähen mingi muu variandiga ikkagi Alpidesse?

Suured tänud, ikka tore kui häid inimesi on. Läksin kohe rahulikumaks, ei hakka siis kaasa võtma!

Stardime Mayrhofenisse veebruari keskel. Lennukiga, saapad võtame kaasa (need endal olemas). Varasematel suusareisidel (soome, rootsi) oleme suusad/kepid võtnud eestist kaasa, kuna minek oma autoga. Rendi hind on tavaliselt olnud ca 800-900eeku/nädal. Nüüd ma loen, et Austrias võib olla rent ca 2000-3000 nädal. See on mulle ikka juba kallis. Nüüd ei teagi, mis teha...Ma tõesti ei suuda netist leida ka rendihindasid, leian ainult kohti,kust saab rentida aga ühtegi kodukat koos hindadega ei leia. Ma vast ei oska otsida...:( Palju üldse suusad kaaluvad? Lennukisse võib kaasa võtta ainult 15+8(käsip) kg?Ülekilod on lisaraha eest. Kas kellegil on konkreetset näidet,palju ta maksis nädala suuskade eest sealkandis, kuhu ma lähen? Kas lennufirmad kohtlevad suusakotte ikka hellalt? Olen tänulik kui keegi mind veel natuke juhendaks...Tõesti esimest korda lähen kaugemale suusatama ja ei ole kõigega nii kursis.

Minu kogemus on, et ameerika on suur sularaha maa:) Poes jah maksad kaardiga või auto eest aga söögikohtades, igast pileti ostud, vidinad jne. on ikka pigem sularahaga...Isegi sellised odavamad ööbimiskohad eelistavad cashi. 2000 dollarit kogu kulutuseks on vähe,vajab kindlasti ka kaarti juurde. ca 100 dollarit päevas kolme peale sula on piisav kindlasti. Võib isegi vähem olla ja alati suuremad asjad maksad kaardiga. Kena reisi.

Hm...mina olen NY-s mitu korda käinud ja võin küll öelda, et jala näeb ikka kõige paremini ehedat elu. Metrooga ei tasu ju üldse sõita, siis ei näe mitte midagi. Pigem buss. Sõida näiteks saare otsa, tee paadiga sõit sambani, lisaks näed ilusat linna skylinet siis jaluta läbi erinevate linnaosade ülespoole tagasi. Teine päev ole ülevalpool, käi mõnes tornis vaadet nautimas, jaluta central parkini/-s vms. Usu, päris palju näed. Selge on ju see, et kõike ei jõua näha, kuid paljut siiski. Ja kindlasti võta aega people watchinguks, istu kuskil maha ning jälgi enda ümber elu ja saginat. See on tore! Ilusat reisi.

Olen ise USAs mitu korda road trippi teinud. Väga tore on alati olnud...nalja nabani. Ma ei ole kunagi kahekesi käinud (alati kolm) siis hinnad on olnud pigem 80-100 dollarit öö. Kuid kindlasti, kindlasti küsi alati allahindlust. Me ise oleme kasutanud igast asju, et oleme eestist sellepärast, siis et te olete nii sõbralik teenindaja, et tahate meile kindlasti discounti teha jne. Kui sa oled sõbralik ja normaalne siis väike soodus ikka tuleb, isegi kui on aint 5-10 dollarit, siis mitme öö peale annab juba täiesti normaalse summa. Motelli inimesed on suht toredad mu arust, kuigi jah tuleb tunnistada, et mõnele neile ei meeldi suhelda (nagu filmideski näha..ihii), kuid see on pigem erand, üldiselt nad on toredad. Ükskord näiteks ühes CA motellis andis tädi meile võtmed, et minge kohaliku koolimaja basseini ujuma(!). Ise kaasa ei tulnud ja käskis pärast aint värava lukku panna:). Ja Palm Springsis oli GAY teenindaja, kellele me kinkisime eesti sokolaadi, et ta discounti teeks ja ta oli nii õnnelik ja rõõmus, et saime kõik, mis tahtsime ja lisaks viis linna peale pittu jne. Oluline on road tripil see, et oled ise hästi avatud ja normaalne ning suhtud kohalikke austusega.... Ja see, et üldiselt on need tee ääresed hotellid suht lihtsad ning kostuvad ka läbi. Kui võimalik ürita aknad teest eemale saada. Edu ja hea reisi.