InCa

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

1 meeldimist
1 postitust
33 kommentaari
Viimased kommentaarid

Armas küsitlus hea sissejuhatusega, kuid väga naljakad vastusevariandid vastaja haridustaseme kohta.

Ei julge! Soovin toepoolest Eesti majandust toetada, kuid ajapiirangu tottu ei ole mul voimalik hilinemisi voi lendude katkestamisi tolereerida. Ei ole viimasel kuuel-seitsmel aastal Estonian Airiga lennanud. Siiski ei ole veel lootust kaotanud ja loodan, et lennuplaanid muutuvad kord stabiilseks.

Miks siis üldse piletit osta:)?

Tere! "Poole hinna" pilet kehtib üldjuhul aastase (voi pikema perioodi) sooduskaardi (half-fare travelcard) omanikele. Aastase sooduskaardi maksumus on umbes 175CHF, kindlasti tasub see omandada, kui rohkem rongisoite aasta jooksul plaanis on. Zürichist Lenk im Simmentali edasi-tagasi täispilet teises klassis on u. 152CHF, "poole hinna" pilet 76 CHF; üldjuhul on sama hind nii netist kui jaamast ostes. Aeg-ajalt voib infot jälgides leida SBB lehelt sooduspakkumisi teatud route`idele. Täpsem info siit: http://www.sbb.ch/en/travelcards-and-tickets.html

Shveitsi aastane vinjett on väga sobraliku hinnaga. Prantsusmaal ja Itaalias soites maksad ühekordsete kiirteede tasudena praktiliselt sama summa paaripäevase pikema reisi eest. Kuigi jah, ega koik ei ole voimelised neid pisikesi summasid kokku arvestama.

Soovitan sümpaatset Bangkok Airways`i, mis ei kvalifitseeru küll odavlennufirmana.

Saab soovitada Bangkok Airways`i. Tunni ja kahekümne viie minutiga jouad Bangkokist Phuketisse:)

Soovitan Carrefouri Marrakechi lähedal.

Eelmisel aastal sai voetud ette rongisoit Nakhon Pathomist Surat Thani. Esimese klassi magamisvagunis olid koik mugavused, mis noukogudeaegses rongis - puhtad linad, voodiülestegemis-teenus ja palju muud. Koige keerulisem oli minu jaoks aru saada, milline on oige rong (meid saatnud kohalikudki olid siin kimpus) ja samuti on teadustatud peatustest raske aru saada. Lisaks on rongide hilinemine Tais suhteliselt tavaline. Mis veel.. ahjaa -Surat Thanis bussi väljumist oodates kohutasid meid üpris suuremoodulised rotid. Samas ei kahetse rongisoitu üldsegi mitte, see annab parema ülevaate kohalikest oludest ja inimestest. Tagasireisiks broneerisime siiski lennupiletid Koh Samui ääretult kaunist lennujaamast Bangkoki.

Check-in-kioskis saab ära teha check-ini (voi netis siis veelgi varem) ja anda pagasi ära eraldi counterisse (voi hoiustamiseks lockeris).

Nii Suurbritanniast kui Hispaaniast saab teha SEPA makseid Eestisse. NB! Maksevaluutaks vali ikka EUR.

Mulle tundub, et SEB pank (kes on VISA voi MAESTRO koostööpartner) ei ole korrektselt tegutsenud. Kui esitasid pretensiooni pangale kokkulubatud tähtajaks (pretensioonide esitamise aeg tavaliselt 30päeva), peavad nemad pöörduma vastavalt VISA voi MAESTRO poole, kes siis omakorda tühistab tehingu hotelliga. Joudu asjaajamisel!

Kas oskab keegi soovitada, kuidas “õ”-tähte saab voorkeelse klaviatuuriga?

Hea eestikeelne reisiinfo on siia kokku saanud. Omalt poolt soovitaksin lisada foorumisse "tänamisvõimalus" hea soovituse eest, või siis laitus:) Näide siit: www.englisforum.ch

Positiivset siinjuures, et vàhemalt sel korral on Finnair lubanud reisijatele otsesed kahjud hüvitada, varasemalt on nad end streikijatest distanseerinud.

Meie olime Sardiinial kaks aastat tagasi, maandusime Olbias. Imeilus saar, kauni loodusega, kuid Oktoobris, hooaja lopus oli jahe ja tuuline. Skuutreid ja autosid saab muidu lihtsalt rentida nii linnast kui suurematest küladest.

Kui kahtled oma keelteoskuses, vota kaasa Point It: Traveller's Language Kit http://www.amazon.de/Point-Travellers-language-Dieter-Graf/dp/3980313026 Parimat, InCa

Fotosid saab lennujaamas teha küll ja muidugi moista ka lühiviisat:)

Votke viisa jaoks fotod kaasa, Bangkokis saab muidugi kohapeal teha, kuid siis üks järjekord lisaks seista (ja ootamine tüütu pärast pikka lendu). Parimat

Jah, laevasoidu osas on piisavalt kommenteeritud...kui siiski otsustad lennusoidu kasuks, siis ühendatud lennupiletiga Tallinnast Genfi voi Zürichisse saab Finnairi, AirBalticu ja Lufthansaga (kui reisid kindlatel kuupäevadel, on Finnairi graafik ja reisi maksumus reeglina soodsam kui AB-l); Czech Airlines`ga Tallinnast Zürichisse

15-päeva viisa saab BKK-is toesti kiirelt, samas "vanad" eurooplased on sellest formaalsusest priid.

Koige soodsam ja kiirem algusega Tallinnast on ikkagi Finnair, Lufthansa hind on teisest suurusjärgust. Kui ümberistumisi ei pelga, on voimalusi rohkem - näiteks void vaadata Etihadi.

Siinkohal tahan toetada Kurimoori hinnangut - Tallinna Lennujaama turvakontrolli hindan ka mina üheks ebameeldivamaks Euroopas, isegi käperdamiseks voiks seda nimetada! Lendan muide vähemalt kord kuus erinevatesse riikidesse ja suhteliselt palju erinevaid lennujaamu on külastatud.