helahela

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

1 meeldimist
1 postitust
15 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ei ole see Aafrika nii pommiauk nagu te siin arvate. Sularaha automaadid on täitsa olemas. Supermarketid ka. Naiste hygieenivahendeid saab ka. Rahast nii palju - et kohalik "Rand" on peamine arveldusvahend. Dollaritega seal väga palju teha pole.

Kuidas sa Mike saad jala Terminalist 1 Terminali 4 15 minutiga??

See soltub lennufirmast, enamus nouab selle eest siiski mingit tasu. Me laksime lihtsama vastupanu teed ja palusime passiametnikul vana passi mitte ara lohkuda ja lendasime vana passiga. Reaalselt seda ei kontrollita ju Euroopa sisereisil. Kui sul vana ID kaart alles - isegi sellest piisab.

2 minu poolset soovitust HK jaoks.

Mine tee paar drinki intercontinental hotelli lobby baaris Tsim Sha Tsuis. See on üks meeldejäävamaid pilte minu mälus. Lisaks on seal keldris üks parimaid steak house kus mul kunagi au viibida on olnud.

Teine koht mida HongKongis peab külastama on Ned Kellys Last Stand. See on Austraalia kõrts, mida peab Iirlane ja milles mängib 7 õhtut nädalas 7 liikmeline jazzband. Sihuke muhe räpane jazziurgas. Minu lemmik 3 kõrtsi seas maailmas.

Ok. Alustuseks - Durbanis endas pole eriti mõtet peatuda. Umhlanga on koht kus sa olla tahad. Durban ise on suht "eluohtlik" paik niikui sa rannast eemale satud. Ilma autota saab ka keeruline olema.

Durbani rannas on Ushaka keskus - kus on suured akvaariumid ja niisama meeldiv "veepark" kus 3-4 tundi mööda saata. Lisaks on Ushaka keskuses väga hea restoran nimega Cargo Hold, kus saad süüa vaadates haisid.

Umhlanga on peamine ranna koht - head surfi võimalused, paadiga saab delfiine vaatama sõita, meeldiv rand jms. Paar talutavat baari ning meeldejäävaks elamuseks soovitan Cottonfieldsi karaoket neljapäeva õhtul :) Kui muud ei saa, siis nalja kui palju.

Umhlangas on Gateway - lõunapoolkera suurim kaubanduskeskus. Ameerikalik Mall milles on: 3 kino(kokku 24 saali); teater; sadu poode; kardirada; ylik6rge seesruumdies ronimiseks m6eldud sein ja kunstsurfirada kymneid restorane ja palju muud. Sinna on vabalt v6imalik end unustada vähemalt pooleks päevaks.

Ballito on meeldiv koht ka kuhu niisama sõita p2evaseks ajaks.

Kui sul on auto - siis ma ise olen paar korda sõitud Hluhluwe/Umflozi rahvusparki. Kui sa nii pool 6 alustad siis suudad Hluhluwele tiiru peale teha ja ära näha enamuse olulisematest loomadest. Kui raha rohkem, siis väga mõistlikus hinnaklassis on Bayete Zulu private reserve, kus antakse syya ja viiakse dziibiga loomi vaatama palju lähemale kui sa oma autoga saad.

Durbani ymbruses on suurepärased golfirajad mida ka soovitada võin.

Niisama ei oskagi rohkem kirjutada - kysige lisaks.

PS. R6hutan! Yhistransport puudub. Rentige auto!!

Tobago on Kariibi mere saartelt suurima kuritegevusega riik. Ei ole just k6ige ohutum ja meeldivam. Barbados - Aruba - St Lucia - Antigua on palju paremad

Taksod koorivad sult £100. googelda transfere. Ma arvan et ettemakstud tansferiga saab ca £70 +/- £10. Autojuht sinu nimesildiga arrvialsis vastas ja toimetab departuredesse

Kas sul reisikindlustus oli. Kui Jah - siis nyyd peaks su esimene k6ne neile olema ja situatsiooni seletama. See kõne oleks v6inud olla juba siis kui kaduma l2ks. Teoreetiliselt peaks sul olema 6igus rahalisele kompensatsioonile kuni ca 10 000 krooni.

Superbreaki ei soovita kasutada. Mul on nendega paar ebameeldivat kogemust olnud. lastminute pakub h2id "top secret" pakkumisi.

Kui natuke surfata võib leida ka kindla peale minnes häid hindasid. londontown.com võib ka üllatada. Ma ei ole seal Hyde Park premieris kyll viibinud - aga esmamulje järgi kui sa oled seal nädalavahetusel, siis oled sa petta saanud. Hotell karjub remondi järele.

Durbani ja selle ümbruse kohta võin ma soovitusi jagada. Olen seal viibinud korda 20. Kui kellelgi on täpsemaid küsimusi - andku teada.

Johannesburg ise on Peldik .. suure P tähega.

Lihtne on sealt Krugerisse saada.

Kui ranna soovid on - siis tund aega lennukiga v 600km autoga on Durban. Olen ise selle korra läbi sõitnud kõige hirmsam pole. Soovitav on see reis pooleks teha - ja jääda päevaks-pooleteiseks Drakensbergi. Ilus mägismaa.

Durbanis on soovitatav olla mitte päris kesklinnas, mis ei ole kõige ohutum vaid 15km põhjapoole Umhlangas.

Soodsast transpordist ma ei julgeks rääkida - LAV-s on ainult 1 reaalne transport ja see on autorent. Yhistransport selles riigis p6him6tteliselt puudub.

Ma ise rendin autot tavaliselt Budgetist kust saab suht talutava hinnaga VW Polo.

Pimedas pole soovitav jala yldse liikuda. peale mõõdukat alkoholi kogust tuleb siiski rooli istuda.

Nojah ma ei sõitnud ainult peateedel - käisin ikka kylaelu ka kaemas. Kuigi minu rendipiirkonnaks oli Baja

Kuigi see on vana teema, siis lisan kõigile uuematele nuuskijatele - et LAV on silmatorkavalt odav riik, mis puudutab toitlustamist - alkoholi ja tubakat. Millegi kaasa võtmine on nagu puude metsa kaasa v6tmine.

See on absoluutselt hädavajalik. Kuna Mehhiko on väga kõrge riskiga riik, siis väga paljud autofirmad reserveerivad su krediitkaardilt 10% auto väärtusest kui sa kindlustust ei võta. Võttes arvesse veel milline on teede kvaliteet ja muidu liikluskultuur on ogarus võtta ka väike auto. Kui vähegi eelarve lubab - võta omale SUV. See ei ole dramaatiliselt kallim kui hästi otsida aga väärt iga kopikat.