harmony8

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

2 meeldimist
3 postitust
33 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ma kavatsen Hiinasse minna www.bergerreisid.ee-ga, sest see on minu jaoks usaldusväärne firma. Tulin just nendega mõni aeg tagasi Singapurist ja Malaisiast Hong Kongi kaudu ja enne käinud nendega ka Vietnami ringreisil, ning alati rahule jäänud ja pigem võtaks asja isegi rahulikumalt, sest programm on alati olnud väga tihe, aga see on vist ealine iseärasus, sest ma juba vanem, samas Vietnami ringreis lõppes rannapuhkusega, mis oli tõesti mõus, aga uuri ise nende kodukat kui huvitab. Ma võtan ka alles hoogu ja valin reisi, sest vaatan just seda Pekingi varianti kuni Shanghaini, sest suur Hiina ringreis tundub oma 16 päevaga pikavõitu. Muideks kui sul telekas on SAT, siis paegu just Travelchannelil Iidse Hiina saladused(1/1), mis algabki Pekingi ja Hiina müüriga jne ja film kordub paar korda nädalas. PS.see Tulika kontori pilt tundub tõesti kahtlasena, nagu hr Huu mainis.

Mulle tundub, et puudu on sul elust arusaamisel sellest, et ei saa võtta sealt, kuhu pole midagi pandud ja kui sa pole muhvigi panustanud oma haridusse, siis pole sul küll elult midagi erilist loota - ei reisimist, ei paremat töökohta. Küll tihti kasutatakse ütlust, et võta elult mida võtta annab, siis ometigi ei saa ju sealt võtta, kuhu sa MIDAGI pole pannud ja see ongi esimene elutõde ja kui niisama võtma lähed sealt, kuhu sa pole midagi pannud, siis tead isegi, mis saab. See 2o-midagi aastat on täitsa köki-möki, minu üle 50-nesed ja vanemad sõbrannad kõik veel õpivad ja täiendavad ennast ja üks neist lõpetas 50-nesena veel kõrgkooli- õppis seal uue eriala ja töötab sellel siiani, aga sa ei viitsi keskharidustki omandada! Õppida on põnev ja arvan, et nüüd juba vanemana teeksid seda mõttega, et seda kõike võib sul elus vaja minna või lihtsalt teed ajude gümnastikat -suurendad ajumahtu, sest mida ei kasutata, see taandareneb. Tänapäeval kui sa midagi muud tahad teha ja paremat palka saada, tuleb muudkui õppida ja seda kogu elu. Kui sa juba seda ehituselgi oldud aega oleks targalt kasutanud ja midagi põhjalikult äraõppinud, oleksid kah juba midagi enamat, st hinnatud töömees ja neid vajatakse kõikjal. Uudishimu iga asja vastu, mida elus näed või koged, ongi kogu õppimise alus...kui palju on ehituseski õppida ja selleks on sul ilmselt teiste kõrval ka aega olnud, aga kuidas sa seda aega oled kasutanud, et mida juba tead või oskad? Kogu su elu on su enda kõrvadevahel kinni ja keegi teine ei saa sind aidata sellise suhtumise juures - oma elu saad muuta ainult ise ja sellega juba täna alustada.

Atsa, ma ka huviline ja lähen just nädalaks Kreetale asja uurima, aga ega ma ei tea, kuidas seal talvel temperatuur on ja mis elamised maksavad. Üksjagu vist eestlasi ka Lõuna-Hispaanias. Lõuna-Portugalis ka talvel suht-koht soe, vist kusagil 16 jne. kraadi, aga ehk keegi teab veel midagi soovitada! Kanaaridel on talvel kindlasti veelgi soojem ja vist ainult jaanuaris jahedam.

Uurisin veel asja ja ka puugivaktsiin on veel täna ja homme 295.kr tavapärase 375kr asemel ja seda saab täna kuni 17.30 ja homme kuni 12.30.

Ma võtsin A-hepatiidi, aga soodukas oli vist ikka kõigile vaktsiinidele. Mulle anti sealt ka kaks tel. numbrit, et üks neist registratuur ja teine reisinõustamine 6598594 ja 6598551 ja kui kellelgi huvi, võiks asja uurida. Vaatasin praegu ka vaktsiin.ee, aga neil pole ka oma kodukat, vaid seal oli ka kirjas ainult aadress ja tel. nr, aga nagu mulle teatati, kestab see soodukas aasta lõpuni.

Muideks minagi sain samasuguse, aga eks ma olen siia tripi oma maili kah jätnud, samas kustutasin selle maili kohe, aga tagajärgedest ei tea ma muhvigi, aga hakake igaks juhuks kohe hirmutama.

Sõbranna just helistas, et Hulludelt Päevadelt ostetud (Wristourilt) homne reis Korfule jääb ära ja seda öeldi just nüüd 1 tund tagasi, kusjuures osale grupist polegi veel teatatud.

Meil oli kaks sellist juhtumit, et kui lõunale sõitsime, siis oli meie söögiplatsi puude all end sisseseadnud suur elevant-ikka üks hiiglasuur isane vantsik, kes kõrgus me söögilaudade vahel, oli võrdlemisi närvis ja hullema vältimiseks sõitsime teisele söögiplatsile ja teine lugu oli selline, et üks teine elevant, keda pildistasime, hakkas me autode poole tulema ja kuna meie auto seisis teel tagurpidi ja juht tagurdas vähehaaval, aga teine džiip oli näoga sõidusuunas ja see elevant asus siis meie kahte autot vähehaaval jälitama ja meil polnud aega ega võimalust ümber pöörata ja me olime ikka täitsa sabinas, õnneks keeras elevant korraks võssa... aga tuli sealt kohe jälle välja ja jälitamine jätkus. Lõpuks pööras ta siiski võssa ja me pääsesime terve nahaga. Elevantidel oli jooksuaeg ja nad olid väga ärritunud ja siis kuulsime ka lugu sellest, kuidas üks väike auto oli millaski elevandi poolt laiaks astutud, kus üks mees hukkus seal autos ja üks giid mingite loomade poolt nahka pandud, kes läks autost välja suitsu tegema, aga kõik mis autost väljas, see on loomadele juba saak, nii et omapead seal autoga seigelda küll ei soovita. Džiibid peavad omavahel sidet ja kui mõnda looma näevad, siis annavad teistele teada, aga omapäi sõitjad peavad ise otsima ja sellepärast ka võimalusi loomi näha vähem.

Ma ei võtnud neid tablette ja igas ohupiirkonnas olevas hotellis olid olemas sääsetõrjevahendid ja mu reisikaaslane kah ei võtnud. Õhtul väljas olles lõhnasime siis kõik ühtse lõhnaõli järgi;) Jätan maili: kuu0248@hot.ee

Broneerisime 9.sept ja saime alles 28.veebruariks. Nüüd vist pannakse uued reisid kusagil 16.märtsi paiku välja, aga asja võib nende kodukalt täpsemalt uurida ja seal on ka info selle reisi kohta. Sinna läheb vist 80 inimest kuus hooajal, aga märtsiga saab see ümber. Giidi nimi oli Hanna-Leena...no tõesti super ja ka ise on ta suur Aafrika fänn ja siis selle võrra on tal teadmisi veelgi enam. Raha tuli maksta kuu aega enne reisi ära.

Meie grupp oli 39 inimest sh. siis 2 Eestist. Infi on nii palju, et kui keelt ei oska, siis läheb küll suurem osa suust mööda ja giid ei suuda paremalgi juhul seda kõike tõlkida, aga kui natsa ikka oskad, seda keelt, siis jõuad ehk õppida, sest selle aasta L-A on neil juba väljamüüdud ja poole aastaga jõuaks vähemalt reisialaselt ehk küll keelt omandada, nojah, aga sealhulgas on ju ka loodus, majandus, kultuur jne.

Just sellelt reisilt saabununa, saan sellest praegu rääkida vaid ülivõrdes kui mõtled seda Kaplinn- Durban- Shakaland-St.Lucia-Swaazimaa-Krugeri rahvuspark-Johannesburg. Kõik oli maksimaalselt korraldatud - nii ekskursioonid, hotellid kui kõik muu ja giid oli lihtsalt suurepärane, põhiline, et soome keelest piisavalt aru saad. Ahjah, selle raha eest, mis ta eestlaste omast odavam oli, võtsin vahepeal veel viimase hetke Mehhiko reisi pealekauba, sest Lõuna-Aafrika reisi tuli tükk aega varem broneerida.

Arvan, et mehena iseasi üksi reisida, aga naisena ikka kahekesi sest, esiteks toamaks, teiseks ikka hea kellegagi koos käia ja arutada - ikka üks märkab ühte ja teine teist asja ja õhtulgi julgem kahekesi välja minna kui üksinda ei soovitata. Ma siit tripist väga toredaid reisikaaslasi leidnud, kuigi juba vanemaealine. Viimase reisi Mehhikosse tegin just siit leitud reisikaaslasega ja tegutsesime nii eraldi kui ka koos, aga kahekesi oli parem igatahes - turvalisem ja lahedam. Kui ma Tais käisin, siis oli meilgi kambas üks üksik mees üksinda toas, kes ütles, et olgu see tagumine kord üksi reisile minna, aga eks see oleneb siiski inimesest.

Mis-mas kust selline jutt? Ma ei näinud seal üldse rohkem koeri kui ainult meie hotelli väiksematsorti kuts, kes kassiga koos hotelli ukse-ees matil vahest harva magas.

Käisin seal just möödunud aasta novembris. Kõik oleneb...kus peatud, kaua ja millised plaanid. Seal 5.ndal avenüül on hulgem kohalikke reiside pakkujaid. Võiksid võtta neilt pakkumised ja võrrelda neid ja kaubelda annab seal ka nats, aga igatahes on nad poole odavamad kui Aurinkomatkade omad ja seal võid ka giidiga alt minna. Üks kõige kiftim giid oli Tito nimeline, kes rääkis ikka oluliselt rohkem kui teised, aga erinevast kohast ekskursioone võttes sattusin uuesti tema ekskursioonile. Eriti tähelepanelik tasuks olla valuutavahetusega putkades, sest sealt on mul kogemus kui taheti pügada, et siis tuleks kindlalt vahetusraha üle lugeda, aga kui seal pangas vahetad, siis pole problet ja üldiselt on ka pangas kõige soodsam kurs. Kui Aurinkomatkadega tahtsin Kuubale minna, siis selgus, et viisa tegemine võtab 4 päeva aega ja nii ma sinna ei jõudnudki, aga Pl del Carmen ju keskne koht, kust saad Chichen Itzasse, Tulumi, Cobasse jne.jälle oleneb...mida sa ise teha tahad. Huvitav oli ka Xcaret´i rahvuspark, kus ka snorkeldamine ja muud huvitavat...sõltub jälle, mis sind huvitab, selle kohta ka video youtubes. Õhtul kl 18-20 on seal suur show, kus kogu nende ajalugu läbi mängitakse ja seda tasuks küll vaadata. Youtubest võid sisse toksida mexico playa del carmen ja siis näed kohe hulgem videosi sellest kohast ja kui veel cenote lisad, siis sealt tulevad videod nende allikatest ja maaalustest jõgedest, kus snorkeldada saab.

Moorikesel kah kõike teada vaja, aga ära ütle;) Reisiekspert vana firma ja meie asutuse reisikorraldaja juba aastaid ja siiani pole problesi olnud.

Tasuks siit kõrvalt sihtkohdadest Lõuna-Ameerika sisse toksida ...ja infi saarte kohta nagu raba!

Saagem tuttavaks - ma arvan, et selliseid on hulgem, ehk et kõik need tänapäeva pakikördid ju keedetaksegi nii, et kallatakse keev vesi selle pakipuru peale ja lastakse vastavalt ettenähtud ajale seal siis seista ja keetmiseks polegi vajadust, aga spiraal ja mingine (plekk)kruus on igatahes etem kui mingit väikest veekannu veel kaasa vedada.

Me ka lähemal ajal Cancuni minekul, aga alles räägiti mingist orkaanist, mis Kariibi merelt tulemas ja et Mehhikos on oodata mudalaviine, aga äkki keegi kommentaarib;)- kes sealkandis?

Samas on ka düsgraafik inimene ja siis vb tuleks eraldada ühiskonnast ka ilma käeta ja ilma jalata inimesed ja oih kui mõni äkki veel pime kah;) Ei saa ju välistada ka vähese haridusega inimesi - tänapäeval ju rahvas kõik mööda ilma laiali, no ja kui tal on vaja meile poksi pakkuda;) siis küll need aru saavad, kellel vaja ja ma arvan küll, et peaasi, et kõik saaksid infi jagada ja igast ilmanurgast siia kirjutada, aga poriseda ju ikka tuleb...või ei tule?

Tegelt on päris huvitavaid pakkumisi aurinkomatkate lehel, aga vt ka estravelit, Sri-Lanka oli seal 15 tuhhi.

Mul juhtus ka aastaid tagasi kui esimest korda Heathrowsse jõudsin, et küsisin lennujaama töötaja - ühe neegri käest, et kumba terminali minna tuleb ja see opik ilmselt ei teadnud, et kust need Eesti lennud lähevad ja saatis meid valesse terminali ja kui õigesse jõudsime, siis lennukile enam ei lastud, aga siis anti küll järgmiseks päevaks piletid ja maksma ei pidanud, sest lennujaama töötaja poolt oli vale info antud, aga ööbisime siis sealsamas lennujaama lähedal hotellis, aga see oli nii 6-7 aastat tagasi.