Võilill

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

2 meeldimist
7 postitust
13 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ma arvan, et igas hotellis ja turismitalus, kus saab olla üle ühe pere korraga (seega välja arvatud puhkemajad) on igal juhul mitu võrevoodit olemas. Võrevoodi saamise soov on nii loomulik, et neid pakub iga majutusasutus. Kui neil on mitu tuba, on tõenäoliselt ka mitu voodit - ikka võib ju mitu lastega peret korraga puhata. Nii et mina sinu asemel valiks lihtsalt välja, kuhu tahad minna, ja küsiks otse. Suurem tõenäosus on saada jaatav vastus kui eitav.

Me läheks Stockolmist Tenerifele, seega on lend kohe päris pikk Ryanairi kohta. Ei tea, kas seal on PB tehtud rohkematel inimestel?

Kui hullud need Stockholmi ummikud on sel ajal? Kas autoga oleks lootust jõuda, kui nt auto vastu saan kutsuda?

Kas tead, mis hinnad Kanaari saarte puhul on?

Kas keegi on leidnud mõne odavlendudega Tenerifele saamise variandi? Ma olen juba kaks päeva kedranud võimalusi, aga ei ole leidnud kokkusobivaid variante, ilma et peaks vahepeatuse kohta ööbima jääma. Londoni kaudu ei klapi üldse, Stockholmis ei jõua ühest lennujaamast teise ja Oslo kaudu jääb minnes küll kahe lennu vahele piisav aeg, aga kardan, et rongidega seigeldes ja Fjordi ületades, nagu ühest lennujaamast teise minnes vaja on, läheb see seiklus veel kallimaks kui lend ise. Ja tagasi tulla Oslo kaudu ei saa nagunii. Vaatasin ka Monarch'i lennud üle Londoni kaudu, aga ikka ei klapi. Lennujaamas ööbida ei saa, sest kaasas on laps. Ja vahepeatuses hotelli eest ka ei taha maksta, siis läheks kokku juba sama hind mis tšarteriga. On kellelgi mõni idee, mille peale ma ei ole tulnud? Või ei olegi võimalust?

Öelge palun, kes viitsib, millises ruudus selle kaardi peal need kõige lärmakamad klubid on? http://www.tenerifetravel.com/maps/southtenerife_large.html

Tean, et D6 on Veronicas, mis öösel lärmab, aga mis veel?

Ma olen nagu kits kahe heinakuhja vahel. Ühelt poolt tahaks Costa Adejesse, sest seal tundub hea rahulik. Teisalt olen lugenud, et Playa las Vistas on kõige parem rand, eriti lapsega, ja tahaks ka sinna lähedusse. Mida eelistada?

Ma ajan juba ennast ka naerma, sest tegelikult on öömaja meie jaoks reisi kõige vähemtähtsam osa, tahaks mööda saart tiirutada hoopis. Samas aga kui väikse lapsega ikka magada ei saa või muudmoodi nõme on, ei tule ka täit naudingut päevastest tegevustest.

Suur tänu vastuse eest! Lihtsalt melu meid ei segakski, päris tore oleks jalutada ja inimesi vaadata, nagunii enamuse ajast tahame ringi sõita ja oleme kuurortist eemal. Aga just purjus pidutsejaid ja lärmi ei tahaks, eriti öösel. Ja pelgalt kaardi järgi ei saa aru, kus on rahulikum kant ja kus baarid ja klubid. Korterite pakkumisi vaadates jäi silma sellise asukohaga koht: http://www.homelidays.co.uk/playa-de-las-americas/studio-193739en1.htm#AnchorMap Kommentaatorid kiidavad väga ja väidavad, et rahulik ja vaikne (tõlkisin google translate'iga isegi arusaamatud keeled ära), aga kaardilt tundub täielik keskus. Kas arvate, et seal on liiga pöörane?

Hakkan nüüd Costa Adeje apartmente ka piiluma, lihtsalt PdA on palju rohkem pakkumisi.

Kuna siin tundub olevat lahkeid inimesi, kes saart hästi tunnevad, küsin veel mõned küsimused. Vaatan juba mitmendat päeva rendikortereid ja pilt on silme eest kirju, häid pakkumisi tundub palju, aga milline see neist see kõige sobivam on meile..

Esiteks, millist kuurorti te Playa des Americas & co jadast soovitate 1,5aastase lapsega noorele paarile? Kas on erinevust, kas elada P-d-As, Los Cristianoses, Costa Adejes? Seni mulle tundub, et ei ole vahet, aga eks need, kes on kohapeal olnud, oskavad öelda. Pidutseda ei taha, võimalikult rahulikku piirkonda otsime.

Millist piirkonda elamiseks konkreetsemalt soovitate? Tahaks võimalikult lähedal keskusele ja rannale (laps ei viitsi pikalt matkata), aga nii et lärm ei segaks. Uurin küll google maps street view'ga tänavaid, aga adekvaatset pilti ei saa, kus võiks rahulik olla ja kus lärmakas. Ma ei tea, kas on üldse mingit üldist soovitust, mida siin saab nii anda, konkreetseid pakkumisi kõrvutamata. Kas näiteks ööklubid on konkreetses piirkonnas või igal pool laiali?

Millist randa saare lõunaosa puhkusepiirkondades peate kõige paremaks?

Kas veebruaris-märtis on basseinides üldiselt juba vesi soe ja soojendusega bassein ei ole vajalik? Või annaks soojendusega bassein suure eelise?

Aa, ja see küsimus ka (ei puuduta nüüd enam eluaset): kui suur vahe on veebruari lõpu ja märtsi lõpu kliimal? Olen tabeleid vaadanud, näitab paarikraadist vahet, aga mis on kohalike soovitus, kas vahe on märgatav märtsi lõpu kasuks?

Palju küsimusi sai, olen väga tänulik, kui keegi võtab vaevaks vastata :)

Ella, mis sulle Tenerifel konkreetselt rohkem meeldis? Mul on seni jäänud mulje, et Hispaania lõunaranniku loodus on palju ilusam ja lopsakam ja vaadata rohkem, aga võib-olla ma eksin.

Mina alustan 13. juulil, lennates esiteks Bilbaosse ja sealt edasi püüan saada Oviedosse või Avilesisse, et teekonda alustada. Ja sihtpunkti samaks ajaks planeeritud kui sinul. Seega - suure tõenäosusega kohtume:)

Head ettevalmistust ja kivi kotti!

Minu esimene Camino algab vähem kui kahe nädala pärast, olen väga ootusärev!

Kavas on ette võtta Põhjatee - kuid kuna aega on vaid kaks nädalat, siis on plaan alustada Oviedost.

Väga hea meelega suhtleks enne minekut kellegagi, kel Põhjatee läbitud. Kui keegi viitsiks mulle natuke infot anda ja mõnele küsimusele vastata, oleksin tänulik. Võime suhelda siinsamas või võid jätta oma meiliaadressi. Ülemäära piinama ma oma küsimustega ei hakka, luban;)

Tere, rändurid!

Plaan sel suvel juulis-augustis kahekesi rännakule minna (n+m). Esimene suurem küsimus, mille ees seisame: milline tee valida. Ootaks igasugust infot ja soovitusi nendelt, kes on läbinud mitu teekonda. Plaanis on läbi käia ca 300 km - natuke alla, natuke peale - nii et just teede viimase osa võrdlused on väga teretulnud! Minu jaoks väga oluline faktor teevalikul oleks ümbritsev loodus ja kultuur. Pole Hispaanias varem käinud ja tahaks võimalikult palju võimalikult ilusaid, põnevaid ja mitmekesiseid vaateid ja paiku näha. Üks eesmärk rännakul on endasse süvenemine ja mõtete korrastamine, sama oluline oleks aga ka nägemise-kogemise pool. Esialgne mulje on jäänud, et Põhjatee on looduslikult kaunim kui Prantsuse tee. Et Prantsuse teed Leonist alustades on maastik kõrbeline ja kuiv, Põhjatee keskelt alustades algaks aga rannikult, kus maastik on maalilisem ja mitmekülgsem. On see nii või on tegemist pigem eelarvamusega? Ja kes on läbinud, mida ütlete Portugali tee koha?

Seda olen lugenud, et Prantsuse tee on suvisel ajal rahvast pungil ja Põhjateel liiklus hõredam. Samuti tean, et Prantsuse tee märgistus on parem. Mida aga veel nende teede võrdlusest teada? Just maastik huvitaks ja see, millise tee äärde jääb rohkem kultuuriliselt ja ajalooliselt vaatamisväärset.

Oleksin igasuguse info eest tänulik:)