trip-krainetrip-ukraine-dark

Pirret

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

1 meeldimist
1 postitust
10 kommentaari
 

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Käisin 2014 jaanuari lõpus Chiang Mais, lisan siia mõne sõna selle kohta. Olin Tais kolmandat korda, kuid esmakordselt põhja-Tais. Chiang Mai on põhja Tai endine pealinn, huvitava kultuuri ja paljude aktiiivsete tegevuste võimalustega. Meie leidsime inglise keelt rääkiva taksojuhi (pikk päev maksis 1500 bahti, lühike päev 800 bahti) kes pakkus ise välja mis on tore ja huvitav ja kuhu tasub minna. Esimene valik tuleb teha templite külastamise osas, neid on seal tõesti palju. Meie külastasime linnas paari templit ja siis väljaspool linna Doi Suthepit (suur ja ilus, kõige kuulsam), Wat Chedi Luang (suur Budda kuju kõrgel templis, munkade vahakujud mis olid väga elusa inimese moodi), Wat Suan Dok (suur tempel, kuningate matmiskoht koos õukonna chedidega, praegu on seal ka Budismi ülikool, meie kasutasime võimalust suhelda üliõpilastega, tulevaste budda munkadega, kes meelsasti rääkisid budismist ja kultuurist). Kindlasti tasub külastada night safarit kus ilma usteta buss sõidab läbi loomade aedikute ja teeb peatuse, loomad tulevad bussi kõrvale, neile saab siis süüa anda (banaane ja porgandit). Superlahe elamus. Kuninglik park, Rajapruek - erinevad aiad, lilled, orhideed, ürdiaed, troopilised taimed ja palju muud. Väga ilus ja kasulik vaadata, lihtsalt uskumatult palju mida vaadata ja imestada, imetleda. Zipline (seikuspark), neid on seal mitmeid, meie külastasime Zipline Chiangmaid, umbes 2 tundi, 27 platvormi, 2200 meetrit kokku, 20 kuni 400 meetri pikkusega liine. 2000 bahti per inimene. Vägev elamus on lennelda üle jõe oru, puude latvade ühelt platvormilt teisele. Tiger Kingdom - võimalus olla koos tiigritega ühes puuris, teha tiigritega pilte. mujal juba sellist võimalust ei ole, et teed pilti koos täiskasvanud suure tiigriga. Ühes aedikus oli 4 suurt tiigrit, jooksid seal ringi ja ega tundnud inimeste vastu erilist huvi, talitajate sõnul on and inimestega harjunud, enamus neist on seal sündinud, st peaks olema turvaline. Meil küll jalg värises kui lapsed tiigritega pilti läksid tegema, aga midagi ohtlikku seal ei juhtunud. Pildid on vapustavad. Pikakaelaliste naiste hõimu küla (Long Neck Karen hilltribe). Naistel võrud ümber kaela, nendega saab rääkida ja pilte teha. See küla on nagu vabaõhumuuseum. selle erinevusega, et inimesed elavad seal. Thai Silk Farm - siidifarm. Saab näha kogu protsessi siidiusside elust kuni siidist toodeteni. Keraamikatehased - Baan Celadon näiteks. Saab jalutada läbi kogu tootmise ja tutvuda kuidas valmib keraamika ja vaadata celadon (seladon) glasuuriga kaetud toodete kogu ilu. Sealdon glasuurid on selle piirkonna spetsiifika.

Elasime hotellis, jõe ääres, mis oli väga hea valik, sest vanalinn on väga lärmakas ja saastatud õhuga. Jõe ääres oli palju häid söögikohti (Riverside restoran). Laupäeval ja pühapäeval on vanalinnas walking street turud. Tohutu palju kohalikku sööki-jooki-riideid, käsitööd jne).

Chiang Mais olime kokku 6 ööd, kõik päevad olid elamusterohked ja tegusad. Arvatavasti saime hea ülevaate kultuurist ja elust-olust. Muuhulgas oli mulle suureks üllatuseks, et inimesed töötavad seal 12 tundi päevas (ilmselt mitte kõik inimesed), ainus puhkepäev on pühapäev ja puhkust saab aastas 7 päeva. Lapsed lähevad kohustuslikus korras lasteaeda 2,5 aastaselt, kool on 12 aastat.

TÄNA, 6.aprillil 2013 käisin Keukenhoffis lillede näitusel ja ütlen, et seal oli vaadata tohutult sisehallides... aga väljas õitsesid vaid krookused, mõned nartsissid ja tulbid. Ilm oli +5 (kuni +10), tuuline ja külm. Vaatamata sellele oli laupäevasel hommikul inimesi rohkesti. Pilet maksis 15€ täiskasvanule, parkimine 4€ auto kohta. Viimase 10 aasta külmem aprilli algus. Ilus oli, aga külm.

Küsimus HongKongi lennujaamas Finnairi lennult 1,5 tunniga Bangkok Airways lennule jõudmise kohta, terminali T2 N20? Pean pagasi ära ootama ja uue check in tegema. Kas see võiks olla ajaliselt võimalik?

Lihtsalt infoks, juhul kui keegi kavatseb Ryanairiga lennata, siis tuleb check-in teha interneti teel 15 päeva kuni 4 tundi enne lennu algust. Lennujaamas enam check-in teha ei tule ega niisama saagi, lennujaamas tuleb ainult pagas ära anda sealsamas lauas kus varemalt oli pagasi äraandmine koos check-iniga. JUHUL kui online check-in jääb tegemata, siis tuleb pardakaardi saamiseks maksta lisatasu 40EUR per person!!!

Kui juba seal olete, siis äkki on abi sealsetest eestlastest, elukoht on Sihanoukvilles ja peavad kahte kulalistemaja www.beachroad-hotel.com ja www.beachclubcambodia.com.

Kogu su saaga lõpuks avalikusta kust sa lõpuks piletid ostsid:) Ma olen umbes - täpselt samade mõtetega Tai poole vaatamas mis sina.

Ma olin 2007 juulis Veneetsias sellises hotellis nagu Locanda Al Leon, asub Marcuse väljaku taga. Koht oli väga hea, hotell oli puhas ja korralik ja hind oli 100EUR/öö tookord (2 inimesele. Olime 4 ööd ja saime veel allahindlust nii et maksime tegelikult 89EUR/öö. Minu soovitus: tehke hotelli meilile küsimine ja pakkuge oma hinda. www.hotelalleon.com Mitte hotellist rääkides, siis oli see aeg juulis VÄGA EBAMÕISTLIKULT kõrgete hindadega aeg, linn oli rahvast rohkem kui paksult täis ja iga tänavanurgake oli rahvast täis. Iga väike veepudelgi maksis vähemalt 4EUR-i, muust rääkimata. Mina soovitaksin seal olla võimalikult vähe.

Lõuna-Prantsusmaa on väga ilus, suurepärane rand on Cap d´Agde ja tegelikult kogu rannik on suurepärane. Eelmisel aastal olime Saint Jean Cap Ferrat-s, see on Monaco ja Nizza vahel. Päeval liikusime ringi autoga, õhtuks läksime sinna tagasi. Ööbisime hotellis. Liikusime ka mööda rannikut kuni St. Trpoezini - see on küll mõttetu koht: kohutavalt kallis, ülerahvastatud ja seetõttu ka räpasem kui mujal. Ilusad kohad on Aix-en Provence ja Apt (seal lähedal on mäe otsas tore linnake Grignan), Avignon (endine Paavsti linn) toreda kämpinguga , Valence. Suurepärane keraamikakunstnike linnake on Dieulefit (linnas on jõekäärus väga hea kämping). Cannesi kõrval on lõhnameistrite linn Grasse. Seal lähedal on ka väga mõnus kämping. Üldse on seal kämpingud(vaata www.campingqualite.com) enamasti puhtad, korras, saab pesta, grillida, väliköögis süüa teha, kasutada pesumasinat riiete pesemiseks jne. Enamuses on kohvik ja telekas (eelmisel aastal vaatasime jalgpalli EM-i), hinnad on mõistlikud (20EUR 2 inimest telgiga +auto). Lisaraha eest saab elektrit kasutada.
Matkaautoga liikumine võib olla vaevaline, kuna teed on kitsad ja käänulised, eriti ilusates looduspaikades ja väikestes külades.

Eelmisel suvel olime mitu päeva Monacos ja seal ümbruses, odavaim ja mugavaim parkimine oli Monte Carlo kasino maaaluses parklas. Sealt edasi on jalgsi juba igale poole lihtne liikuda. Kohti oli seal ka alati.

Laupäevahommikune suurim alternatiivkaupade turg on Camden market, metrooga Camden Town peatus. Seal on päris suur kvartal igasugu nodi täis. Kui lihtsalt hea hinnaga riideid-jalanõusid otsite, siis otsige T.K.Maxx kauplusi, seal on paljude erinevate firmade kaubad väga heade hindadega.