kurikass

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
8 kommentaari
Viimased kommentaarid

Sõitke Hurghadas ainult plafooniga taksodega. Lepite hinnas kokku, orienteeruvad maksumused punktist A punkti B võite oma reisiesindaja käest järgi uurida. Edasi on läbirääkimiste teema. Loomulikult küsivad nad rohkem aga küll saavutate mõlemaid pooli rahuldava kokkuleppe. Põhimõtteliselt on nad nõus ka ootama ja teid tagasi tooma. Tund ootamist oli vist 15 poundi aga võib juhtda, et ootab päris tasuta. Hurghadasse on aga siginenud taksovärvides ilma plafoonita autod. Suure tõenäosusega on sinna istudes mingit jama oodata. Saime sellest teada kahjuks peale esimest jama. Kokkulepitud 20 poundine hind muutus kohale jõudes 20 euroks. Aitas turismi politsei meenutamine. Aga inimene ei õpi ju oma vigadest. Ronisime ikka teinekord veel sinna plafoonita autosse. Siis peale maksmist püüti teha seda rahavahetamise trikki. Kuna ma sada prossa teadsin, et andsin kokkulepitud summa siis ei laskunud mingitesse vaidlustesse, lihtsalt astusime autost välja ning kõndisime minema. Olin Egiptuses viiendat korda, sellist juraga pole ennem kokku puutunud. Plafooniga taksodega läks kõik libedalt. Raha võiks juba taskus või kuskil valmis olla, pole vaja seal rahakotiga vehkida.

Selline väike küsimus, et kui palju seda meelehead seal passi vahel peaks olema, et oleks ok. Tahaks seekord kindla peale minna. Eelnevatel kordadel on läinud nii ja naa. Saanud kohe normaalse toa aga ka pidanud vahetama. Kui mu mälu mind ei peta siis vahetuse korral andsime 5 USD aga väga kindel ei ole.

To mim: Meie oma seltskonnaga olime Melia Sharmis. Kui valida Melia ja Sinai vahel siis mina valiksin kohe kindlasti Melia. Sinai on palju kulunum. Asuvad nad kõrvuti. Väga-väga ilusa suure territooriumiga, väga OK rand-riff kohe rannas. Söögid ka väga maitsvad. Toad puhtad kuigi jah ehituskvaliteedi järgi ei ütleks, et alles 2010 avati. Kohati ikka oi-oi. Imelikult kombel sanitaartehnika ka mõnes toas selline nö teise ringi kaup. Aga koristati usinalt, pesu vahetati igapäevaselt jne. Mingeid veetorusid ja möllusid lastele tõesti ei olnud, neil hakkaks kindlasti igav. Muu rahvas itaaliast, inglismaalt, saksast, poolast jne. Idanaabreid väga-väga vähe mis mulle väga meeldis. Üldiselt jah selline rahulik ilus hotell. Meie käisime õhtuti taksoga Naamas, Sohos -see kohe seal kõrval ning üks kord Vanas Sharmis ka. Küsi kui midagi konkreetselt huvitab. Meile igatahes see hotell meeldis.

Tšultanja, see ju tore, et meie lemmikul koopia on. Loodan, et mitte nii kuri kui meie kullake. Kassi iseloomust inspireeritult sai võetud ka kasutajanimi. Aga antud pildil püüab ta end kohvrisse sokutada, et reisile kaasa tulla.

Nile Delta, vähemalt viis aastat tagasi oli seal Hilton Resordis kohv lausa kohutav. Ma ei saanudki aru, et kohvi toodi, pidasin mingiks isevärki teeks. Peale seda kogemust on mul Egiptusesse tulles alati tibake head kohvipuru kaasas. Aga loodame, et nad on ka aastatega arenenud. Aga muidu oli hotell ok. Piltide järgi muidugi paistab, et viie aastaga suurt muutnud ei ole. Aga asukoht oli mõnus, rand ja territoorium kena. Mina jäin küll rahule.

Siinai viisa

Küsimus viimasel ajal Sharm el Sheikhis käinutele- kas ostsite 15–17 eurose egipuse viisa või toimib see n.ö. tasuta siinai viisa (kirjutati ajakirjas Naised ning ka delfi reisifoorumis oli sellest juttu). Millised on Teie kogemused?

Tere! Kas kellelgi on värskemat infot selle hotelli kohta.Pakub TEZ. Huvitab asukoht, logistika st saamine randa, Naama Baysse. Olukord puhtusega, kuidas söögid. Kas hotellis on ka bassein. Milline rahvas seal peatud. Eriti hea oleks kui keegi oskaks võrrelda Lunaga 3*. Kumb oleks mõtteka? Suurimad tänud kui keegi oskab ja viitsib kähku vastata.

Olime seal hotellis paar nädalat tagasi. Kuna see oli minu esimene kogemus kolme tärni hotelliga Egiptuses, siis ei oska võrrelda kas oli oma tärnidele vastav. Endal on seni olnud paremad kogemused st paremad hotellid ja see võrdlus tuli ilmselgelt sun@sea kahjuks. Aga polnud ka midagi hullu. Asukoht on väga hea,rahulik.Aga kui rahust villand saab siis mõnisada meetrit ja oled peatänaval.Hotell on väike ja üldpilt armas.Rand on kohe üle tee, väike küll aga armas. Kuna hotell ülerahvastatud ei olnud siis ruumi jagus. Hotellis olid enamuses venelased, leedukad, lätlased ja vist poolakad ka. Toad olid puhtad,sisustus suhteliselt kulunud, käterätte vahetati. Kuulda oli, et ülemistel korrustel oli sooja veega suuri probleeme. Meie olime esimesel korrusel seal seda muret ei olnud. Meil oli väga ilus merevaade.Samuti oli probleeme elketriga, mõnes toas ei saanud külmikut sisse lülitada kohe lõi kuskilt midagi välja. Meie toas ei töötnud kondikas. Teenindav personal oli harjumatult trossis ja tõsine. Keeltega oli ka probleeme, ei osanud nad õieti ei inglise ega vene keelt. Mis oli tõsiselt jama oli söök. Valik väga väike )eriti hommikul), maitsetu ja kui kohe sööma ei tormanud siis võisid kapsalehte järada. Puuvilju praktiliselt ei pakutud, arvestades nende odavat hinda seal maal oli see lausa arusaamatu. Oh ei oskagi rohkem midagi kirjutada. Kui midagi veel huvitab eks siis küsi. Ah ja hotelli sai kõike sisse tuua, kotte ei kontrollitud.