teide

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

2 meeldimist
0 postitust
11 kommentaari
Viimased kommentaarid

AutoReisen oli samuti mõistliku hinnaga.

Kas Helsinkist Finnairiga parem ei ole? Neli inimest 14.04 maksis 1100€. Kui auto tahate Farosse jätta, siis tuleb rentida suure firma auto, väiksed vaevalt sellist teenust pakuvad. Kui juba Malagas olete, siis käige ära ka Gibraltaril. 100 km tuleb juurde aga saab öelda Tehtud. Sevillas võiks ka ringi käia, tasub vaatamist. Kuna päev on õhtus, siis ööbimine TRH Alcora hotellis, 65€ öö. Väga vinge hotell.Järgmine hommik Portugali. Maitse asi kuhu minna aga 20.aprillil 2012 oli Albufeira küll rahvast täis. Edasi läänerannik koos Euroopa edelapoolseima tipuga jne.

2012 kevadel sõitsime Albufeirst Lissaboni mööda "tavalist" teed, mis kulges kiirteega enam vähem paralleelselt. Täiesti sõidetav, Tallinn-Tartu teega sama tase, no mõnes kohas ei olnud, siis oli piirang 70km/h. Tasuks GPSiga sõita, enne Lissaboni on teede ristumiste rägastik, ilma eksib ära. Välja jõudsime Kristuse juurde, autoga saab mööda kitsast tänavat ülesse sõita, parkla tasuta. Üle kesklinnas asuva 25Aprilli silla sõites tegime värava valikul vea ja pasun hakkas üürgama. Tulin autost välja aga keegi ei viitsinud minuga tegeleda ja nii jäigi sillamaks tasumata. Senini pole kaardilt ka maha läinud. Tagasi sõitsime üle Vasco silla ja ikka mööda tasuta teed. Igav ei olnud, nägime korgitamme salusid, puudel koor maha rebitud. Kohalikud püüavad igal võimalusel vältida kiirteed, milleks maksta. Kui sõidate lõunarannikul, siis külade keskel on valgusfoorid, mis esmapilgul annavad punast tuld suvaliselt. Hiljem saime selgeks, et küla piiril on radar ja kui seal kiirust ületad, siis valgusfoor peatab su kinni ja jahutab kuuma pead. Jälgige piirangut ja sõit on sujuvam.

Portimao rand, 1km pikk ja 100m lai. Selja taga on liivakalju ja sellest ka suhteline tuulevailus. Linn oli uskumatult avar ja puhas.

IC-1 maksuvaba tee Albufierast Lissaboni üks ots 260km. Sõidetav tee, vahepeal peale 200 km-t mõnikümmend kilomeetrit oli auklik. Kokku sõitsime tollel päeval 730km, Lissabonis sai ka seigeldud. Start oli 7:00 ja tagasi 21:30. Ilma Navi´ta pole mõtet üritadagi, lõpus pealinna lähistel eksite ära, pöördeid on liiga palju.

Täna tulime Albufeirast. Reis ostetud Aaurinkomatkade kaudu viimase hetke 45% allahindlusega algusega Helsinkist. Hotell oli Cerro Mar Atlantico. Keskmise tasemega apartment hotell, praegusel ajal oli kivipõrand külma ja voodid ülikõvad. Viimaks mharjus sellega juba ära. Käisime autoga mööda rannikut ida sja läänes. Lääne osa oli huvitavam, eriti Portimao. Ülilahe linn, avar, puhas , kaasaegne ja meeletult laia rannaga. Lissaboni retk sai ka ette võetud, tasus ära aga 800 km sina-tagasi koos linnas sõiduga on ikka paras katsumus. Kristuse kuju, Belem, Jeronimose klooster, Sao Jorge kindlus, mõlemad sillad üle Tejo jõe sai ka üle sõidetud. Ilma Navita on sõit sinna ja seal suht lootusetu ettevõtmine, ma pean silmas sõitu tasuta teedel.

Olge pileti ostmisel täpitähtedega ettevaatlik, ö asemel kirjutage o, pärast vautseril on teie nimi moondunud ja seletamist palju aga pardale pääseb ikka.

Tahtsin osta 25.aug Riiga ja 1. sept.Tartusse tagasi 2 piletit. Lahe hinnapoliitika sel AB-l, piletid kokku maksid 116 eur aga kütuselisa ja muud maksud lisaks 110 eur + 20 eur veel millegi eest, kokku 3900 eek-i, mõttetu hind. Riiga ja tagasi oma autoga 700 eek, parkimine 24 latti/nädal kolmas parkla(600eek), kulud kokku väga pessimistliku hinnangu järgi 1500eeki.

Käisime nädal tagasi, ööbisime Jurmala SPA hotellis mis sai varem kunagi kaupsi sooduspäevadel ostetud, kuna Depechi kontsert jäi ära siis sai Livus käidud. GPS-iga püüdsime hotelli leida aga käskis promenaadile keerata mida polnud aga võimalik teha, kõik tänavad ühesuunalised, paar tiiru tegime ära, siis sai villand ja küsisin ühest hotellist, tuli välja et kõige uuem tumedate klaasidega maja (kõigil hotellidel puudub katusel reklaam). Enne silda tuleb paremale hoida ja automaadist pilet võtta, trahv 40 latti, kui on hotelli vautser siis pidi sellest politseile piisama, ma sain aru et see raha on Jurmalas nagu parkimistasu 24 tundi, vaevalt see läbisõidumaks on kuna linna läbib magistraal. Automaadis vajutada rohelisele nupule. Võimalusel maksa kaardiga, paberraha eest saad peotäie münte millega pole Eestis midagi teha. Livu (õlletootja kes on keskuse sponsor)on väga kompaktselt ja kavalalt ehitatud, kummipaate tassides väsid päeva lõpuks päris ära. Aasta vana autot ei tahtnud keegi, pass (ID kaart) kaasa, piiritsoonis võib trahvi saada, teed on jubedad. Riietusruumid on unisex, plätud kaasa, randmepael küsige normaalse pikkusega, suht halb kinnitus. Riietusruum on ikka vääääga imelik

keegi teab vahendada infot Kolumbuse Santa- Maria koopiaga sõidu kohta, netist leidsin ainult hinna 30 euri,kodausadam? veebiaadress?

VARING, kas see tee põhjarannikul mis kulges idast läände ehk Seixalist Porto do Moniz-isse on läbimatu? Kas nüüd on ainuke võimalus Ribeira da Janela kaudu? Piltide järgi on seal ennegi varisenud.