tonlist

Rändur, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

12 meeldimist
20 postitust
633 kommentaari
 

1 külastatud kontinenti

18 külastatud riiki, 9% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Jane, Sinu enda teema on siin: http://trip.ee/content/riiga.html-0

Ütlen täitsa ausalt, et saja uue teema tegemisest pole selles foorumis kasu.

Palusin asjaosaliselt kommentaari juhtunu kohta ja siin siis vastus (parandatud mõned tippimisvead):

Kahjuks ei viibinud ma ise sel päeval kohvikus ja seega puudub mul vahetu tagasiside kliendilt.

Võtan alati pretensioonid kuulda ja sestap olen kehtestanud majas reegli, et kui pakutavaga ei olda rahul, siis raha ka ei võeta. Seetõttu toimubki meil maksmine alati pärast söömist. Nelja aasta jooksul on seda süsteemi klientide poolt vaid ühel korral kuritarvitatud. Ühe pahase kliendi majast minemalaskmine on liiga kallis selleks, et mitte püüda probleeme lahendada kohe ja kohapeal.

Vähendamaks toitude ooteaega, valmistame me lõunaseks tipptunniks asju mõõdukas koguses ette. Kala säilivusaeg on aga lühike, sestap teiseks päevaks me asju ei hoia. Kartul tuuakse meile igal hommikul uus ja keedetakse väikeste portsjonitena mitu korda päevas juurde.

Igal kohal on omad paremad ja halvemad päevad ja usun, et ei leidu toidukohta, kus poleks juhtunud juuksekarva supi sisse vms, võideldagu selle vastu, kuidas tahes. Selline lausrahulolematus on aga üllatav.

Küsitlen teenindajaid, kas sel päeval oli veel pretensioone? Kui toidud tõesti nii kehvad olid, nagu kirjeldati, siis pidi sarnast tagasisidet veel tulema.

Väga hea oleks, kui pretensiooni esitaja leiaks võimaluse minuga otse kontakti võtta, et saaksin otse allikast kuulda, mis täpsemalt juhtus.

Hommik on tihtilugu õhtust targem.

Kristjan Kalakohvikust 5255 966

Noh, meil siin üldiselt kombeks, et kui keegi mingi huvitava mõtte välja käib, räägib ta pärast sellest ka, kuidas asi teostus. Kuulame (loeme) huviga!

Püüame ka loomulikult ise postitustel silma peal hoida - kui keegi otsib näiteks reisikaaslast või pakub lennupileteid 12.juuliks, arhiveerime 13.juulil postituse kenasti ära. Saate kõik toimetusele abiks olla, kui teete oma kirjatüki hästi informatiivseks, nii et me ei pea kambakesi mõistatama, kas kuulutus on juba aegunud või mitte.

Minu elus on Viasat õnneks juba läbitud etapp. Üle viskas, et pehmelt väljendudes ei saa päris seda, mis välja reklaamitud.

Teha alguses tiba suurem investeering, võtta kolme peaga vastuvõtja ning natuke panni asendiga mässata - ja saad rahuliku südamega 300 tasuta kanalit kätte.

Kallis sõber, tee omale kõigepealt mõned üldised asjad selgeks. Ei saa teha nii, et tuled turistiviisaga riiki ja hakkad tööluba taotlema.

Info saamiseks kasuta aga siinset otsingut! Teema on otsast otsani läbinämmutatud.

Kui palju sul seda sularaha väljavõtmist ikka vaja läheb? Enamjaolt saab ikka juba kaardiga maksta.

Siiski - kui võtad, ära iga 10 euro pärast automaati rüüstama mine, võta korraga rohkem.

Noo... siin võrreldakse teokarpide korjamist ja parkimistasu mittemaksmist inimkaubandusega?

Nõuanne: lennake sihtkohta Saksamaa kaudu, tehke Hamburgis stopover ja võtke Reeperbahnil kasvõi neli naist korraga ette. Leiate nii neegreid, asiaate kui ka muid mitteeuroopa rahvaid. Ning kõik täiesti seaduslik ja kontrolli all.

Aga - kuritegevust toetades saavad ka teist endist kurjategijad.

Viibides kuskil kodust kaugemal, esindad tahes-tahtmata oma riiki. Ühest-kahest jobust piisab täiesti, et kujundada arvamus kogu rahvuse kohta.

Mina näiteks ei tahaks, kui ma kunagi elus peaks Laosesse või Kambodžasse juhtuma, saada kohalikelt pasunasse või nuga sellepärast, et keegi antisotsiaalne eestlane käis kunagi kohalikke naisi või ehk isegi lapsi põrutamas.

Aga tõsi ta on, et kui kodu on jätnud oma kasvatustöö tegemata ja koolist pole ka midagi külge jäänud, siis trip.ee foorumi arvamus, isegi kõige hävitavam, enam maailma ei muuda.

Kiirtõlge asjassepuutuvast:

1)Alla 16-aastased ei saa ilma vähemalt 16-aastase saatjata lennata; 2)Portugali võimud võivad keelata riiki sisenemise alla 18-aastasel isikul, kui puudub kohapealne vastutaja; 3)Horvaatiasse sisenemisel või sealt väljumisel nõutakse 14...18-aastaselt ilma vanemate või seadusliku esindajata reisijalt nende allkirjastatud luba, mis peab olema notariaalselt kinnitatud Horvaatia saatkonnas või vandetõlgi poolt; 4)Vanust tuleb alati dokumentidega tõestada.

Äkki uuriksid ikka kõigepealt kuskilt välja, milline reis sinu neiule meeldiks? Piirkond, kliima, muud huvid. Räägi oma neiu endaga, reisi võite ju koos korraldada, üllatus on vast ikka kihlasõrmus.

Võõrastel inimestel on väga raske pimesi asjalikku nõu anda.

Kingitusega on muidugi ka see lugu, et väike eelluure aitab ajusid õigesse suunda orienteerida.

Teie karsklasest võõrustaja võib paarisajaeurose eksklusiivse õllekapa peale hirmsat moodi solvuda, vähemalt sissepoole ikka, kui on nii hästi kasvatatud, et välja ei näita. Keegi teine millegi muu peale. Igaühel on midagi, mis valu tekitab.

Naljaga pooleks - aga kui teil rahamuresid pole, kinkige oma võõrustajale reis (piletid) oma kodumaale külla.

Lisaks eelkirjutanutele: kui pole täiesti kaine, telli parem takso trepist trepini. Telli ise, ära lase kellelgi teisel seda teha.

Kellel palav soov kohalike vastassoo esindajatega lähemat tutvust teha, hoidke samuti olukorda kontrolli all. Päris kindlasti ei tohi oma joogiklaasi järelevalveta jätta.

Vana passiga tuleb viisa teha.

Tegelikult ei ole tõepoolest vahet, kas olla Barcelonas, Peterburis või Pärnu rannas. Sellist saasta, kes eelistab "töötada" kaaskodanike maise vara ärastajana, leidub igal pool. Kui liigute jala, tehke seda kaine peaga ja soovitavalt mitmekesi koos; ärge kandke rahakotti riiete välistaskus; ärge laske võhivõõraid endale ligi tikkuda ükskõik mis ettekäändel ja nii edasi.

Lugege läbi see jutt: http://www.politsei.ee/et/nouanded/oma-vara-kaitse/isiklik-vara/

Kõik sõltub pakkumisest, roomlane ;) Kui on hea ja inspireeriv töökoht, võib alati mõelda. Minu vanuses enam ei osaleta konkurssidel, vaid saadakse otsepakkumisi.

Mnjah, bussis söömine näikse olevat mingi rituaal. Minu orkestris oli väljasõitudel ALATI üks ja sama seltskond - milline täiuslik ettevalmistus! Niikui buss liikuma hakkas, kougiti kodus valmis tehtud võileivad, keedumunad ja muidugi pudel välja. Kui ma selle "ja muidugi pudeli" enne esinemist ära keelasin, kadus kogu see seltskond ka orkestrist. Usun, et samasugused rituaalid toimusid igas rahvakunstikollektiivis. Ikla piiripunkti kohvik pole ikka päris see...

Air Balticuga ja SASiga pole seni probleeme olnud. Ryanairiga pole lennanud, kuid tean, et seal tohib olla ainult üks ühik käsipagasit, mis peab mahtuma raami.

Tegelikult alati, igal pool ja iga asjaga on üks kena reegel: veendu usaldusväärsuses! Internet pakub imepäraseid võimalusi taustauuringute tegemiseks, ja pisut tuleb kahtlemata usaldada ka isiklikku naba.

Ei ole utoopiline, aga Tallinnast alustades teeksid liiga suure ringi, kuni ükskord Pärnuni jõuad. Muidugi jääb ka selle ringi peale palju vaadatavat.

Probleeme võib tekkida pigem selles plaanis, et päris igal pool telkida ei lubata, kui selle ööbimisvariandi peale mõtlesid. Selles osas pead ise kodutöö ära tegema.

Lugupeetud Mariann7! Siin foorumis ei viibi ühtki hiromanti, et teada, kes on sinu vedajad, milline on sinu lennupilet (kas seotud lennud või point-to-point), millised on vedajate vahelised registreerimis- ja millised pagasikokkulepped. Need asjad pead omale selgeks tegema ikka ise.

Kuid rusikareegel on, et kui seotud lennud, siis vastutab sinu sihtkohta jõudmise eest lennufirma, ja kui point-to-point, siis sina ise. Nii et esimesel juhul jõuad igal juhul ja teisel juhul päris kindlasti mitte.

Kui tahad rongiga Hiinast Eestisse sõita, siis minu teada pead taotlema Vene transiitviisa, selle jaoks mingeid küllakutseid vaja ei lähe, kuid pead esitama kõik vajalikud sõidupiletid (Trans Siberiaga Moskvasse ja sealt Tallinnasse).