trip-krainetrip-ukraine-dark

koval

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

9 meeldimist
0 postitust
33 kommentaari
Viimased kommentaarid

Broneerisin esimese nädala Tossa de Maris - tänud pastakale! Teise nädala osas kahtlen - kas Empuriabrava või võtta ette natuke pikem autsõit ja liikuda Salou suunas. Ideid?

Tere! Kasutan teemat - tunnen huvi just linnakeste/külakeste vastu, kus soovitaksite lastega peatuda. Puhkame piirkonnas juulikuus lastega (5 ja 6 aastane) kaks nädalat ja jagaks selle aja hea meelega kahe või isegi kolme erineva asukoha vahel. Pikemaid väljasõite tegema ei hakka (puhkuse ajal tuleb paraku ka natuke kaugtööd teha), seega pole oluline mitte niivõrd "keskne" asukoht kui just mõnus piirkond, kus rahulik, ilus ja hea rand ning kõik kompaktselt käe-jala juures. Pigem unisem väikelinn kui möllulinn, tööstuspiirkonnale eelistame rohelust. Girona lennujaamast võtame auto, ideaalis üle kahe tunni sõita ei tahaks. Milliste linnakeste/külakeste vahel aja jagaksite?

Võrdlemisi värske sidekriipsuga perenime omanikuna võin öelda, et Ryanair laseb samuti sidekriipsu kasutada. Samas AirBaltic ja Lufthansa soovitasid tühikut ja reisimine läks ladusalt.

Meie lendasime eelmisel aastal (kaks täiskasvanut ja kaks last vanuses 5 ja 3) Finnairiga Krabisse. Krabi lennujaamas rentisime auto (broneerisime eelnevalt internetis, kõik töötas ideaalselt) ning sõitsime nädalaks Koh Lantale. Autorendi vajaduse tingis laste vanus - rolleritega sõita ei julgenud. Lennujaamast saarele sõitmine oli väga lihtne, praamid käisid väga tihedalt. Kui oled vahemeremaades autoga sõitnud, ei ole ka liiklus ülearu kontimurdev.

Majutuse võtsime saare keskosast natuke allapoole kahe magamistoa ja väikese basseiniga villasse. Kindlasti mitte odav valik, aga kuna otsisime privaatsust ja vaikust, siis meile sobis. Meie saime Lantalt selle, mida lootsime - sõbralikud inimesed, ilusad rannad, rahulik perepuhkus.

Teise nädala veetsime Ao Nangis, kust tegime väljasõite lähedalasuvatele saartele/randadele. Väljasõidud olid vahvad, aga pärast muhedat ja rahulikku Lantat tundus Ao Nang võrdlemisi kole paketiturismi koht. Sinna tagasi ei läheks - Lantale aga küll.

Mina raseduste ajal lennureisidel tugisukke ei kasutanud - mu ämmaemand arvas, et need on rohkem riskirasedatele. Küll aga tegin alati võrdlemisi krõbeda hinnaga ihi bupa reisikindlustuse.

Nüüd on lapsed juba mudilased ja mõlemad palju reisinud. Nagu eespool öeldud, on asi individuaalne - meie süda oma lapsi soojemasse kliimasse reisides koju jätta ei luba. Mul oleks enda ees piinlik rannas lebaskleda ja soojas meres hulpida, lapsed samal ajal vanaemaga lörtsises hallis Tallinnas :) Lapsi oleme koju jätnud paaripäevasteks linnapuhkusteks, kus igapäevaselt jalgsi kaetavad vahemaad kipuvad olema päris pikad.

Lapsed on uudishimulikud tegelased ja kui kavas on nii randa kui vaatamisväärsusi, on asi tasakaalus ja kõik rahul.

Mis pikki lennureise puudutab, siis nendega on fortuuna meid õnnistanud ja kõik on möödunud suuremate viperusteta. Küll aga olime viimasel lennul kergelt hullumas kui üks eespool istuv beebi kümnetunnisest reisist viis tundi järjest ilma ühegi pausita röökis.

Olen praegu Koh Lantal ja kuigi klassikalisi promenaade vms häid "kärutusteid" pole, siis teeäärtes näeb küll palju kergkärudega rallivaid skandinaavlasi. Samas põhiline lapsevedamisvahend tundub olema ikkagi kõhukott.

Kas keegi oskab veel Tai autorenditeemadel muljetada? Meil on sihiks Krabi piirkond, kaasas kaks väikest last ning auto tundub kõige mōistlikum liikumisvahend, eriti arvestades, et öömajad on vaadatud pigem keskustest välja, vaiksematesse kantidesse ja lastega on liikumisvabadus väga oluline. Vasakpoolse liiklusega on edukad kogemused olemas, seda ei pelga.

Kuna teemaalgatajaga võrdlemisi sarnane küsimus, kasutan vana teemat.

Ostsime Finnairi sooduspakkumisega piletid Krabile - kaks täiskasvanut ja kaks mudilast, Lastega oleme palju reisinud, ent mitte kunagi Aasia suunal ning Taisse pole me ka ise kunagi sattunud. Mattusin meile majutust otsides ja erinevate saarte/maismaa kohta guugeldades tõelise infotulva alla ja sattusin natuke segadusse.

Ehk oskavad Tai-tundjad soovitada, kuhu kanti majutust otsida arvestades, et:

 • Kuna kaasas on lapsed ja selja taga pikk puhkusteta kontorisuvi, eelistame lärmaka ööeluga piirkondadele kindlasti vaiksemaid kante.
 • Lapsed on suured rannasõbrad - seega ilus rand on üsna oluline.
 • Lennuk maandub Krabi lennujaama ja sealt lastega väga pikka matka (rohkem kui paaritunnist) majutuskohta ette võtta väga ei taha (olgu, ei viitsi).
 • Ideaalis võiks piirkonnas olla ka võimalus ringi käia/midagi näha. Ükskõik, kas vees või maal.

Suured tänud ette!

Soovitan isla mujeresel olla ainult ühe öö ja varem Tulumi minna. Isla mujeresel on oma võlu - armas saar - aga Tulum on rannapuhkuseks parem valik. Juba ainüksi privaatsust on Tulumi rannas lihtsam leida kui mujeresel.

Olime juuni lōpus-juuli alguses kaks nädalat Rhodosel, neist kümme päeva oli meil (õnnestus saada ülisoodne diil) rendiauto. Täiskasvanutel seal ilmselt kümme päeva autoga midagi teha pole, ent meie olime väikeste lastega (2a ja 3a), kes veel lōunaune-eas ning tempo sellest tulenevalt võrdlemisi aeglane. Läbi jõudsime käia kõik suuremad ja väiksemad vaatamisväärsused. Soovitan lasta end mitte välismaistest reisifoorumitest heidutada - tihti jääb mulje nagu oleksid Monolithose, Tsambika kloostri jms kõrgemate vaatamisväärsuste külastamine kohutavalt keeruline, aga meil ei jäänud kusagil käimata. Aktiivsete lapsevanematena polnud meil probleemi väiksemat last keerulisemates kohtades tassida, meie kolmeaastane sai igal pool ise hakkama. Igasuguste treppide raskusastmed kipuvad foorumites olema pigem üle pingutatud. (Kui tegu pole mōistagi liikumispuudega inimestega.)

Vastan hea meelega ka konkreetsematele küsimustele.

Igaks juhuks siia teemasse lisasoovitus: suvekuudel tasub Knossose paleed külastada kas kohe pärast avamist vōi pärastlōunal - seal on lihtsalt kohutavalt kuum (isegi minusuguse soojalembese jaoks) ja väga palju varju pole. Väikelastega reisijatel soovitan vōimalusel käru mitte kaasa võtta. Käruga saab küll sisse ja teoreetiliselt põhitrassidel sees liikuda, aga põnevamate kohtade juurde sellega ei saa.

Tõesti imekäru - paistab reisivale perele ülihästi sobivat. Neil on see lennuki-jutt lausa kodulehel kirjas:

Can I really board a plane with my YOYO? Yes, because the YOYO is the first stroller in the world fully compliant with IATA guidelines for cabin baggage dimensions (56 x 46 x 25 cm, or 22 x 18 x 10 in, read here). This is a revolution for traveling parents, but also for airline personnel. Warning: some airlines (e.g. low-cost) may have more restrictive policies. Please check before you travel. However, most of these companies we tried were happy to accept the YOYO as a cabin item. Please don't hesitate to tell us about your experience!

Oma kogemuste põhjal kahe lapsega reisimisest (ka väiksematega kui teemaalgatajal) julgen lastega reisimist soovitada küll.

Ent silmas tuleb pidada juba eelnevalt loetletud soovitusi:

 • Võimalusel valida tšarterlend/otselend. Ümberistumised väsitavad ka ennast, liiati siis veel lapsi
 • Uurida tuleb lennuaegu - nii lennu pikkust (mida lühem, seda parem.) kui ka lennu väljumisaegu, öised/varahommikused lennud võivad tihti olla pisikeste lennujonni põhjuseks.
 • Mõelda hoolega läbi laste meelelahutus lennureisi ajaks.

Hotelli valikul oleme meie silmas pidanud:

 • Võtame alati apartementhotelli/hotelli, kus magamistuba ja elutuba on eraldi - tähtis pole ise süüa tegemine, vaid võimalus lapsed ühte tuppa magama panna, et ise teises õhtut nautida. Lastega reisil tuleb hotellitoas olemise aega kokku rohkem, seega on ka muul ajal lisa(mängu)ruum tervitatav.
 • Kui laps on kärus/ei jaksa pikka maad kõndida, tuleb kontrollida, et hotell poleks mäe otsas vms. Lapsel võib kärus lõbus olla, aga endal seda käru mäest üles lükates naeratus kõrvuni ei ole.
 • Kui laps on lõunauinakuvanuses ei tasu ka sooja ilma peljata - kuuma keskpäeva veedate niikuinii rahulikult toas.

Meie oleme reeglina sihtkohtades auto rentinud ja seeläbi on iga rannapuhkus ka korraliku kultuuridoosi saanud. Lihtsalt nagu tripp mainis - tempo ja tegevused on kohaldatud lastele sobivaks. Aga sellised asjad sõltuvad juba lapsevanemast/laste iseloomudest.

Olen käinud Sitsiilias novembris, mil ilmad olid pigem jahedad ja paar korda sadas ka vihma ning julgen väita, et saarel on ka rannahooaja väliselt väga põnev ringi uudistada. Eriti juhul kui huvi pakub arhitektuur. Imetabaseid pisikesi linnakesi on jalaga segada. (kusjuures öömajades annab tänavalt sisse astudes suurema vaevata hinnas alla küsida.) Selline jahedam aeg on Sitsiilias romantikaks loodud! Pariisi või Londonit ju veebruaris ära ei põlgaks? Omalt poolt soovitan teemaalgatajal kindlasti auto rentida ning mööda saart ringi sõita.

Lastega reisijatele on asjad natuke lihtsamaks tehtud. Eelmine aasta oma 1a3k lapsega pikemale lennule minnes uurisin seda ja leidsin, et beebile/väikelapsele kehtivad mõned erandid. Meie võtsime lennukisse kaasa tetrapakis piima ja nokaga joogipudeli, mis oli täidetud teega. Mõlemas mõistagi rohkem kui 100ml vedelikku. Lennujaamades tõstsin need eraldi välja ja näitasin turvakontrollides. Kõik läks sujuvalt. Vabandan siinkohal, et ei jõua ühtegi konkreetset viidet välja otsida. Vähemalt tead nüüd, et see on võimalik ja saad ise täpsemalt guugeldada.

Mina valiks mõne luksusliku hotelli Kreetal. Lend (otse!) sinna on lühike ja puhkusest saab kaheksa päevaga maksimumi võtta. Agios Nikolaose/Elounda kanti on imetabaseid luksushotelle ehitatud (just selliseid merevaate ja privaatbasseini/mullivanniga sviite) ja paljud neist on kõrgelt hinnatud. Isegi Novatours pakkus vahepeal mõnda - neilt tasub pakkumist küsida. Ja kui nende pakutud hotellid ei sobi, siis võtke lihtsalt piletid nende otselennule, aga valige ise netist mõni hotell.

Sardiinia Costa Smeralda piirkond.

Mul on Sardiinias kõik aastaajad nähtud. Veebruar oli üks jahedamatest kuudest. Temperatuur oli päevasel ajal küll reeglina kümme-viisteist (vähemalt lõunas, Cagliaris) ja erilist vihma polnud. Märtsis on juba oluliselt soojem ja tõenäoliselt kannatab ka päevitamist (vesi oli minu maitsele liiga külm). Aastad pole muidugi vennad...

Mingeid erilisi atraktsioone või imetabast arhitektuuri nagu näiteks Sitsiilias oodata ei maksa. Nagu siin eespool mainitud - loodust on küll. Veebruaris-märtsis ongi mõnus hästi palju matkata (autoga tiirutades leiad palju ilusaid inimtühje randu ja mägiteid), jalutada, kohalikel turgudel käia ja värskest kraamist head sööki teha.

Minu meelest sai küll igale poole tasuta. Siin on mõned välja toodud: http://www.seemallorca.com/sights/reserves.html

Ja rendiauto ongi parim viis Mallroca avastamiseks. Saad ise valida, kus peatusi teed ja õnnestub väga rahvarohketest kohtadest eemale hoida. Kaardi järgi orienteerumine oli ülilihtne.

Minu soovitus teemaalgatajale on hoopis selline:

Sa oled oluliselt paremas seisus kui mõni teine "äramineja". Seega: jäta magistritöö kaitsmata ja lükka lõpetamist ühe aasta võrra edasi. Kandideeri mõnele välisriigi stipendiumile. Ma pole kindel, kas näiteks Erasmuse stippidele kandideerimise aeg on juba läbi, aga sinna pole kindlasti raske kohta saada. Kui sind Saksamaa huvitab, siis nende ülikoolidega on lepinguid päris palju.

Sellise teguviisi plussid: kevadeks oled aasta aega elanud täiesti teises keskkonnas. Saanud ennast täiendada, parandada oma keeleoskust ja mis peamine - aastaga saab päris hästi aimu, kas antud riigi elu-olu sulle ka pikemas perspektiivis sobiks. Õppimise kõrvalt on reeglina täiesti võimalik endale ka mingi tööots leida. Lisaks saad teiste välisüliõpilaste näol endale tuttavaid tervest Euroopast - nii on juba palju lihtsam hiljem kuhugi edasi minna.

Jõudu igatahes :)

Terts, sa pead sellisel juhul silmas ainult hindadest rääkivaid postitusi, eks? Sest minul isiklikult on küll olnud abi isegi mitu aastat vanadest postitustest . inimeste isiklikud kogemused, üldised soovitused jms on huvitav-kasulik lugemine isegi juhul kui veepudeli hind/muuseumipilet on vahepeal kolmekordistunud.

Trip.ee ei ole minu jaoks kunagi pretendeerinud täiusliku ja lõpliku info portaali kohale. Pigem leian siit mõne hea soovituse ja guugeldan asja enne reisi uusima info saamiseks üle. Ilma siinsete soovitusteta ei oskaks tihti ka guugeldada.

Mina ööbisin viimati Vantaa Hiltonis ja jäin väga rahule. Pole küll budget, aga hotell asub väga mugavalt lennujaama "küljes" (ei pea vara ärkama). Toad väga mõnusad, hommikusöök maitsev.

http://www.hilton.co.uk/helsinkivantaa

Ise küsin, ise vastan.

Mallorca üllatas positiivselt. Mägedes oli (ootamatult) roheline loodus, tillukesed rannad olid imelised ning kuna turistihordid jäid reeglina kuurorti, ei olnud autoga ringi tiirutades ka pidevat ülerahvastatuse tunnet.

Minu top kolm:

 1. Fortnalutx - imeilus külake mägedes, mis pole nii turistidest üle ujutatud nagu näiteks Valldemossa.
 2. Sa Calobra - tagumine pisike rannake võib hooajal olla ülerahvastatud, ent rannale võrdset kaunist vaatepilti pakub mägitee, mida mööda sinna sõita.
 3. Pisikesed lahesopid es mal Pasist poolsaare tipu poole. Vaated on sama võrratud kui paljukiidetud Formentoril, ent turiste oluliselt vähem.

Kuurorti valides soovitan silmas pidada:

 • kui tahate auto võtta ja ringi sõita, eelistage Santa Ponsa-Palmanova piirkonda. Cala d'Ori kandist mägedesse sõites kulutate mõttetult palju aega.
 • Kui teate ette, et ei taha liikuda ja soovite kogu puhkuse ühes kuurortis veeta, soovitan randade poolest Cala d'Ori piirkonda AGA seda ainult mais, juuni alguses ja alates augusti lõpust. Nii ülerahvastatud randa kui Cala d'Oris juulis pole mu silm eales näinud. Ja loodetavasti rohkem ei näe ka...

Ilusa ranna otsijail soovitan kindlasti ära käia Cala Mondrago kandis.

Kel vähegi võimalus oma puhkuse aega valida, soovitan Mallorcal käia hooaja väliselt - kevadel või sügisel. Ilusaid randu saab ka siis imetleda ning jahedam temperatuur annab matkahuvilistele võimaluse tiirutada mõnel paljudest Mallorca tähistatud matkaradadest.

Toetan Avieni Sitsiilia ideed. Ise käisin seal just oktoobri lõpus-novembri alguses. Plussid võrreldes kõrghooajaga:

 • Odavam autorent
 • Hotelle ei tule eelnevalt broneerida. Paljudesse hotellidesse saab sisse jalutada ja hinna kõvasti alla kaubelda.
 • Vähem turiste = lühemad järjekorrad = mugavam rendiautoga liigelda ja parkida
 • Etna oli kõrgemal imeliselt kirju - puud olid punakollased. Sellist värvimängu on meie sügisestes metsades harva.
 • Keset päeva oli piisavalt soe, et lühikese varrukaga või kergema kampsuniga käia.

Ning näha on ju Sitsiilias väga palju.