reisimemm

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi
13 meeldimist
6 postitust / 45 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Sellele küsimusele vaevalt et ühest vastust olemas on. Käisime mõni aasta tagasi kolmenädalasel reisil Seattlist Kanada Kaljumäestiku kaudu ringiga Jeloustoni Rahvuspargis, sealt Grand Canion, Las Vegas ja rannikut mööda Seattlisse tagasi. Muljeid oli nii palju, et pikemalt ei oleks tahtnudki olla. Läks kahele umbes 4,5 tuh.

Käisime Pärsia lahe kruiisil nendega. Eestis esindust ei ole, on lätis. Piletid ostsime Kalevatraveli kaudu. Laevapersonal ja stiil tugevalt itaaliapärane. Teisi eestlasi ei kohanud.

Mõnes firmas on laste teenustasud odavamad kui täiskasvanutel. Joogipaketti tagasihoidlikumal tarbijal pole mõtet võtta, seda ei suuda keskminegi tasa juua. Ekskursioonide lühikirjeldustega saab tutvuda laevafirma kodulehelt. Lastega võin soovitada vabama õhkkonna pärast  Norwegian Cruise Line.

Vanema inimesena eelistan Celebrity Cruises. Firmade tutvustuse leiab https://kruiisikeskus.ee/kruiisifirmad/norwegian-cruise-line/

Ei ole väga hea plaan. Plitvice on kaugel. Dubrovnikust on mõtet minna päevastele väljasõitudele näiteks Kotori ja Budvasse (Montenegros) või Mostari (Bosnias). Oleme korduvalt öömajal olnud ilusas Cavtati nimelises väikelinnas Dubrovniku lennujaama lähedal. Dubrovnikust endast on muidugi samad reisid võimalikud, ka saartele ja Dubrovnik ise väärib üle vaatamist. Nädal kaob käest Dubrovniku ümbruses.

Sadamad oleksid Kuala Lumpur, Phuket, Penang, Langkawe. Tunnen huvi, kas on mõtet osta laevalt ekskursioonid või kulgeda omapäi. Kas märtsi lõpus saab loota heale ilmale?

Kas bussiga x96 saab ka Pireuse kruiisisadamasse?

Kõige odavama majutuse leidsime motelliketist M6 https://www.motel6.com/#/hotel-search
Neid on pea iga asula ligidal

See pidi ikka erakordselt külm kevad olema, kui mai algul tulbid ei õitsenud. Mina olen käinud märtsi lõpus, kus juba õitsesid.

Soovitan Hollandit. Märtsi lõpus avatakse Keukenhofi lilleaiad http://www.keukenhof.nl/en/. Amsterdamis on ka palju vaadata - muuseumid, kanalituurid ja kohvishopid.

Küsija on põhimõtteliselt ise juba vastanud - tähtis ei ole riik, vaid see, kuhu viib otselend. Hinnatasemelt on Horvaatia teistest pisut odavam. Suvel on rahvast randades igal pool palju. Tuleks ehk võtta majutus, mille juures on bassein, siis saaks beebi ka vette.

Jaanuari lõpus Dubaisse ja Omaani. Sooduspakkumisi ikka tore lugeda, ka siis kui ei kasuta. Näeb minimaalse hinnataseme ära.

Eesti kodanikul mingit vormi vaja ei ole täita. Kehtiv pass kaasa.

Soovitan Lissaboni. Lennujaam on praktiliselt linnas Kohalejõudmiseks on mitmeid variante, ise eelistan Lufthansaga Tallinnast üle Frankfurdi.Mai lõpu temperatuur peaks vastama nõudmistele. Kui raha ei ole piiranguks, siis 30 km kaugusel lennujaamast Cascaisis on parima hommikusöögiga majutuskoht, mida eales olen näinud http://www.booking.com/hotel/pt/fortaleza-do-guincho.en-gb.html?sid=49f3f07894b056947b69fe3be2072ecf;dcid=1;checkin=2015-05-26;checkout=2015-05-27;ucfs=1;group_adults=1;group_children=2;age=0;age=0;group_adults=2;group_children=1;age=4;req_adults=3;req_children=3;req_age=4;req_age=0;req_age=0;group_rooms=3912502_82760453_0_1_2_0_0,3912502_82760453_0_1_2_0_5500;srfid=358e4f32a599a5ffc2fa92a41509afc66e4b5fdcX1;highlight_room=3912501

Vancouver on minu meelest maailma ilusaim linn. Kui nii kauge reis ette võtta, tasuks vast eelnevalt lugeda mõnd reisijuhi raamatut. Hotellides on siiski ka palju päevaste reiside ja üksikute vaatamisväärsuste reklaamlehti.
Ööbisime selle firma majutusasutuses http://www.travelodge.ca/cities/vancouver

Lendu tõesti enam ei ole. Kui ka tagasilend lõpeb Riias, siis võiks kaaluda autoga minekut ja selle jätmist lennujaama parklasse.

Peatume Kanadasse lennul Reykjavikis poolteist päeva (kaks ööd). Kuidas saab hilisõhtul lennujaamast kesklinna? Kas ekskursioon järgmiseks päevaks oleks vaja internetist ära broneerida või on kohapeal samaks päevaks pakkujaid? Kas Blue Lagooni külastuse võiks jätta teisele päevale kuiäralend on pärastlõunal?

Lastega ilma vaheööbimiseta sõitu ma ette ei võtaks. Suwalkis head ööbimiskohta ei ole leidnud. On küll üks kämping linna sees, kuid sellel ei ole internetibroneerimist. Paikneb tee ääres paremat kätt kui olete juba peaaegu linnast läbi. Mitmel korral on juba täis olnud kui sinna jõudsime. Kaunases on kiirtee ääres suur kaubanduskeskus. Leian sealt alati riideid, mida osta. Kui õhtul aega üle jääb, võiks seal ringi vaadata. Hoones on suur akvaarium läbi kahe korruse, suured kalad sees. Huvitav Leedu rahvusroogadega söögikoht sealsamas.

"Uuele" vastuseks kruiisi söögi kohta: enamus söögikohti on tasuta, seal on ka tee ja kohv saadaval. On ka tasulisi baare ja restorane. Seal kõik raha eest, ka kohv ja tee. Info lahtiolekute aegade kohta on kirjas iga päev kajutisse toodavas päeva infolehes. Tasuta söögikohtades on suur valik, head toidud ja praktiliselt ööpäev läbi saab kusagilt toidupoolist. Kuid seal on palju rahvast ja lärmi. Tasulistes restoranides on teemapäevi ja rahvuslikke menüüsid. Teenindatakse lauast, on pidulik õhkkond. Ka tasuta on õhtusöögiks restorane, kus laust teenindatakse. Paljud eelistavad siiski buffe tüüpi toidukohti.

Kruiisidel teenendamine küll halb ei ole. Tekitatakse tunne, et kogu see laev on just sinu jaoks ehitatudki. Kõik suhtlus käib naeratuste saatel. Igaüks on püüdlik ja soovib oma lühiajalise töölepingu pikendamist.
Laeva personali palk on väike, olulise osa sissetulekust saavadki nad nendest jootrahadest.
Olge inimesed, tundke reisist rõõmu ja laske teistel ka elada

Tulime eile Ungarist. Reisi kestvuseks sai 8,5 päeva. Sihtpunkt oli Hevize termaaljärv. Vesi 27 kraadi. Murelid ja kreegid õitsesid, aga teised puud olid veel raagus. See koht sobib rohkem eakatele. Aga Ungaris leiab ka lastele midagi.