reisimemm

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

14 meeldimist
7 postitust
50 kommentaari
Viimased kommentaarid

Käisime aastavahetusel Londonis ja mõtlesin lennujaamas vahetada 100 €. Putkas tabelit suurelt üleval ei olnud. Teenindaja ulatas 64 naela. Õnneks sain oma sajasel sabast kinni. Hotellis anti 83. Tegelikult sularaha vajadust ei olnudki.

Vietnamist ei tea, aga mõnel kruiisil, kus olen käinud antakse laevast külastuskaart viisa asemel

 Heviz termaaljärv (Ungaris Balatoni lähedal)

Peatustes on palju valikuid, kuid piiranguks on rahakott. Saab lihtsalt omapäi kaldal liikuda, teha kanuusõitu, vaalavaatlusretke või käia kasvõi helikopteriga liustikel koerarakendiga sõitmas. Ekskursioone müüakse laeval ja vähesel määral ka kaldal, kuid kuna asustus on seal väike, siis suurt "turismitööstust" seal pole. Laevafirmade kodulehel on peatauste lühikirjeldused ja ekskursioonide valik olemas. Mina käisin Celebrityga ja olen selle firmaga rahul, selline elegantsem ja pisut vanemale sihtgrupile. Üks päev sõidetakse rannikulähedases saarestikus, mida nad nimetavad insaid passaziks ja siis ma lihtsalt istusin laevatekil ja vaatasin ekstaasis ümbrust, nii et ei raatsinud teatrisse shõud vaatama minna. Oluliste kruiisifirmade nimekiri https://kruiisikeskus.ee/kruiisifirmad/azamara/


Alaska laevakruiis oli minu esimene ja kõige elamuslikum senistest. Sõitsime Vancouverist edasi-tagasi. Muidugi ei näe selle nädalaga kuigi palju, aga see, ms näed, on imeline. 

Sellele küsimusele vaevalt et ühest vastust olemas on. Käisime mõni aasta tagasi kolmenädalasel reisil Seattlist Kanada Kaljumäestiku kaudu ringiga Jeloustoni Rahvuspargis, sealt Grand Canion, Las Vegas ja rannikut mööda Seattlisse tagasi. Muljeid oli nii palju, et pikemalt ei oleks tahtnudki olla. Läks kahele umbes 4,5 tuh.

Käisime Pärsia lahe kruiisil nendega. Eestis esindust ei ole, on lätis. Piletid ostsime Kalevatraveli kaudu. Laevapersonal ja stiil tugevalt itaaliapärane. Teisi eestlasi ei kohanud.

Mõnes firmas on laste teenustasud odavamad kui täiskasvanutel. Joogipaketti tagasihoidlikumal tarbijal pole mõtet võtta, seda ei suuda keskminegi tasa juua. Ekskursioonide lühikirjeldustega saab tutvuda laevafirma kodulehelt. Lastega võin soovitada vabama õhkkonna pärast  Norwegian Cruise Line.

Vanema inimesena eelistan Celebrity Cruises. Firmade tutvustuse leiab https://kruiisikeskus.ee/kruiisifirmad/norwegian-cruise-line/

Ei ole väga hea plaan. Plitvice on kaugel. Dubrovnikust on mõtet minna päevastele väljasõitudele näiteks Kotori ja Budvasse (Montenegros) või Mostari (Bosnias). Oleme korduvalt öömajal olnud ilusas Cavtati nimelises väikelinnas Dubrovniku lennujaama lähedal. Dubrovnikust endast on muidugi samad reisid võimalikud, ka saartele ja Dubrovnik ise väärib üle vaatamist. Nädal kaob käest Dubrovniku ümbruses.

Sadamad oleksid Kuala Lumpur, Phuket, Penang, Langkawe. Tunnen huvi, kas on mõtet osta laevalt ekskursioonid või kulgeda omapäi. Kas märtsi lõpus saab loota heale ilmale?

Kas bussiga x96 saab ka Pireuse kruiisisadamasse?

Kõige odavama majutuse leidsime motelliketist M6 https://www.motel6.com/#/hotel-search
Neid on pea iga asula ligidal

See pidi ikka erakordselt külm kevad olema, kui mai algul tulbid ei õitsenud. Mina olen käinud märtsi lõpus, kus juba õitsesid.

Soovitan Hollandit. Märtsi lõpus avatakse Keukenhofi lilleaiad http://www.keukenhof.nl/en/. Amsterdamis on ka palju vaadata - muuseumid, kanalituurid ja kohvishopid.

Küsija on põhimõtteliselt ise juba vastanud - tähtis ei ole riik, vaid see, kuhu viib otselend. Hinnatasemelt on Horvaatia teistest pisut odavam. Suvel on rahvast randades igal pool palju. Tuleks ehk võtta majutus, mille juures on bassein, siis saaks beebi ka vette.

Jaanuari lõpus Dubaisse ja Omaani. Sooduspakkumisi ikka tore lugeda, ka siis kui ei kasuta. Näeb minimaalse hinnataseme ära.

Eesti kodanikul mingit vormi vaja ei ole täita. Kehtiv pass kaasa.

Soovitan Lissaboni. Lennujaam on praktiliselt linnas Kohalejõudmiseks on mitmeid variante, ise eelistan Lufthansaga Tallinnast üle Frankfurdi.Mai lõpu temperatuur peaks vastama nõudmistele. Kui raha ei ole piiranguks, siis 30 km kaugusel lennujaamast Cascaisis on parima hommikusöögiga majutuskoht, mida eales olen näinud http://www.booking.com/hotel/pt/fortaleza-do-guincho.en-gb.html?sid=49f3f07894b056947b69fe3be2072ecf;dcid=1;checkin=2015-05-26;checkout=2015-05-27;ucfs=1;group_adults=1;group_children=2;age=0;age=0;group_adults=2;group_children=1;age=4;req_adults=3;req_children=3;req_age=4;req_age=0;req_age=0;group_rooms=3912502_82760453_0_1_2_0_0,3912502_82760453_0_1_2_0_5500;srfid=358e4f32a599a5ffc2fa92a41509afc66e4b5fdcX1;highlight_room=3912501

Vancouver on minu meelest maailma ilusaim linn. Kui nii kauge reis ette võtta, tasuks vast eelnevalt lugeda mõnd reisijuhi raamatut. Hotellides on siiski ka palju päevaste reiside ja üksikute vaatamisväärsuste reklaamlehti.
Ööbisime selle firma majutusasutuses http://www.travelodge.ca/cities/vancouver

Lendu tõesti enam ei ole. Kui ka tagasilend lõpeb Riias, siis võiks kaaluda autoga minekut ja selle jätmist lennujaama parklasse.

Peatume Kanadasse lennul Reykjavikis poolteist päeva (kaks ööd). Kuidas saab hilisõhtul lennujaamast kesklinna? Kas ekskursioon järgmiseks päevaks oleks vaja internetist ära broneerida või on kohapeal samaks päevaks pakkujaid? Kas Blue Lagooni külastuse võiks jätta teisele päevale kuiäralend on pärastlõunal?