trip-krainetrip-ukraine-dark

reisimemm

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

20 meeldimist
9 postitust
64 kommentaari
Viimased kommentaarid

Vabandust eksituse pärast. Mõtlesin ikka Krka rahvusparki, kus toredad joad ja järved, aga kirjutasin millegipärast "saarele".

Krka saarele saab kohaliku reisifirma bussireisiga. Reklaam on linnas mitmel pool väljas. Saartele võib minna liinilaevaga, on mitmeid marsruute. Küllap hooajal pakutakse ka reisitrippe, aga me käisime kevadel.

Minu lemmik on Lõuna-Poolas Hotel Bania Thermal Ski. Hästi sooja veega basseinid ja poolpansioni korral hea toitlustus. Kõval on suusatõstukid ja lastele lõbustusala. 

Suurepärane, aga kallis on Ida-Austrias Loipersdorfis https://www.therme.at/de/ 

Mitu korda olen käinud ka Ungaris Egerszalokis  https://salirisresort.hu/en

Algatasin teema mai kuus ja juuliks sai reis ikka lõpuks tehtud. Seekord oli eripäraks, et sõitsime laevaga Rootsi, Lõuna-Rootsist öösel laevaga Saksamaale. Austriasse Bodensee järve äärsesse hotelli jõudsime kavandatust päev varem, kuid võeti lahkesti vastu. Saksamaal tundusid piirangud tõsiseltvõetavad. Kohvikus tuli paberil täita ankeedikene oma telefoninumbriga ja kusagil siseruumis maskita ei liigutud. Austrias mäkke viivas kondlis ka maskid ja kohvikus küsiti digitõendit, aga Ungari piiri äärses veekeskuses märke coroonast ei täheldanud. Väga vahva koht on Austrias Ungari piiri ligidal asuv thermaalspaa https://translate.google.com/translate?hl=et&sl=de&u=https://www.therme.at/&prev=search&pto=aue ja 

Lõuna-Poolas mitu korda käidud https://hotelbania.pl/en/. Vanad kondid nüüd kenasti läbi leotatud. Tundub, et sai optimaalsel ajal käidud, sest nakatumine jälle tõusuteel.

Ei ole. Tegime juba testid ja Läti reisipassi ära, aga ilm oli nii trööstitu ja ei märkigi lätlaste meelemuutusest tagasituleku ajaks. Tõstsime pambud auto pealt maha ja jäime ootame paremaid aegu.

Ei saa Lätti vaktsineerimistunnistusega, aga 12 tunnine transiit on lubatud, eelnevalt elektroonilise registreerimisega.

Nendes riikides, mida läbime ei nõuta vaktsineeritutelt testi tulemust.

Poolas peaks järgmisest nädalast avatama hotellid. Soovitage häid  spaasid. Viled ja tuled ei paku huvi, vaid raviomadustega mineraalvee basseinid.

Saingi Läti saatkonnalt kinnituse, et esmaspäevast muutub vaid elektroonilise ankeedi nõue

Välisministeeriumi kodulehelt:

Läti välispiiri ületamine on lubatud Euroopa Liidu, Euroopa Majanduspiirkonna ja Šveitsi kodanikele, nende pereliikmetele ning EL, EMP-riikides ja Šveitsis alaliselt elavatel isikutele, et naasta oma alalisse elukohta (üldjuhul ühe korra).

Finnairilt raha tagasi ühe kuuga, vahendas Estravel, kes asja ajas

Tulime autoreisilt Baltimaad,  Poola, Ungari, Austria, Saksamaa, Poola, Baltimaad 12 päeva 4800 km. Piiridel keegi ei peatanud va Sloveenija, kus kontrolliti kiirteekleepsu olemasolu. Koroonameetmed erinevad: igal pool toidupoodides ja bensiinijaamades kantakse maski, mis tundus mõistlik. Hommikusöögilauas toitu tõstma minnes ka mask ette. Saksamaal tuli kohvikus täita paberil ankeet nime telefoninumbri ja külastuse aja kohta. Ei usu, et need töödeldavad oleks, minu käekirjast ja võõrapärasest nimest vaevalt keegi aru saab ja võin sinna kirjutada ka midaiganes. Ungaris hotelli teenindaja ei või külastaja dokumenti katsuda, peab ise paberid täitma. Erilist hirmu rahva seas ei täheldanud. Termaalbasseinid rahvast täis, aga väga lähedale ka üldiselt ei trügita.

Käisime aastavahetusel Londonis ja mõtlesin lennujaamas vahetada 100 €. Putkas tabelit suurelt üleval ei olnud. Teenindaja ulatas 64 naela. Õnneks sain oma sajasel sabast kinni. Hotellis anti 83. Tegelikult sularaha vajadust ei olnudki.

Vietnamist ei tea, aga mõnel kruiisil, kus olen käinud antakse laevast külastuskaart viisa asemel

 Heviz termaaljärv (Ungaris Balatoni lähedal)

Peatustes on palju valikuid, kuid piiranguks on rahakott. Saab lihtsalt omapäi kaldal liikuda, teha kanuusõitu, vaalavaatlusretke või käia kasvõi helikopteriga liustikel koerarakendiga sõitmas. Ekskursioone müüakse laeval ja vähesel määral ka kaldal, kuid kuna asustus on seal väike, siis suurt "turismitööstust" seal pole. Laevafirmade kodulehel on peatauste lühikirjeldused ja ekskursioonide valik olemas. Mina käisin Celebrityga ja olen selle firmaga rahul, selline elegantsem ja pisut vanemale sihtgrupile. Üks päev sõidetakse rannikulähedases saarestikus, mida nad nimetavad insaid passaziks ja siis ma lihtsalt istusin laevatekil ja vaatasin ekstaasis ümbrust, nii et ei raatsinud teatrisse shõud vaatama minna. Oluliste kruiisifirmade nimekiri https://kruiisikeskus.ee/kruiisifirmad/azamara/

Alaska laevakruiis oli minu esimene ja kõige elamuslikum senistest. Sõitsime Vancouverist edasi-tagasi. Muidugi ei näe selle nädalaga kuigi palju, aga see, ms näed, on imeline. 

Sellele küsimusele vaevalt et ühest vastust olemas on. Käisime mõni aasta tagasi kolmenädalasel reisil Seattlist Kanada Kaljumäestiku kaudu ringiga Jeloustoni Rahvuspargis, sealt Grand Canion, Las Vegas ja rannikut mööda Seattlisse tagasi. Muljeid oli nii palju, et pikemalt ei oleks tahtnudki olla. Läks kahele umbes 4,5 tuh.

Käisime Pärsia lahe kruiisil nendega. Eestis esindust ei ole, on lätis. Piletid ostsime Kalevatraveli kaudu. Laevapersonal ja stiil tugevalt itaaliapärane. Teisi eestlasi ei kohanud.

Mõnes firmas on laste teenustasud odavamad kui täiskasvanutel. Joogipaketti tagasihoidlikumal tarbijal pole mõtet võtta, seda ei suuda keskminegi tasa juua. Ekskursioonide lühikirjeldustega saab tutvuda laevafirma kodulehelt. Lastega võin soovitada vabama õhkkonna pärast  Norwegian Cruise Line.Vanema inimesena eelistan Celebrity Cruises. Firmade tutvustuse leiab https://kruiisikeskus.ee/kruiisifirmad/norwegian-cruise-line/

Ei ole väga hea plaan. Plitvice on kaugel. Dubrovnikust on mõtet minna päevastele väljasõitudele näiteks Kotori ja Budvasse (Montenegros) või Mostari (Bosnias). Oleme korduvalt öömajal olnud ilusas Cavtati nimelises väikelinnas Dubrovniku lennujaama lähedal. Dubrovnikust endast on muidugi samad reisid võimalikud, ka saartele ja Dubrovnik ise väärib üle vaatamist. Nädal kaob käest Dubrovniku ümbruses.

Sadamad oleksid Kuala Lumpur, Phuket, Penang, Langkawe. Tunnen huvi, kas on mõtet osta laevalt ekskursioonid või kulgeda omapäi. Kas märtsi lõpus saab loota heale ilmale?