kairev

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

3 meeldimist
0 postitust
7 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ekskursioonide kohta ma mainisin (Aurinko omade), aga need tänavalt ostetud- pidevalt oli kas kuskil sadamas või linnas turiste, kes ei teadnud, kuhu nad minema peavad ja kellega. Seletasid, et maksid seal ja seal firmas raha, transfeer tõi sadamasse, aga edasi???? Parem juba eestlastega minna.

Monolithose rand... vist ei käinud. ATVdega kihutasime mööda saart ja erinevaid randasid ringi küll... Bussid sõidavad muidu igale poole, küsige Aurinko esindajate käest, kuhu ja kuidas on mõistlik minna.

ATV rent oli Kamaris 20-25euri päev + ise ostad kütust juurde. Autorent läbi Aurinko ca 45.-

Ma lihtsalt ise ei oleks küll tahtnud autos istuda (v.a. juhul, kui kaasas on väikesed lapsed). ATVga põristad 15 mintsa ühte "linnakesse" ja teed pausi, siis teise. Igav küll ei hakanud ja liiklus on uskumatult sujuv. St justkui pole foore ja ülereglueerivaid märke, aga kõik toimib:)

Rand- ei ole Pärnu jah, aga see ongi selle ranna võlu:)

BTW- poode on iga nurga peal, et endale süüa ja juua juurde osta, kui nälg näpistab.

Kas ma juba mainisin, et A Le Coqi mojitod, daiquirid jms joogid jnejne on kõik poes saadaval.

Ma ei tea kasutaja "jaaan" kohta midagi, kui aus olla, lennukitäis rahvast läks sinna ja meie eesmärk oli siiski puhata, mitte tutvuda:)

Kamari rand on täiskasvanutele väga sobiv, 4m kaugusel rannast on juba nabani-rinnuni vesi. Tuul oli augusti lõpus samuti väga paras (õhtuti tuli õrn loks sisse, päeval oli vaikne). Kuna ma hea ujuja ei ole (ära just ei upu, aga araks löön kergelt), siis isegi mulle see sobis.

Meil olid ujudes pea alati snorgeldamispapud jalas, aga 2 korda käisin ka ilma nendeta vees- sai hakkama, aga randa madala vee sisse jalutama pikaks ajaks ei maksa minna - tallad muutuvad varsti hellaks.

Perissas käisime ka- rand tundus liiva poolest parem (aga mitte vees), aga kui sa liivakooke teha ei taha, siis iga kell Kamari! Seal käib elu, Perissa on selline vaikne.

Päeval saab igal pool süüa. Hinnad üldiselt sellises vahemikus:
Kreeka salat 6-7 eur
Ceasari või lõhe salat 9-12 eur
Lihavalik 2-le 26-40 euri (Kings´is, kus oli kõige maitsvam, oli ka kõige soodsam).
Kalavalik 2-le 35-50 eur
Liiter majaveini 8-10 eur

Portsjonid on suured, nagu ma mainisin ja hinna/kvaliteedi suhe ei toimi seal.

Seega on hinnad kallimad kui mujal, aga kuna on soe, ei pea ka iga päev kandikutäit liha sisse sööma:)

Loteriimajutuse kohta ma ei tea, sest ei küsinud neilt, kes sellega läksid, et kuidas oli. Aga hapude nägudega polnud küll tagasilennul keegi:)

Restoranide /tavernate hinnad olid... kallimad kui Eestis, aga kvaliteedi/hinna suhe ei pea seal üldse paika. Selles mõttes on Aurinko omadel õigus, et loodetakse terve aasta teenistus turismihooajaga välja teenida. Võib väga kenast (fancy-pancy) kohast leida mõistlikud hinnad ja vastupidi.

Aga puhkusel ei peakski igat senti veeretama, vaid nautima seda.

Hotellis hommikusöök, päeval puuvilju ja rohkelt mojitosid ;) (A le Coqi jooke saab osta kohalikest poekestest) ning õhtul KAS salat või praad, sest toiduportsjonid on hiiglaslikud (Me olime 3-kesi ja sõime neid 2-le mõeldud vaagnaid nii, et ägasime järgmise õhtuni.
). Mõlemat pingutada pole mõtet. Tellige parem kõigepealt 1 ja kui jääb ruumi, siis pärast midagi veel.

Sisseviskajate juttu restorani headusest ei tasu uskuda- nad ei ole tihtipeale ise oma restoranis toitu maitsnudki.

Meie käisime selle 22.08-29.08. 2013 satsiga Santorinil, Kamari kuurortis. VÄGA rahule jäime. Olime Karidise 2* hotellis- see oli lõunamaade kohta lausa piinlikult puhas, teenindus väga korrektne ja meeldiv.

September on juba täiesti sealse hooaja lõpp.

Kaasa vaid lühikesed riided (ok, üks pikema varukaga särk võib igaks juhuks kotis olla, kui päikeseloojangu tuuri teete). Tegelikult saab kõik vajaliku mõistliku hinna eest kohapeal ka osta: päikesekreemidest kuni snorgeldamissussideni- hädavajalikud!!! Sest liiv (must vulkaanilise kivimi pudi) on kuum ja kivikesed suured. Muidugi sütelkõndijate jalgadele (sh kohalikele) ei tee see midagi:)

Toiduportsjonid on hiiglaslikud, restoranides "sisseviskajad" ei ole tavaliselt oma restoranis söönudki ja neid uskuda ei tasu. Kamari Beachil leidsime paar head kohta: King´s (ainuke koht, kus liha sulas suus, mujal oli ikka väga vintske), Classico, Prince..

Kui teil just ei ole kaasas väikesed lapsed, unustage autorent! Kindlasti kohapeal liikumiseks võtke ATV (või roller) ja ärge unustage, et peate seda tankima (et keset mägesid ei tuleks üllatusena, kui sõiduriist seisma jääb). Rannas proovige veeskuutreid, - suuski jms.

Rannatoolide rent on ca 6-8 eur 2tooli+ vari. Oma linaga liiva peal olemine on tasuta.

Aurinko tuuridest oli mõistlik võtta Santorini tuur (bussiga tunduvad vahemaad suured, tegelikult imeväikesed, sööge ise vahepeal, sest see snäkk, mida pakutakse kõhtu ei täida), võiolla ka päikeseloojangu tuur (kui saab mudavannis supelda) või siis vulkaanituur. Need veidi kattuvad. Kõhu saab viimastel täis.

NB! Vesi kaasa igale poole!

KÕIK lennud, mida me lennujaamades nägime, hilinesid (vaatasime sellelt monitorilt, min hilinemine oli 1h), meie lennud hilinesid kõik 3-6 tundi. Kõikidel hilinevatel lendudel olid lihtsalt teated: delayed ja mitte keegi ei andnud mingit infot, millal lennuk võiks väljuda või mis on juhtunud vms. Tavaline taks pidi olema, et konkreetne lennuk on suunatud mingit teist otsa vahepeal tegema, mis muidu hilineks liiga palju.

Aga! Teadmiseks, et lennujaamast (kuhu reeglina peab jõudma min. 3h enne lennu väljumist) sa enam välja ei pääse ja istud ja ootadki seal jahedas lennujaamas ilma toiduta (no kaua sa neid pähkleid või jäledat võileiba ikka sööd) ja soojade riieteta (sest pagas tuleb suht kohe ära anda ning tagasi sa seda ei saa) ning vaatad aknast välja, kuidas päike paistab ja sinu aeg lihtsalt läheb...

Sõitke Mumbaisse ja hakake RONGIGA allapoole tulema (või ülespoole minema). Kerala sõitsime ka läbi, ranniku äärt pidi leiab ilusaid nn asustamata randasid ja odavaid kodumajutusi. Cochin (Kochi), Cannore( Kannuri) on esimesed, mis meelde tulid.

Me matkasime küll vaid 2 nädalat ja olime seljakottidega, aga oleks saanud vabalt hakkama ka kohvritega. Neid on vo lihtsalt raskem nn väiksemaks teha või kuskile ära paigutada (kõrgele). Siiski soovitan seljakotte- mobiilsemad.

kui me Indias nägime liiklust (alustasime Delhist), siis küsisime autojuhilt, et issand.. mis moodi siin autot üldse rentida saab. Ta tegi sama suured silmad pähe, nagu sinu praetaldrik ja küsis vastu:"Autot rentida? Ilma juhita?" Ja siis ütles:"Unustage ära!"

Indias ei rendita autosid välja ilma juhita. Nii saime me vastuseks nii Delhis kui Keralas kui Goas.

Kui sinna lähed ja liiklust näed, siis saad aru, miks.

Ahjaa... ja küsimuse peale:" Mis eeskirjad teil siin liikluses üldse kehtivad?" , vastati hämmeldunult: "Meil ju pole eeskirju. Ainuke põhimõte on: "keep left" ja sellest ei pea ka kinni pidama".

Lennukitel on absoluutselt tavaline, et nad hilinevad 4-6 tundi. Äärmises erandolukorras väljuvad tunnise või vähema hilinemisega, seega ma ka seda transpordi liiki seal ei soovitaks.

Rongid on aga väga täpsed, odavad ja suht kiired. Lisaks näed loodust ja "tõelist Indiat".