trip-krainetrip-ukraine-dark

ikkateel

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

8 meeldimist
8 postitust
48 kommentaari
Viimased kommentaarid

Mis selle kustutamise mõte oli, aru ma ei saa. Kas tõesti oli Balti riikide inimestel nii palju tasuta öid soolas...:). 

Mul ei aidanud ka riigi vahetamine midagi, kuigi kasutasin enamasti ingliskeelset lehte. Ilmselt jah pandi juba enne teate avaldamist kontod kustuma.  Olin enne teadet teinud veel aprilli lõppu ettemaksuga broneeringu, õnneks sellega kõik korras, kontrollisin hotellist üle.

Ja mis kõige nõmedam,  nüüd laseb leht rahulikult uue konto avada, kui panen asukohaks muu euroopa riik.

Vaen praegu kaalukaussi, kas saata nad jäädavalt pikalt vasakule....

Tänud vastuste eest!

Ei ela Prantsusmaal ja lennukiga ka ei taha sõita:), plaan on oma autoga Eestist minna. Siis kanalist läbi, oma auto ära parkida ja rentida parempoolse rooliga auto.

Tundub, et Folkestone on vast tunnelile kõige lähem koht, kus saaks nii parkida kui ka rentida. Või on midagi paremat/lähemat?

Kas keegi on Folkestone'is käinud, kuidas seal liiklusega on? Teekond tunnelist linna. Esmakordselt teispidi liiklusesse minnes ju Londonist ei alustaks:).

Kuidas praegu tuledega lood on, kas peab kohe rongilt maha tulles otsima kohta, kus neid üle kleepida? Või lülitaks tuled välja ja sõidaks Folkestone'i ära?

Tänan abi eest.

Teisipäev autoga Leedu poolt tulles ei huvitanud kedagi ei pass ega QR kood, polnud piirivalvetki. Lätist Eestisse Iklas tulles ei hakanud samuti silma, et keegi oleks Läti poole minejaid kontrollinud. Kergelt tekkis tunne, et pagan, tuleb tee peal kinni pidada, ankeet täita, vaadata, et see oleks 12 tunni sees ja siis lõpuks ei huvita kedagi. Transiidiks täiesti mõtetu asi.

Tulime ka pühapäev Horvaatia-Sloveenia piirist üle,, valmistusime juba passimiseks, aga Waze suunas meid enne viimast teemaksupunkti kiirteelt maha. Võtsime riski ja läksime, sest ega alati neid Waze'i ümbersuunamisi ka usaldada saa. Seekord läks önneks - läbisime piiri mingis väikses punktis, järjekord võttis aega ca 10-15 minutit, sest mõned olid veel ilmselt Waze'i usaldanud:) ja pärast seda suunas üsna kohe kiirteele tagasi. Suurt ringi ei teinud, tore kurviline tee:), igatahes parem sõita, kui passida.

Sloveenia-Austria piiril võeti valikuliselt autosid rajalt maha ja kontrolliti pabereid. Ja Austrias peab jah tõend kogu aeg näpus olema.

Nüüd tuleb Czestochowast Katowice poole minnes jällegi kannatust varuda, remont käib nüüd seal. Kõige tüütum selle juures oli ca 30 kilomeetrine lõik enne Katowicet - 2+2 normaalse laiusega rajad, aga kiirusepiirang 70 ja kogu selle lõigu peal oli keskmise kiiruse kaamera. Pole aimugi, kas poola trahvid ka meieni jõuavad, nii et aerutasin pühapäeva öhtul peaaegu tühjal teel seitsmekümnega:)

Iga riik on erinev ja tingimused sõltuvad ka sellest, kas teed transiiti või peatud kauemaks. Lätil on siiani ka transiidi jaoks vaja ankeet täita (NB! 12 tundi kehtib) ja seda nad ka piiril kontrollivad. Oleme praegu Austrias. Siin ei saa kuhugi ilma tõendita sisse (meil on EL vaksineerimispass). Õnneks Eesti liikus praegu nn roheliste riikide hulka, mis teeb reisimise natuke kergemaks.

Kuna tingimised võivad pidevalt muutuda, siis on hea pilk peale visata, kui uude riiki liigud - https://reisitargalt.vm.ee/

1. Jõudsime detsembri lõpust veebruari lõpuni teoks teha ühe oma unistuste reisidest - Argentiina ja Tšiili+ Rapa Nui. Iga kell läheks tagasi. Rõhk oli küll rohkem Tšiili peal, aga Iguazu kosed nägime ära:). Ühelt maalt teise läksime kruiisiga - tänu millele sai ka Falklandile põigatud, kahjuks Antarktikasse ei jõudnud:).

Tööga seoses sai veel veebruari viimased päevad Budapestis veeta.

Suvel jäi hing haigeks sooja mere ja molluskite ihaluses. Ja nii kui auk tekkis viiruselevikus startisime kaheks nädalaks Sloveeniasse Portoroži. Plaan oli küll Horvaatia, aga see hakkas lappama minema, nii et muutsime päev enne väljasõitu sihtpunkti.  Mõnus oli.

Ära jäid USA ja Soome aprillis.

2. Pileteid ostnud ei ole, pole isegi süvenenud veel. Tuleb vaadata õunte pealt kuhu ja kuidas saab. 

3. Uus-Meremaa+ Singapur, midagi Kariibidest, Šotimaa - see on ammu juba plaanis, aga ikka veel käimata ja nüüd siis see Brexit, eks näis, kuidas saab.

Isegi mõtlesin seda. Siis vaatasin Horvaatia nakatumiste arvu - 96 täna ja enam ei ole nii kindel. Mitte ei taha see arv neil väheneda...

Meil sai teeremontidest ja ummikutest kõrini:) ning koju tulles valisin Varssavist tee, mille noppisin soovitustest kokku: Varssav - Rozan-Ostroleka-Lomza (seal lapiti küll teeaukusid, aga see toimus vast ainult paar päeva) - Augustow-Kaunas-Kelme-Jelgava - Riia uus sild (Dienvidu Tilts) -Tallinn. Sai täitsa mõnuga sõita, soovitan. Kaunas-Jelgava teel rekkaid mõned üksikud, Riia äärelinna läbisin kolmapäeva õhtul kella seitsme paiku, ei mingit jama. Kilomeetreid tuleb ca 50 peale, aga närvikulu puudub ja suure tõenäosusega tekib ka ajavõit.

Tulime eile Splitist Eesti poole, praegu Varssavis. Kui saate, hoidke eemale Zagrebist - lõigake nurk maha, minge enne ringi A1-lt maha ja tulge pärast juba A2-le tagasi . Kaotasime eile seal üle tunni, ummikud tekivad tänu teemaksuputkadele, mis ei suuda kogu massi kiirelt läbi lasta. Tegelikult jagunes enne ummikut tee kaheks - sulaga maksmine ja kaardid/elektrooniline. Enamus läks sula osasse, mina samuti, aga jäin mõtlema, mida tähendab kaart - kas tavalist pangakaardiga maksmist või on neil mingi spets kaart, kas keegi teab? Hea oleks edaspidiseks teada:). Piiridel ei kulunud kusagil aega, vaevu visati pilk ID peale. Küll oli meie üllatuseks paras ummik BH piiril Dubrovniku poole liikudes - arvasime, et pühapäeval on ummik just põhja poole liikudes. Eestlaste jaoks on Horvaatias ilm mõnus nii või teisiti ja abajates leiab alati supersooja merevett. Peame pöialt, et nad saaksid ka tulekahjudest jagu. Tulime autoga ühest suitsuvallist läbi, päris karm, õnneks rohkem ei näinud.

Me tulime 3 päeva tagasi Trogirist Durovnikusse - ütleks, et siin pool on tunduvalt lahedam liiklus, kui üleval pool. Mingeid kolonne ei tekkinud, aeglasematest oli ka võimalik mööda sõita. Kiirtee oli Splitist lõuna poole praktiliselt tühi. Me sisenesime Horvaatiasse läbi Ljubljana, sihiks oli Opatija. Ei peetud üheski piiripunktis kinni, oli üsna kiire tulek., ei olnud ka ühtegi ummikut. Tagasi plaan läbi Zagrebi minna, eks siis näeb. Tuul on muuseas ka Dubrovnikusse jõudnud:)). Meri on ka jahedam, üleval on tunduvalt soojem. See viimane on infoks neile, kel väikesed lapsed kaasas.

Kuidas Bauska piiripunktis olukord nüüd on? 2 nädalat tagasi kaotasime seal üle poole tunni teeremondi tõttu, mõtlesin, et tagasi peaks Jelgava kaudu tulema. Meil polnud sinna minnes piiridel mingeid takistusi ega sabasid, keegi ei kontrollinud, aga ilmselt kõik on asunud põgenema külma ilma eest::). Oleme hetkel Dubrovnikus (tuult pole ollagi, kuumakraadid kõiguvad 30-36 vahel, telkida on ilmselt päris karm) ja homme hakkame tagasi liikuma. Kas Eesti poole sõites on olukord sama hull, kui praegu siia tulles?

Huvitav, mina sain küll eelmine aasta veebruaris ESTA, mis kehtis ainult ühe aasta. Nüüd tuli just teade, et hakkab kehtivus lõppema. Kas on siis erineva pikkusega ESTA-d?

Tulin just USA ja Kanada reisilt ning heaks juhuks lisan. et aktiveerige kaardi magnetriba USA jaoks. Saab teha netipangas, vähemalt SEBis ja kaheks nädalaks, siis tuleb taas aktiveerida. Liikusin ringi Seattle'st Californiani, sealt Yellowstone'i ja edasi Kanada Banffi ning Jasperi rahvuspargid. 95% sai kasutada ainult magnetriba, kiibilugejaid kas polnud või ei toiminud need veel. Nagu üle Kanada piiri sain, toimis ainult kiip. 1 kord oli juhus, kus ei toiminud ükski kaartidest (6), nii et heaks juhuks natuke sularaha võiks olla.

Tulin enne jaani Portugalist tagasi läbi Poola ja oma üllatuseks leidsin pühapäeval rekkaid täis maantee pärast Varssavit. Eriti hull oli Augustowi uus ringtee (kaherealine ja vastu tuli sama tihe autode jada) - ilmselt on vist mõistlikum ja kiirem läbi linna sõita? Kas nädalavahetusel rekkate liikumise keeld enam ei kehti või on neil piiri lähedal lubatud liikuda? Läksin laupäev ja siis oli ka neid üsna palju liikvel võrreldes eelmise suve reisidega.

Tänud vastuste eest. Lähme ikkagi broneerimise peale, ei viitsi peale pikka sõitu lennujaamas kauplema hakata. Tunduvad täitsa mõistlikud hinnad. Lähme 4. veebruar.

Jagan Top Geari soovitust - üks parimaid teid Euroopas: Livigno - Bormio - Stelvio mäekuru. Olen mitu korda seda teed sõitnud ja ikka vaimustun. Ei maksa unustada ka Livigno tax-free tsooni:) - paak igal juhul kütust täis. Äge on ka Euroopa kõrgeim kuru Col de la Bonette (2802 m), aga peab vaatama, et see avatud oleks. Kolmandaks pakuks Timmelsjochi kuru Austriast itaaliasse (Passo del Rombo). See on rahvuspark, mille eest peab maksma - nii nagu ka Glossglockneri eest.

Meie reisime ratastooliga, aga kõrvalt olen vaadanud, et lapsekärudega on põhimõtteliselt sama asi. Check-in' i tehes tuleb öelda, et tahame oma käruga lennukini minna ja vaepeatustes kätte saada. Enamus firmadel on olemas silt "delivery at aircraft", mis tuleks käru külge panna, lisaks ka oma andmed heaks juhuks. Siis sõita käruga lennukini ja seal lennusaatjatele veel üle kinnitada, et tahame kindlasti käru lennukiukse juures taas kätte saada ja ärgu unustagu seda ka alla toimetamast. Meil on kehvad kogemused BA-ga, kes on 2 korda olenemata rääkimistest ja siltidest ratastooli lennukiukse taha olevasse koridori maha unustanud.

Tänud. Mõtlesin, et tulen tagasi vahelduseks Berliini kaudu, plaanis ka Münchenist läbi käia. Häid pühi kõigile!

Tere! Kuidas Poola teede olukord praegu on, palju suvel edasi remonditi? Lähen aasta lõpus autoga läbi Bialystoki, Varssavi, Katowice Innsbrucki lähistele.

Blanketid saab piiri peal. Soomes asuva saatkonna lehelt välja prinditud blanketid VOA jaoks ei kõlba. Meilt küll keegi raha ega krediitkaarte ei küsinud. Tagasisõidupiletit taheti küll näha.

KLM-i soodust niipea ilmselt enam ei tule, sest aastavahetusel oli, lõppes 2. jaanuar. Lääneranniku piletid olid alla 600. Ise lähen mai lõpus New Yorki ja tagasi Las Vegasest juuli algul - hind 599 eurot. LA oli natuke odavam. Lufhansa oli ka kuni 2. jaanuar, jäi 650 ümber. Äkki Finnairilt tuleb veel midagi head?

Kas keegi on viimasel ajal KLM-iga New Yorki sõitnud - kas ikka võetakse enne väravat vesi ära ja peab tükk aega ilma olema? Mu reisikaaslasel on astma ja seoses sellega aeg-ajalt köhahood, mille ära hoidmiseks peab ta vett jooma.