haldjas

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi
0 meeldimist
1 postitust / 5 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Piiriületused ei peaks problemaatilised olema, kas ei ole mitte kõik vahepealsed juba Schengen, st piiri nagu polegi? Ja igal juhul EL-i sees ju.

Teemaksud on kiirteedel, kui tahta kiiresti edasi minna, nii Saksamaal kui Prantsusmaal kindlasti ja päris andekad, sõltudes läbitud vahemaast kiirteele sisenemise ja väljumise punkti vahel. Mingi väiksem jupp kiirteed oli 11 eur näiteks, aga ma täpselt hindu ei tea, ehk saab selle kohta veebist infot. Mingid tillukesed summad need igatahes pole. Võibolla sõltub ka sõidukist.

Samas kui kiirteid vältida ja ringi seigelda, läheb rohkem aega, on ilusam vaade ja maksma nii palju ei pea. Kas igale poole ilma kiirteedeta saab, tuleb vist kaardi pealt vaadata.

Pariisis üldiselt ei soovita nõrgema närviga inimestel autot juhtida, kõik sõidavad nagu segased ja tuututavad iga teise asja peale. Pariisi sees on jalakäija kuningas, nagu räägitakse, st jalutab kasvõi punase tulega üle tee ja kui autojuht arvab oma õigust ja kinni ei pea, saab jalakäijalt sõimata pealegi :)

Lyoni elanikult olen kuulnud hinnangulist väljendit pealinna sõidustiili kohta - "pariislased!", öeldud väga põlgliku tooniga. Kasutatakse Lyonis ebaviisakate liiklejate iseloomustamisel. See ütleb mõndagi :)

Pariisi ühistransport, nagu juba mainitud, on suurepärane. Ummikute vältimiseks tipptunnil kasutatakse metrood, mis käib iga 3 minuti järel ja mille abil on ümberistumistega võimalik päris kiiresti jõuda igasugusesse vajalikku punkti. Metrookaardid on iga nurga peal ja nendel orienteerumise õpib kiiresti ära.

Autoga on vast mõtet tulla siis, kui ka vahepealne olustik huvi pakub. Saab põigata mõnda vähemtuntud kohta, kui teha enne põhjalik uuring teele jäävate vaatamisväärsuste osas. Saab võtta rahulikult ja mõnuga. Pere peale 1 autoga võib tõesti ka odavam tulla. Ja Disneylandi ja Versailles'sse ja kuhugi muusse linnaümbruse kaugemasse punkti ehk saab ka autoga soodsamalt ega pea ühistranspordiga pead vaevama (metroo käib ainult Pariisi sees, mõned otsad jäävad väljapoole 2. tsooni sisse, aga kaugemale sõidab linnalähirong RER ja bussid, mille eest nööritakse juba eraldi raha).

Aga kui eesmärk on ainult Pariisi kohale saada, siis on ikka lihtsam leida lennupilet ja pikema peatumise korral ka üürikorter, mitte hotell. Ja kui huvi on eelkõige Pariisi linnas asuvate paikade vastu (Louvre, Montmartre, Eiffel jms), siis soovitan maanduda linna ja siin ringi jalutada. Kui tekib siiski soov kuhugi kaugemale seigelda, saab vast rendiautoga hõlpsamalt.

Arvan, et puhtalt raha kokkuhoiu pärast hakata autoga tulema ei ole väga mõtet. Ja Pariisis ei näe 2-3 päevaga sisuliselt mitte midagi. Siin elab ikka oma 10 korda rohkem inimesi kui Eestis kokku ja maa-ala on ka üpris suur :) Ise olen 3. tsoonis, Pariisi servani on ametlikult 2 km, linna keskele ehk Notre-Dame'i kanti ehk linnulennult 10 km. Arvutage ise edasi :D Ega ikka jala ei lähe küll, mida sa seal asfaldi peal heitgaasides ikka matkad. Autoga siin käiakse, aga need teavad, kuhu nad pargivad ja kesklinnast vist sõidetakse pigem lihtsalt läbi.

P.S. On üks vähetuntud ulmeline film nimega "La Belle Verte" (Roheline ilus) aastast 1996, mille tegevus toimub Pariisis. Näitasin seda oma prantslasest sõbrale, kes kommenteeris, et enamik pariislasi paraku ongi täpselt sellised, nagu filmis kujutatud. Võibolla see on ka üks põhjusi, miks see film siin väga tuntud pole - kelle ikka meeldib nii väga kõverpeeglisse vaadata :P

Selle "nädalakese" puhul tasub arvestada, et nädalapilet kehtib Pariisis esmaspäevast pühapäevani. St kui ostad pileti reedel, siis kehtib ikka pühapäevani ja esmaspäeval tuleb uus osta. Jabur, aga tõsi :)

Samuti on kuukaardiga, neid ostetakse ka kuu alguses.

Mis ratastesse puutub, siis selle süsteemi kasutamine nõuab minu arusaamist mööda mingit tagavararaha, sest kui ratas tee peal kaotsi läheb, siis võetakse kaardilt maha ratta hind ja see summa peab seal olema.

Muidu võib rattasõit mugav küll olla, sest vähemalt Pariisi enda linnajagudes on need rattaparklad absoluutselt igal pool ja vabu rattaid on palju.

Kui te nüüd juba ära pole käinud Pariisis, siis augusti algul on siin hapukurgihooaeg ja kõik kohalikud põgenevad viimasel võimalusel puhkusele ära. :P

Kui sul on soov saada tasuta öömaja ja ühtlasi kohaliku kultuuri ja inimestega tutvuda, siis tasub küsida http://www.couchsurfing.org - tee endale sinna kasutaja ja uuri, kas couchsurfaritest kellelgi on mahti sind nendel kuupäevadel majutada. Parema mulje ja tulemuse annab see, kui oled endast rääkides aus, sh kasutad registreerimisel oma tegelikku nime. Aus tasub olla ka oma maailmavaadet ja elustiili kirjeldades ning CS liikmete hulgast otsida ka pigem neid, kelle elustiil sinu omaga haakub (kui oled pidutseja tüüp, siis vaevalt sa tahad veeta nädalat kodusmediteeriva filosoofi juures ja vastupidi). Tasub just otsida sulle põnevaid inimesi ja neilt otse küsida, kas neil on võimalik sulle öömaja pakkuda. Gruppi/listile kirjutades ei pruugi vastust saada ja CS viisakusreeglid ütlevad ka, et see pole ilus.

Toimub ka igasuguseid üritusi - http://www.couchsurfing.org/group.html?gid=199 see on Pariisi grupp, kuhu postitatakse teateid, küsimusi, toimuvat...

CS-le sarnane inimkogum on ka Hospitalityclub.

Mida varem öömaja otsid, seda paremad võimalused üldiselt.

Mul just üks sõbranna viibis siin nädal aega oma CS tuttavate pool. Esimese korraga muidugi ei pruugi üks inimene sind nädalaks öömajale võtta, aga aega võib proovida jagada eri hostide vahel.

Kui sa ei taha võõraste pool ööbida, siis CS kaudu saab kontakti ka nende kohalikega, kel mahti ja tahtmist näiteks linna näidata või oskavad nõu anda, kuhu minna, mida vaadata. Ikkagi huvitavam kui hotell-kohvik-muuseum-eiffel-tuur :)

Tegin kiirpassina ja sain 2 päevaga (900 kr eest). Kui just eriti kiire on. Samas see ei ole eriti mõttekas, sest tavahinnaga saab ka enamasti paari-kolme päeva või nädalaga, lihtsalt nad ei saa sulle kindlalt garanteerida, et nii ruttu saab.

Avastasin alles praegu, et keegi mu teemat lugenud (:
Vabandan laiskuse ja hilinemise pärast kõigepealt.

Olen nüüd kohale jõudnud (Pariisi st), lõpuks saingi rekkaga tuttavate tuttavate kaudu, kokkulepe Eestist peale, ei hääletanud, aga kuna rekka sõitis vahepeal laevaga, siis tuli laevapilet osta. Aga odavamalt kui lennuga sai ikka, lisaks jäid ära probleemid kitarr+lennuk, sest firmadest küsides öeldi, et kitarrile tuleks osta eraldi pilet... :(

Kitarri võtsin kaasa eelkõige sellepärast, et sellega siin tööd teha (: Tänavamuusiku elu proovisin koos sõpradega korra küll juba, nimelt Notre-Dame'i taga sillal. Pariisis on nii, et mõnest kohast võib politsei ära tulla ajama. Aga võibolla sõltub see ka pilli valjusest, meiega oli koos saksofonimängija ja see kostab kaugele. Aga ma arvan, et enamikus kohtades mängida ikka võib; ja kui tullaksegi ütlema, et siin ei tohi, siis küsida, kus võib või lihtsalt viisakalt ennast kokku pakkida ja otsida teine koht. Katse-eksituse meetodil.