kristian

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
5 postitust
15 kommentaari
Viimased kommentaarid

Pmst mul oli enam-vähem sama värk :) Ainult, et jäin Riias sellest 99.- bussist ilma olulise hilinemiseta maha. Ehk siis täiesti müstiline, kuidas nad võisid isegi kui ma täpselt kohale jõudsin, minema minna. St et võtsin lennujaamast kiiresti 20 euri eest taxo ja kihutasime bussijaama, et jõuda Riia-Tallinn bussile. Napikas, aga ellu jäin :) . . . Lisatud mõned suurtähed ja kirjavahemärgid.

No vot, thatswhatImtalkingabout. Nüüdseks olen aru saanud, et jah, martenal on täiesti õigus, kõik oleneb lennujaamas sellest teenindajast kelle otsa satud. Mõni peedistab sind iga grammi ja juuksekarva pärast, teine aga naeratab ja võid üks kõik millega pardale minna. No nii enamvähem.

Ja RyanAiri väga "soodsad" pakkumuised võivad tegelikult lõppkokkuvõttes osutuda ligikaudselt samasse hinnaklassi nagu otselennuga normaalse lennukompaniiga. Eriti veel kui sa mingil põhjusel ei ole onlinetsekinni teinud ning reisid pagasiga.

Et üle 32 kilo inimese kohta, või siis pagas ületades mõõtmeid 81cms (height), 119cms (width) and 119cms (depth), siis lennukisse ei saa.

Kel huvi lugeda minu reisist Portugali, siis võid mu kokkuvõtet lugeda siit: http://www.l3mps.com/?p=1

... et sa saad teha onlaintsekinni 15 päeva enne lendu ja viimane aeg seda teha on 4h enne lendu. Peale seda pead regama lennule juba lennujaamast.

Portugalis kohapeal on elu suht odav meie oludega võrreldes, eriti söök ja jook. Bens on enamvähem sama, pigem odavam. Mina olin seal kaks nädalat ja näkku läks samuti ca 15 kilo. Sees oli ka igasugu kultuuri värk, veints jne. Aga kui oleks mingi ootamatu kulutus pidanud ette tulema, siis oleks sellest eelarvest välja jäänud. Väike soovitus: et Portugalis väiksemates linnades, külades jne keegi eriti inglise keelt ei räägi. Seega õpi elementaarsed väljendid ja juhiste küsimine selgeks. Muidu jääd hätta. Teed on seal suht korralikud, paremad kui meil aga suunamärgid olid vahepeal päris ebaloogilised. Nagu ei saanudki kohati aru, et mis süsteemiga nad suuna sihtkohtadesse näitavad. Kasu oli sellest, et pigem kasutada loogikat ja mitte päris 100% uskuda kohalike soovitusi, sest vahest olid need juhised päris vasturääkivad.

Eks nende tsekinnide puhul tasuks enne korralikult reeglid läbituuseldada. Enda hooletusest pidin jah juurde maksma tegemata online tsekinni eest. Aga kui kaasas pagas, siis selle eest tuleb nii või teisiti kohapeal juurde maksta.

Nii, käisin reisil ära ja saan otse teile anda kommentaare selle RyanAiri pagasi ja checkinni kohta.

Teekond oli Riia-London-Porto. Tagasi Lisbon-Dublin-Riia.

Pagasimaksude suurused olenevad lennujaamadest, sest igal pool võeti mult erinev summa. London oli kõige hullem. Seal pidin maksma checkinni eest 20 naela + pagasimaks 20 naela. Kokku siis 40 naela. Fkng hell. Osati ka omast lollusest, sest ma ei teinud eelnevalt checkinni, aga pagasit ma ei oleks nii või teisiti saanud enne regada. Aga oleks pidanud ise ennast regama ja pagasi lennujaamas. Ühesõnaga kaotasin 20 naela. Lisaks pidin 6h lennujaamas veetma öösel, aga see ei puutu siia teemasse :)

Sama asja eest Dublinis võeti mult 10 euri regamine + pagas 20 euri. Portugalist ära lennates ei pidanud ma mingi regamise eest maksma, ainult pagasi eest 18 euri. Thumbs up for Lisbon :)

Riiast ma ei mäelta enam plaju nad võtsid, aga pmst oli sama värk, et ca 30 auri kogu laks.

Kokkuvõtteks siis, et RyanAiriga lennates kooritakse iga tehtud või tegemata liigutuse eest. Kaaluge ennem täpsel üle palju teie pagas või käsipagas kaalub ja mida te ennem peate regama. Hea, et mul veel pagas ülekaaluline polnud, muidu oleks veel hullemini läinud.

Kasutasin seda firmat esimest ja ilmselt ka viimast korda, sest esmapilgul odav lennupilet on lõppkokkuvõtteks poole kallim. Lisaks ei tee nad ühendadtud reise, st et pead pagasi iga kord uuesti välja võtma, regama ning maksma. Arvestage siis juurde ka see lennujaamades passimise aeg, mil ootate järgmist lendu.

Minu hirm lihtsalt põhines pigem kuulujuttudel kuna mul endal selle firmaga kogemus puudub. Samas EasyJet`i kohta on mul ainult kiidusõnad öelda, kuigi samuti tegu odavlennufirma klassi kuuluva ettevõttega. Kindlasti ei ole firmadel reeglid niisama kirjas, aga ilmselt põhjustab segadust lennujaamades olev personal, kes annab aluse kahtlusteks kuna tegutsevad ettearvamatult ning nn olnevalt tujust.

Tänud kõigile veel kord teemasse pühendumast.

Kristian

Tänud kõigile infot andmast.

Nimelt ma ise muidu tulen Portugali mai keskel. Minu plaan on selline:

Saabun Portosse ja mõned päevad hängin seal. Siis lähen mööda rannikut alla Lisboni suunas, jala, kasutades linnadevahelist bussitransporti. Tee peal kavatsen peatuda: Aveiro, Figueira da Foz, Leiria, Nazare, Peniche, Ericeira linnades. Ja lõpetan Lisbonis ja selle ümbruses, kus kavatsen ka mõned päevad hängida. Kokku olen arvestanud tripi peale 15 päeva. Point siis selline, et "kiiret pole" ja igas peatuskohas olen vähemalt 1 päev (vv lisbon ja porto, kus olen kauem).

Ma olen juba päris palju igasugu infi saanud erinevatest foorumites ning tuttavatelt nende piirkondade kohta mida külastan. St et kuigi ma ise pole sinna veel jõudnud, aga kindlasti võin sinuga jagada seda infot mida saanud olen :)

Mis sind täpsemalt huvitab?

Kristian