crinihendrix

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
2 kommentaari
Viimased kommentaarid

Mõned mõtted Iraani viisa kohta:

  1. Otse Iraani saatkonnast ilma kinnituskoodita viisat taotleda ei soovita. Ise proovisin otse Helsingist eelmine aasta ja kokkuvõttes ei saanud ja kaotasin 60euri selle alla. Kindla peale minek on läbi kohaliku reisibüroo võtta kinnituskood, maksab 30-50 eur olenevalt firmast, aga õnnestumisprotsent on suur. Ise tegin läbi Pars Tourist Agency (http://en.key2persia.com/). Nad alguses natuke munesid, tuli neid maili teel tagant utsitada kergelt, aga kokkuvõttes sain koodi kätte ja viisakas teenindus-suhtumine jne nagu Iraanis ikka. Hind 30eur. Kokku läks kinnituskoodi saamiseks aega 13 päeva. Pärast seda Iraani Ankara saatkonnas 5 päeva viisa saamiseks(nädalavahetus oli vahel). Ja tervisekindlustust nad nii taotledes ei nõua.

  2. Kui saad viisa lennujaamast, siis seda pikendada saab ka ainult samas lennujaamas. Mis tähendab seda, et pead Teherani tagasi minema selleks, et pikendust saada. Pikendada saab 2 korda, mõlemal korral kuni 30päeva. Isiklikult arvan, et lennujaamast viisa võtmine on mõttetu risk tagasilükatud saada(eriti ilma kinnituskoodita), pluss nad annavad mulle teadaolevalt lennujaamas viisa ainult 15 päevaks.

Tere,

mul juhtus nii. Saatsin viisataotluse, tervisekindlustuse, maksetõendi ja fotod Helsingi saatkonda otse, s.t ilma reisibüroo vahenduseta. Pileteid või piletiinfot ei pannud neile, plaan minna oleks mööda maismaad niikuinii ja rohkem seljakotistiilis. Kuu aega hiljem saadeti pass tagasi kirjaga, et kahjuks ei saa teile viisat anda, võite taotleda läbi reisifirma. Mingit muud põhjust ei olnud antud. Kirjutasin saatkonda juba ka, küsides, et miks nii. Eks näeb mis vastavad.

Igatahes kui kellegil on kunagi midagi sarnast juhtunud, siis võite jagada kogemusi.