Oonurmekas

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
83 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kusjuures, kui sa nyyd sellele tahelepanu juhid, siis ma ise ka imestan et on kuidagi vahevoitu nadala jaoks, aga ka mu enda imestusele vaatamata see just nii ongi... Kusjuures ma Eestis elades ei viitsinud yldse kodus syya teha (pidev voileivapidu), aga siin on mu harjumused kuidagi muutunud. Aga mis me siin ikka vaidleme, nagu ma juba enne ytlesin, et igayks soogu seda mis maitseb ja mis rahakotile kohane tundub. Tiina toi ka ysna palju hinnanaiteid valja, niiet teema algataja kysimused peaks nyyd vastatud olema.

Head isu!

No saastlikus on minu rahakotti arvestades ysna tavaparane eluviis. Ja see 10 naela ei ole yldse nii ebarealislik. Tosi on see, et selle sisse ei ole arvestatud naiteks suhkur vms, mida iga nadal ostma ei pea. Minu tavaline toidukorv: 400 g pakk viilutatud sinki, suur sai, munad, paprika, oun/pirn/apelsin, kaheksane pakk myslibatoone, majonees, pakk makarone, paar pakki maitsestatud riisi ja siis soltuvalt vajadusest veel yht-teist ja see koik kokku maksabki umbes 10 naela ringis. Lisaks tasub nt saia-kukleid osta ohtul peale kaheksat, sest siis hindavad enamus poed need juba poole hinna peale, et kaubast sulgemiseks lahti saaks. Aga eks see kui palju toidu peale raha kulutada soltub ka sellest, kellega koos elatakse. Mul on kolm korterikaaslast ning suhtes majas on vaga head, niiet igayks soob kylmkapist seda mis meeldib ning keegi oma asjadele nimesilte peale ei kleebi. Aga 25 naela nadalas toidu peale kulutada on kyll minu matemaatika jargi usna palju. Selline summa kulub ehk siis, kui sopradele ohtusooke korraldada. Aga see on lihtsalt minu arvamus, igayks kulutagi niipalju kui meeldib ja soogu seda mis maitseb. Minu point on lihtsalt see, et 10 naelaga nadalas on voimalik ilusti hakkama saada (ja seda ka ilma ylikokkuhoidlikku tudengitoitu soomata).

Vabandan trip.ee ees tapitahtede puudumisest tingitud oigekirja reeglite ignoreerimise parast.

Elan ise hetkel Glasgows ja voin oelda, et elu on siin suhteliselt odav. Nadala toidukraam on voimalik Lidlist koju tuua umbes 10 naelaga. Ning allahindluste aegu saab ka firmariideid taitsa poolmuidu. Aga otsima peab. Esimesest kohast ara osta ei soovita, sest valik on suur ja konkurents on karm.

http://www.postimees.ee/?id=218874

Mul on siuke tunne, et see briti luure ei jälginud mitte araabia jututubasid, vaid trip.ee´d. :)

Nii mõnelgi on ruumi seal, kus muidu aju peaks asuma niiet kui kindel plaan midagi peita, siis kusagile kindlasti mõne hea peiduka leiab!

Minul on ausalt öeldes kuri kahtlus, et kas härra noosand Oliver üldse Eestimaa riigipiiridest väljaspool käinud on :D

Kui just eesmärk pole Türgi loodust imetleda, siis ma soovitan ka lendamise varianti. Turkish Airlines lendab Istanbuli ja Ankara vahet umbes 25 korda päevas ja nende riigisisesed lennud on ikka väge hea hinnaga (hetkel leidsin mingi pakkumise isegi 14 liiri üks ots). Olen ise kasutanud sealmail nii bussi kui ka lendamise variante ja kui nüüd uuesti minek oleks, siis eelistaks lendamist ilma igasuguse kahtluseta. Bussid on küll mugavad ja reisisaatjad vahepeal isegi natuke liiga abivalmid aga see eespool reklaamitud telekas bussis tegi minu meelest asja ainult hullemaks. Mitte keegi (peale kohalike) ei jaksa vaadata vähemalt kuus tundi kestvast Türgi versiooni "Võta või jäta´st"! Pluss kui see buss veel keset mingit tühermaad katki peaks minema...

Nõustun eelmise postitajaga ja lisaks omalt poolt, et nii mõnigi persoon siin foorumis vajaks oma paranoiade ravimiseks profesionaalset abi.

Mul iirlasest sõber tegi selle reisi läbi 2009 aasta suvel ja rohkete peatustega. Tema rääkis, et kui hakata ühes linnast teise edasi liikuma, siis tuleks rongijaamas lasta mõnel kohalikul pilet osta. Saab odavamalt, kui et neid välismaalastele müüakse. Vastab tõele?

Nõu ei oska siinkohal anda, aga tunneks huvi, et mis imekoera sa tooma lähed, et seda ainult Bratislavast saab? Loomadest rääkides on mul möödunud suvest väga meeldiv kogemus Bratislava loomaarstidega! Hea inglise keel, kiire tegutsemine ja väga sõbralik teenindus! Aga hinda muidugi oskavad selle eest ka hästi küsida.

Noh, asi edenes 30+ postitust päevas ja nüüd puha vaikus majas. Kas siis võib eeldada, et sõber on hädast välja päästetud?

Yldiselt on koik kergestisuttivad asjad lennukis keelatud. Kui uldse katsetada, siis ainult suures pagasis, kasipagaisse ara kull pane.

Kas sa tahaks akki tapsustada ka, milliseid aineid sa siis tavaliselt neelad ja mis skannerile ei meeldi? :D

Lennundusjulgestuse reeglid naevad ette, et kaarid kuni 6cm teraga on lubatud. See on Euroopa norm. Kull aga on iga riigi lennuametil oigus teha reegleid karmimaks.

Otsi noortehosteleid, aga need on Stockholmis reeglina ysna kallid. Alati on voimalus ka midagi leida labi couchsurfing.org' i.

Selles ei ole yldse kysimus, et kas teha voi mitte. Nagunii teen, aga ma siin lihtsalt puht huvist kysisin, et mis siis juhtub kui ei ole ja midagi juhtub? Kas tasuta esmaabi ikka antakse? Ja palun, jargmine vastaja ara hakka jalle ytlema, et tee ikka, tee ikka!

Kui asi toesti nii kergelt kaib, siis ma vist pean hakkama oma sugulasi/tuttavaid pommima, et keegi yhe Saku Rocki saadaks! Ma v6iks selle eest oma vasaku kae ara anda hetkel... :D

Seda ara kull jumala eest tee, et ome asjad lihtsalt pingile unustad, siis on pommipaanika garanteeritud. Pigem ikka avalikult prygikasti!

See teema areneb ikka nii ulmelise kiirusega, et toesti jaab selline mulje, et inimestel pole kallil puhadejal muud teha kui spekuleerida, kas inimene ongi hadas voi oleme me sattunud narkorahapesu afaari?

Veneetsia on oma olemuselt mu meelest taiesti ylehinnatud koht, niiet raha vota ikka korralikult ja igaks juhuks vel krediitkaart ka! Ja yks nipp mis meie ara oppisime- kui pissihada peale tuleb, siis odavam on osta mcdonaldist kohv voi jaatis ja kasutada kliendipeldikut kui minna lihtsalt tasulisse peldikusse (sest tasuliste peldikute hinnad varieeruvad seal 1,5-2 euroni). Ja kas teil on mingi plaan ka, mida seal 5 paeva teha? Me olime seal 11 tundi ja sellest piisas taielikult! Niiet mina soovitan kyll teha lihtsalt Itaalia tripp (Milano nt?) ja s6ita rongiga yheks-kaheks paevaks Veneetsiasse. Milanost oli pilet miski paarkymmend eurot ja rong s6idab neli tundi.

Oioi, seda reisikirja loeks kyll. Aga aadressi siiamaani ei ole? Hallo!