trip-krainetrip-ukraine-dark

chac

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
11 kommentaari
Viimased kommentaarid

Cesis ehk Võnnu - just sealt sai eesti kalendrisse võidupüha, siis kui eestlased võitsid 1919 aastal saksa landeswehri :)

Oktoobris on eestlase jaoks päikest küll, ja soe on seal ka. Oktoober ja aprill ongi vast kõige mõnusamad kuud sealkäimiseks, sealne juuli 40 kraadi varjus tapab tõenäoliselt pisut ära.

Hania ja Agois Nicolaus on mõlemad head valikud, kaotajaks ei jääks sa kummagagi. Ränadesime ise mõlemad linnad autoga läbi. Isiklikult mulle meeldis Agios Nicolaus rohkem, ta on vaiksem, ilusam, maalilisem, samas kui Hania on veidi rohkem kreisim, ta on pisut suurem ja ehk vaatamis-käimistki rohkem.

Haniast soovitaks võtta ekskursiooni Elafonisi randa ja Samaria mäekurdu; Agios Nicolaus'est Vai randa. Knossos võiks ka huvi pakkuda kui on soovi näha vanima euroopa tsivilisatsiooni varemeid. Viimane jääb mõlema kahevahele niiet usutavasti saad sinna ükskõik kust.

Parim osa kreetast oli aga minumeelest mägedes asuvates külades olevad tavernid, aga jalakäiva inimesena sinna ei kipu hästi pääsema :(

Jah, kui juba ümber istuma peab, siis alustaks ja lõpetaks pigem Tallinnas. Kohapeal liikudes ei ole eriti vahet, kuhu maanduda ja kust õhku tõusta, aga aitüma, uurin seda hel-lis varianti. . . . Trip.ee lisas postitusele mõned suured algustähed!

Tahaks jõuda Lõuna-Portugali, lennujaamadest sobivad Faro, Lissabon ja Sevilla. Aeg: sobivaim 3.okt - 11.okt, mida võib mõne päeva pikemaks venitada.

Otse läheb (vist) ainult Helsinki - Lissabon, 299€

Ühe ümberistumisega läheb näiteks EasyJet (Tallinn London Gatwick Faro), kuid tagasitulles lennuajad ei klapi ja peab ööbima Londonis (mistõttu eelistaks pigem eelmist, Helsinki otselendu), EasyJeti kõikvõimlikest tasudest väga täpselt aru ei saanud aga tundus et vähim millega arvestada on kuskil alates 220€

Mis variantidega oleks veel Tallinnast max 1 ümberistumisega antud aja- ja hinnaraamistikus (

Pealkiri tuletab meelde mu esimest välisreisi, aastast nii umbes 1991, siis kui piirid valla läksid :)

Siis sai kah kahe nädalaga läbitud 16 riiki - euroopas on see täiesti võimalik ja mõnikord isegi mõistlik, palju pisikesi riike ju; praeguseks on küll enamuses neist küll uuesti käidud.

Ega ma püüagi kuidagi Uus-Inglismaad halvustada. Lihtsalt pean New York'i ja Washington DC'd maailma ja ka USA jaoks tähtsuselt olulisemaks.

Mis aga puudutab USA ajalugu siis kindlasti tähtsaim linn ameeriklaste jaoks on Philadelphia (kus kuulutati 1776 välja Iseseisvusdeklaratsioon), esimeseks liitunud osariigiks 13st sai Delaware.

Täpsustaks ka seda et Uus-Holland samamoodi oli täiesti konkreetne tolleaegsete lepingute määratud piirkond, mis tõsi küll euroopa-siseste sõdade käigus anti hiljem üle Inglismaale. Ometigi on juba tollest ajast mingil moel säilinud New York'i eripära, mis minu jaoks väljendub põhiliselt kõikvõimalike eri kultuuride ja usulahkude sõbralikus kokkusulamises, jättes samal kõigile piisavalt "hingamisruumi" ja võimaluse olla "tema ise" - see on midagi sellist mida võib tihti kohata ka tänapäeva Hollandis ja Amsterdamis.

Kui siin keegi rääkis Uus-Inglismaast siis praegune New York asutati kunagi hollandlaste poolt ja kandis nime Nieeuw Amsterdam, kogu piirkond aga New Netherland, muuhulgas asub New Haven'is (Haven = Haag) Harvard'i ja MTI'ga võrreldes samakuulus Yale'i ülikool, mille on muuseas lõpetanud ka paljudest USA presidentidest praegune (Obama) ja eelmine (Bush jr). Kunagine Fort Orange on praeguseks New York'i osariigi pealinn Albany.

Wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/New_Amsterdam

New Netherland - virtual tour klikatava kaardiga: http://www.nnp.org/vtour/regions/map.html

Viimasest (Delaware sektsioonist) leidsin ka vihje rootslaste suuremale kolooniale Fort Christina (praegune Wilmington), tuletagem meelde et ka eesti kuulus tollal rootsi riigi koosseisu, ja umbes sama rajati siinmail Tartu Ülikool ja GAG.

  1. Toompea ja vanalinn (ma ei teagi teist linna kus säärane keskaegne vanalinna osa oleks nii suur - selles mõttes peaks see suht unikaalne olema); Toomkirik, Niguliste
  2. KUMU
  3. Kadriorg (loss+park)

muud huvitavat: Rotermani kvartal Pirita jõekäär (+kloostrivaremed) Telemast (kui sinna üles pääseb) Linnahall

Kui aega tõesti vaid päev või paar, siis võib mõne tuuribussiga ringi sõita küll.

Mõni asi millest minu arust kindlasti loobuda ei tasuks (aga see vaid mu enda arvamus muidugi):

  1. laevareis Vabadussambale + Ellis'e saare immigratsioonimuuseumi
  2. ESB asemel valiks pigem top_of_the_rock, ehk Rockefeller'i Center'i + park'i külastamise
  3. Times square
  4. Central park (vaid rock'i tipust vaadates saad õigupoolest aru kui SUUR see park tegelikult on) + paadi/jalgrattalaenutus

Pluss veel mõned nice2see kohad: Grand Central Terminal - vana raudteehoone, äärmiselt funktsionaalne ja ilus seestpoolt Financial Center (üsna Ground Zero lähedal) Moma (reedeti saab tasuta sisse) Macy kaubamaja - väidetavalt suurim maailmas, igati meeldiva teeninduse ja tõhusa konditsioneeriga, seal võib tunde kaotada ka niisama ringi luusides. Broadway asemel eelistaks 5ndat avenüüd, seal igasugu peeneid kauplusi a la Tiffany (kus ka teksades ja nati väsind reisiselle koheldi siira aupaklikkusega :)

Eksootilisemaid elamusi võib leida Tompkins sq pargi kandist (väidetavalt pidavat see kõige enam meenutama Manhattanit enne juliani meeriks saamist)

Mõned asjad mis tundusid suht üleshaibituna: Wall Street - nyse hoone on sara taga, poliise iga nuka peal, sisse ei pääse... Pigem on pangandus, see reaalsem osa kolinud Grand Central Stationist põhjapoole jäävale Park Avenue'le. Litlle China/Little Italy... nad on jah olemas aga Little China tekitas mulle küll siukse pseudohiina mulje; ja pealegi on veel olemas littlekorea, Ukraina, ja vist veel vähemalt 3-5 samaväärset rahvuslikku linnajagu/tänavat. . . . Trip.ee lisas suured algustähed ja palub postitajal endal seda tulevikus teha!

Siin peaks olema kohalik pidevalt uuenev ametlik info:

http://www.cdc.gov/h1n1flu/