kristipl

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kuna olen ise ka paras arkanofoob, siis kartsin Austraaliasse tulles päris palju. Õnneks on reisikaaslane bioloog ning mind mitmel korral ämblikest päästnud, tema neid ei karda. Ei olnud nii, et lennukilt maha astudes kohtusin kõige suurema ja jõledamaga vaid asjad läksid kuidagi väga sujuvalt nö suuruse järjekorras. Redbacki nägin esimest korda ka alles paar päeva tagasi (4 kuud Austraalias, sellest 2,5 maal). Tõttöelda see üheks mürgisemaks ja dramaatilisemaks maalitud ämblik tundus mulle, suurele foobikule, üsna armas. Esiteks on ta väike ning teiseks alati kuskil peidus, kolmandaks tuleb näiteks asju tõstes alati veenduda, et selle all poleks punaselg-ämbliku. Kindad aitavad kindlapeale. Vastikud on hallid aiaämblikud, kelle liiki ma ei teagi. Need ronivad vihmaste ilmadega tuppa ning redutavad ja hirmutavad seal. Suured on ja esimene kohtumine lõppes shokiga, kuna kuskilt kardinavarjust jooksis see elukas mulle jala peale. Need on ikka mitmeid kordi suuremad kui aiaämblikud Eestis. Edasi läks lugu juba huntsmanidega, keda siiani õnneks ainult vilksamisi olen näinud ning mõlemal korral on jäänud meie vahele aken. Neid ma rohkem näha ei taha, ausalt. Maja ümbrus on mürgitatud, kuigi ma alguses naersin selle austraallaste "totruse" üle loodusega võõidelda. Peale esimest huntsmani ladusin putukamürgi raha poes letile ja ei köhinud ka. Noh, mürgiga on muidugi nii, et see enam-vähem aitab aga lõpliku garantiid, et sa kedagi oma majal ronimas ei näe sa ikkagi ei saa. Ja põhiline ongi see, et need elukad tikuvad suurte vihmadega tuppa. Siis tuleb uks eriti kiivalt kinni hoida. Õnneks muid siinseid elukaid ei karda. Ahjaa, üldse pole siinsetes postitustes mainitud tuhatjalga. Keda huvitab võiks vikipeediast otsida. See elukas ilmub välja öösiti ning sibab majaesisel ringi, kui saab, siis ronib ka tuppa. Päevasel ajal peidab end näiteks maja all lehtede või asjade vahel. Selle eluka fenomen on selles, et kui varba otsast hammustab, siis pidada nii valus olema, et päev otsa muudkui röögid. Ära ei sure aga elada ka ei lase. Et ettevaatust siin siis :). Kel hirm ikka väga suur, see võtku reisikaaslaseks selline inimene, kes tonti ka ei karda.

Lisan siia omad kogemused. Küsitud sai pakkumist kõigilt suurematelt kindlustusfirmadelt (suht soolased hinnad ja lühikeseks ajaks) ning siis hakkas sellesama teema all silma, et mingi QBE teeb soodukat. Kuna kindlustus polnud veel valitud ega sõlmitud, siis otsustasin ka sealt läbi käia. Tulemus: 2840.-!!! aastaks.

Selle sees on siis aastane meditsiinikindlustus (35 tuh euri) + füüsilise töö risk. Eraldi sai juurde võetud paaripäevane reisitõrke ja pagasikindlustus koos medistsiiniga (kokku vist mingi 300.-, ehk siis kohalesõiduks, kauemaks ei lähe ju vaja.

Seega kogu kupatus tuli ikka megasoodus ja nüüd ei pea hakkama vahepeal mingi kindlustusega jändama enam.

ps. QBE on siis Aussi kindlustusfirma, mille filiaal on ka Eestis ning nii soodsa hinna saab seal seetõttu, et seda paketti pakutakse spetsiaalselt WHM viisaga reisijatele ja noortele üldse.