barrikaad

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
5 kommentaari
Viimased kommentaarid

Samuti läksime kahekesi Kingstonist kohe Port Antoniosse. Seal sellist traditsioonilist beachi ja turiste nii palju ei leia kui saare lääne osas. Leidsime sealt täiesti juhuslikult toreda tüübi, kel nimeks David ja kellega sõitsime terve ülejäänud aja mööda saart ringi. Ei olnud ametlik giid, aga oli varem giidina töötanud. Põhimõtteliselt oli meil budgetreis, kus maksime Davidile, et ta meile odavaimad variandid kõige lahedamates kohtades leiaks. Ja nii suht läkski.

Soovitan samamoodi Blue Mountains üle vaadata ja Nine Miles's Bob Marley sünnikodu oli ka lahe. Koht ise on natuke klišee, aga loodus ja tee sinna annab aimu mehe tegelikust taustast. Reggae fanattidele kohustuslik:)

Negril ja Montego Bay on ameeriklasi täis, kuigi odavaid ööbimiskohti jagub. Ise otsisime selliseid valgeid tühje beache ja neid on kahe linna vahel küllalt. Võib julgelt ise kolama minna. Üldiselt on saare idaosa rohkem troopiline kliima, kus sajab vihma tihedamini aastaringselt. Saare lääneosas on kuival perioodil tegelikult ka kõvasti kuivem.

Aitäh. Postitusi lugedes on Malaisia viisast erinevaid legende. Taist mööda maismaad või merd Malaisiasse kulgedes (või vastupidi) pole viisat vaja?

Don_Gato , kas sul oli Tai viisa varem valmis tehtud?

Kas Perenthiani saartelt on võimalik otse kuidagi Taisse ka saada?

http://en.wikipedia.org/wiki/International_Driving_Permit

Eestis saab rahvusvahelisi juhilubasid teha suht lihtsalt. ARK-st öeldi, et kaasa võtta juhiluba, isikut tõendav dokument, 1 dokumendi värvifoto ja 400 EEK riigilõivuks.

Wikipeedias on olemas kaart riikide kohta, mis aktsepteerivad rahvusvahelisi juhilubasid.

USA-s olles on võimalik sõita Eesti juhilubadega, aga igasugustesse jamadesse sattudes, tekitab see sageli ekstra probleeme. Enamasti sõltub kõik sinuga tegeleva inimese reeglitest kinnipidamise tavast ja umbusust sinu vastu. Kui ülbitsed ja ajad mingit õigust taga, siis võib šerif sinuga samamoodi käituma hakata. Kui vabandad, oled sõbralik ja ütled, et saatkond ütles nii, siis tavaliselt soovitatakse teha lihtsalt kohalikud load.

Tasub meeles pidada, et USA-s on iga osariik meie mõistes riik riigis. Kui nt NYC-s oli OK, siis see ei tähenda, et nt Alabama politsei seda üldse arvesse võtab. Kõige rohkem jamasid tekib Eesti juhilubadega tavaliselt just igasugustes väikelinnades, kus võidakse väga kergekäeliselt kedagi saata kohtusse isegi nt Eesti juhilubadega. Kõige parem strateegia Eesti juhilubadega USA-s roadtrippimiseks, on saada kõikide politseidega sõbraks ja mainida, et sa just saabusid. Muidu soovitaks rahvusvahelised load Eestis ära teha.