Reisiuss

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
3 postitust
40 kommentaari
Viimased kommentaarid

Piinlik tunnistada - aga ei :-(! Me suutsime ennast niiii ära väsitada mäel iga päev ja jäime sinna koguaeg nii kauaks, et peo panekust suurt asja ei saanud - mis on ikka eriti imelik arvestades et meie seltskond koosnes noortest meestes vanuses 21-25 ja kes Eestis ei jäta ühtegi võimalust pidu panna vahele. Esimese korra asi vast :-). Karu baaris olime ühel päeval ainult ja sedagi mitte väga kaua ja ühel õhtul olime Nikiś Stadl-s pisut kauem - mulle meeldis Karu baar rohkem - see ikka 100% after ski!!! Nikiś stadl - seal ikka rohkem tavalisete riietega ja sätitud inimesed olid. Aga jah - mäed lõid ikka pahviks poisid! Nüüd mõtlevad tagantjärele, et oleks ikka pidanud olema/käima/tegema jne.... :-) hilja selleks korraks!

Oleme nüüd õnnelikult ja õnnelikena tagasi. Kõik oli super - nagu ikka! Nuriseda tahaks siis võiks nuriseda selle kallal, et päikest saime vähe näha. Mis mägedesse puutub siis Ischglś ürna järsud nad ikka, aga mitte midagi hullu!! Ja kojulaskumise raga mu meelest veel kõige laugem :-)) - super super vahva on sõit Samnauni - aga muidugi soosis ka illm meid sel hetkel - päike paistis ja olime ainsad rajal! Nii et andke aga tuld Alpidele!!!! Vägev!

Ilusaid Jõulupühi kõigile! Meie stardime siis homme varavalges! Lund peaks igal pool küll ja rohkemgi veel olema - nüüd jääb üle loota ainult, et teed normaalsed ja et mägedel ikka päikest näeks!

Väga hea info jälle. Ikka mõnna koht see trip.ee ! Kummardus tegijatele!

Üks täpsustav küsimus - mis selle "karu" baari ametlik nimi võiks olla? No et mitte maha magada - lausa hirm kohe selle ees, et aeg seal jääb jällle nii lühikeseks, igale poole tahaks jõuda ju.

Mina olen kahel korral käinud ja kohe kohe lähen kolmandat korda ;-) Austriasse ja ise endale majutuse bronninud 34 eur/öö per nägu. Ja sellise hinnaga kohti on seal ikka väga väga palju ja julgen öelda, et igal pool. Oleneb veitsa jah kuna Sa bronnid ja mis ajaks - aga seekord oleme aastavahetusel ja hs+õs ja ikka 34 eur nägu - kuigi külast veits väljas. Nii et majutuse saab ca 3500 nägu küll nädalaks.

Noniii - jätan meelde ja käin ära - kasvõi käpuli :-) ja pärast muljetan. Aga kui kellegil veel midagi lisada siis .... andke tuld. Ja siis veel - kuidas selle kelgusõiduga lood on- lugesin mingit üsna ekstreemset kirjeldust sellest, ajas lausa hirmu nahka. Tullakse sealt ikka enamasti tervete luude-kontidega alla.

Minu poeg oma sõpradega oli selle hotelliga ülirahul! Lausa kirjeldamatult lahe oli olnud. :-)

Mina olen alati kasutanud Visa Electroni ja ENAMASTI see töötab, aga jah - vb ette tulla, et sellega ei saa maksta. Krediit kindlasti kindlam või siis väike varu sula.

ViaMichelin pakub veel üht huvitavat varianti – läbi Bratislava ja Eisenstadti: (… Varssavi (E67-E75) – Katowice (E462) – Bielsko Biala (E75) Žilina-Bratislava (E58) Eisenstadt-S4-S6-A9 …) Selle variandi puhul tekitab kõhklusi teelõik peale Eisenstadti – kaardi järgi tundub see läbivat küllaltki üksildast piirkonda ja võimalik, et ka mägesid. Kui keegi on nimetatud teed kunagi sõitnud, siis ootaks huviga kommentaare!

Meie vist tulime seda üksildast ja mägedevahelist teed mööda. Küll mitte Bratislavast - aga Viinist ja läbi Slovakkia. Ega teel just midagi häda olnud, aga öösel tundus kuidagi õudne veits :-). Me Austrias käinud läbi Müncheni, läbi Brno ja läbi Slovakkia siis nüüd - läbi Müncheni hea tee jah aga pikem mu meelest ja kuidagi igav ka. Ma soovitaks ka läbi Brno.

No nii - reisilt tagasi ja muljed ikka super super head! Väga lahe puhkus oli - Puhkus - suure algustähega lausa. Niisiis- start Elvast laupüäeval 27.juunil 6.00 ja Saksa esimeses tanklas olime 1.50(meie aja järgi)(ööbisime). Poola teed polnud üldsegi halvad mu meelest ja asi on võrrdeldes eelmise aastaga paranenud päris tublisti jälle (siinkohal tasub muidugi ära märkida, et Tšehhist-Warssawisse lausa väga hea tee ju). Edasi München - Sveits (Chur .-))))(ööbisime)- Via Mala (tänud "Ford" vihje eest - see oli võrratu!!!!)- Como - Milano - Sanova (vat see oli nõme koht .-)) sorry)(ööbisime)- Villeneuve-Loubet (ei meeldinud üldse)- Ste. Maxime - kämpasse (59 eur /4 inimest+auto+karavan ja otse mererannal super!!!Kämpa nimi: Des Mures) Kohale jõudsime 30.juunil ja olime ühes-samas kämpas kuni 8.07 õhtuni(pidime muidugi maksma kuni 9.07 kella 12.00-ni aga mis sest :-))

Käisime Arlesis - ei meeldinud mulle see linn aga nt.akvedukt oli vägev, st.Tropez-st kuni Monaconi kõik ranna äärsed linnad läbi + Eze ja teisi väikseid imeilusaid linnakesi. Tagasi tulime läbi Venezia - (hakkasime 8.juuli sõitma kämpast kella 18.00 ajal ja ööbisime Venezia lähedal) kuna 1 meie reisiseltskonnast polnud seal käinud ja no see ei teinud ka mingit erilist ringi. Edasi 9.juuli Veneziast (Esimene ja viimane eesti reg. nr-ga auto .-)))Austria-Slovakkia-Tšehhi (ööbisime)-Poola jne. ja koju jõudsime laupäeval 11.juulil 16.15.

Kämpasid kõik kohad täis. Parkida ainult autoga probleemi pole. Saime oma haagissuvilaga ülihästi hakkama- aga ei roninud ka eriti kiirteelt maha. Tõesti - tasuta randasid küllalt, aga meil oli oma kämpa rand ja mujal ei käinudki. McDonaldsi Wifit kasutasin korduvalt :-))) Sõitsime kokku 7133 km Kütte kulu 10,2 L/100 km Teemakse läks ca 2500 eek eest. Ja raha kulus ca 10 000 eek/nägu.

Selline reis lühidalt kokkuvõttes - oleme ikka veel pilvedes ja eergiat täis nii et Eesti igavene sügis jätab praegu külmaks. Kui vähegi kannatab siis järgmisel aastal kindlasti uusi kohti avastama. Väga lahe! Suured tänud veel kõigile kes andsid nõu ja jagasid oma kogemusi! Teist kõigist oli väga palju abi! TÄNUD!!!!

Ilusaid reise kõigile!

Piret.

.... jäänud siis stardini - ei jõua ära oodata. Meil ka läpakas kaasas ja kindlasti vaja vahepeal netti pääseda nii et igasugu "nipid" kuidas ja kus netti saab olid väga teretulnud ;-). Niisiis - kes on huvitatud koos sõitmisest või seal punti löömisest jms võialused siis kiiresti kiiresti andke teada.

Ma ei hakka isegi vaidlema kui kaua me sõidame saksa külje alla (st. mingid esimesed tanklad) - me oleme seda teed korduvalt! Sõitnud ja mitte kiirusega 150 km/h vaid täitsa normaalse kiirusega. Miks peaks haagis meid aeglustama normaalsel teel - st mitte mägedes?! Täitsa tavaline kiirus säilib. Me plaanime tagasi tulla just üle Austria, Tšehhi ja Poola - st lühemat teed.

Ring jah- ca 600 km. aga ei tahaks ka jätta seal käimata kui juba sinnapoole minek. No Millau või mitte Millau - aga igatahes Saksa-Sveits-L-Prantsusmaa - on marsruut :-)Ja Milano jääb jah rohkem tagasiteele. Vabandan oma marsruudi kirjelduse apsakaid reisiärevusega- ja õnneks muidugi ei ole ka mina roolis :-)))))

Nii - meie stardime 27.juuni varahommikul (umbes 6-7 ajal) Elvast. Voyageri buss+haagissuvila (eks näis kuidas siis hakkama saame :-)) Marsruut: Elva-Läti-Leedu-Poola-Saksa (kuskil Saksa alguses ööbime) Start hommikul varavalges Müncheni poole - Münchenis peatus - edasi šveitsi poole (seal ööbime) - ja sealt edasi siis ilmselt läbi Milano ja üle Millau silla Lõuna-Prantsusmaale. Selline plaan on. Oleks vahva küll kui saaks mingi maa koos sõita :-)))

Kui palju maksvad tasulised rannad?

Ok, eks siis näeme kui näeme! Head reisi!

Aga tegelikult ka oleks vahva teha mingi Eesti õhtu seal. Hiljemalt 30.juuni peaks me seal kohal olema ja vähemalt 7.juulini oleme seal. Lepime midagi kokku kui plaan meeldib: marukoerad@hot.ee

Oi kui lahe, et meid eestlasi seal kohe rohkem kohal - no siis peaks küll trehvama jah ;-))). Nael kummi meile kõigile!!!

Nojah- kahju. Aga tõenäoliselt oleme me ühel ajal Nizzas või sealkandis. Vb siis võtaks punti ja teeks vähemalt ühe peogi koos vms ;-)

Nii - nüüd siis kindel, et me läheme aga meil said üksites ka kohad bussis täis. Nii et sorry -me ei saa Sind võtta kahjuks. Samas otsime endiselt endale pundikaid kellega koos sõita.

Me käisime ka läbi Austria eelmisel aastal. Soovitan ka.