Laurik

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

1 meeldimist
1 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

KL-st ida kaudu Taisse rongiga kahjuks ei saa. Küll aga saab üsna piiri lähedale. KL-st väljub igal õhtul kell 20:30 ekspress rong nr 19 Tumpatisse. Lähim peatus piirile on Pasir Mas, kuhu rong jõuab kell 10:00. Reeglina ei käi rongid Malaisis 100% kella järgi ja saabumisajale võib tihti +30min juurde lisada. Rongipiletid tasuks natuke varem ette ära osta kuna tihti on öised rongid välja müüdud.

Kui lendad KLIA-st, siis tasub linna minna rongiga (30min), kui odavlennufirma terminalist siis on juba kahekesi sõites odavam võtta takso (45 min). Kui taksoga sõita, siis tasuk teel linna taksojuhiga kokkuleppida sõit läbi Malaisia uue pealinna Putrajaya, mis jääb lennujaama tee kõrvale. Uue pealinna, kus asuvad kõik ministeeriumid, peaministri kontor, parlament jne ehitamist alustati 10 aastat tagasi. Mastaabid on võimsad. Ja kõige kummalisel on see, et seal ei ole sisuliselt ühtegi inimest ja suured pulvarid on autodest tühjad. Ise maksin taksosõidu eest marssuudil lennujaam kesklinn läbi Putrajaya 250 MYR-i. Hommikul tasuks kohe ära käia Petronase torni 41. korrusel asuval sillal. Tasuta pileteid hakatakse jagama kell 0900. Ise olin sabas kell 0830 ja sain pileti kella 1300ks. Sild on avatud kuni 1630. Et tornis käimine päeva väga ära ei hakiks, siis tasuks vara sappa minna. Kindlasti soovitan käia orhideede aias (pilet 1 MYR) ja vastas asuvas linnupargis (35 MYR). KL ei ole just eriti jalakäialembeline linn, seega on kõige praktilisem ringi liikuda taksoga, mis on väga mõistliku hinnaga. Takso sõidu juurde käib ka sõidule eelnev tingimine. Teine variant on võtta turistidele mõeldud hop on hop off buss, millega saab kenasti linnast aimu ja ligi kõikidele huvi pakkuvatele kohtadele. Söömiseks on mõnusad kohalikud kohad Little India ja hiinalinn. Toitu tehakse tänaval on maitsev ja odav. Omaette vaatamisväärsused on metsikult suured kaubakeskused, mis on tänuväärsed kohad enda jahutamiseks, sest juba hommikul kell 9 on õues 30 kraadi sooja.

Soovitan kindlasti ära käia igaõhtusel valgushowl, mis algab kell 2000 ja kestab 15 minutit. Parim koht selle vaatamiseks on Tsim Sha Tsuis asuva kultuurikeskuse juures asuvalt vaateplatvormilt kuna põhishow toimub Hong Kong saarel. Vaateplatvormi kõrval asub kohe Star Ferry sadam. Kohale tasuks minna ca 15 min enne.