ronda

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
7 kommentaari
Viimased kommentaarid

Jah olen ööbinud, aga minu tripid on alati olnud apr-mai ja sept-okt. Siis rahvast vähem ja hinnad pisut teised. Kunagi tegin augustis tripi, enam ei tee sel ajal. Tuttavad ei ole saanud jääda, kuna kohti pole. Paljud hoiavad aastaringselt oma haagiseid seal. Koht ise ilus, kämpas liivarannaga rand, kõik olemas köögid, mänguväljakud jne. D-CH-A kämpades 2200 öörahu, päeval ka mingi aeg vist 12.00-14.00 vaikuse tund, seda lasteväljakute ääres. Nyyd, kas võeti või võetakse vastu seadus, et ei tohi grillida. Järvel saab laevaga kruiisida ja kuskilt, vist Lindaust saab ka zeppeliniga õhusõite teha. Ise pole sõitnud, hind on 100 Euri kanti 2,5t eest. Kui aega ja tahtmist, siis selle tee äärde jääb yheks ilusamaks mäeks tituleeritud Matterhorn. Vaata, kas juulis on tee avatud, sest mais oli laviini ohu tõttu kinni. Saab nii Sionist , kui Sierrest. Veel on Lõuna-Saksamaal, Mynchen-Salzburg teelt tiba alla Königsee järv. Võta paar päeva, matka, ymber järve matkarajad, kindlasti sõida laevaga järvel(järve vastaskyljel saksa kõrgeim juga), mine funikulööriga Jennerile, naudi vaateid. Kui tahtmist mine vaata ka Fyyreri teemaja yle, Adolfi suvila(Kotkapesa)lasid inglased 1952 õhku, ajab ikka närvi kyll kui rahvas lilli tassib ja aprillis(Hitleri synna) pead 6 tonni lilli ära vedama. Königsee ääres kämpa ikka ka. Ja ikka soovitus, kui kannatab, reisige kevadel-sygisel. Head tripitamist!

Muidugi läbi Poola.Pole 90-nendad,kus toimis vaid Lazdijai ja ooteaeg oli tunde,kui mitte päevi.Enda ooteaeg 34t,kuna ei maksnud kysitud 10demi per nägu,aga see oli ammu.Tõepoolest,mõtle telgile,sest haagisega on problemaatiline.Zerpentiinid osadel teelõikudel ikka sellised ,et 6m Mersu-rimori matkabussi tagastange kontakteerub teekattega.JA veel-kord,haagisega saad liikuda mööda kiirteid.Olen kasutanud Superfasti teenust korra aga ei ajalist,veelenam rahalist võitu kyll ei näe.Poolas läbitavates linnades kaamerad(jälgi märke),politseid nägin nyyd 2korda,olid rekkad kinni pidanud.Teetööd peale Varssavit ,ent selle kompenseerib maksuline tee.Tln-Bilystok-Varssavi-A9 algus(Leipzig-halle-Nyrnberg),peaks olema läbitav 16-18 tunniga.Eriti kiiremat sõitu ei usu.Või, kui keegi on,andku teada.Kui oled ikka Prantsusmaale mõelnud minna,siis,ka mine.Kui lähed ilma haagiseta ja sa ei taha kohe kihutada Lazuuri,annaks teevihje.Ulm-8odensee(järv D-CH-A piiril,kämpad täitsa olemas.)edasi Vaduz,ehk LIhten.(mine tea millal jälle saab sinnakanti)ja edasi Chur-Sierre-Martigny.Olen 2korda läbinud selle tee ja soovitanud kõigile sõpradele-tuttavatele,vastukajad ainult positiivsed.Hoia fotokas-kaamera löögivalmis,sain kaamerasse ikka ehtsa ja suure laviini tekke ja pidurdumise.Sellise,mis ikka kõik teelt pyhib.Kui aega,võta tuba naudi mägesi päikese tõusu-loojangut ja lehmakellade kaja mägedes.Martignyst pääsed edasi nii Annecy kaudu, kui Aostat läbides.Viimast teed kasutades läbi M-blanci tunnel ja aja olemasolul käi mäes ära.Yles saab nii Prantsus.poolelt(Chamonix) Mont-blancile,kui Itaalia poolelt(Conmayeuri)Monte-blancole.Olen mõlemalt poolt läinud endale meeldis arhailisem Itaalia pool.Aga samas võib see minu vihje olla ka järgmise tripi eesmärk.Iga- tahes naudi puhkust nii.et tagasi tulles ei peaks puhkama hakkama.Jah,35000,oli 4täiskasvanu eelarve 2006 aasta mai.Reis kestis 24p,millest olime Lazuuril 14ööd.Eelarvesse läksid,kyte,söök-jook,teemaksud,elamine,tunnelid,rongisõit,õhtusöögid,mingid vaatamis väärsused.Reis oli selline.Tln-Varss-Ulm-Bodensee-Chur-Aosta Lazuur rannik.Tagasi läbi Lyoni-Mulhouse-Baden-Baden-Kassel-Berliin-Varssav-Tln.Ja ikka edu.

Endal haagissuvilaga kogemus puudub, ent matkabussiga tehtud 2trippi. Tean 100%, et yle Alpide sõites on kõrvalteed haagise keeluga. Seepärast saigi tripitada matkabussiga, kuna tahtsime näha Alpe niipalju , kui võimalik. Lazuur rannikul 2korda tripitud, saime vaba koha alles 2 kämpas. Kuna matkabuss oli garaaziga, olid kaasas jalgrattad, sai nendega ymbruskonda avastada. Kui olete Prantsusmaal, soovitan kylastada mõnd veinimõisa, kus on ka degustatsioon. Tuleks ennem kõht täis syya. (Käisin 1994 Maconi ja Lyoni vahel asuvas mõisas, vist Prants. suuruselt 3-s, oli yle 160 erineva veinisordi, siis isegi 2 sendised topsid mõjusid joovastavalt tyhjale kõhule). Ka Itaalia pole ju kaugel, nt.San Remo jne. Kuid ikkagi, jääge Prantsusmaale ja avastage ka mägesid. Läbi Svetsi vajalik vinjett , hind u600-eeku. Odavamat pole. Pariis ja Lazuur rannik on Prants. kõige kallimad piirkonnad, siis alla 10-12 Euri praadi kyll ei saa. Baarileti ääres kohvi juues odavam, kui ettekandjaga tänavaäärses lauas. Ahjaa, Tipp 10% hinnast. Eelarvet koostades vaata auto kytusekulu, oma tarbimisharjumisi, reisipäevade arvu , kilometraazi, majutuse hinda jne. Prants.maksuline tee u 1 eek-km. 4-täiskasvanut peaks arvestama u 35.000 kuluga. (Sõit,söök-jook, elamine, vaatamisväärsused , meened, mõni asi, mida mitte poodi jätta ei saa.) Kui tahad täpselt teada meie tripi maksumust, siis pean logiraamatust uurima. Kylastasin viimati Lazuuri 2006 mai. Kui oled suurem reisisell soovitan kasutusele võtta logiraamatu. Sellise paksema ja kõvemate kaantega. Endel selline aastast 2000. Kõik sees, stardi ajad, km, hinnad nii bensule kui toidule , hea vaadata ja meenutada, mis 2000a saksas bens Demis maksis või Eiffeli pilet Frkis. Ja fotokas kaasa. Edu.

Lõuna-eus kindlasti wifiga vähe kehvem kui põhjas,ent otsides leitav.Suuremate hotellide juures ja linnades ,samas on neti punktid 2Euri tund.Ise kasutan sõbra pysiyhendust.Selle tripi ajal ei petatud,kuna suht pikk järts oli,nii minnes,kui tulles.Mäletamit mööda olen korra pagasniku avanud ja korra läbi akna suitsu kohta kysitud.Suits on A-s odav(vist 20Euri 2-ne plokk ja mingi nänn juures,kuna pole suitsumees täpselt ei vaadanud),seda uuritaksegi.Ja mõnikord on Spainis teesulud,Guardia Civil otsib koertega pomme,kindlasti ka narkot,seda eriti suur-linnade ja playade piirkonnas.Ja nagu ytlevd kohalikd,ei suhtle ja ei tingi ainult venelased ja purjus inglased.Edu ja naudi Spaini

Tulin ise 2nädalat tagasi sealt kandist ja omal kaasas 4-sed kaksikutest poisid. Pole kordagi bussi-rongiga liigelnud, kuid tean tuttavatelt, et lihtsam kui Eestis. Olen alates 2000 aastast korra või kaks aastas viibinud Costa de solis, vahepeal elasin 4,5 kuud Torremolinoses. Mõned soovitused: vesi-jook seljakotti ja kaasa. Kindlasti lastele pähe midagi, ning päevituskreem kindlasti kaasa. Promenaadil hinnad al. 8 Eur. Praegune päike väga intensiivne. Jalatsid, mugavad ja õhulised. Kotti veel lina millel lebotada, kui siestat pidada ja jäätist limpsida. Kui olete nädala siis 2 päeva olete ju kohapeal, keskendute, siis vaadake edasi. Malagat ei soovitaks kui just poodelda ei soovi. Edasi Malaga airpordi ja Torremol. Vahel on kaubandus-keskus Plaza Major. Poode alates Nike factory storest kuni HM välja. Kõik lastele vajalik olemas, rong, mängusaal, karusellid, lasteWC-d. Edasi Torremol on congresside palee, mille lähedal Crocodile park ja aquapark. Soovitan mõlemat. Nende peale läheb päev kindlasti. Krokude juures on 11 Eur pilet adult kuni 4 tasuta ja edasi 8,50. Oodake ära giid , see on hinnas , ent väga huvitav. Saate ka beebi krokuga pilti teha. KA Torres. Sõidavad linnas lasterongid, laste-väljakuid leidub igal pool playadel. Banalmadenases on lõuna ranniku kõige suurem Tivoli. Rongijaam on kohe juures. Veel on Banalm. SelwoPack, ehk alllinnas on veepark, siis funikulöörile(vapustavad vaated)ja mäkke ning seal loomaaed. Adult 34 Euri lapsed 3-7 24Euri ka seal möödub terve päev. JA kui soovi võtke exursion Gibraltarile, ise 2korda käinud , soovitan soojalt. Puhake ikka ka, muidu tulete puhkuselt koju puhkamata. EDU.

Kuna ise korra aastas sõidan Malaga lähistele, nimelt Torremolinosesse, siis mõned tähelepanekud. Auto korda, mida vähem asju, seda parem. Kui tahate seigelda Tatrates. Alpides, Pyreneedes, siis pidurid ja kummid korda. Samuti ka kliimad-konditsioneerid yle vaadata. 1km mägiteid on 5km kiirteed. Ka auto võiks olla EU-toode, kui midagi juhtub, kergem juppe saada. Sõber ootas aasta tagasi 2 päeva piduriklotse Honda Streamile, Prantsusmaal, teine sõber, Kia Carnivalile sidurit 3 päeva Terueli juures Hispaanias. Ka soovitaks kaasa võtta priimus, sest kohvid kiirteede ääres 2-2,5 Euri ka purgisupp või puljong või soe pudru on päris hea kokkuhoid. Ka väikestes kohtades yle 50 Eur võib vahetusrahaga probleeme tulla. Ka kaardimakseid ei saa väikestes kohtades teha. Kui sõidate öösel, kasutge maksulisi teid, jõuate kiiremini edasi, niikui nii näe midagi, päeval soovitaks tavalisi teid, võite sattuda kohtadesse, mida pole uneski näinud. Õppige mõned sõnad kohalikku keelt, nii 80-100 sõna on piisav , tasub nii rahaliselt, kui ka emotsionaalselt ära. Ise olen auto-tuure Euroopas teinud apr-mai ja sept-okt, sest pole veel season, hinnad soodsad ja ka rahvast ei tungle nii palju. Sel korral kasutasin esimest korda navit, soovitan,kui võimalik omada, kuid siiski ka mingi auto atlas kaasa. Navi ei toimi uute teelõikude puhul, ymbersõitude juures ja mul oli probleeme ka Andorras ning Gibraltaril. Õnneks väikesed riigid , saab ka muidu hakkama. Eestis minnes soovitaks kaasa võtta 1 max 2päeva söök v.a.must leib ja purgisupid. Toiduvarusid saab täiendada kõikjal eu-s soodsamalt kui meil. Mõned näited Poolast eekudes, 500ml zotti jogurt Tesco market Varssavist väljumisel 5.00, meil Prismas 12,90 2l apelsinimahl 100 prossane, kusjuures 12.00, salaami viilud 120 gr 9,50 jne. Poolas bens u 15.00 l. Tesco lahti 24 h ja ka slaavi kultuuriruumi kuuluvas riigis alko 24h saadaval. Tagasi tulles soovi korral ka läbi ning alati olen seal kohanud kaasmaalasi. Kõige kallimad bensud Prantsusmaal- Saksamaal1. 30piires kõige odavamad Andorras 0.80l ning Gibraltaril 0,66l, seda siis aprillis. Ei tahaks ostlemisest pajatada siin , kuid al. 2000 pole riideid ja tehnikat eestist eriliselt soetanud. Kuna pere 6-liikmeline pole soovi eesti kaupmehi eriliselt nuumata. Olen avastanud enda jaoks Andorra. Vist korda 2 olen sõitnud Malagasse mööda via Mediterraniat, ikka läbi Andorra. 2l viski 4,32 Euri 1l rum 2,40Euri ,1l 68%absinth 3.65jne. Kuna olid kaasas pere väiksemad sai ostetud dvd mängijad peatugedesse. Kaasas, pult, klapid, mängib divxeid, mp3, kusjuures nimega pill-hind jäi minu kauplemise tulemusena 1900eeku juurde. Veel soovitus, kaubelge, ning ärge uskuge, et netist saate kõige soodsamalt. Netist apartment 2toaline Andorra La Vellas 82.50 siis kohapeal Soldeos sama 2toaline 39,00Euri. Sama kehtib enamikes Lõuna-Euroopa riikides. Tuleb suhelda, ulatada receptioni inimesele purk või pudel eesti õlut, purssida mõned laused kohalikku keelt ja uskuge see toimib. Ma ei mõtle Hiltonit jne. Olen rännanud 1994 aastast ja ka mõndagi kogenud. Nyydsest auto-tuurist 70 Eurisest 2 toalisest ja 2 rõduga ning bassuga apartmendist sai tänu 2 saku originaalile Speziaaal Praiz For Juu, mis oli 45,00Euri. Tuleb juba memuaaride moodi välja, kui huvi kellelgi , võib suhelda, ehk saan abiks olla. Seniks, tatiga lokid kuklasse, keeled suhu ja EUROOPASSE.

Tere! Tulin ise oma iga-kevadiselt euro-tuurilt ja sestap mõned soovitused. Auto korda, eriti veermik, kummid, pidurid jne. Kindlasti kaasa mõned tööriistad, teipi, traati, näpsid. Kuna ise 2000aastast auto-usku ja mõnel aastal ka kahel korral euro-tuur tehtud, siis kõik omal nahal kogetud. Pole Iirimaal, Kreekas, Rumeenias, Bulgaarias, Albaanias, Serbias, Kosovos, Makedoonias ja Bosnia-Hertzegoviinas auto-tuuri teinud. Soovituste juurde tagasi. Maha istuda ja teha plaan-eelarve. Kas sõita kogu aeg, st.sõita ka öösiti. Kas kasutada maksulisi teid Poolas ja Prantsusmaal jne. Kui võimalik võtta maha katuseraamid ja suusaboks, sest küte kallim , kui meil. Kusjuures Saksas-Prantsusmaal bahnide bensujaamade hinnad u-1.30 Eur per l. Poolas umbes 15,00eek liiter. Poolas algab kiirtee u-80 km peale Varssavit ja lõpeb 120km enne saksa piiri. On 3 maksu kohta 11 zl kord, tagasi tulles sama. 11zl on sõiduauto, 18zl oli matkabuss millel taga topelt rattad. Prantsusmaal teemaks u-kroon kilomeeter. Kui on võta kaasa priimus , tasub ära ja ka navi kui võimalik. Kui tahad veel infi anna aga teada, ehk saan nõu anda. Seniks edu soovides.