jyrge

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

2 meeldimist
0 postitust
23 kommentaari
Viimased kommentaarid

Aitäh heade mõtete eest, Nile Delta! Saime õige suuna kätte küll. Natuke veel peamurmist ja küll me ära otsutame. Piirkonnaks jätame siiski Hadaba,sest see vana hea tuttav piirkond. Lapsed 8 ja 11 ning kaljud pole probleem. Hadabas teada kõik siniste busside liikumise suunad, parim kalarestoran Vanas Sharmis jne.

Ah jaa - ja siis veel Shores Amhoras. See paistab päris ok. Mida arvad, sina, Nile? :)

Tere Nile Delta!

Läheme perega Sharmi (2 last ja 2 täiskasvanut). Ei ole esimest korda minek, kuid esimest korda lastega ja sellepärast on teatud tingimused mis kindlasti peavad olema täidetud. Nimelt 1) peaks hotelli territooriumil olema rand 2) hotell peaks asuma Hadabas kuna seal oluliselt rahulikum ja on kohti kus jalutada ja lihtsalt olla ilma, et keegi tüütaks pidevalt. Naama Bayl on ainukeseks kohaks promenaad, kuid kaua sa ikka edasi tagasi jalutad :) No ja mida vähem venelasi on hotellis seda parem. Oma kogemustest tean, et nendega käib alati mingi jama kaasas. Ise vaatasin praegu Sunrise Select Diamond, kuid lugedes kommentaare, siis just see viimane asi paneb mõtlema ja kukalt kratsima.

Hmmm... olen korduvalt (3 x) seda teha saanud. Küll mitte nii pikalt ette. Reis kestnud küll üle 14 päeva ja paar päeva enne väljalendu tegin mõlema lennu check innid ära. Viimati oli minek 04.11 ja tulek 22.11 tulek (ka üle 14 päeva ju!) Soovitus: proovi päev-paar enne reisi check in ära teha ja usun, et siiski õnnestub

Ei pea mingit internetipunkti kasutama ega tuttavaid paluma. Mul oli sama asi, aga katsetasin ja laseb check ini ka tagasiotsal varem ära teha.

Aitäh vastamast, Tšultanja. Kuna me nagunii peame rannas olemise eest maksma, siis oskad järsku soovitada head tasulist randa. Hea on rand kus saab snorgeldada ja on ka vee all mida vaadata ning lamamistoolid ei tohiks olla nagu silgud reas. Neid peaks saama ikka vedada siia-sinna ehk siis varju alt päikse kätte ja vastupidi (ehk mõistad mida silmas pean :) ) Kui sa kirjutada ei viitsi, siis pane lingid kust ma vastuse leian :). Tean, et sellest on kuskil kirjutatud, aga praegu ei suuda leida.

Lisan veel, et olen olnud varem Hadaba linnaosas ja seal pole kohand hotelli kus peaks maksma lamamistoolide ja varjude eest. Naama Bays olen esimest korda. Seal ehk ongi see normaalne?!

Sõit oktoobri lõpus hotelli Falcon Naama Star 4*. Varemgi Egiptuses käinud, kuid pole kuulnud, et hotelli rannas on varjud ja lamamistoolid lisatasu eest. Seal aga pidid olema!!! Kas keegi oskab öelda kui kallis see hädavajalik "lõbu" siis olla võiks??? Oskab keegi veel midagi selle hotelli kohta öelda?

Ooteaja eest võetakse raha! Endal sai 20 eurone kaart tühjaks ja seda ainult ootel olles. Skype nr-t kahjuks ei tea. See mis siin foorumis läbi on käinud, ei toimi.

To lüüs: kas sulle tagastati raha koos broneeringutasudega (või oli see administreermistasu?) ??? Kaaluks sama varianti, et mitte enam helistada sellele hirmkallile nr-le. Ja pärast otsida uus võimalus lendamiseks. Skype numbrist niipalju, et toimib, aga ka tasuline ja mitte odav. :(

Närvid on nii läbi, et kirjutan südamelt ära ja ehk oskab keegi ka head nõu anda. Olin broneerinud aprilli lõpuks Riia-Rooma-Riia piletid. Nüüd tuli teade, et lennud tühistatud 25/03/2012-27/10/2012. Võimalus siis jah kas tühistada või muuta lennu sihtkohta. Oli aga kirjas, et lennu muutmiseks tuleb ühendust võtta Ryanairiga. No nii sai siis tehtud - helistatud. Esimene kõnega sai küsitud, et kui leiame odavama lennu kas nad maksavad vahe raha tagasi. Vastus oli, et ei maksa, kuid kui leiame kallima lennu, siis nad raha ka juurde ei küsi. Hetkeks oli see tore üllatus! Sai siis kõne lõpetatud ja asutud uusi võimalusi otsima seejuures hinda vaatamata. Oi kui tore tundus esialgu odavlende otsida hindasid vaatamata :). See leitud sai tehtud teine kõne Ryanairi, et reis ära muuta, kuid ..... kõne suunati ootele ja selle ajaga sai tühjaks 20 eurone kõnekaart. Ühesõnaga selle ühe lühikese kõne ja teise mõttetu kõnega on ära kulunud üle 30 euro. jah, võiks ju telefoni ära panna kui pannakse ootejärjekorda, kuid asi on selles, et neil vist ka mingi kõne alustustasu. Ei saa pidevalt helistada ja katkestada. Siinkohal tahaks teada kas keegi teab mingit muud võimalust ryanairiga suhtlemiseks? Oleme tuhlanud nende kodulehel, kuid ise küll ei leidnud teisi variante, aga mine tea....? Ja kokkuvõtteks: see on minu elu teine ja viimane reis Ryanairiga.

Otse allikast on ka mul info, et toiduga ei ole seal üldse mingeid probleeme. Pealegi inglased teevad lende Sharmi. Info ühelt tuttavalt inglaselt kes äsja saabus Sharmist. Probleeme Sharmis pole mingeid. Ja kes on kokku puutunud inglise turistidega, siis nemad juba ei läheks sinna kui seal oleks mingid probleemid. Pretensioonikamaid kliente annab otsida kui inglased. Nii et kuidagi ei tahaks uskuda Goadventure toodud põhjust eelmise nädala lendude tühistamiseks. Ise ikkagi ei ole veel kaotanud lootust, et 26.02 lend ikkagi toimub. Need asenduspakkumised võivad Goadventurel ju head olla, aga ei sobi mitte kuidagi minu plaanidega.

Jään ka huviga nädalalõppu ootama, et siis Sharmist tulijatelt uudiseid kuulda

150% nõus viimaste kommentaaridega. Inimesed ise lollid ja siis sõimavad reisibüroosid. Näen kahjuks seda iga päev kuidas inimesed sõlmivad lepinguid, kuid mis kasu sellest on kui nad lepinguid ikkagi läbi ei loe!!! Nii et vaevalt kui kellelegi olekski reisi tingimused nina alla pistetud, et nad need läbigi oleks lugenud. Pärast on hea kiruda muidugi... Tavaliselt suunatakse tripis valed teemad kiiresti õigesse rubriiki, aga praegu on siin täielik korralagedus :)))

3 nädalat veel ja egiptusesse!!!! :)))

Likvideeriks siis oma lubaduse. Reisist on tänaseks möödas küll üle kuu, kuid lubadus on lubadus.

Üks suur mure langes seoses reisiga ära. Algselt omasime ainult lennupileteid Hurghadasse, kuid õnneks või õnnetuseks Riia-Hurghada lend tühistati ning nii saime hulga odvama pakettreisi Vilnius-Hurghada ja nii polnud probleemi ka öömaja leidmisega Hurghadas. Aga loobuda ei saanud ju sõidust Sharmi. Nii siis otsisime Hurghadas üles sadama (ka see väike asi osutus küllaltki keeruliseks:)) ning uurisime millal läheb praam Hurghadast Sharmi. Saime sadamas käia oma 2 korda, sest pidevalt sõidud tühistati tugeva tuule tõttu. Kuni lõpuks kolmandal korra õhtul sadamasse minnes õnnestus lõpuks broneerida piletid. Huvilistele, et hinnaks oli edasi-tagasi otsa eest 500 poundi. Läksime siis järgmine hommik varakult sadamasse ning oh üllatust - sõit oli tühistatud. No siis läks sadamas lahti hulluks kauplemiseks! Igaüks tahtis sind endaga kaasa. Peale meie oli seal liikumas ka üks inglasest paar ja kuna nemad valisid mingi kohaliku habemiku auto, siis otsustasime sama auto kasuks. Habemik küsis selle sõidu eest 150 poundi nägu. Autos oli peale meie ja inglaste veel üks araabia perekond kolme lapsega.

Ei saa kirjutamata jätta ka autosõidust. Kui seda sõiduriista üldse autoks sai nimetada. Loomulikult ei olnud autos mitte mingeid konditsioneere. Uksed käisid lahti ainult kas seest või väljastpoolt. Akende avamiseks käis autos ringi vänt. minu uks käis lahti ainult väljastpoolt. Nii et ukse avamiseks pidin autos vända üles otsime, mille abil sain avada akna ja siis poole kerega välja upitades sain avada ukse. Peale selle pidin pidevalt jälgima, et tatiga vastu nägu ei saaks kuna istusin juhi taga ning juht sülitas pidevalt oma aknast klimpe välja. Ära sõitnud kuskil alla poole maa hakkas auto tee pea järsku hüppama. Mingi filter oli must. nii seisime tee ääres 3 korda enne kui saime uue filtri ja normaalselt edasi liikuda. Sõitnud ära üle poole maa,tegime avarii. Mingi auto sõitis kurvis meile sisse. Õnneks meie autos keegi viga ei saanud, kuid vaidlus kohalike vahel summa üle röövis hulga aega,sest meie auto sai ikka korralikult mõlkida. Aga see ei olnud veel kõik. Kuski 200 km enne Sharmi läks auto päris katki. Meie juht peatas siis mingi väikese bussi kinni, sealt tõsteti paar araablast välja ning selle bussiga jõudsime lõpuks õnnelikult sharmi. Olgu öeldud, et autosõit kestis täpselt 12 tundi :))). Ja veel olgu öeldud, et kuna tagasi ei julgenud enam praami peale lootma jääda, siis sai tagasi tuldud lennukiga. Ühe otsa pilet pisut üle 300 poundi. Ja lend kestis ei rohkem ega vähem kui kokku 20 minutit :)))))

Nii et! Saab hakkama küll! Ei olnud seal midagi nii hullu! Minu arust on Egiptuses palju ohutum kui Eestis. Siin ma õhtul üksinda välja minna ei julge, aga seal pole mingit hirmu.

Jah, kirjutame seiklustest. Arvatavasti on mida kirjutada.

Aitäh külm ja siristik nõuannete eest!

Sul on head ja ilmselgelt ka targad õpetussõnad, aga pisut hiljaks jäänud :). 2 nädala pärast ju juba minek ja ilmselt kaotaksime palju kui praegu tühistaksime lennupiletid.

Aga ütle mulle siis mõned taksohinnad. Esiteks oleks vaja siis Hurghada lennujaamast sõita Sakkalasse (mis iganes see ei tähenda? linnaosa? tänav?). Ja siis oleks sellest samast kohast vaja saada sadamasse praami peale. Mis need 2 otsa maksaksid? Aaaa ja Sharmis sadamast veel näiteks Naama Baysse (ei tea ju veel täpselt kuhu :D )

Sa oled ikka naljatilk :) ... "sõstrasilmad"... :). Aga nende koha pealt on sul jällegi õigus :)

Rõõmusta parem meie üle :). 2 nädalat ja me snorgeldame punases meres! Kadesta ;)

No nii Sultanja, oskasid jälle mu närvi ajada :). Aga Hurghadasse läksime sellepärast, et otsisime väga kaua, aga otse Sharmi ei leidnud ühtegi lendu mitte ühestki naaberriigist. Või siis olid miskid lennud mis kestsid 9 h või veelgi kauem. Hurghadas on olnud mu usaldusväärne sõbranna kes ütles, et ta iialgi sinna enam ei lähe. liiga lärmakas ja kole. Oleme väga sarnased ja sellepärast ei taha ise ka seal pikemalt peatuda. Ja pärast seda kui ta viibis Sharmis, siis ütles, et nüüd saab aru miks inimesed Egiptuses tahavad käia. Vot sedasi.

Okei, hoiame lennujaamas kohvritest kõvasti kinni :)

Aga ikkagi veel üks küsimus. Ma olen vist teid ära tüüdanud, aga mis teha :)

Kuidas kaubeldakse hinda taksoga kui ma ju ei tea kui pikk tee maha sõita on vaja? Taksojuht ütleb hinna ja võtan pool maha v? Või küsin, et kaua sihtkohta sõidab ja siis umbes rehkendan? :D

Sultanja, mis sa arvad kas gerlp öeldud takso hind 800 kohalikku viib üle Suessi? See teekond kestab siis terve igaviku ju? Minu loogika ütleb, et kui juba mööda teed minna, siis oleks parem olnud Cairosse lennata ja Cairost mööda teed Sharmi? Või?

Sai nagu valitud lend Hurghadasse just sellepärast, et mööda vett kiviga visata Sharmi, aga seda me küll ei uskunud, et liiklus merel nii hõre on. Saare -ja Hiiumaalegi käib 10 korda rohkem praame :D

Okey! Tänud hoiatamast. Üritame siis ikka ise hakkama saada. Oleksin väga tänulik kui aitaksid vaadata. Ise oleme esimest korda ilma reisibüroota reisil ning "pisut" saamatud :)

Elamiseks vajalik kõik hädavajalik :). Kuna lennupiletid olid niigi röögatud, siis otsiks Sharmis elamiseks midagi normaalset mõistliku hinnaga (ei otsi luksust, aga prussakaid kardame). Kui keegi kirjutas kuskil foorumis, et maksis Hurghadas kuu aega korteris elamise eest 1100 kohalikku, siis Sharmis kahe nädala eest maksaks selle hinna rõõmuga. Kuid see ilmselt võimatu?

15.august minek 2 nädalaks Sharmi. Piletid on aga olemas Riia-Hurghada. Kuna minek teist korda ilma paketita, siis närvid on juba praegu täitsa läbi ja seoses sellega oleks ka rida küsimusi:

  1. Hurghadas oleme kell 18.30. Siis tahaksime saada edasi Sharmi, aga oh häda … tundub, et praamid ei välju nädalavahetusel (15 nimelt laupäev). Kas keegi oskab öelda veel mingit võimalust või sõidabki seda vahet ainult 1 praam? Lennuk langeb kohe ära, sest nende lennukitega lennata ei julge – lennata kardame niigi ja pealegi pidi sealne õhutransport sama hull olema mis maa peal.
  2. Kui peame siiski kaheks päevaks Hurghadasse jääma, siis kas keegi oskaks soovitada ööbimiskohta, mille hind oleks vastuvõetav. Ilmselt ei saa ju kohalikule taksojuhile öelda, et vii meid odavasse hotelli?
  3. Siis ei tea me ka seda kus ööbida Sharmis? Kas broneerida hotell praegu või saab kohaeal ka sama hinnaga? Praegusel ajal vist pole probleemi, et kohti ei oleks? Ja kust saab apartement'de koha infi? Kas need on kallimad kui hotellid?

4)Siis beach? Kui ei ööbi hotellis, siis kas mingi tasu eest saab ka igal hotelli beach'l mõnuleda? Kas keegi üldse kontrollib rannas kes sa selline oled?

Oleksin väga tänulik kui keegi nõu annab. Olen pea kogu foorumi egipti kohta läbi lugenud, aga vastust pole saanud. Närvid on läbi, aga kihk minna NII SUUR :)

REISIBÜROO VASTUS SAMALE KÜSIMUSELE:

Turistiviisat on võimalik saada piirilt kuni 30 päevaks.Viisalõiv on umbes 15 USD. Vajalikud dokumendid:

pass, kehtiv vähemalt 2 kuud pärast reisi, passis peab olema vähemalt 2 vaba lehekülge viisa jaoks.

edasi-tagasi piletite broneering hotelli broneering Vormistades viisat Saatkonnas Helsingis: 1.1. Vajalikud dokumendid turismi-, äri- ja transiitviisa puhul:

pass, kehtiv vähemalt 2 kuud peale reisi 1 ankeet 1 värviline passipilt

Lugedes trip.ee, siis jääb mulje, et viisadega probleeme ei ole. Inimesed käivad omal käel kogu aeg. Nägin ka ise Sharmis, et ega keegi paberitele tähelepanu ei pööra, kuid seekord minek Cairosse ja sealses lennujaamas on järsku pisut ametlikum/asjalikum/täpsem asjaajamine?