oskar10

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
3 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kui kedagi huvitab, siis mul tehtud maililist u saja kodumajutuse aadressiga, enamik Cavtatis, ka selle ümbruses. Vahendajaid minu teada pole, kõik otsekontaktid ning paljud ilma koduleheta (osad ka sellised kellel on õnnestunud koduleht kuidagi nii teha, et isegi nime järgi otsides google ei leia), nii et lootust on odavama hinnaga ja kiiremini kokkuleppele saada, kui kodulehtedelt kontakte otsides. Kvaliteedi garantiid ei anna ja pilte jmt infot peab neilt igaüks ise küsima ja oma erisoove mainima.

Lisaks julgen soovitada sellist kohta www.cavtat.com.hr - keskusest küll natuke eemal, samas kõigest ca 5 min randa kõndida, enamikel korteritel ilus merevaade, normaalsed omanikud ja hinnad. Saab ka natuke kaubelda.

Olen ise teinud pikemaid otsasid (3 nädalaseid) nii kämperi, kui tavalise autoga. Nagu siin kõik on öelnud pole ka minu arust ühte tõde, kumb on parem. Ühel kütusekulu suurem, rent kallim, kogu reisiseltskond on kogu aeg ninapidi koos ning liikumine kohmakam, teisega jälle vaja muretseda öömajade pärast. Lisaks veel selline asi, et kämperis ei teki kunagi päris "katus pea kohal" tunnet, esiteks on see seestpoolt jube väike, nagu mainitud kõik ninapidi koos ning suvel palavaga lõunamaades ei tee kont kogu autot piisavalt jahedaks, et olla kannataks, seda eriti auto tagumises osas ning auto seistes võib asi päris hulluks minna (peatuskohtades, ööbides jne). Vähemalt minul oli nii aasta vana Fordiga. Samas kui selline hipikommuuni ja nipernaadi stiilis otsese sihtkoha ning täht- ja kellaaegadeta reisimine istub, on kämper ilmselt parem variant. Rahaliselt on minul kulud kokku samad tulnud, kas siis kämperiga või tavalise auto/bussiga.

Ise olen käinud peaaegu kõigis Balkani riikides (v.a. Albaania ja Makedoonia) ning võimalikest väljapakutud sihtkohtadest soovitaks kindlasti Lõuna-Horvaatiat (ka Montenegrot), fantastiline loodus, maalised mereäärsed linnakesed, normaalsed kohalikud ning vähemalt minu arust väga turvaline keskkond. Samuti jäävad peaaegu tee peale Veneetsia Itaalias ning Viin Austrias. Rumeenial ja Bulgaarial pole vähemalt minu hinnangul loetletud omadustest ühtegi. Kindlasti ka Musta Mere äärne on eksootiline kant, üle mägede minnes sattud tõenäoliselt erinevatesse seiklustesse, mida pärast meenutada (äraeksmised, mustlased, kohalikud teed jne) ning leiad ka huvitavaid linnu ja vaatamisväärsusi, kuid Horvaatia on vähemalt minu silmis võrreldamatult parem kant puhkamiseks.

Olen ka ise Rumeenias autoga käinud, Oradeast Brasovisse, sealt Bukaresti, siis Constantasse ja otse alla mere äärt mööda Bulgaariasse. Päris nii hull vast asi pole, et oled õnnega koos, kui midagi ära ei varastata. Samas mustlaseid tõesti palju ja tasub nendega ettevaatlik olla, meil tulid esimeses linnas Rumeenias ehk siis Oradeas, esimese valgusfoori taga (olime kämperiga, nii et kaugele oli näha, et turistid) kolm ilma hammasteta mustlast ligi, üks seisis auto ette ja kaks tulid küljeakende juurde ja hakkasid oma teostatud "aknapesu" eest raha nõudma, päris mitu rohelist läks vahepeal mööda, enne kui liikuma saime. Rohkem nendega otseseid kokkupuuteid ei mäleta, kuid olime ka edaspidi ettevaatlikumad, kui keegi jälle ahne näoga meie poole vaatas, sai kojamehed tööle pandud (Bulgaaria mustlaseid see ei seganud, nad hakkasid küljeklaasi pesema). Kindlasti valgusfooride taga, liiklusummikutes ja raudteetõkkepuude taga tuleb ettevaatlik olla. Ja autost lahkudes veenduda, et midagi väärtuslikku nähtavale kohale ei jäänud. Muuseas üldiselt on nii, et rumeenlased ei ole siiski mustlased ning vihkavad ise neid samamoodi, veel rohkem vihkavad nad seda, kui turistid rumeenlasi mustlasteks peavad. Kohalikud rumeenlased, vähemalt niipalju, kui me nendega kokku puutusime olid väga abivalmid ja sõbralikud, kuid kindlasti on ka nende hulgas igasuguseid. Igatahes Rumeenia ja Bulgaaria (eriti sisemaa, mitte mereäärsed kuurortpiirkonnad) on täielik imedemaa ning valmis tuleb olla igasugusteks ootamatusteks. Liiklus ja teed muidu väga hullud pole (vähemalt põhitrassidel), mägedes kohati läheb tee päris hulluks tõesti, aga enamik teed on üsna heas korras, kuigi erinevalt Lääne-Euroopast, kus mägises piirkonnas tee läheb "läbi mäe", siis Rumeenias tuleb minna "üle mäe" nii, et tuleb arvestada suure ajakuluga. Hullumeelseid möödasõite näeb seal kindlasti, kuid mitte oluliselt rohkem, kui siin. Olles ise seal käinud, ei kahetse, kuid ilma mõjuva põhjuseta teist korda ei läheks. Maitse asi.