Ste

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

54 meeldimist
3 postitust
144 kommentaari
Viimased kommentaarid

Käisime eelmisel aastavaehetusel Lapimaal. Lendasime TLL-HEL-Kittilä. Kuna lapsi kaasas polnud, siis lõpuks Rovaniemisse jõuluvana juurde ei läinud (alguses oli plaan sinna sõita, aga lõpuks ei hakanud aega raiskama). Majutuse võtsime läbi Bookingu, väge äge saunaga mökki oli. Auto rentsisime lennujaamast, sest seal ilma küll ringi liikuda pole võimalik. Käisime ka suusatamas ja iga päev ka matkamas valgel ajal (paar tundi päevavalgust vaid). Lisaks käisime koerterakendiga sõitmas. Väga äge oli. Jõuluküla on kahjuks jah turistlik, aga kui kunagi käinud pole siis 1 kord võib sinna ikka minna. Samas ma ei tea, kas ma ainult seal viitsiks olla, midagi muud võiks ka plaani võtta.

Tänahommikune trip.ee uudis ei ole veel konkreetne nõue, vaid tegevusplaan. Millal kehtima hakkab ei tea, endal samuti varsti minek ja vaja oleks teada...kahjuks seda ei lugenud ka hispaaniakeelsest artiklist välja.

@tutkaonu nagu üks eelkõneleja kirjutas, oleneb kõik reisist. Mina näiteks koera rannapuhkustele kaasa ei vea, selle aja veedab ta oma koduriigis hoidjate hoole all. Aga näiteks suvel tegime kuuajalise autoreisi Eestisse, tuhandete kilomeetrite kauguselt, ning talle väga meeldis, et ta kaasa võeti. Pidas pika reisi vastu ja oli väga rahul Pärnus, Saaremaal ja muudes kohtades, kus käisime. Kuna teen alati ka 1 reisi aastas, 1-2 nädalat, kus tõesti vaid selili rannas lesin ja surfan ja niisama akusid laen, siis sinna teda ei pea vajalikuks kaasa vedada. Ülejäänud reisid on aga teistsuguse suunitlusega- loodusesse jne, miks ei peaks teda kaasa võtma? Ja kui läheksin talvituma Tenerifele, siis sinna võtaksin ta küll kaasa. Kuudeks hoidu ju ei paneks teda. 

@Ve1ks Mis Eestis "huvitavam" on elada kui Kanaaridel, seal on vähemalt ilm hea ja inimesed vähem kurjad. Kui kuskil elada pikemalt ega siis ei peagi iga päev "põnev" olema.

Koera kaalu vaadatakse väga täpselt ja see peab olema koos puuriga kuni 8 kg (võib lennufirmati erineda). Ja vaadatakse ka kotti (vähemalt näiteks Lufthansa vaatas) ja kui ikka loom ei saa seal kotis seista püsti ja ümber pöörata, siis läheb kuts tõesti alumisele korrusele ja tuleb suurem puur osta. Aga ka sinna lastakse tavaliselt vaid 2 looma per lend. Seega eeltöö tuleb korralik teha ja mina iseenesest ei riskiks sellega, et "äkki" saab peale. Vastasel juhul antakse valida, kas ostad puuri, pannakse koer alla, võib jääb teil kõigil lendamata.

Viamichelin on täiesti äpina/GPSina olemas ja kasutatav.

mitte ühegi, ja mitte üle paari päeva ette...

ei pannud Luksemburg end kolmeks kuuks kinni, kolmeks kuuks kuulutati eriolukord, mis tähendab et PM võib ilma parlamendi heakskiiduta otsuseid vastu võtta. Koolid jms on esialgu vaid aprilli keskpaigani kinni.

Ole ka peatunud Hilton Danube Waterfront niing võin samuti soovitada. Väga mõnus asukoht ja mugav hotell.

Kui kedagi peaks huvitama, siis Luksemburgi lennujaam on tühistanud kõik lennud.

edit: mõned lennud siiski maanduvad/väljuvad, aga London, Frankfurt, München jms on endiselt tühistatud.

mart1: sinna Senaatoritesse just lastaksegi :)

See oh õudust oli irooniaga öeldud, kui suur joodik sa pead olema, et nüüd seda lendu ilma tasuta alkomereta üle ei ela? Kui vaja juua, osta siis...

Ma pakuks, et seal poes õlut ei müüda jah. Kohalikul saarel. See on huvitav, et nendest, kes näiteks Eestisse reisivad eeldatakse, et nad kohalikke kombeid austavad, aga ise tahaks ikka islamimaal paljalt randa ja õlut limpsida. Kui peab jooma, siis tuleb jah kallim hotell valida, ehk resort.

Võib minna nii ja naa. Sel kevadel lendasin FRA-SFO ja maandudes sattusime 2 või 3 nö rahvusvahelise suure lennukitäiega koos passikontrolli..no 2 tundi läks kindlasti, kui mitte rohkem. Õhk sai otsa, inimesed minestasid....Tollitöötajad töötasid nagu aegluubis, vahepeal jutustasid ja noh tüüpiline "kannatage krt" suhtumine...

Pole mõtet võrrelda soojas ja päikesevalgusega kliimas elavaid inimesi ja külmas, pimedas ning märjas kliimas elavaid. D-vitamiini taseme oluline erinevus ja muud hormoonid mängivad väga suurt rolli. Küll need lõunamaalased siin ka mossitama hakkavad ja vastupidi...

Minul Condoriga novembri alguses lend Maldiividele- tuli sealt juba kiri, et ärge muretsege, Condor lendab edasi. Saksamaa andis Condorile riigiabi ja isegi kui komisjon selle kunagi ebaseaduslikuks tunnistab, siis kohe hetkel midagi ei juhtu vist. Ma väga loodan :)

Tegelikult on lennuhirmuga tegelmiseks lausa koolitusi jne. Viiakse läbi neid lennujaamades ja maa peal olevates lennukites.Rahulikult seletatakse, mis iga hääl on jne, et hirm väheneks. Need kes siin soovitasid, et ära põe...see on jama jutt, mingi hirmu all kannatav inimene ei saa hirmust sellepärast üle, et sa ütled, et saa üle...siukest iba pole vaja kirjutadagi...Mul oli ka kunagi lennuhirm, aga hakkasin vaatama National Geographicu Aircrash Investigation saateid ja siis see kadus. Tean seetõttu nüüd, mis hääli lennuk teeb ja miks, kuidas toimub tehniliselt õhkutõus, et mingi väike turbulents ei tee midagi jne jne jne...Paljuski tekib hirm teadmatuse ees, sest me ei tea, mis toimub ja miks. Kui sellega natuke tegeleda, siis on võimalik täiesti hirmuvabalt lennata :)

Ega see kohvri materjalist ei olene, millesse sa kohvri sees asjad pakid. Pane riidekottidesse siis kui vaja et veel mingi kott ümber. Müüakse igasuguseid organiseerijaid ka kui endal pole. Ega see kõvakattega kohver mingite väliste vedelike eest väga palju rohkem ei kaitse. Kui kuskil põlla peal vihmas seisavad on kõik eniveis märg, lisaks ju lukukohad vms pole veekindlad. ja kui mingi ükskik tilk tuleb, siis ei tule see ka paksust riidekohvri seinast läbi.

kuidas see kilekotikeeld kohvrisse puutub?

koopia teievahelisest suhtlusest Airbnb-le ja saad tasuta tühistada, pluss loodetavasti skämmerile mingi karistus (protaalist eemaldamine vms). 

Ja miks on vaja fikseerida lennujaama jõudmise aeg? Kuhu selle infoga edasi plaan minna? 

Mina tellisin Amazonist at & t kõnekaardi, neti jms asjadega..kestis 60 päeva max ja maksis mingi 40 €, selle sees oli 16 gb vms. Siis aga selgus, et rendikas tegi wifit ja kõike vaja ei läinudki :)