Ste

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

51 meeldimist
3 postitust
136 kommentaari
Viimased kommentaarid

ei pannud Luksemburg end kolmeks kuuks kinni, kolmeks kuuks kuulutati eriolukord, mis tähendab et PM võib ilma parlamendi heakskiiduta otsuseid vastu võtta. Koolid jms on esialgu vaid aprilli keskpaigani kinni.

Ole ka peatunud Hilton Danube Waterfront niing võin samuti soovitada. Väga mõnus asukoht ja mugav hotell.

Kui kedagi peaks huvitama, siis Luksemburgi lennujaam on tühistanud kõik lennud.

edit: mõned lennud siiski maanduvad/väljuvad, aga London, Frankfurt, München jms on endiselt tühistatud.

mart1: sinna Senaatoritesse just lastaksegi :)

See oh õudust oli irooniaga öeldud, kui suur joodik sa pead olema, et nüüd seda lendu ilma tasuta alkomereta üle ei ela? Kui vaja juua, osta siis...

Ma pakuks, et seal poes õlut ei müüda jah. Kohalikul saarel. See on huvitav, et nendest, kes näiteks Eestisse reisivad eeldatakse, et nad kohalikke kombeid austavad, aga ise tahaks ikka islamimaal paljalt randa ja õlut limpsida. Kui peab jooma, siis tuleb jah kallim hotell valida, ehk resort.

Võib minna nii ja naa. Sel kevadel lendasin FRA-SFO ja maandudes sattusime 2 või 3 nö rahvusvahelise suure lennukitäiega koos passikontrolli..no 2 tundi läks kindlasti, kui mitte rohkem. Õhk sai otsa, inimesed minestasid....Tollitöötajad töötasid nagu aegluubis, vahepeal jutustasid ja noh tüüpiline "kannatage krt" suhtumine...

Pole mõtet võrrelda soojas ja päikesevalgusega kliimas elavaid inimesi ja külmas, pimedas ning märjas kliimas elavaid. D-vitamiini taseme oluline erinevus ja muud hormoonid mängivad väga suurt rolli. Küll need lõunamaalased siin ka mossitama hakkavad ja vastupidi...

Minul Condoriga novembri alguses lend Maldiividele- tuli sealt juba kiri, et ärge muretsege, Condor lendab edasi. Saksamaa andis Condorile riigiabi ja isegi kui komisjon selle kunagi ebaseaduslikuks tunnistab, siis kohe hetkel midagi ei juhtu vist. Ma väga loodan :)

Tegelikult on lennuhirmuga tegelmiseks lausa koolitusi jne. Viiakse läbi neid lennujaamades ja maa peal olevates lennukites.Rahulikult seletatakse, mis iga hääl on jne, et hirm väheneks. Need kes siin soovitasid, et ära põe...see on jama jutt, mingi hirmu all kannatav inimene ei saa hirmust sellepärast üle, et sa ütled, et saa üle...siukest iba pole vaja kirjutadagi...


Mul oli ka kunagi lennuhirm, aga hakkasin vaatama National Geographicu Aircrash Investigation saateid ja siis see kadus. Tean seetõttu nüüd, mis hääli lennuk teeb ja miks, kuidas toimub tehniliselt õhkutõus, et mingi väike turbulents ei tee midagi jne jne jne...Paljuski tekib hirm teadmatuse ees, sest me ei tea, mis toimub ja miks. Kui sellega natuke tegeleda, siis on võimalik täiesti hirmuvabalt lennata :)

Ega see kohvri materjalist ei olene, millesse sa kohvri sees asjad pakid. Pane riidekottidesse siis kui vaja et veel mingi kott ümber. Müüakse igasuguseid organiseerijaid ka kui endal pole. Ega see kõvakattega kohver mingite väliste vedelike eest väga palju rohkem ei kaitse. Kui kuskil põlla peal vihmas seisavad on kõik eniveis märg, lisaks ju lukukohad vms pole veekindlad. ja kui mingi ükskik tilk tuleb, siis ei tule see ka paksust riidekohvri seinast läbi.

kuidas see kilekotikeeld kohvrisse puutub?

koopia teievahelisest suhtlusest Airbnb-le ja saad tasuta tühistada, pluss loodetavasti skämmerile mingi karistus (protaalist eemaldamine vms). 

Ja miks on vaja fikseerida lennujaama jõudmise aeg? Kuhu selle infoga edasi plaan minna? 

Kanaaridel: https://www.playitas.net/. Ideaalne sporditegemiseks :)

Mina tellisin Amazonist at & t kõnekaardi, neti jms asjadega..kestis 60 päeva max ja maksis mingi 40 €, selle sees oli 16 gb vms. Siis aga selgus, et rendikas tegi wifit ja kõike vaja ei läinudki :)

Märtsi lõpul kogemus SF lennujaamast. Oli bronnitud Emerald Isle auto ja oligi nii, et sildid olid kõik väljas, et siin on see ja seal too "isle"- läksime õigesse vahesse ja tegin kiire tiiru, valisin välja, mis tahtsin, istusime sisse, pakid peale. Võtmed olid ees, sõitsime tõkkepuu juurde, töötaja kontrollis paberid ja juhiloa ning ütles have a nice trip ja oligi kõik, nägemist! Valisin mingi Chevy Malibu, midagi eksklusiivset tol hetkel polnud. Samas oli väga mugav auto, tegi keset kõrbe ise wifit jne. Tagastamine oli sedasi, et tõkkepuu alt sõitsin sisse, töötaja näitas järtsus koha, astusime välja, pakid välja, vaatas kas paak on täis ja head-aega. Kõik! 

No õnneks mul on mops ja poodi teda ei plaani viia :)  Mind huvitaks lihtsalt kas ma kajutini võin temaga autost rihma otsas minna (või noh süles?) või pean tema suuuuuure reisipuuri kaasa vedama. Aga eks ametliku info jagab ilmselt laevafirma kui sinna helistan. Aga tore, et mõistlikkesse omanikesse ja koertesse on sõbralik suhtumine :)

Tegelikult on kuskil ka mingi ala, kus koeri tohib pissitada, aga hetkel ei leia selle kohta linki. Kuna endal plaanis ka niikuinii helistada mingi hetk sinna, siis ehk saan kunagi täpsustusi jagada. Mul on 4-aastane koer, kes enam ei taha isegi häda korral kutsikalinu kasutada...samas kestab ta ka vajadusel terve reisi (17-10.00) ilma pissimata. Kui enne ja kohe pärast maabumist hädale saab.


Kuidas toimub koerakajuti puhul peale-mahaminek? Kas pean teda puuris tassima või võib rihma otsas ise jalutada?

@veigo: ametlikult võibolla mitte, aga äraantava pagasiga on minul korduvalt lubatud raskema kohvriga ilma lisatasuta minna, kuna samal bronnil ehk koos ostetud piletil on kaaslase kott a la 10 kilo kergem lubatust. Minul on paar kilo üle olnud ja ei kõssanud Lufthansa, TAP Portugal ja veel mitmed lennufirmad...Aga odavlennufirmaga pole muidugi proovinud.

Näiteks Tallinnas kasseeris Hertz hilinemise eest 50 euri, maandusime ka ca tunni hiljem, kusjuures andsin kenasti teada ja telefonis ütles neiu, et pole hullu, hilinejaid on veel. Ehk siis igalt autolt +50 €=päris hea. Enam ööseks autot ei rendi kui vähegi võimalik. St kohtades, kus need ööseks kinni pannakse ja võimalik lisatasu tuleb...Kui lend veel nibin-nabin saabuma peaks ja alatihti hilineb...

@suurorav


Muuseas mind otsitigi mööda Euroopat taga, samamoodi oli Portugalist üks 9-eurone kiirteemaks tasumata. Kusjuures ma ei sõitnud kuskilt puude vahelt läbi, ei teadnudki, et kuskil tasulisel teel olin - käisime Lissabonist Sintras ja tagasi. Mingi lõik vms pidi kuskil olema, sest mingi hägune pildikegi oli kirjal juures. Kusjuures kiri rändas Portugalist, Rootsi, sealt Eestisse ja lõpuks Luksemburgi kus ma ka tegelikult elan. Mul olid rendifirmale antud kõik aadressid, telefoninumbrid, meiliaadressid, aga millegipärast olid and siis sellele kiirteemaksufirmale mingi eriti imeliku aadressikombo tekitanud (osa oli õige aadress- kirjavigadega, osa oli vale riik ja ka mu nimi oli valesti). Aga mingi ime läbi see kiri minuni üle aasta hiljem jõudis. Veebilink oli ka olemas, toksisin aadressi sisse ja ennäe, saingi netis oma 9 euri tasuda :) 

Eelmine kord autot rentides võtsin ka selle toll fee piniseva jublaka, sellega oli nagu rahulikum. Aga antud korral oli autot vaja vaid 1 päevaks ja tundus, et ei käi tasulistel teedel:) Aga siiski....

jaanusm- ju siis nad ei taha end nähtavaks teha, see ei tähenda, et nad ei reisi...