Ste

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi
42 meeldimist
3 postitust / 123 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid
Kanaaridel: https://www.playitas.net/. Ideaalne sporditegemiseks :)

Mina tellisin Amazonist at & t kõnekaardi, neti jms asjadega..kestis 60 päeva max ja maksis mingi 40 €, selle sees oli 16 gb vms. Siis aga selgus, et rendikas tegi wifit ja kõike vaja ei läinudki :)

Märtsi lõpul kogemus SF lennujaamast. Oli bronnitud Emerald Isle auto ja oligi nii, et sildid olid kõik väljas, et siin on see ja seal too "isle"- läksime õigesse vahesse ja tegin kiire tiiru, valisin välja, mis tahtsin, istusime sisse, pakid peale. Võtmed olid ees, sõitsime tõkkepuu juurde, töötaja kontrollis paberid ja juhiloa ning ütles have a nice trip ja oligi kõik, nägemist! Valisin mingi Chevy Malibu, midagi eksklusiivset tol hetkel polnud. Samas oli väga mugav auto, tegi keset kõrbe ise wifit jne. Tagastamine oli sedasi, et tõkkepuu alt sõitsin sisse, töötaja näitas järtsus koha, astusime välja, pakid välja, vaatas kas paak on täis ja head-aega. Kõik! 

No õnneks mul on mops ja poodi teda ei plaani viia :)  Mind huvitaks lihtsalt kas ma kajutini võin temaga autost rihma otsas minna (või noh süles?) või pean tema suuuuuure reisipuuri kaasa vedama. Aga eks ametliku info jagab ilmselt laevafirma kui sinna helistan. Aga tore, et mõistlikkesse omanikesse ja koertesse on sõbralik suhtumine :)

Tegelikult on kuskil ka mingi ala, kus koeri tohib pissitada, aga hetkel ei leia selle kohta linki. Kuna endal plaanis ka niikuinii helistada mingi hetk sinna, siis ehk saan kunagi täpsustusi jagada. Mul on 4-aastane koer, kes enam ei taha isegi häda korral kutsikalinu kasutada...samas kestab ta ka vajadusel terve reisi (17-10.00) ilma pissimata. Kui enne ja kohe pärast maabumist hädale saab.


Kuidas toimub koerakajuti puhul peale-mahaminek? Kas pean teda puuris tassima või võib rihma otsas ise jalutada?

@veigo: ametlikult võibolla mitte, aga äraantava pagasiga on minul korduvalt lubatud raskema kohvriga ilma lisatasuta minna, kuna samal bronnil ehk koos ostetud piletil on kaaslase kott a la 10 kilo kergem lubatust. Minul on paar kilo üle olnud ja ei kõssanud Lufthansa, TAP Portugal ja veel mitmed lennufirmad...Aga odavlennufirmaga pole muidugi proovinud.

Näiteks Tallinnas kasseeris Hertz hilinemise eest 50 euri, maandusime ka ca tunni hiljem, kusjuures andsin kenasti teada ja telefonis ütles neiu, et pole hullu, hilinejaid on veel. Ehk siis igalt autolt +50 €=päris hea. Enam ööseks autot ei rendi kui vähegi võimalik. St kohtades, kus need ööseks kinni pannakse ja võimalik lisatasu tuleb...Kui lend veel nibin-nabin saabuma peaks ja alatihti hilineb...

@suurorav


Muuseas mind otsitigi mööda Euroopat taga, samamoodi oli Portugalist üks 9-eurone kiirteemaks tasumata. Kusjuures ma ei sõitnud kuskilt puude vahelt läbi, ei teadnudki, et kuskil tasulisel teel olin - käisime Lissabonist Sintras ja tagasi. Mingi lõik vms pidi kuskil olema, sest mingi hägune pildikegi oli kirjal juures. Kusjuures kiri rändas Portugalist, Rootsi, sealt Eestisse ja lõpuks Luksemburgi kus ma ka tegelikult elan. Mul olid rendifirmale antud kõik aadressid, telefoninumbrid, meiliaadressid, aga millegipärast olid and siis sellele kiirteemaksufirmale mingi eriti imeliku aadressikombo tekitanud (osa oli õige aadress- kirjavigadega, osa oli vale riik ja ka mu nimi oli valesti). Aga mingi ime läbi see kiri minuni üle aasta hiljem jõudis. Veebilink oli ka olemas, toksisin aadressi sisse ja ennäe, saingi netis oma 9 euri tasuda :) 

Eelmine kord autot rentides võtsin ka selle toll fee piniseva jublaka, sellega oli nagu rahulikum. Aga antud korral oli autot vaja vaid 1 päevaks ja tundus, et ei käi tasulistel teedel:) Aga siiski....

jaanusm- ju siis nad ei taha end nähtavaks teha, see ei tähenda, et nad ei reisi...

Kas peab siis lärmama ja rusikaga vastu rindu taguma, et jee oleme lätlased, eestlased, leedukad jne. Kui ma reisil kuulen kuskil eesti keelt, astun kiirelt vaikselt vastassuunas- ega ma selleks pole reisile läinud, et eestlastega suhelda: no ei huvita smalltalk lihtsalt selle pärast et sama rahvus...

Brüsselisse minekuks tuleb eelregistreerida auto siin: https://irisbox.irisnet.be/irisbox/noauth/formulaire/bruxelles-fiscalite/inscription-lez. Serfifikaat kehtib 3 aastat ning on tasuta. Kuskilt osta minuteada ei saa. Kui seda ei tee ja kaamerasse jääd, on trahv 150 või 350 eurot.

Telefon ja Waze...esiteks saab tänapäeval autos olles telefoni laadida, teiseks ikkagi info reaalajas, küll jah väikese läägiga (ehk siis kui õnnetus on ära koristatud ja ummarit pole, siis noh 10-15 minutit võtab aega kui keegi seda omakorda teavitab ja see kaardilt kaob. Aga ummiku ära kadumine on pigem positiivne ja ajavõit...ja sa ei PEA ju neid sõnumeid lugema, mis kaardi jälgimise ajal tulevad. Ma küll suudan autoroolis MITTE igat updeiti vaadata ja olgu või tuhat sõnumit, kui peatuse teen, siis vaatan...

Soovitaks ka Pariisi. Londonit pigem mitte. Seal on esiteks taksod megakallid ja metrood on õudselt halvasti kättesaadavad, meeletud trepid, koridorid, räige kõndimine! Olin ise ühel aastavahetusel Londonis karguga (muidu noor, aga luumurd) ja issand jumal, kuskile ei saanud. Lisaks EI TOHTINUD kasutada invalifti, sest noh kark pole piisav, ratastooli oleks vaja jne...vanainimesele ei sobiks. Ja kindlasti mitte jah mingi Ryanairi risuga sõita, valige siis ikka soliidsem firma :)

Tere!

Kasutan vana teemat ja küsin, kas Maldiividel on raske/kerge leida fotograafi? Ööbime resortis Reethi Faru, Fillaidahoo saarel, Raa atollis.  On keegi tellinud fotograafi ja mis see hinnaklass võiks olla? Tahaks tund aega pilte teha. Või on targem hotellist uurida, oskavad nemad suunata?

Keegi ei arvagi, et peab odav olema, antud juhul ise ju pakuvad mingeid idootseid soodustusi, kes neid seda teha käsib? Ja pealegi, selleks, et kohtus võita...mis KAHJU see Lufthansa sai kui klient viimase otsa lendamata jättis? Pilet oli tal ju olemas...nad on vihased, et seda ei teadnud ega saanud tema kohta 2 korda müüa, kellelgi teisele veel kallimalt...Sama idootne on lennu tühistamine kui ma ei ilmunud esimesele lennule, et siis tagasi ka ei tohi tulla...miks? Mul oli pilet makstud, lennufirma jaoks ju tore, lendas tühi tool, aga makstud ikkagi. Aga nad on kurjad, et ei saand seda teist korda veel müüa ja siis jamavad...Ja trikitada saab vaid selle pärast, et nad ise on oma imelikud "soodsad" piletid loonud ja nende endi trikitamisest on omakorda kliendid läbi näinud ja neid endid trikitanud. Nad võiks oma arvutitega selliseid trikivendi püüad ja neile mitte pileteid müüa, aga olen suht-koht kindel, et EK nad ei võida. Aga elame-näeme... Aga mainekahju on Luftile kindlasti, kui nad sellised "sead" on, siis võin juba Ryaniga ka sõita javeel odavamalt sama "sitta" suhtumist ja teenindust saada...ei tõuse see käsi siis Lufthansast seda piletikest ostma- kui on valida teatud marsruudil.

No absurd! Mis lepingu rikkumine? Kui ma kontserdile ostan pileti ja ei lähe, siis on õigus korraldajal ka mulle trahv teha? Aga mis siis kui jätsin lendamata haiguse tõttu, kas hakkame nagu lasteaias Lufthansale viima arstitõendeid? Lollus kuubis. Euroopa Komisjon ei saa midagi teha, küll aga Euroopa Kohus: kui sellele lollusele kriips peale tõmmatakse (ehk siis kohus annab eelotsusetaotluse esitanud saksa kohtule oma otsuse, et see on jama) on pretsedent loodud ja Luft võib oma lollustest suu puhtaks pühkida...Luft on närvis, et pööbel nende ahnitsemistest on läbi närind ja õnge ei lähe ja nüüd märatsevad. Kuna elan nende suure hub'i Frankfurdi lähedal, siis ikka kasutan neid, aga viimasel ajal on nad ikka väga alla käinud ja oma käitumisega ka harja punaseks ajanud...

Otseselt seigelnud ei ole, aga nii palju võib öelda, et kõik muu peale kala ja muu värske tuuakse sisse ja seetõttu on hinnad kallid. Kohapealt püütud kala ja puuviljad muidugi soodsad. Aga oleneb saarest, mõnel saarel ei kasva midagi jne...iga saar on erinev. Kokku neid seal vist 10, asustatud 8, oleneb millisele plaan minna?

Autoreiseniga head kogemused Gran Canarialt. Saime samuti sutsu suurema auto kui lootsime ja samuti küsiti vaid, et kuhu parkisid ja kas paak on täis. Soovitan. soodne on ka!

Meil minek märtsis ja plaanis tellida Amazonist USA sim kaart ette. Selle saab kodus nö aktiveerida ja siis on kohe lennujaamas olemas, ei pea otsima hakkama. Rendime ka auto ja tahan kohe Waze'i sisse lüüa esimese hotelli. Mulle tundus mõistlik selline variant: Pre-paid AT & T Power- 16 GB 4G= 58.90 €. Aga on ka väiksema/suurema datamahuga sim kaarte. Meil minek 3ks nädalaks ja roadtrip (California osariigis): tahan palju ilmselt mussi kuulata, kaarti vaadata (eeldusel, et kõrbes üldse nett on). Ja pilte teha ja üles laadida jne. 


Mina käisin Frankfurt Hahnist Gran Canarial. Priority oli tasuta, sest ostsin pileti enne pagasipoliitika muutumist. Aga tervel lennukitäiel oli Priority!!! Kõigil oli tuhat suurt kotti, kõik veeti üles, aidati sisse suruda ja midagi keegi seal ei kobisenud, ei Saksamaal ega saarel. Minul oli kõva kohver (55 cm) ja see mahtus kenasti pea kohale ja väike seljakott istme alla. Tagasitulles oli ostukilekott ka, sellelegi leidus kenasti ruumi. Aga saksa penskaritel olid veel ka äraantavad pagasid ;)

Londonisse ei tasu minna, ilutulestik on vaid raha eest ja see on tehtud nii madalalt, et ei näegi mujalt kui ainult piletiga alalt. Ja midagi ei toimunud väljaspool seda piletiala. Pettumus (2016/2017). Oleme olnud Stockholmis, Riias, Varssavis- nendes kohtades oli igal pool äge. 

Kanaarid? merevesi ei ole muidugi just teab, mis soe. Päris sooja vee saamiseks peab siiski kaugemale vaatama. 

Jah, võid pappkarbi ka võtta, peaasi, et õiged mõõdud. Või kilekoti :) On igasugu kotte ja anumaid pagasilindil nähtud :) 

503 Service UnavailableNo server is available to handle this request.


nice start :D