tunturi

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

2 meeldimist
1 postitust
13 kommentaari
Viimased kommentaarid

Õllehuvilistele teadmiseks et Saku Originaal ja Rock 1,10€ ja Karl 1,30€ toidukauplustes täitsa müügil. Kohvi võtke kaasa sest peale Jacobsi 250gr muud müügil pole mis kohvi tegemiseks kõlbaks.

15-22 juuli olin just seal, Flightpass peab olema tehtud sest,  selleta Tallinnast lennukile ei pääse(või 72h ennetav test eestis). Paphoses politsei registreerib saabujad flightpassi alusel, selle puudumisel testi tegema.

Maskid kõikjal siseruumides, sest politsei küllastuse ajal saab omanik trahvi. Kaubanduskeskuses turva kontrollib Flightpassi, EE/EU oma neid ei huvita. 2+2 reegel ja üks külastaja 10 ruutmeetri kohta, teenindav personal ise kontrollib arvukust.

Jumbo soovib ka passi/ID kaarti lisaks näha.

Toidupoodides nagu ei kontrollita miskit peale maski.

Söögikohad suht hõredad, paber peab jällegi kaasas olema. 

Aga kindlasti Küprosele puhkama, mõnus oli nagu ennegi.

Piletid 15 juuliks ja ssatsin Müprose terviseametile meili kus kirjas lisana meie sertifikaat. Küsisin kas pääsen riiki, kuna olen aasta alguses haiguse läbi põdenud ja ainult ühe doosi Pfizerit saanud nagu eestis tavaks. ertifikaadil ka kirjas 1/1 vaccinated.

Müprosele see ei sobi kuna vaktsiinivalmistaja näeb ette inimeste 2 doosiga vaktsineerimist. Ja pidavat olema eesti enda riigisisene kokkulepe.  Et kõikidele, peale Jennseni, 2 doosi või pcr test eestis.

Eestis aga läbipõdenutele teist doosi ei tehta. 

Nüüd siis testi tegema enne lendu või loota eestis nakstumise langust rohelisele tasemele.

Millised kogemused on Küprosel käinutel hiljuti?

Küprosel on täielik lockdown, öine liikumiskeeld ja tööpäeviti 2x ning L,P 3korda tohid esmavajaduste toiminguteks kodust välja  tulla, registreerides enne end SMS iga. 

Meil veel hea elu eestis.

Sa eelajalooline jäta targutused endale-foorumi teema oli kogemused reisikorraldajaga-interneti kaudu asja ei saa ajada.Tegin täna uuesti proovi kuid sama saatus-Vabandust,teie otsingule vastete leidmisel ilmnes probleem!

Midagi on selle broneerimissüsteemiga neil lahti-soovin 8 maiks Horvaatiasse lennata ja näitas 487€ hinnaks saadavusel jning reisi broneerides-uups,midagi läks valesti vastus ekraanil ja olen algusestagasi. Täna juba neljas päev proovin aga sama jama,tagatippu on hind tõusnud juba 522€ peale. Mis usaldusväärsusest siin juttu saab olla? Lisaks puudub panga kaudu makse võimalus,mitte kõik ei oma krediitkaarti 1500€ deposiidiga. Tundub et jääb Horvaatiasse sel meetodil minemata ,kuigi pakkumine oli algselt super(hommiku/õhtusöök ning autorent nädalaks hinnas). Kahju...

Samuti plaan juuli lõpus Rieka kandis olla ning huvitavad hoopis rafting,matkamine,snorgeldamine,kanuutamine,trossteedel üle kuristike (kanjonoite) laskumist.Kas keegi on peale autoga ringiuhamise ja plaazidel vedelemise ka sellist turismi harrastanud?Kas keegi teab Novatoursi plaanitud reisist Veneetsiasse-on see täispikkuses mööda maad bussiga või üle lahe kaatriga?

Kuna küsisid kütuse kohta, siis leedus on liiter umbes 2 krooni kallim kui meil ja Lätis, nii et Lätis tangi kusagil Jelgavas. Lisaks 98 bensiini saab ainult vähestest tanklatest Leedus, isegi Statoilid kõik ei paku seda. Lisaks on leedu toll hakanud piiri lähedal kontrollima autosid. Sama, mis meil Narvas ja Lõuna-Eestis.

Delfinaariumisse minge linnasadamast jõetaksoga üle-2Lt oli eelmine aasta pilet-elamus nagu Veneetsias tõis paadiga sõidul. Aga Palangas on vist ainult üks matkabussi kämping ja see mingid 3km keskusest Klaipeda poole. Aga autoga ülesõidu maksumus sisaldab mõlema otsa piletit,sest tagasitulles piletimüüki ei ole.(sellest aastast 100% andmed puuduvad). Sõiduka s tehke 2 erinevat teed-üks üle Liepaja ja teine üle šiauliai.

Nidas endas on üks telkimisparkla, kuid see jah imelikus kohas oli. Meie aga võtsime magamiskotid ja ööbisime otse rannas, milleks sai kasutada riietevahetuskabiine. TASUTA see kõik. Aga muidu poolsaarel 3 suuremat küla ainult. Auto hoopis jätke Klaipeda sadamasse ja läbige see jalgrattaga-saate uskumatu elamuse.

Mul sama tee ees, viisad tegemisel ja kindel plaan 3 päeva olla kohapeal. Siit aga mõned küsimused: Ilmselt Kybartai piiripunktis on tuhutud saba veoautodele-kas ka sõiduautodele sama seis kui meil Narvas-kuni 3 päeva? Siis ilmselt Pageiai-Sovetsk ilmsel sobiks paremini kuisd sõiduautode koha pealt jälle ei tea midagi. Kolmas võimalus Nida kaudu-kas veel toimibki see või kraav läbi kaevatud? Kuidas on nende tagasituleku tsekkide ostmisega-selleks spetsiaalsed putkad? Ja kas üle 48 tunni kestev külastus vajab ka miilitsas registreerimist? Kuna tegemist ikkagi sovjeedi ajal äärmiselt tiheda sõjaliste objektide asustusegamsiis millistes linnades on üldse sisepääs võimalik (et terroristiks ei peeta)? Kas pilti üldse peale hotelliesise teha tohib kusagil? Ja veel-millised on leedu seadused alkoholi ja sigarettide riiki sisse toomisel-meil ju Lätiga ühised need.

See 2h lennujaamast ja tagasi lennujaama on tühiasi, kui aga soovid ekskursioone juurde võtta, siis paras bussiga loksumine Hania ja Kissamo poole, sest enamus TT ekskursioone just seal regioonis-sõidad suure osa lihtsalt sihtkohta ja tagasi. Parem rendiauto võtta ja ise ringi uhada, saad ka ilusamates kohtades peatuda. Aga hotell keskpärane, hommikusöök rootsi lauas ja munapots viineritega soojaks roaks, sink, juust ja puuviljad lisaks. Õhtuti erinevaD LIHAD JA KALA, salateid igat sorti. Milleks kõik hinnas võtta, kui ekskursioonidelt alles peale kuut tagasi jõuad? Need kaasavõetavad lõunad ikka suur bullikaka. Aga kui lähed ekskursioonile, siis buss juba enne 7.45 lahkub ja soojast söögist jääd ilma, tuleb võisaiaga kohvi kõrvale leppida. Sobib ilmselt neile, kes kuhugi ei kavatse liikuda ja 35 kraadises kuumuses peesitada viitsivad. Nüüd veel mäe otsas igaõhtune tantsulka ka, mis kajab üle terve küla ja kell 2 alles lõpeb. Ja neid vesirattaid ja muud atribuutikat saad laenutada ainult siis, kui laineid pole. Kõige odavam autorent alumises rendis sadama juures,55 EUR 2 päeva. Ise aga suvitaks ikka Hania juures, kuid ka lõunarannikul on veel metsikum ja ilusam rannaelu.