kants

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

3 meeldimist
1 postitust
42 kommentaari
Viimased kommentaarid

Deposiiti on ikka vaja, aga nagu kadrik kirjutas, võttes kindlustuse rendifirmast võidakse deposiiti vähendada.Ise võtsime auto Dubrovnikus Ivica käest ja nädal oli ka mingi ca 220€ (täislaks, ilma mingite deposiitideta).

Vinjett on kleebis, mis tuleb kinnitada auto esiklaasile (vastavalt trükitud juhisele - erinevatel maadel erinevates kohtades esiklaasil). Ja vinjett (vignette) on tema nimi välismaa keeltes (kui ka selle maa keelt ei mõista - saavad vinjetist kõik müüjad aru). Vinjet tuleb osta riiki sisenemisel (kus see on kasutusel), kas näit. esimesest bensukast või müüakse ka endistes piiripunktides. http://www.tolls.eu/europe http://www.dalnicni-znamky.com/en/

PS! Ärge siis unustage Jurmala sissesõidu/kuurordimaksu enne silda ;)

Plaan oli sõita läbi Valgevene, kuid selleks peaks olema viisa (läbisõidu viisa)?. Kui viisa hind tuleks kallim kui 400km bensiini kokku maksta, siis läheks läbi Poola.

Üks ots - 10 € Edasi-tagasi - 15 € http://estonia.mfa.gov.by/ru/consular_issues/insh/tarif/ http://estonia.mfa.gov.by/ru/consular_issues/visas/

Valgevene (transiit)viisat saab ainult saatkonnast! http://estonia.mfa.gov.by/ru/visit_Belarus/ ja: B – транзитная (выдается в целях транзитного проезда через территорию Республики Беларусь на заявленный срок, но не более чем на 1 год, и действует в течение 2 суток со дня въезда иностранца в Республику Беларусь);

Loomaaia juures (tänaval) peaks olema tasuta (vähemalt 2 aastat tagasi oli), kui muidugi vaba koha leiab.

Jõehobud (suured, mitte kääbus)

Lisaks ainult niipalju, et TeleAtlase/TomTom'i viimased kaardid iGO'le on 2012.06 (120712).

copy-paste Valgevene saatkonna lehelt:

AS “Salva Kindlustuse” (www.salva.ee) “INGES Kindlustus” (www.inges.ee) AAS “BTA” филиал в Эстонии (www.bta-kindlustus.ee) AAS “Baltikums” филиал в Эстонии

The fare collection will start with the beginning of May 2012. Rahakogumine algab Mais 2012.

Aasta tagasi ei kohanud küll sellist kohta kus raha oleks küsitud!

Slovakkiasse jõudes tuleks osta kiirtee vinjett (saab piiril olevatest kioskitest) ja kleepida see esiklaasile vastavalt juhendile.

  1. Losside link on juba ülevalpool
  2. Koopad http://www.ssj.sk/?lang=en

riba (ostsime laevast) aeg hakkab lugema hetkest kui metroos või bussis lüüakse kellaaeg piletile.

saab ka kaardiga osta. Sadamasse sõites on mitu rida ja kioskid teeääres (saab osta autost väljumatta). Keskonnamaks aga on sulas - automaadid tõkkepuudega teepeal ees. Delfinaariumis ja meremuuseumis saab ka piletid kaardiga osta.

asub Kura säärel. Tuleb sõita Klaipedast praamiga (matkabuss 110,00 ? lt, iga inimene 2,90) üle Kura lahe ja ristmikult keerata paremale. Sõita kuni ongi Meremuuseum ja Delfinaarium otse ees. Delfinaariumi pilet 18,00 lt täiskasvanu ja 9,00 lt laps (üle 4 a.). Meremuuseum vastavalt 12 ja 6.

ajalimiidi peale polegi mõelnud, minuarust ka praamifirma kodukal polnud midagi öeldud (tagasipääsuks ju muud varianti pole, kui just Kaliningradi kaudu ei põruta ;) ) Ajaliselt kulus meil Palangast läbi Šiauliai kojujõudmiseks (ca 580 km) 8,5 h, sai tehtud 2 peatust - Ristimäel ja söögipaus.