Kati7777

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

1 meeldimist
5 postitust
15 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tubli kiska24! Ma olen omal käel seigelnud aastaid mööda ilma, st ise bronnin lennud, otsin hotellid. Kolm aastat tagasi oli nii suur päikesevajadus ja võimalus puhkuseks ainult 9päeva, leidsin, et teen oma esimese reisi Egiptusesse, sest see suht lähedal. Tundus mõistlik seekord võtta reisfirmast ja valisin ka Novatoursi. Täielik ämber! Broneerisin hotelli selle info põhjal, mis nende koduleheküljel väljas. Tundus ok. Igaks juhuks googeldasin selle hotelli nime ja siis selgus, et pilt ja tegelikkus ei lange kokku. Võtsin Novatoursiga ühendust ja selgus, et pilt ja info nende koduleheküljel olid nö "illustreeriva" tähendusega. Uskumatu! Valisin ju konkreetse hotelli. Ok, palusin kohe ümbervahetada parema hotelli vastu ning olin valmis juurde maksma nii palju kui siis need paremad hotellid maksid. Siit sai alguse tõsine nali: esiteks iga kord kui valmistusin uue hotelli eest maksma tuli arve suurema summa peale kui algselt kirjas oli (müügiesindaja väitis, et just tõsteti hinda ja nii kolmel korral) + küsiti eraldi broneerimistasu 3 x 30.- EUR. Selgitasin, et muudatus on tänu nende vildakale infole, ei aidanud. Võtsin ühendust tarbijakaitsega, null tulemus. Firma oli käbedalt pildid ja muu info oma lehelt eemaldanud, ei päästnud ka see, et olin need varem välja printinud ning saatsin tarbijakaitsele. Ametnik, kes asjaga tegeles, nämmutas, et nad soovitasid firmal minuga kokkuleppele jõuda, aga rohkem aidata ei saa. OK, sõitsime kohale, valmis selle hotelliga asju ajama. Kohapeal läks veelgi põnevaks. Tuba, mis meile eraldati, oli koristamata, isegi mingid toidujäänused vedelesid voodis. Norm! Nüüd mu mehele aitas- skandaal oli võimas. Asi lõppes sellega, et olime hotelli ainukeses mitmetoalises sviidis ning puhkus sujus normaalselt :). Novatoursi esindaja kohapeal oli huvitatud ainult sellest, et rahvas ostaks neilt ekskursioone, hoiatades mingi napaka seadusega, et kui kohalikelt ostetakse, siis see on keelatud :):) Need õnnetud, kes seda jama kuulasid, sattusid pidevalt mingisse jamasse- kes jäi romuga kõrbesse, kellel varastati miskit reisi ajal jne jne. Esindaja abi oli 0. Meie võtsime kohalike käest reisid otse, probleeme polnud ja reisid ka märksa odavamad. Siit minu soovitus, seni kuni tarbijakaitse on meil lapsekingades, ÄRA REISI NOVATOURSIGA!!!

Aitähh Roop:):)! Ma reisin pisut teisiti, he-heee. See nööriga sidumine jääb minu pagasi puhul ilmselt ära :) Tuleb siiski otsustada, et kas maksan krõbedat hinda siselennu eest või valin teise sihtkoha seniks kui Myanmari transport pisut edasi areneb. Aga üsna lõbus vastus :)

Tänud Sulle! See paneb uuesti plaane korrigeerima. 4 tundi pole iseenesest probleem. Tripadviseris viimased postitused räägivad tõesti 6 tunnist, aga mingist blogist lugesin, et pagasit ei ole kuskile panna selles pisikeses bussis. Kuidas Sul oli?

Ngwe Saung 4 tunni kaugusel Yangonist!? Olen pisut segaduses, sest Tripadviser räägib 15 h bussisõidust või siis siselennust. Magistritydruk- kuidas Sina sinna jõudsid? Ma olen ka suur rannafänn (Sri Lanka, Tai, Vietnam, Bali, Malaisia ning muidugi USA ja see räpane Egiptus :) ning nüüd siis mõtlesime miskit uut jälle avastada.

Suured-suured tänud väga asjalike nõuannete eest! Ma juba enne veendusin, et hinnad siselendudel on krõbedad ning lootsin, et äkki varem planeerides ja broneerides tuleb odav, aga vist mitte. Mmmh, võtab mõtlema kui 3 lendu kahele läheb näiteks maksma 600 EUR. Selle raha eest saab 2 inimest mõnuleda 7-päevasel luksuslikul USA Kariibide kruiisil Carnevaliga näiteks. Samas on see ainuke variant Yangonist sellesse unelmate Ngapali Beachi jõuda. Bussiga loksuks (ja see on veel ilusti öeldud, arvestades Myanmari teeolusid) oma 15-16 h. Eelmisel aastal Vietnamis oli isegi 6 h ja lamamisistmega bussis lõpuks päris piin. Kas Myanmaris peale Ngapali Beachi on veel mõni ilus rannapuhkuse sihtkoht?

Jätan siis muretsemise :) ja lähen ikka kas bussi või rongiga. Mul ei ole midagi rongi nostalgia vastu, omal ajal sai keskkooli plikana Moskvasse kauba järele sõidetud ja need olid täitsa vahvad reisid :). Usun, et bussid on sama mõnusad kui Mailaisias. Lennujaama taksojuhtide kohta andis Lonely Planet soovituse, et vältida neid taksosid, mis seal kohe hoone juures seisavad. Kuskil eemal, ilmselt siis hot-tsoonist väljas, pidi olema normaalse hinnaga tegelasi ka.

Küsiks veel viisade kohta. Kui viisa juba soetatud enne minekut (täna andsin Stockholmis sisse, 600 SEKi nägu), siis mingeid "lisakulusid" nagu "templi löömine" vms piiril ei lisandu? Näiteks Balil tuli maksta nii viisa eest kui lahkumisel veel 25 $ mingit lahkumistasu!

Suured-suured tänud!

Olen teinud ka ise pisut uurimistööd ja ilmselt eelistaksin bussi või rongi kui seda ainult lennuk võimaldab. Kui marks66 kirjutab aga, et lennuk võib hilineda ja seda isegi 6 tundi, siis on auto ainuke lahendus. Need busside ja rongide väljumisajad on üsna piiratud. Muidugi suurepärane on see, et eestlased on ka kohapeal oma firmaga, et kui tekib päikesest tüdimus ja tahaks päevaks minna HCMC lihtsalt kolama, siis saab seda teha mugavalt. Kuidas rongis pagas paigutatakse? Kas mind lastakse suurte kohvritega salongi või tuleb need mujale ära anda?

Ma ei kasuta enam aastaid reisibüroo teenuseid. Hulga mõnusam on otsida ise. Näiteks kui 2011 Malaisiasse sõitu planeerisime, siis kõik firmad tegid praktiliselt kaks korda ja mõni isegi rohkem, kallimaid pakkumisi. Ainuüksi lennuga sooviti võtta mitu sada eurot vahelt.Pealegi on neil tavaline pakkuda kohti, mis just mõeldud turistidele. Mina tahan, aga miskit enamat, avastada, nautida. Algul on mõned väikesed kartused, aga alati leiab lahenduse. Ütleme siis nii, et kui Seminyaki rand osutub jubedaks, siis kolime mujale või peesitan hotellis basseini ääres. Foorumi postituste põhjal on Nusa Dua rand vist kõige kenam Balis.

Tjah, mind on vist elu siiani hellitanud. Peamiselt olen seigelnud ikka tavaklassis ja pagas on olnud kas 25-26 kg. Ainult USA siselennud on olnud üks häda ja viletsus. Tuleb vist siis teha korrektuure tõesti kui pole kindel kas Sinapore Airline teenindajad nii väga mõistvad on. Käsipagas pakub 10 kg asemel ka ainult 7 kg varianti. Samas näiteks osad lennufirmad hakkavad klientide meelitamiseks pagasi mahte suurendama. Näiteks Qatar Airways tõstab 1.septembrist tavaklassi mahu 23 kg 30 kg-ni. Supper!

Suured tänud õpetuste eest! Kahjuks ei saa septembris enam minna, sest pean olema tööl. Pigem saan nihutada mineku ettepoole ehk näiteks juuni keskpaika või lõppu. Palavust ma iseenesest ei karda, pigem naudin -katsun iga aasta talvel põgeneda siit Eestist kuskile randa ja päikese kätte. Kas Itaalias on mõni kena ja mitte liiga ülerahvastatud rannaäär? Olen kuulnud küll Rimist küll Gradast, aga ei oma ettekujutust nendest kohtadest? Kas Itaalias on levinud näiteks korteri või toa (köögi kasutusega) rent nädalaks või kaheks?

Autoreis perega Itaaliasse.

Olen Skandinaavias autoga risti ja põiki rännanud, aga Lõuna-Euroopasse pole kunagi sattunud. Tahaks sõita marsruudil Tartu-Milano-Rooma-Veneetsia ja plaaniks reisiks kas juuli lõpu või augusti alguse. Väga armas oleks kui keegi jagaks oma kogemusi nii teeäärsete kämpingute leidmisest, puhkusest Itaalias mõne veekogu ääres kui ka soovitustest, millist teed valida- kui turvaline on sõita läbi Poola jne. Üritasin leida mingit infot praamide kohta, mis Lätist Leedust Saksamaale lähevad,et siis vältida Poolat, aga vähemalt esialgu tuvastasin, et DFDS ei sõida enam, Ave Line laitis Tripi seltskond maha ja Scandlines on arulagedalt kallis.

Loomulikult olen väga tänulik kui keegi oma kogemusi vahendab. Momendil ostetud pilet KL ja tagasi, aga hotell ikka lahtine. Väga šeff on Pangori piirkonnas (jahin nüüd seda kanti) Swiss-Garden Golf Resort & Spa Damai Laut, aga hind tiba kallis (eeldused Malaisiast kui odavamast maast on veel suured)- momendil odavam pakkumine algab 84 $ öö. Kas keegi on kasutanud broneerimisportaali www.agoda.com? Kui usaldusväärne see on, et krediitkaardiga seal maksta? Olen seni eelistanud travelocity.com, aga agoda tundub soodsam. Bussi kohta selgus, et Transnational Coach Services liigub kesklinnast küll Lumuti poole (nii 4-5 h sõitu) ja pilet on kuskil 25 RYM. See vist ei ole see luksbuss? Iseenesest jõuaksin Lumutisse üsna hilja, umbes 22.-23.00 vahel ja seal tpeaks veel edasi taksoga 30 km Swissi minema (kui ma ikka selle valin). Kui usaldusväärne see taksojuhtide punt on? Sri Lankas ja Tais mul probleeme polnud, kauplesin hinna selgeks ja ok. Lennujaamast bussijaama (Puduraya) Google Transiti järgi on kuskil 5 km ehk siis 8 min sõitu. Kas see tõesti maksab 200.- krooni?

Kas Penangi saab saab otse Kuala Lumpuri lennujaamast või tuleb seda luksbussi otsida mujalt? Soovitused hotellide osas?

Tunnistan, et tahaks mahtuda hotellieelarvega kuskile 250-300 MYR sisse. Loomulikult oleks ülimalt rõõmus kui saab odavamalt, sest tundub, et sel perioodil võib see õnnestuda. Randa otsin pigem selle pärast, et need pildid palmist, lõputust liivarannast ja selgest veest on nii ahvatlevad. Teisalt olen mõnulenud 2 nädalat Sri Lankas ja kuigi hotell oli 4 tärni ja bassein piisavalt suur ja mõnus, ronisin oma lamamistooliga ikka randa hotelli väravatest välja ja kannatsin ära ka kohalike kaupmeeste pideva pinina - lihtsalt nii võimas on olla otse rannas. Vesi seal tõsi küll nii selge ei olnud, aga kas Penangi kandis ei ole seda muret? Iseenesest tahaks normaalset hotelli, ei sooviks mingeid olmeprobleeme lahata ja hommikusöök peaks olema piisava valikuvõimalusega. Tore kui oleks ka spa-keskus. Sri-Lankas oli see supper!