Ming

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
4 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kasutasin seda Craigslisti, tänud jagamast. Väga head pakkumised. Võrreldes airbnb poole soodsamad. Kirjutasin 9 korterile, millest kõik olid saadaval. Mitte ükski ei olnud nõus maksmisega koha peal ja ütlesid siis, et sorry, kui ei sobi. Pidasin siin ühe suure võitluse maha ja pidin lausa 100% + veel lõhkumise deposiit siiski üle kandma. Valisin, mis tundus lihtsalt kõige usaldusväärsem, mitte selle järgi, mis oleks kõige rohkem meeldinud. Eks siis näis, kui kohapeale jõuame. Lendame 3. märtsil.

Ikka nats hädas või õigemini segaduses. msanderi pakutud hinnaga lennupileteid pole kuskil, need 350-sed vaid hiinlastele. Kõik turistidele 660 raha. Guangzhoust ja Shenzenist mõlemast üks hind. Või teavad teadjamad salanipe, kuidas ka turist selle kohaliku hinnaga lennata saab? Eili pakutud rongisõit teeks ligi 3 kordse kilometraazi. Sinna otse rongiga ei saa. Jääb üle vaid buss. Aga kas kellegil on kogemus suvel magamisbussiga reisimisega? Kas see on "hiina piin" (praegu seal ka öösel 30 kraadi) või on konditsioneeriga ja täitsa mugav?

Tänud, kes vastasid, linkidest oli abi. Tegime nüüd oma reisiplaanid selliselt Hong-Kongist Guilini, sealt lennukiga Xi'an-i ja sealt rongiga Pekingisse. Nüüd aga raskused infoga, kuidas saada Hong Kongist Guilini. Rong läheb vaid Guangzhousse. Kas Guilini piirkond üldse on seda väärt, et nagu kommentaaridest selgub sõideti ligi 24h ilma konditsioneerita bussis (juulis seal vähemalt 35 kraadi kuuma)? Või on kellegil vähem piinarikkaid kogemusi maad mööda Guilini saamisest (palun ajaliselt ka)? Lennuk on ikka ilgelt kallis. Või on kellegil soovitusi minna lihtsamalt mõnda muusse loodusparki kesk-Hiinas, kus oleks samuti kena loodus ja külad ning tasuks hea mitu päeva seigelda/puhata? Soov Xi'anis sõdureid vaatamas käia on üsna kindel, seega oleks hea, kui see kuhugi selle tee peale jääb.

Meie käisime 2008a talvel Reisieksperdi kaudu. Frankfurdist Colombosse lendab ümmarguselt 10 tundi. Iseenesest see Reisieksperdi kogu pakett on viimase peal. Hotellid kõige vingemad piirkonnas. Ringreis juba teistes kirjutistes mainitud Jalaliga. Kõik oli igati muretu ja viimase peal. Kui aga ise veel peaks minema, siis broneeriks kõik läbi kohaliku büroo või võtaks ühendust Jalaliga -tema teeks ka kõik ära. Läbi Reisieksperdi ikka väga kallis ning nii peenutseja ma ei ole, et peaks olema kõige vingemates hotellides. Ringreisi ajal ei olnud võimalik ka kusagil mujal süüa, kui nendes kallites hotellides ning maksime õhtusöökide eest kirvest. Loely Planetis ka kõik kirjas, kus ja kuidas ning kõik peab paika. Kui aga tahate igati muretut korraldust, siis Reisiekspert seda ka pakub, aga ringreisi ajal paluge kõik õhtusöögid juba hinda ära panna, ilmselt kohapeal ostes on see veel mitmekordse hinnaga.