Tormi

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
5 postitust
14 kommentaari
Viimased kommentaarid

Olen siiani tänulik kõigi andjate suhtes, kes siia midagi andnud. Hetkel on siis niimoodi, et laevapiletite asju veel vaatame, kuid kõige kallim variant oleks:

Minekul - LindaLine EXPRESS - 12:00-13:30 - 203 EEK Tulekul - Eckerö Line - 21:45-1:15 - 235 EEK

Loodetavasti jõuame 21:45 laevale tagasitulekul kuigi lend maandub 20:10 ja võib ju eeldada pisut hilinemist ka - teisisõnu tund aega laevale jõudmiseks. Kui aga lennuk peaks veelgi pikemalt hilinema, siis tundub, et tuleb öö veeta Helsingis ning hommikul vara tulema hakata. PS! Valisime Eckerö Line parajalt pikema sõiduajaga laeva kuna küll Tallink tuleb 22:00 veel ning jõuab 0:00, oli Eckerö Line oma Tallinki piletist üle 130 krooni odavam.


Toidu kohta - kas keegi teab Pariisi "Big Mac" Indeksit, kui ütlete, et seal odavaim McDonalds - kindlasti läheme supermarketitesse ka ning ostame sealt ehk pisut varu või käime mitu korda - isiklikult sain kolme inimese juures kolmeks ööks öömaja, nii et pole palju ringi liikuda elukoha suhtes.

Tormi

Uurin-puurin veel pileteid, olen saanud ka 350-ga edasi-tagasi Tallinki või Vikininga

// Pean tingimata küsima, et kes tunneb paremini lennupiletite süsteeme: mispärast aega on vähemaks läinud ning Easyjet on hakanud hoopis NÜÜD odavamaks panema täpselt neid lende, mida ma enne agaralt ja kiirelt üritasin vaadata, et kallimaks ei lähe. Hetkel oleks saanud samadele kuupäevadele, samadele lendudele juba 200 krooni odavamalt ning kui oleks kaks nädalat hiljem läinud, oleks hoopis edasi-tagasi täpselt sama lennu saanud pisut alla 800 krooniga - miks seda enne ei olnud ja tuli alles nüüd?

Kuidas siis ikkagi süsteem toimib? Kas tasub oodata rohkem soodustusi või miks ta ajale lähenedes hoopis kallimaks minemise asemel odavamaks läks?

Nende hindade järgi, millest sina marti räägid erinevatele vaatamisväärsustele tunduvad hoopis odavamad kui eeldasin. Samas kui keegi teab mingeid soovitusi kust odavamalt ja mingit enam vähem toitu saab või mis hindadega põhi toiduained seal liiguvad ja mitte kõige kallimates kohtades, siis andke aga teada.

Aitäh kõigile, kes abiks olid või on!

PS! Unustasin küsida, et kui keegi oskab aidata, siis oleks vaja Tallinn-Helsinki-Tallinn laevapileteid täpselt niimoodi, et minnes 25. oktoober oleks minek päeval ja 2. novembril õhtul oleks tagasitulek - kuna lend tuleb alles 8 paiku õhtul, siis vaja piisavalt hilist laeva, nt. kella 10-st - kui kellegil on ideid, siis andke teada, aitäh!

Ei mõista miks ma tunnen vaenulikku suhtumist pisut, või skeptilist ehk? Küll aga CS-i kohapealt tuleb nentima, et arvestasime 3-4 inimese juures ööbida ning eks mida ja kuidas neile viime või välja teeme, on siiski igaühe enese arvamus - see ei pea tingimata tähendama kallis restoranis õhtusööke kõigile. Samamoodi võime igaühele viia Eestist midagi ning see miks me CS-i kasutame on tingitud peamiselt nii raha, kuid veelgi suuremas osaski nende inimeste ehk kohalike vaatepunktist Pariisi nägemise ning uute tutvuste põhjale. Samas ei mõista ma mispärast pean ma enda käike nõnda kaitsvalt seletama, miks rünnatakse mind abipalve juures? Arvasin ju, et küsija suu pihta ei lööda? Küll aga igaühel oma arvamus - sai lõpuks tehtud nii, et ostetud Easyjet-ist Helsinki-Paris-Helsinki pilet kus sai 1400 krooniga edasi-tagasi.

Rahalisest poolest läheb niimoodi reisile: Tallinn - Helsinki : 99 EEK Helsinki - Helsinki Vantaa : 4 EUR -> 62.6 EEK
Helsinki Vantaa - Pariis Charles de Gaulle : 41.99 EUR -> 659 EEK Pariis Charles de Gaulle - Pariis : 9.40 EUR -> 147 EEK Pariis - Pariis Charles de Gaulle : 9.40 EUR -> 147 EEK Pariis Charles de Gaulle - Helsinki Vantaa : 46.99 EUR -> 735 EEK Helsinki Vantaa - Helsinki : 4 EUR -> 62.6 EEK Helsinki - Tallinn : 99 EEK

Kokku 2011 EEK

Samuti usun, et saame 1-2000 krooniga ka toidu peale, mida osta supermarketist või mujalt hakkama ning väga palju vaatamisväärsuseid, mis kõvasti maksavad ka ei vaata - arvan, et tuleb vahva reis, loodan, et ka teil on positiivsus mõttes.

Olen siit nii mõnegagi rohkemal või vähemal määral nõus. Küll aga mainin, et turistireisile ei lähe Pariisi otseselt ning eks igalühel omad reisistiilid ning arvan, et kui sul on pariisis 5-6 päeva peale 1-2000 krooni vaid toidu ja vaatamisväärsuste peale, siis on see piisav.

Samas, endki painavad pisut Ryaniairi pakkumised just lennukite minekute pärast - samas ebamugavusest pole vaja rääkida kuna sai hääletatud, bussiga ja rongiga sõidetud igatpidi see suvi üle Euroopa, ainult Prantsusmaale mitte ning neid ebamugavused ei ole minu jaoks suurim probleem, harjud nendega vajadusel.

See, et tuhande krooniga edasi-tagasi ei saa, ei ole küll tõsi, ehk oktroobriks mitte, aga novembriks juba küll ning ka see on silmapiiril, nüüd lihtsalt sai vaadatud, et oktroobriks vahvamgi minna, ent kui novembris saaks hulga soodsamalt, läheksime siis.

Ma uurin veel täna üht-teist ning siis otsustan kust pidi lähen, sest avastasin siiski veel teatud tasud, mis muudavad reisi 1200 peale 1700 peale ning siis vaatan ka igaks juhuks 2000 krooniseid pakkumisi.

Aitäh ka nende Riia-Brüssel pakkumiste eest, kaalun kindlasti.

Eelmine aasta sai jah mõeldud ka sellele, aga veidi vähem reaalselt, kõigepealt teoorias, see aasta on aga juba mitmeid reise ette võetud ning kogemust rohkem sees, seeläbi ka satuvad kõik kavandatavad reisid praktikasse.

Meile pole tähtis nõnda mugavus, sest nõnda kohutavaid kogemusi sellest ka ei saa, pigem just häid. Aeg pole ka nõnda tähtis - me läheme ometigi ju reisile reisimise pärast, mitte selle pärast, et jõuda punktist A, punkti B. Minu vaated läbi Kaunas või läbi Stockholmi aga võivad olla küll ebastabiilsed ja palju ringi sebimist vajavad, kuid selle eest saab käidud Pariisis 1000 krooniga edasi tagasi ühe inimese pealt. Lisaks couchsurf, mis tuleks tasuta ning siis jääb vaid ülejäänud kulutused toidu ja muude tegevuste tarbeks, sest reisi kogukulutuseks on arvestatud 2-3000 krooni.

Hetkel veel ei soovi ma teisi lennufirmasid teada, olen uurinud enamikke teisi võimalusi ning sooviksin vaid nõuandeid, just positiivseid, kuidas minu pakutud teekondi läbi viia kõige hõlpsamini.

Aitäh!

Tuleb tõenäoliselt kaasa võtta võimalikult vähe ja ehk tõesti, pigem kaamera, millest on küll kahju nii või naa, ent mitte nii kahju kui teisest.

Nagunii need vanemad kaamerad ei tundu nõnda ahvatlevad ja väärtuslikud, aga mis mind häirib on ikkagi see, et juhul kui paremat kaamera järele tekib tarvidus millegi tõttu, siis seda pole ja vaid ettevaatuse nimel.

Mugavus ja pagasikaal nüüd nii väga ei muutu sellest. Pigem on just turvalisuse küsimus kaamera suhtes, aga see oleks siis nii või naa röövimise käigus ja pigem küsin, et kas seda juhtub tihti.

Rahaga jah kavatsen panna erinevatesse kohtadesse ja hoida ka pangas suuremat osa.

Naksitrall: Me pole enam nõnda kindel Milaanos, see tähendaks lisaööd ning reisikulusid ning tegelikult pole Milaano nõnda tähtis, küll aga Veneetsiast otse RyanAir ei lähe Riiasse. Kuid nagu mainite siis saaks ka pelgalt Milaano lennuväljale minna ja sealt Riiga, kuid ma arvan, et see tuleks kokku rohkem kui Veneetsiast Brüsselisse ja Brüsselist Riiasse rahaliselt.

Praegu pigem häirib see, et kuna läheme tõenäoliselt sõbraga kahekesi, siis tuleb meil organiseerida ent hetkel on selline tunne, et ainult mina organiseerin ja uuringi ent niimoodi üksi organiseerida ma ei jaksa, tohutult pingeline ja väsitav töö.

Pariisis mõtlesime osta nädala metrookaarti, mille hinda ma kuskil siin foorumis märkasin. Kahjuks pole majutuse asjus veel kokku lepitud ja enne kokku leppimist ei julge ka lennupileteid osta. Just viimase pärast olengi mõttes, et kui inimesed ära lähevad ja majutust just palju pole, samuti pole couchsurfingut varem kasutanud ja seeläbi ei ole kindel, et kui väga usaldada saab, et nende poolt keegi alt hüppa?

Hetkel uurisin veidi bussi/rongi/lennupiletite kohta ning sain järgmised tulemused, mis tunduvad algselt utoopilised veidi ent samas ka ilma lisadeta(online check-in ja pagasisse minev suur kott): Tallinn-Riia (buss) 200-300 EEK Riia-Brüssel (lennuk) ~600 EEK Brüssel-Pariis (kiirrong) ~500 EEK Pariis-Veneetsia (lennuk) ~75 EEK Veneetsia-Brüssel (lennuk) ~75 EEK Brüssel-Riia (lennuk) ~350 EEK Riia-Tallinn (buss) 200-300 EEK

Kokku siis ~2000 +- 200 EEK.

Ainuke probleem selles on, et kui nüüd kuupäevad, mis endal kirja pandud on, ka siia panna, siis Veneetsiast tulles Brüsselisse, mis oleks 75 EEK (kampaaniaga) 11. jaanuaril 2010, saaksime hommikul lennukiga Brüsselisse küll, aga me jääksime teisele lennule hiljaks, mis Brüsselist Riiasse läheb ja siis 12. jaanuaril ei lähe Brüsselist Riiasse RyanAiri lennukit ning alles 13. siis. Vast siinkohal tasub uurida, et mingi teisi lennufirmaga Brüsselist Riiasse tagasi.

Ma küll ei ole kindel mida siin silmas peate ent ma mõtlesin pigem seda, et kui oleme üks-kaks-kolm ööd olnud kellegi juures, et peale seda nagunii läheksime kellegi teise juurde, sest nädal aega ühe inimese juures tundub ülekoormav neile. Eks nagunii planeerib üldiselt ära kunas ja kuhu minek, muret teeb hoopis rohkem see, et kas leiab mitu inimest, kes öömaja pakuksid.

//

Lisaks, et küsimused selle kohta nimelt, et tean lisa koti maksuks RyanAiris on teatud summa (Riiast nt. üle 330 krooni, jah?) kuid väga ei taha suurt kotti lisaks võtta, esiteks kuna see saaks olema koormaks, pole nõnda tähtis ka, sest asju ei tule nii palju, kuid samas kui ehk satub Pariisis mõnda vahvasse kohta kust leiab midagi huvitavat - olgu see riidehilp kusagilt kaltsukast või mõni muu ese, siis kardan, et poleks ruumi oma väikese kotiga, mida sellisel juhul teha? Kas postiga saata koju või ikkagi kohe algul võtta suurem ja koormavam kott ning selle eest parajalt palju raha maksta iga otsa pealt, arvestades, et lennud tulevad vast Riia-Brüssel, Pariis-Veneetsia, Veneetsia-Pariis, Brüssel-Riia?

Odava all ma siiski jah pean silmas 20-30 EUR öö, sest loomulikult odavamat ei leia, kuid kunagi sai jälgitud ning Veneetsias sai samuti leitud mõne ~30 EUR/öö hosteli. Küll nagu ennist mainisite kodanik Naabrimees, et kas nõnda suurt ala tasub läbida, siis tõepoolest, oleme hakanud mõtlema, nagu ka eelmises postituses mainisin, et oleks peamiselt Pariisis ning korra ehk supsaks kindlasti läbi Veneetsiast ning ehk ka Milaanost(viimane pole kindel) ning soojemasse kohta ei soovi. Pole eriti soojaarmastaja, üle 20 kraadi hakkab ebamugav ning küll tean, et seal on sel ajal 5-15 kraadi keskmine, on see paras, ei ole jäine ent on samas karge.

Niimoodi, oleme nüüd arutanud ja mõelnud siin sõbraga, et ehk prooviks hoopis midagi sellist, et algul läheks umbes nädalaks Pariisi, ööbiks eri inimeste juures läbi Couchsurfingu ning seeläbi jääks raha alles ööbimiste pealt, mis aga ka tähendaks, et kui tul tunne minna üks hetk rongi peale ja sõita paarsada kilomeetrit Pariisist eemale, kuhugile vaatamisväärsust vaatama, siis poleks ka hullu kui kohe samal ööl ei jõuaks öömajale, sest ei kaotaks oma raha nagu aga hostelis see juhtuks ning samuti jääks meile rohkem raha enda kätte. Reisi keskel võiks siis samamoodi minna Pariis-Veneetsia, mis praegu seisu järgi oleks 5 EUR üks ots ja lennujaamamakse ei tuleks (RyanAiriga siis). Samuti siis ehk Veneetsiast pärast edasi Milaanosse(bussi või rongiga) ning seal öö-kaks olla ning siis tagasi Pariisi lennata ja Pariisist tagasi Riiasse ning Riiast Eestisse. Niimoodi jääks meile veidi rohkem vabadust teatud määral kui arvestaksime täpselt ära kus meie põhikohad ja kui kauaks minemisel on. Teisisõnu kui mõtleme minna näiteks nädalaks Pariisi, siis saame sealt välja arvestada täpsed lennupiletid, et millal sinna ja sealt edasi või tagasi ning samuti ka ära arvestada kus ja kuidas ööbimine toimub. Sellal kui Pariisis oleme, saame ka juhul kui tuleb tahtmine, mis pole 100% ette arvestatud, ka veidi põigata kusagile Pariisist veidi eemale nagu ennist mainisin ning hiljem siis Pariisist minna kindlal kuupäeval Veneetsiasse ning seal leida omale öömaja. Kui näiteks Veneetsias, Milaanos või mõnes väiksemas kohas ei suuda leida Couchsurfinguga kedagi, siis saab ka mõned ööd neid odavaid hosteleid kasutada. Küll siit tekib mõte, et näiteks kui satume mõnda väiksemasse külasse kuskil, siis seal tõenäoliselt on vähe ööbimiskohti, mis aga üldiselt võib tähendada kallimaid öömaju, kas see siis tähendab, et tuleks vältida väikestesse kohtadesse öömajale jäämist või siiski on leida ka sealt odavamaid hindu? Kuidas ka inglise keelega hakkama saab? Suuremates linnades usun, et saab ent väiksemates kohtades võib raske olla, pisut on küll prantsuse keelt suus, aga seda on liiga pisut, et vast hakkama saada siiski prantslasega, kes inglise keelt ei räägi.

Miks Riias ei peaks toimima viimase hetke piletite müük? Mina olen aru saanud, et see toimib igal pool? Eesti ju ei tohiks olla suursugune erand, et meil siin on viimase hehtke piletid?

RyanAir oleks küll kena, aga veidi liiga kahtlane, ma olen veidi eelarvamustega selle suhtes kuna lisakotti küll kaasa peale endaga kaasavõetava koti ei tule ent sellegipoolest, igasugu maksud tulevad juurde kuigi ehk kui keegi suudaks mulle selgeks teha, et pole RyanAiriga nõnda hull lennata midagi, siis võiks ehk isegi kaaluda.