trip-krainetrip-ukraine-dark

zipelgaz

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

2 meeldimist
5 postitust
24 kommentaari
Viimased kommentaarid

rants86, oled ühe tähe linna nimes ära kaotanud, mõtled ilmselt ikka Valmierat. Miskit seal ikka toimub 9.okt  kui koroona ei sega- http://www.visit.valmiera.lv/en/events/

Täna tegin kiire tripi Valmierasse, peale Strencit oli buss väljas ja pidasid kinni, küsisid ID-kaardi, juhilube, skännisid Läti covidpassi koodi, viskasid korra pilgu ka EU covid passile, küsisid kust ja kuhu(???) ja soovisid head reisi. Ca poolteist tundi hiljem tagasi tulles seisis buss sama koha peal.

Kuna paari päeva pärast väike reis Soome ees, siis laadisin ka täna selle serdi alla, olen läbipõdenud ja saanud ühe sutsaka aga ülla-ülla, sertifikaadil kirjas "2 out of 2 doses"

Mina kasutan sellist varianti, et kui saabuv lend on väga hiline või väljuv lend väga varajane siis olen võtnud hotelli  vastavalt esimeseks/viimaseks ööks lennujaama kõrval-  reeglina hotellis Hampton by Hilton. Paarsada meetrit terminaalist, rohkem aega väljapuhkamiseks, normaalse suurusega toad ja üllatavalt hea ja suure valikuga hommikusöök (alates kella neljast öösel). Hind ka suht normaalne, eriti kui pikemalt ette bronnida. 

Hevitz ei asu sugugi Budapesti poolses otsas, sinna ikka oma paarsada kilti ja asub Budapestist vaadatuna Balatoni teises otsas, koht iseenesest vastavalt maitsele, poolele meie seltskonnast meeldis pooltele mitte, nagu ikka Eestlastel:) Aga tasub ära käia ikka, omalaadne kogemus, mulle meeldis, väljaarvatud see hais (võibolla sattusime valel ajal)

Ja ärge otse alla marssige, sealolevatest automaatidest ei saa seutulippu osta. Pidin tagasi üles ronima, HSL automaadid on vahetult enne eskalaatoreid/lifte.

Seaks ei pea ennast maksma, mina leidsin näiteks eelmine asta oktoobriks Finnairi sooduka TAY-HEL-LHR-LAX ja tagasi 360 raha eest, London-Los Angeles ja tagasi siis A380-ga. Olen palju lennanud ja ka USA-sse oli kolmas kord aga selle mürakaga esimene kord. Minekul sain kohaks 35A (vaata https://www.seatguru.com/airlines/British_Airways/British_Airways_Airbus_A380_new.php ), väiksematel lennukitel olen kuulnud analoogset kohta nimetatavat "nutumüüriks", kuna seal põhiliselt lastega lendavad pered (mähkimislauad ja rohkem jalaruumi) ja olin suht nördinud selle koha üle, kuid kuna oli päevane lend siis mõtlesin et OK. Tegelikkus ületas ootused, tõesti oli jalaruumi niipalju, et mina seinani oma varbaid ei suutnud sirutada (ise ka küll pisike, 177 cm) ja kui pelgasin et puudub aken nagu olin kogenud mõnel Euroopasisesel lennul samalaadsel kohal istudes siis oli see täitsa olemas. Isegi äriklassis lennates (olen lennanud nii Euroopas kui USA-s siselendudel) pole niipalju jalaruumi olnud. Naabriteks juhtus olema tore nelja lapsega pere kes siis hõivasid minu kõrval 2 kohta ja keskmise neljase rea ja kui maandumise ajaks pakkusin oma istet põnnidele (vanuses ca 2-12) siis olin nende silmis populaarsem kui piloot:) Otsustasin tagasitulekuks sama istme sebida, kuid kahjuks ei saanud, isegi raha eest ei olnud võimalik (kuigi poleks raha ka maksnud, maksis mingi 70-80 naela), valisin siis tasuta koha teisele korrusele ja kuna valik oli nadi siis võtsin vahekäiguäärse koha (et saaks tihedamalt oma e-sigaretti vetsus kakkumas käia). Kohaks oli 77J, võrreldes minekuga oli ikka vahe suur, mina oma väikse kasvuga tundsin ennast suht ebamugavalt, aga seekord oli tegu öise lennuga, nii et enamus aega sai nagunii magatud. Kokkuvõtteks nõustun ühe eelkirjutajaga, väljast on see elukas vahvam kui seest kuid elamus ikkagi.

Kaks kuud tagasi LA-s oli valik Emerald Aisle`s väga lai, marssisin kõige suurema masina juurde- Dodge Durango ja jäin väga rahule.

Minek paari nädala pärast, kindlustustest on LDW ja SLI, kas nendest piisab?

Võtsin Finnairi kodukalt oktoobrisse TAY-HEL-LHR-LAX 350 Eurot, praegu maksab tonn

Hinnad ja tingimused muutuvad Dubais kiiresti ja vastavalt nõudlusele, kaks aastat tagasi käisin oktoobris Dubais ja ostsin piletid päikeseloojanguks ning maksin ca 27 EUR nägu, nüüd novembris maksin ca 34 EUR (125AED) nägu kella 16.00-ks, "prime time" algas 16.30 ja siis oli hind 200 AED-d. Nüüd just vaatasin huvi pärast ja hinnad kallimad alates 14.00-st (200 AED). Maitse asi, aga olime esimese seltskonnaga päikeseloojangul "AT THE TOP" ja nüüd samuti ning kumbki seltskond ei saanud aru miks peaks rohkem maksma kui vahepeal niiöelda "tuli põlema pannakse". Tegelikult vahe muidugi on, päeval kui juhuslikult väga udune/sudune pole siis näed kaugemale ja õhtul rohkem piltpostkaardivaadet- Dubai tuledesäras. Minema peab kindlasti, miks muidu sa Dubaisse siis läksid:) Üles sõidad paar minutit, ega eelnev trill-trall võtab aega, pileti väljatrükk, järjekord, turvakontroll, pildistamine (pärast alla tulles võid otsustada, kas ostad või mitte, A4 formaadis pilt maksis novembris 100 AED-s ehk üle 25 EUR-i), teekond pikas järjekorras liftini. Kindlasti soovitan alla tagasi jõudes vähemalt paar korda nautida pursskaevu etendusi, alates 18-st iga poole tunni tagant. Rahvast meeletult, teist korda käies olin targem ja võtsime laua rõdurestorani, saime kõhu täis ning mitmeid kordi etendust ja rahvamassi (ka omaette elamus) nautida. Lõpetuseks vastus küsimusele- novembri lõpus pandi tuled põlema (ehk algas päikeseloojang) ca 17:30, täpsemalt veebruari kohta saad teada Google abil, ülesjõudmine koos eelnimetatud protseduuridega võtab ca 30-40 minutit, arvesta sellega. Head reisi!

Olen oktoobris ka Dubaisse minemas, kuid pole siiani kuskilt leidnud infot kas on võimalik saada Eestist viisat ilma reisifirmalt majutust ostmata?

Enda kogemustest:

2009 aprill Chicago: passi löödi sisenemiskuupäev apr 07 2009, klammerdati passi lisaleht riigist väljumiskuupäevaga mis oli minu poolt öeldud tegelik lahkumiskuupäev, kojulennul JFK-st võeti see lisaleht ära.

2010 august NYC:passi löödi sisenemiskuupäev aug 11 2010 ja suuremalt ning jämedamalt nov 09 2010, mis siis ilmselt tähendas võimalikku hilisemat lahkumist (koju lendasin augusti lõpus).

2011: annan teada pärast reisi:)

2009 käisin sõbrannaga ja 2010 lastega, mõlemal korral läks piiril kiiresti ja vaid viisakusküsimustele vastates, samas minu tuttavat paari küsitleti piiril 2,5 tundi ja ähvardati tagasi saata, nii et jutud ametnike tujukusest pole sugugi fantaasia.

Igaljuhul edu, USA-s on ilus ja mõnus! (puhata)

To: jazzband

Kust lend, kust ostsid, just otsin soodsaid pileteid Miamisse, samas ka teretulnud soodsate lennupiletite info Chicagosse. Tänud ette!

Proovi ka seda: http://www.tigercarrental.com/, mina oma viimasel tripil sain kaheks nädalaks odavama hinna kui sakslaste saidil.

Kas tõesti peab nii õel olema, inimene kes juhuslikult satub trip.ee lehele ilmselt ei julgegi varsti enam midagi küsida või kommenteerida. Piisaks ju viisakast vihjest vastavale teemale, kohati ju lausa mõnitate. See ei ole küll kasuks lehe arengule, varsti õelutsevad vaid moded siin omavahel. Muidugi on palju tobedaid küsimusi ja kommentaare, kuid piiab nende autahvlile panemisest. Õelutsemise asemel mõelge parem, kuidas uusi liikmeid juurde sebida, praeguse käitumisega vaid peletate neid eemale. Loodan, et te ei ütle jälle, et moded on puutumatud ja ei kustuta taas mu posti ära.

Edu!

Üritan just sebida Sydneysse nädalaks reisi 7300 eegu eest, nu ei leia sobivaid kuupäevi, äkki viitsib keegi aidata

keegi rääkis, kuskilt lugesin jne. Kui nüüd loogika appi võtta, siis keegi ei saa sind ju sundida sularaha kaasa vedama. Loomulikult, kui käitud kahtlaselt, tädi-onu piiri peal läks just enne tööle minekut abikaasaga tülli ja on pahas tujus, siis võidakse nokkida. Isegi pablasin, kuid läks väga libedalt, Londonis üle lombi lennule minnes oli palju suurem kontroll (sularahast küll polnud juttugi). Kõige kaifim oligi peale piiri ületamist väljudes terminaalist- siin ma siis nüüd olengi. Edu sulle!

peab olema kaasas miinimumsumma ja see on 0. Pole sugugi irooniaga öeldud, kuid reeglina ei huvita see kedagi, kui sul pole varem mingeid probleeme seoses USA-ga olnud. Kaardid toimivad USA-s reeglina edukalt.

Käisin Philadelphia mängu vaatamas, võimas. Eestlased on ikka kokkuhoidlik rahvas, sugulane ütles, et ära piletite pärast muretse. Ostsime piletid autode parkijate käest, põrandal ja 120 taala asemel maksime pileti eest 50 taala (play offide ajal ei toimi), vägev oli, võimas show, kui oled harjunud Tartus Rocki-Kalevi mänge vaatama, siis saad ikka elamuse küll. Aga Tartu tantsutüdrukud on ILUSAMAD:)

See summa on broneeritud, minu USA tripi broneering vabanes kolme nädala pärast. Eelmisel aastal ootasin peale Poola reisi aga broneeringu vabanemist peaaegu kaks kuud, siis olid ka närvid läbi, sest summa oli päris suur.