Viimased kommentaarid

Olen istunud nii lennuki eesotsas, avariiväljapääsu juures kui ka tagaotsas. Avariiväljapääsu juures mulle ei meeldinud istuda, seal peab oma asjad ülesse kappi panema. Jalgadele on tõesti seal rohkem ruumi, aga ma olen lühikest kasvu ning ruumiprobleemi ei teki ka tavalise istmevahega. Pika inimese seisukohalt on muidugi arusaadav, et avariiväljapääsu koht on esimese klassi kõrval kõige parem variant. Olen istunud ka teises reas, samuti ei meeldinud, sein on liiga lähedal :) Natuke tagapool on parem istuda, sest siis on avarust rohkem. Minumeelest kõige paremad kohad on lennuki keskosas, kas natuke avariiväljapääsust eespool või tagapool.

Hotell on suur ja pooltühi. Ise saime toa viimasele korrusele, ilusa mere- ja basseinivaatega. Toad natuke kulunud, eriti vannituba, nii jubedat duššikabiini pole enne näinud, aga ajas asja ära, nii et viriseda pole eriti mõtet. Toit on normaalne, aga mitte midagi erilist, olen Egiptuses ka paremat toitu saanud. Pakuti liha, riisi, friikartuleid, palju kukleid jne. Magustoidud olid täpselt samad nagu enamus teistes hotellides. Hommikusöögi juures mulle meeldis see, et pakuti falafele, need jäid ka terve reisi jooksul minu lemmikuteks. Erilisemaks teeb selle hotelli toitlustuse see, et pakuti näiteks sushit. Samuti sai telgis õhtuti süüa wokiroogi, mille sisu sa ise antud valikust kokku saad panna, täitsa hea oli. Alkoholi saab ise pudelitest endale valada nii palju kui hing ihkab. Jäätist saab ka süüa nii palju, kui tahtmist on, aga mulle isiklikult see jäätis eriti ei meeldinud, kõlbas süüa küll, aga maitse polnud suurem asi. Rand on lähedal ja päris ilus, rannas kasvavad palmid ning ruumi on palju, kuid ise eelistasin basseini ääres olla, oli vähem tuult ning sai basseini hüpata (enamus hotellides on see keelatud olnud, kuid seal täitsa lubatud). Hotelli ees tenniseväljakute juures saab hommikupoolsel ajal ka pelikane vaatama minna, seal on kaks pelikani, kes võivad ringi jalutada. Kui pole pelikane enne lähedalt näinud, siis on kindlasti väärt vaatamist, väga lahedad on. Õhtupoole pannakse nad kuskile taha nurka väiksesse aedikusse ära.

Käisin Istanbuli Sinises mošees. Sissekäigu juurest saab võtta kilekoti, kuhu paned jalanõud ning võtad need omaga kaasa. Pearätikute laenutust kuskil ei näinud ja polnud mingit probleemi ka ilma pearätikuta mošeesse sisse minna. Ukse juures üks pearätiga mosleminaine kontrollis, et kõik võtaksid jalatsid ära, pearäti puudumise kohta ei öeldud midagi ning ei olnud mingit tigeda pilguga vaatamist. Muu riietuse kohta ei oska öelda, sest käisin talvel, kuid soojal ajal päris miniseelikus ei soovita minna.

Eelmisel aastal juuni alguses midagi soojemat küll selga polnud vaja panna, terve ööpäeva sai lühikestes riietes oldud, kaasavõetud teksad osutusid täiesti mõttetuteks.

Eks Türgi hotellides tavaliselt ongi nii, et enamus toiduvalikust moodustavad köögiviljad ja salatid.

Käisin Shores Amphorases, sügavasse vette snorgeldama/sukelduma/ujuma ei tohtinud minna.

Nüüd räägitakse, et rünnakute taga ei ole mitte üks konkreetne hai, vaid hoopis mitu erinevat haid

http://www.guardian.co.uk/world/2010/dec/07/more-than-one-shark-responsible-sharm-el-sheikh-attacks

Tulin paar päeva tagasi, kaks tooli ja vari oli hotelli retseptsioonist ostes kokku 6 liiri, kui rannast osta, siis küsiti rohkem. Kindlusesse saab minna näiteks liinibussiga, kui jalutada mööda seda rannaga paralleelset tänavat mäe poole, siis seal tänava lõpus on bussipeatus ning ajad kõik ilusti kirjas, mis kell buss läheb ja mis kell tagasi tuleb. Iga 30 minuti tagant käis. Muidugi saab minna ka taksoga, seal bussipeatuse juures tulevad nad kohe ennast pakkuma, eriti odav ei olnud, aga saab natuke tingida. Kindlusesse sisse pääsemiseks tuleb ka veel maksta, pilet oli 10 eurot või 10 liiri, täpselt ei mäleta.

Käisin Novatoursiga. Kõik sujus hästi, aga see Alanya reisiesindaja pole eriti hea minumeelest. Transfeeri ajal rääkis natuke eesti keeles, aga see oli pigem reisikataloogist teksti mahalugemine ja siis palju pikemalt vene keeles. Kahjuks mina vene keelt ei oska. Türgi kultuurist ja sellistest asjadest ei rääkinud ta üldse, vähemalt eesti keeles küll mitte. Nüüd on seal veel üks teine reisiesindaja, selline rastapatsidega poiss, tema tundus kuidagi asjalikum. Aga muidu oli kõik tore.

Ma ei usu, et sinna koeraga lastakse üldse.

Käisin Novatoursiga Hurgadas ning Teziga nad küll lennukit ei jaganud. Novatoursil on oma lennuk. Stjuardessid isegi ütlesid mikrofoni, et Novatours tänab meid nendega reisimast või midagi sellist.

Estouri Hurghada linnaekskursiooni ei soovita võtta. Täielik jama. Mošee jaoks anti ainult 15 minutit ning siis mindi parfüümipoodi, kus veedeti umbes tund aega eesmärgiga panna meid sealt midagi ostma, järgmine oli papüürusepood, kus veedeti järgmised tund aega, siis veel mingi suveniirikauplus ja lõpuks käidi veel tax free poes. Täielik mõttetus, see ekskursioon ongi ainult mööda poode käimine, et kohalikud saaksid teha ajupesu ning oma kaupa müüa. Täielik raha raiskamine, ei soovita seda ekskursiooni isegi siis, kui see tasuta oleks. Käige iseseisvalt linna peal ringi, näete palju rohkem. Aga kõik ülejäänu (transfeer, infotund jne) oli normaalne ja eesti keeles. Kõik mis lubatud, sai tehtud.

Olen siin lugenud sellest hotellist, täielik pommiauk tundub.

http://trip.ee/node/15898