mimuline

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
2 postitust
5 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tänud! See Belgia on vast isegi ahvatlevam, pean sõbralt uurima mis ta selle kohta kostab ja kas oskab mulle miskit head soovitada hindade suhtes.Plaan oli nagunii Riiast sõitma hakata kuna Pärnust Riiga pea sama maa mis Tallinna. Kuna minekuni veel kaks kuud aega siis saab plaane pikalt teha.

Svartiseni liustik jääb maanteest E6 paremale poole kui tulla suunaga põhjast lõunasse (meie marsruut oli selline) lähim asula on SVARTISDALEN- kõikidel kaartidel olemas. Meie ostsime raamatu poest skandinaavia kaardi kus oli peal koopad ja mäed ja liustikud ja millised teed on karavanidele keelatud jne. Asub umbes 20km enne Mo I Rana linna. Keerata E6lt maha ja siis sõita umbes 14km on kõige pealt Kronligrotta koopad- ainukesed valgustatud koopad Norras kuhu viib kiid ja saad ka ise jalutada- sissepääs oli vist kui ma ei eksi 70noki nägu. Asub mäe otsas milleni viib väga järsu kallakuga tee ja haagistele keelatud liigelda. Sellest pole hullu kuna all on parkla ja sinna võib oma karavani jätta. Parkla kõrval on ka teine koobas mis on sobilik ekstreemsematele huvilistele- antakse otsmiku lamp ja soovitav on selga panna dressid või siis kileriided kuna saab ronida ja roomata mööda käike. Esimene koobas on perele vaatamiseks koos lastega ja teine vast ilma lastetea või siis vanematele lastele- 12 ja peale. Minu tüdrukutirts kes on 10 ja igati tubli sell ronima ja turnima ei tahtnud sinna pimedatesse koobastesse minna. Koobastest edasi 17km on Svartiseni liustik. Liustikule saab minna kas jala mööda järve äärt mis on umbes 2,5km pikk või siis praamiga mis maksis 60noki nägu. Praam liigub iga kahe tunni tagant ja viimane reis liustikult tagasi tuuakse kell 18.50- paluks mitte maha jääda sest vastasel korral saate oma väsinud jalgadele lisakoormuse 2,5km näol:) Liustikule jõudmiseks tuleb läbida umbes 1,5km pikkune kaljunukk ja siis oledki kohal. Vaade on vägev ja tunded tipus. Muidugi on Svartisen Norra suuruselt teine liustik, kes tahab ka liustikul ringi siblida see peab sõirttma veidikene maad lõina poole kus on Norra suurim liustik BRIKSDALEN(meie sinna ei läinud sest lapsed ei tahtnud rohkem ronida. Kui on kalahuvilisi siis sama piirkond on ka norra suurim kalastusturismi piirkond aga selleks, et jõest püüda peab ostma loa. Meie tripp kestis kaks nädalat ja jäime väga rahule- sõidukiks BMW 530 diisel universaal ja lastiks katuseboks. Kogu maine vara oli kaasas mis vaja- keskmine kütusekulu reisi lagusest kuni lõpuni kujunes 8,4liitrit/100km ja läbitud sai kokku üle 3800km. Kui keegi tahab rohkem infot siis võib kirjutada gennadi.sips@mail.ee

Suured tänud, vaadates kämpingute hindasid seda, et ikkagi on oma "sabaga" vabam olemine siis lähen haagisega ning eks hobune peaks saama hakkama ka raskeima mäega kuhu ronida tohib. Vähemalt on siis õpetuseks järgmiseks korraks et kas tasub või ei tasu. Nüüd aga selline asi, et kui teekond peaks viima üle sellise mäe kuhu ei tohi haagisega ronida siis tähendab saba maha jätmine ja uue teekonna läbimine tunduvalt pikemat teekonda ümber mäestiku. Kas mäed on liiga järsud haagiste jaoks või milleks piiratakse haagistega liikumist? Kas sellisel teekonnal nagu Bodo- Mo I Rana- Mosjoen- Trondheim- Dalsnibba- Dombasi- Bergen- Sandvikvag- Stord- Oslo ja kusagile vahele jääb veel Alesund on selliseid kohti hulga hulga kus tuleb ilma haagiseta sõita.

Aitäh

Oleks huvitatud sinu avali süli tehtud pakkumistest siin foorumis osa saama. Tuleme lastega Norra tripile 06. juuli või siis nädal hiljem- kõik sõltub sellest kuidas saab uue töö jooksma ja tahame kaks nädalat ringi uhada. Alguspunktiks saab olema Bodo ja siis alla poole. Sina kui vana kala Trondheimis võiksid väikese tripi meile selles kohas ja läheduses välja möelda. Õhtal võiks kusagile välja minna, oleme 2 täiskasvanut ja kaks last, universaal auto ja haagissuvila. Samas kasutaks juhust ja magaks ühe öökese ka sinu valdustes. Kui on asi mõeldav siis võid kirjutada mailile kunnar.tont@mail.ee Tänud!

Kui juba oli jutuks, et haagissuvilaga igale poole ei saa, siis soov on minna alustuseks Põhja-Norrasse ja alustada Bodo-st ning tulla pikki ranniku äärt lõunapoole. Vahepeale jäävad jääliustikud ja muu selline kraam, kuhu tahaks kindlasti lastega minna. Kui ei ole võimalik minna mägedesse haagisega, kas siis on vahetus-läheduses olemas ka parkla, kuhu võib muretult oma haagise jätta?