uuuuuuuu

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

23 meeldimist
16 postitust
100 kommentaari
Viimased kommentaarid

FFP3 pidi uuringute järgi 15% coroonat kinni hoidma. Mina kasutan seda sae peal töötades. Peenemat tolmu, nagu nurgalihvijaga töötades, ta kinni ei hoia. Kui päeva lõpus nina nuuskad sis tatt on süsimust. Gaase ja lõhnu ta ka ei püüa kinni. 1 tk on 5.99. 2tk maksab rohkem kui mu päevane söögikorv.

Eesti on hetkel Norra jaoks punase riigina lukus. Kedagi sisse ei lasta. Need kellel on luba siseneda, peavad jääma karantiini. Jagatud korter nagu Airbnb kus köök ja WC on jagatud teiste inimestega pole isegi lubatud karantiini kohaks. Hostelid on kinni. Odavamad hotellid algavad 2000€ kuus.

Antikehade hulga järgi siis ei saa hinnata, kas põeti 3 kuud tagasi või alla 2 nädala tagasi. 6 kuud kuni 2 nädalat on minu arusaama järgi Soome poolt ok ohutuse mõttes.

Esimene digi on 2020, enne seda on filmifotod.

Rahalise kahju ja surmade vahel peab ikka olema mingi kuldne kesktee.

Professor Robert Dingwall ütleb, et Koroona lühendab elu mõne nädala võrra.

dailymail.co.uk/news/article-8585039/Professor-Robert-Dingwall-calls-sense-proportion-brands-Covid-19-nasty-infection.html

Kui ma vaatan surmade statistikat, siis Koroona puhul on järsk suremuse langus, kohe peale oodatud eluiga Eestis, mis on umbes 73 aastat.

Kes elavad surma east vanemaks, neid Koroona nii naljalt ei võta.

@ dim123

Põhjenda mulle lahti, mis sa siin pildi peal näed, vana uudis aastast 2016 ja nüüd võrdluseks Koroonaga?

upload.ee/image/12084378/Koroona_vs_Tavaparased_surmad.png

Eelmisele

Eeldame, et lockdown 1 laine 3 kuud + teine laine 3 kuud, kokku 6 kuud.

Eesti mediaanpalk 100 eur kuus peale makse ja arveid ja üür on 500 kuus.

6x100 + 6x500 tähendab, et 36 kuud tuleb palgata tööd teha mingi nohu pärast.

@ dim123
RE: "Aga kui keegi mulle võõras minu teadmata suurendab minu/laste/pere/tuttavate ohu % , siis kahjuks ma ei ole sellega nõus."
Aga, kui lockdown põhjustab üle pooltele inimestele 36 kuuks näljahäda, siis mina ei ole sellega nõus, kui mul on 36 kuud järjest 0 eurot söögile ja 600 eur kasumit jääb saamata, kuna võõras ajudega mõtlemata suurendab minu ohu %.
Kas sina ise oleksid nii rahulik, kui teaksid, et 100 eur kasumit iga kuu läheb kaotsi ja söögiks üüriks pole raha?

Valitsus on seni inimeste rahakoti peal lockdowne teinud, aga miks nad enda rahakoti peal ei tee ohutuse nimel???

Eesti peab minema ikka Rootsi teed.

15 nakatunut ei tähenda, et meil nakatunuid näiteks 100 000 ei või olla.

See 1 ja tema tuttavad on juba 100 inimesega kokku puutunud, nagu Delfi kirjutas. Kui viirus ringi käib, siis ta jääbki käima.

Mulle tundub, et valitsuses ja riigiasutustes ajavad vastutustunde joont need kellel on palk 6000 eur. Aga need kellel on palk 100 eur ja üür on 500, need on vist vastutustundetud. Üritatakse väita, et Koroona lockdown kaalub üle 100 eur palga ja kõrge üüri. 6 kuud lockdowni = 600 eur kasumi kadu ja 6x500=3000 = 30 kuu üüri kadu.

Senini ei ole näha olnud, et valitsus oleks 36 kuu palka välja maksnud inimestele, äkki pole valitsus vastutustundlik???

See on hea uudis, kõik nüüd UK elama, viimane võimalus ilmselt, arvestades Brexitit ja karantiine.

Aga kas tõesti siis ei ole sellist firmat kes teatud hinna eest lubab suure matkakoti salongi? Bussis mahub kott ilusti sülle, ainult et bussid + laev on 60 tundi ja 450 eur. Lennuk 50 - 100 eur.

Kas maestrot ja masterit saab sama kaardi peale teha?

RE: "Need, kellel on kaine pea otsas, need just mõtlevadki ja keelduvad lolle totalitaarseid reegleid täitmast."

See on õige jah, tehakse mingid karantiini reeglid, aga ei lähtuta isegi numbritest, vaid muudest tundmatutest põhjustest. Miks on Eesti ja Läti UK karantiini nimekirjas, aga paljud teised riigid pole?

upload.ee/image/12031005/COVID-19_Europe_Travel_Advice_18.07.2020.png

RE: "Karp maske võta kaasa"

Ma olen esimese laine ajal sama maski kandnud, aga kas siis kontrollitakse, et puhta maski ette paned? On saada ju ka tumedaid ja halle maske, mis ei näita määrdumust välja.

Karantiinis istumist ei tuleks üle tähtsustada. Selle kasutegur on olematu.

Näiteks peatud hostelis milles on 8 narivoodit, ehk 16 inimest samas ruumis. Kõik ei olegi selles ruumis karantiini kohuslased ja samas inimestel saab erinevatel aegadel 14 päeva täis. Iga päev vahetub mitu inimest.

Ka 1-2 narivoodiga ruumides on tihtilugu ühised üldkasutatavad ruumid söömiseks ja pesemiseks.

Lennujaamast / sadamast / rongijaamast võib ööbimiskohta matkamine kesta 5-6 päeva.

Minu seljakoti mõõdud on:

Height: 53cm
Width: 29cm
Depth: 15cm

Reisimiseks jääb see liiga pisikeseks.

Sisse mahub:

7 paari T-särke

7 paari aluspesu

7 paari sokke

1 paar teksaseid

1 pusa

Aga mingit elektroonikat, kampsunit ja õhemat jopet enam ei mahuta. Saabastest pole mõtet rääkidagi.

Aga kuidas on juhul kui inimene on töötu ja puudub haigekassa kindlustus? Minu teada on hädabi EU liidus EU kodanikule tasuta. Tasuta ei ole lihtsamad protseduurid nagu luumurrud jne. Eestis ma ei ole töötuna pidanud kordagi ei eriarstil ega perarstil sentigi maksma.

Kuna ma pole Koroona sihtgrupp, siin rahaliselt mind ainult huvitaks reisitõrke kindlustus, kui see jääb tublisti alla 100 euro. Lennud juba käivad suht tihti, ei pea 1000 eur 100 eurose pileti eest maksma.

Norra kaotas ära karantiini töö ajal. Karantiin säilib vabal ajal 10 päeva usalduse põhimõttel (vaba valik, keegi ei kontrolli vist).

Võib kohe tööle hakata.

https://www.vg.no/nyheter/innenriks/i/rAwazR/forvirring-rundt-jobbreiser-i-norden-slipper-likevel-ikke-karantene-paa-fritiden

Siis EU'st on lubatud reisida ja töötada Hollandis. Muidugi karantiin, kui tuled kõrge riskiga riigist, aga mis riigid on kõrge riskiga, isegi Rootsi on suht madal oma rahvaarvu ja tavasuremuse kohta.

Kus kohast Hollandi kohta uudis pärineb, iatatravelcentre seisuga 25.05 ei ütle midagi sarnast?

Asju võib tõesti mitmeti tõlgendada. Täna on mitmes riigis karantiin väga segane teema. Nagu kas võib karantiini ajal toidukauplusesse, ühistransporti, tööle minna. Esmane varjant on, et ei või, aga kui muud võimalust ei ole, siis võid. Kalevipojad magavad karantiin ajal mitte karantiinis töölistega samas ruumis ja käivad tööl, juhul kui on objektil võimalik 2m vahet hoida. Teisalt on karantiini rikkumise eest krõbedad trahvid.

Inglismaal on tegemist pisikeste majadega kus üldiselt 4 perekonda elab sees ja jagab kööki, wc/pesuruumi. Kuidas saab rakendada karantiini, kes maksab kulud kolmandatele osapooltele, kas nemad sind üldse tahavad sinna, või landlord vägistab uue üürniku sisse?

Siis tuleb grupiga airbnb võtta, mingi 4-6 inimest toas, kui karantiini minna, ei ole nii kallis 14 päeva lendab kiirelt. Õhkmadratsid kaasa.

@ alar

Mida rohkem on Koroonat, seda rohkem on inimesed reisinud, järelikult on rikkam riik.

Taani lennujaamas leiutati nüüd uus viis kuidas sinult Koroona kiirtesti eest lüpsta 155 eur. Aga siis karantiini ei pea jääma.

https://ekstrabladet.dk/ferie/rejsende-kan-nu-koebe-coronatest-i-lufthavnen/8128438