kukkuu

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
10 kommentaari
Viimased kommentaarid

Olen käinud mitu korda Hispaanias- on väga meeldinud. Nii inimesed, loodus, ajalooliselt huvitav jne. Nüüd loen, et enamus, kellel võimalus võrrelda, peavad Kreekat igas mõttes palju paremaks. Hinnangud, et käi ära, siis saad aru. Tahaks ikka natuke enne teada. Tahaks väga kohalike inimestega ka kokku puutuda ja nende tavapärast elukeskkonda näha. Faliraki tundub olevat puhkamiseks mõnusa rannaga, aga enamalt turistid. Kuhu tasuks seigelda, et kohalikku elu näha. Õhtul mõnesse tavernasse saare sisemaal? Kas Türklaste teema kohalikele ajaloolistest sündmustest tingituna a´la nagu meile venelastega seonduv?

Suvi tuli siia ka! Kena jätku!

Nii asjalikku vastust poleks lootnudki saada. Aitähh. Nüüd terveks eluks teada kuidas ilmateadet arvestada.

Meie ka reedel. Jaanik veel vahel ja siis sõit. Ilma osas jälle hea saada teavet nendelt, kes kogenud, sest temperatuur küll teada aga kuidas see meie inimesele tundub. Olen märganud, et näiteks Hispaania 28 nmõnusalt pehme aga meil 28 igavene hull kuumus.

Kena sõitu teile!

Tere!

Hakkame ka peagi sinna sõitma. Kas ilm oli väga kuum?

Kena jätku!

Tere Kadi!

Kas jäid reisiga rahule? Kuidas ilm oli? Mis kõige rohke meeldis? Nii palju küsimusi nüüd aga ehk saad mahti paari lausega vastata? Tänud!

Nii tore. Tundub, et seal on palju ilusaid kohti. Ei ntea, kas Kreeka ajalugu ka viimasel ajal lähtuvalt uutest avastustest ja leidudest on ümber kirjutataud. Post ühtegi uuemat raamatut ei leidnud. Hispaania ajaloo mõttes selles osas päris hea seis. Noored ajaloolased niisuguse töö ära teinud.

8B15 - jaanipäeval ei maksa ka rohkem süüa, kui tavaliselt! Ehk lihtsalt pidulikumalt ja hõrgumaid roogi. Kreeka roogadega ka nii, et tahaks ikka kõike mekkida aga mitte liialt manustada. Veini osas just seepärast vaja täpselt teada, mida proovida, et ainult mõnel õhtul plaanis seda teha. Rohkemat ei saa sportlashinged endale mitte lubada. Siis raske metsas sörkida. Kena jaani kõigile. Avaks uue teema. Kuidas Türki saada. Oleme kaks nädalat ja siis peaks aega olema. Kena jaani kõigile!

Tuhat tänu. Veini osas omal ka teadmisi suhteliselt vähe, sest olen sihukese suhteliselt sportliku eluviisiga ja veinitamist tuleb üpris harva ette. Selle kohalikest sortidest veini tahan aga kindlasti ära proovida. Lugesin ise, et Kreeka köögist on võimalik vägagi tervislik menüü kokku panna. Mereannid ja aedviljad. Nii mõnus. Kreeka magustoidud on ka ilmselt tervislikud. Mõnda neist müüakse ju siin ka. Seesamiseemnetest ja meest maiused ning erinevad halvaad.

Veel tänud ja kena jätku!

See oli nüüd küll hea kaup. Sain teada palju huvitavamatest asjadest kui oskasin oodata. Seda enam, et võtsime nii hommiku- kui õhtusöögi rootsi lauas niigi juba ära. Midagi muutma ei hakkaks ja eks siis näis, mida pakutakse. Jumala peale loodan nii või teisiti. Peaks ehk tegema uue pealkirjaga teema - vein Rhodosel. Muidu läheb sisu teemast välja. Ehk keegi teab, mis sorti viinamarju nad kasvatavd. Mingi päris kohalik sort pidi ka olema. Jooks seda ja kitsed jääksid ellu .... nii tore.

Teave veini kohta oleks ka hea. Kohalikest viinamarjasortidest valmistatud veini prooviks küll. Arvan, et kui niiviisi liivaste plätudega restorani sööma minna, siis kelner teeb ju õigesti, et head kraami ei raiska. Seda saab nautida ikka iis kui kenasti sätidud ja maitseelamuseks valmis. Kas Rhodosel ka mõni kohalik viinamarjasort on? -kuna asub Hispaaniale üsna lähedal, siis ehk pakuvad ka Tempranillost valmistatud veini?

Kena õhtut!

Lihtsalt pole saanud mahti vastuseid vaadata. Hommikusöögi kohta juba teave olemas. Aitähh. Tundub, et puuvilju siis ei pakuta. Ehk oskab keegi öhtusöögi kohta ka midagi öelda. Tavaliselt olen reisides võtnud hotellis rootsilaua, sest üldiselt rannast tulles kõht tühi ja kui hotellis hea rootsi laud, siis kohe käepärane esmast nälga kustutada. Seltskonnas erinevad inimesed ja rootsi lauas üldiselt valikut kõigile. Saab igasugust kraami proovida. Hiljem veel hea mujal veinitada-mõnuleda.

Jugandile, et vist ikka pole sõber. Ei tea kohe kedagi, kes seal kandis elutseks. Samas ehk siis tulevane sõber?

Kena jätku!