kristinakurm

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
5 kommentaari
Viimased kommentaarid

Just seda lehte proovisin eile korduvalt avada, kuid ebaõnnestusin. Aitähh abistamast!

Äkki oskate ka täpsustada, kas lastele (9 aastane) on veebussi 24h pilet soodsam? Kas imikud saavad tasuta sõita?

Tere!

Kas keegi oskab nõu anda parima (eelkõige soodsaima) võimaluse osas, kuidas jõuda Veneetsia Marco Polo lennujaamast San Polosse (meie hotell on San Tomà peatuse lähistel)? Millegipärast ei ole mul tänase päeva jooksul avanenud actv.it lehekülg, kust tahtsin uurida 24-tunni vaporetto pileti kohta. Kas keegi teab, palju see maksab ja kas kehtib kõigile liinidele ning kas lastele on soodustusi?

Leidsin taksode kohta ka sellise lingi, mis lubab teenust 10 eurot/inimene lennujaamast sadamasse: http://venice.taxi-airport-transfers.com/venice-shuttle-shared.html. Reisime neljakesi (sh 1 imik). Minek on juba sel pühapäeval.

Olen tänulik kõigi vihjete eest!

Meie pere sattuski Madeirale täpselt mudalaviinide eelõhtul. Kohalike kiituseks peab ütlema, et nad suutsid kriisi reguleerimisega VÄGA HÄSTI hakkama saada (võrreldes kasvõi lumekoristusmuresid Eesti linnades). Funchali hotellitsoonis viibides ei olnud meil katastroofist aimugi, saime juhtunust teada alles kella 17 paiku õhtul.

Mudavoolud tekkisid laupäeval, juba teisipäeval julgesime me rentida auto ja hakata mööda suuremaid teid saarel ringi liikuma. Ohtlikud ja suletud teelõigud olid politsei poolt tõkestatud, väikestele teedele me lihtsalt igaks juhuks ei läinud. Sõitsime Funchalist jupikese vasakule, Camara de Lobosesse, samuti kuni saare idatipuni (Machico, Sao Lorenco poolsaar) ja sealt jälle üles, põhjarannikule (Porto da Cruz, Santana). Keskmäed jäid küll kahjuks avastamata, kuid me ei tahtnud liigseid riske võtta, sest meil olid kaasas ka lapsed ja kui ikka ilm pimenema hakkas või teed vihmamärjaks muutusid, võtsime suuna kodu poole. Samas kuulsime, et juba neljapäeval olid avatud ka suuremad kiirteed saare lääneosas ja ühed meie reisikaaslased olid omal käel ka "läänetuuri" läbi teinud.

Reedel jalutasime juba vanalinnas. Sattusime muuseas keraamikapoodi, mille omanikud kurtsid, et neil oli meetripaksune mudakiht poes olnud. Kuigi sadama äärest oli väike osa veel koristamata ja paar kvartalit veel suletud, hakkas kesklinn juba mudast puhtaks saama.

Soovitan samuti www.madeirahelp.com veebilehte. Väga head infot teede olukorra kohta saime ka kohalikest bensiinijaamadest - lihtsalt läksime teedekaart näpus sinna ja küsisime, kas tasub edasi sõita või mitte. Hotelli retseptsioonist (Jardin d´Ajuda) seevastu asjalikku infot oodata polnud, nemad ei soovitanud meil kesklinnagi minna. Muidu oli see enam-vähem hotell, kuigi nelja tärni asemel hindaks seda pigem kolmega (mugavalt lähedal korralikule kaubanduskeskusele; sisebassein ja saunakompleks olid veidi väsinud ilmega; toad lihtsad, aga puhtad; hommikusöök tavaline; kaaspuhkajad peamiselt Põhjamaadest ja Brittanniast).

Madeira loodus on tõesti imeilus ja inimesed toredad. Sellised mudavoolud võivad korduda vaid siis, kui pikema aja jooksul sajab keskmisest rohkem vihma ja maapind enam vett vastu võtta ei suuda. Kui ise ettevaatlik olla ja asjatuid riske mitte võtta, tasub Madeirale kindlasti juba paari nädala pärast minna.

Millist levada-marsruuti soovitate Madeiral läbida lastega (peaaegu 9 aastane ja lisaks pooleaastane beebi kõhukotis)? Madeira-seekersite kodulehel on 5 rada tähistatud kategooriaga "easy". Milline neist lihtsatest ja lühikestest pakub parimaid ja põnevamaid vaateid?

Teine küsimus: paluks konkreetseid soovitusi Funchalis (või mujal) lastega mereveebasseinide/veeparkide vms külastamiseks - kus ja millised. Googeldamine pole mind seni eriti aidanud.

Sõit tuleb tõenäoliselt juba selle nädala lõpus. Suur tänu soovituste eest juba ette!