trip-krainetrip-ukraine-dark

karrin

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

6 meeldimist
10 postitust
103 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kas kellelgi on kogemusi, mida tähendab karantiinihotellis viibimine 10 päeva (alates 01.11 on vist 14-päeva lühendatud 10-le)? Saan aru, et hotellist lahkuda ei tohi. Kas see on ainult hotellitoas viibimine või lastakse basseini äärde, jõusaali? :) Kas söök tuuakse tuppa või käiakse all restos teatud kellaajal söömas? Tänud igasuguse tagasiside eest!

Tere

Lugege paradiisisaar.ee, seal on ilusasti välja toodud mida on vaja Taisse reisimiseks alates 01.11.2021.a.

5000 eurot 3-4 nädala eelarvena majutusele on ok. Meie oleme perega Aasias 4-5 tärnistes hotellides iga aasta 6 nädalat, igal pool 2 tuba (2 täiskasvanud ja 5 last) ja ühe öö hind on tavaliselt ca 80 eurot olenemata riigist (oleme valinud keskmisest luksuslikemaid, nt Bangkokis Pullman King Power jne). Kuid kindlasti on võimalik majutuse pealt kokku hoida. Meile on hotelli juures väga oluline basseini (sh lastebasseini) olemasolu.

Meie olime perega 2015 Nha Trangis 2.dets kuni 8.dets ja siis oli ilm väga ilus, koguaeg päikseline. Tuul oli soe, tugevus ei häirinud. Lained meres olid kõrged. 2016.a. olime umbes samal ajal natuke üleval pool Da Nangis, lootsime, et on sama ilus, kuid kõik päevad sadas paduvihma. Saime väljas ainult söögi järel käia ja ühel hommikul kõrvallinnas. Ülejäänud ajal koguaeg sadas. Oleme perega 7 aastat Aasias käinud nov keskpaik kuni dets lõpp, iga kord oleme 1,5 kuud kohapeal ja selline olukord oli esmakordne, kus koguaeg ainult sadas. Samas võis 2016 ollagi selline segane aasta ilma suhtes, sest peale Vietnami läheme tavaliselt Hiina, kus on eelnevad kuus aastat olnud dets keskpaik ca 14-18 kraadi, siis 2016 a oli + 26 kraadi:) Tuleb loota parimat. Nha Trang meeldis meile rohkem kui Da Nang.

Suvarnabhumi lennujaamas saab väikeste lastega eelisjärjekorras passikontrolle läbida. Sealt, kust läbitakse ratastoolidega, rasedad, karkudega inimesed. Meie pere on igal aastal saanud seda privileegi kasutada:)

Osta veekindel kott. Neid müüakse igal pool, erinevates suurustes ja värvides. Olen ise seda korduvalt Tais vees kasutanud ja hoiab asjad enda lähedal ja kuivad.

to 6unauss... kus BKK see kaubanduskeskus asub? Tänan!

Ei ole see Chaweng midagi nii hullu. Käisime lastega seal 2014 ning meie peatusime Chaba Samui Resort, kohe ranna ääres, oli oma piiratud ala rannas. Hommikusöök ja asukoht väga head. Kui uuesti läheks, siis valiks sama hotelli. Sellel hotellil on kaks maja, meie olime just selles merepoolses majas, teine on kohe üle tee.

... ja kui endale midagi ilusat veel tahta, siis MBK Findig poest saab ilusa rahakoti - uss, rai, krokodill vms... saab ka kaardiga maksta.

Minu arust on sealt päris palju tuua. Meie pere läheb see aasta juba seitsmendat aastat järjest Taisse (sh Hiina, Vietnam jne..). Bangkoki MBK-s teeme iga aasta ülikonna ja 8 triiksärki (tööl igapäevane riietus on ülikond), mantel (cashmere) oma soovi ja pildi järgi. Lisaks on MBK-s väga palju butiike meestele, tuntud brändidega - väga vastupidavad riided (teksad, pluusid, joped, jakid jne.., eelmine aasta leidus naistele ka nendest butiikidest riideid). Lisaks oleme toonud Billabong`i plätusid, lühikesi pükse, särke - kestavad juba aastaid, isegi värvus pole tuhmunud. Weekend marketist saab soodsalt igasugust nänni - lastele riideid, meie lemmik on mango seep (kulub väga vähe), sokke jne... Eelmise aasta leid oli herbal-hambapasta roosas topsis (tops on ca 1 cm kõrge ja diameeter 5 cm, pulgaga pannakse hambaharjale), teeb hambad valgeks ja kulub vähe, ca 3 kuuks jagub mulle ühest topsist, maksab ca 1 eur. MBK Tokyu poest saan mina endale väga ilusaid kleite (tööl käimiseks, tõin eelmine aasta 6 tk), erinevad siinmüüdavatest väga palju ja on väga ilusad (mitte rannakleidid). Kleidi hinnad detsembris ca 20-40 eur. Samuti on naistele igasuguseid suviseid kleite kõikides rannapiirkondades ja muid suviseid riideid. Kui endale mingisugune meene kaasa osta, siis on hästi ilusad ja armsad elevandikujud, mis on just loomulikku värvi ja kihvadega, puidust vaasid. Teistele kingituseks - elevantidega magnetid, seebid, võtmehoidjad, ehted, särgid jne... Kuna me oleme Tais juba eelnevalt käinud, siis mõtleme alati enne uut reisi, et mida me tahame sealt seekord tuua.

Meie oleme perega käinud 6 aastat järjest Aasias. Me teame täpselt, et DMK-st meie hotelli Pullman King Power`isse maksab 250 THB-d ja ajaliselt õhtul ca 20-30 minutit sõitu. 2015.a. lõpus läksid taksod ringiga (võtsime kaks taksot, kuna meil 5 last + pagas + 2 vankrit jne...), arvasid, et oleme esmakordselt Tais (enne sõitu leppisid veel midagi omavahel kokku), ajaliselt kulus ca 40-50 minutit ja arve oli 2x450 THB-d (kusjuures tagumine takso ei pannud taksomeetrit käima, viitas sellele, et arve nagunii sama suur). Väljusime taksodest ja andsime kahe peale 500 THB ning lahkusime hotelli. Püüdsid hotelli töötajate kaudu juurde saada, kaevates meie peale, kuid 5* hotellile on klient olulisem kui taksojuht:) Asi on lihtsalt põhimõttes, kohalikud on muutunud võrreldes aastatetagusega. Või teine näide samast hotellist MBK keskusesse maksab 50-60 THB, ükskõik kummal suunal ning MBK-st hotelli naastes läks taksojuht jällegi väga suure ringiga (ei olnud nendesse kohtadesse me varasemalt sattunud:)), arvas, et oleme algajad ja lõpus tuli arve 200 THB taksomeetri järgi. Väljusime taksost ja andsime 70 THB (isegi 10 THB-d peale) ja ütlesime, et ta on petis ning lahkusime. Püüdis jällegi kaevata, kuid tulutult. Kui nad ei suuda ausad olla, siis tuleb samaga vastata. See vahe ei pruugi eurodesse arvestades suur olla, kuid miks ma peaksin maksma suuremaid arveid kui ma tean hindu?

5 lapsega on nn "sport" igapäevane teema ning sellega harjunud. Läheme Luohu piirkonda (Dongmen`i lähedale). Jõuame piirile metrooga õhtul ca 22.30. Kas on kellelgi kogemusi sealse piiriületusega? Kas samamoodi nagu lennujaamas?

Tänan! Kas keegi on seda teekonda (buss + metroo) ise ka kasutanud? Kas sujus tõrgeteta? Oleme 7-liikmeline pere ja kõige väiksemad on sellel ajal 2a ja 3a. Eelmine aasta läksime Shenzheni Bangkokist lennukiga, kuid nüüd tuleme Vietnamist. Võibolla oskab keegi ka soovitada, kuidas Vietnamist Da Nang`ist kõige soodsamalt Hong Kongi saada (Vietnamist otse Shenzheni on vist kallim kui Hong Kongi kaudu minna?)?

Saab ka otse lennukiga saarele - Thai Airways või Bangkok Airways, kuid hind tunduvalt kallim. Meie oleme perega korduvalt kasutanud sellist teekonda - AirAsia`ga Surat Thanisse (hind ca 700-1000 THB, oleneb kas on ostetud soodusajal või mitte + pagasitasu, mis on 20 kg kohvri puhul ca 250 THB), enne lennujaamast väljumist saab osta buss+praam pileti Koh Samuile, oli vist 350 THB üks inimene ja praamilt maha tulles on taksod vastas. Muretseda ei ole vaja. Kohalikud teavad lennuaegasid väga hästi ja alati on lennujaama ees buss ootamas, et sõita bussiga sadamasse. Sadamas praami ootamine ei ole ka suur ülesanne, meil on tavaliselt praam juba ees olnud või üks kord ootasime ca tunni. Kuid Bangkokist lennuaega arvestades tuleb arvestada nii, et lennuk jõuaks Surat Thanisse hiljemalt kella 15-16 vahel, kuna viimane praam läks minu meelest õhtul kell 7.

Meie hakkasime Tais käima kui laps oli 11 aastane. Alguses oli Taisse sõitmine viisaga (sh Hiina) ning kui taotlesin viisat Helsingist, siis nõuti ainult sünnitunnistust. Tais ja Tallinnas ei ole minult keegi küsinud nõusolekut teiselt vanemalt, kuigi laps ei ole ka minu perekonnanimega. Mul on alati kaasas olnud ka sünnitunnistuse koopia, kus on mõlemad vanemad peal.

Meie oleme 6 aastat järjest käinud lastega Tais, Hiinas ja Vietnamis. Kahel viimasel aastal on meil lapsi kaasas olnud juba 5 (eelmine aasta olid kõige väiksemad 4 kuune ja aasta-nelja kuune). Meie jaoks on kõige parem olnud Tais ja seda just haigetsumiste mõttes. Alati on lapsed haigestunud Hiinas, kuna me oleme igal aastal nov-dets Aasias 1,5 kuud, siis alguses oleme Tais-Vietnamis, vahepeal Hiinas ja lõpetame Tais, siis vahepeal Hiinas käies on kliima külmem ja sellepärast ka nohu, köha on kerged tulema. Nüüd 2015.a. detsembris sai terve pere toidumürgituse mereandidest (tänavalt ostetud riis mereandidega). HuaHinis ei leidnud meie pere tegevust, suhteliselt igav. Meie lemmikud on puhkamiseks Aonang (Krabi), Koh Lak, Koh Samui, Koh Lanta. Vietnamis meeldis meile Nha Trang.

Suurema seltskonnaga on mõistlik võtta Minivan, saab kiiremini kohale. Meie ei ole küll Pattayal käinud, kuid juba Koh Changile sõit (oli vist Trati linn) bussiga oli ca 6 tundi. Meie läksime bussile linnast ja sõitsime Trati linna, täpselt bussi hinda ei mäleta, kuid minu arvates jäi see 200-300 vahele inimene.

MBK-s on 1., 2. ja 3. korrusel mõned butiigi moodi poed, kus põhiliselt müüakse meeste riideid (detsembris leidus ka juba naistele midagi, varasematel aastatel ei leidunud). Poodide nimed olid vist Gemini, esimesel korrusel Maximum jne... Nendes on kvaliteetsemaid riideid, ka brände. Teksad 1300-1600 THB. Teeme nendes poodides iga aasta sisseoste ja siiani oleme kvaliteediga rahul olnud.

Tere. Meie olime perega esimene aasta MBK küljes olevas Pathumwan Princessis, kuid praegu on see hotell suhteliselt kallis. Samuti oleme olnud Baiyoke Sky's - asukoht väga hea, toad ok, hommikusöök rikkalikum kõrgemal korrusel. Viimased neli aastat oleme peatunud Pulmann King Power'is. Sealt maksab takso MBK piirkonda ca 1,5 eurot, jalgsi ca 20 min, kuid kuna meil on palju lapsi, siis selles hotellis on väga mugav, väga abivalmis personal, toad, bassein, hommikusöök - super! Oleme ka selle aasta detsembris seal 11 ööd. Jõulusöök on väga super! Lastel tasuta:)

Meie oleme perega käinud korduvalt nii Koh Samuile, et Bangkokist AirAsiaga Surat Thanisse, enne lennujaamast väljumist saab müügipunktist osta buss+praam pileti (maksis 350 THB). Lennujaamast väljudes istud bussi, mis viib otse sadamasse, seal istud edasi praamile. Samuile jõudes on taksod ootamas (olid isegi vist ranna nime järgi), ütled oma hotelli nime ja oledki kohal. Lamai beachil oleme peatunud Lamai resortis (ca 2 min jalutada randa) ja Chaweng beachil Chaba resortis (see on kohe rannas). Praegu on Airasial veebruari alguses ka soodukas, vaatasin, et üks inimene tuleb edasi-tagasi koos äraantava pagasiga ca 55 eur. Lennupiletite ostust niipalju, et hilisem lend Surat Thanisse peaks olema sealse aja järgi 14:25 ja Surat Thanis 15:35, sest muidu ei jõua samal päeval Samuile (buss sõidab sadamasse ca 1 tund + viimane praam läks vist kell 19:00). Ja tagasi tulles peaks ka arvestama ajakulu, mis kulub hotellist sadamasse + praam + buss lennujaama ehk kõige varasem oleks tagasi 11:45 Surat Thanist Bangkokki (oleme ise sellega sõitnud ja jõudsime).

Mina ei näe küll lastega reisimisel mingisugust probleemi. Kui siin Eestis võtad oma lapsi igale poole kaasa, siis ei ole see probleemiks ka mujal, sh reisides. Meie läheme 18.11 ja tagasi tuleme 29.12 ning seda koos 5 laspega, kellest kõige väiksemad on 1 a ja teine 2 a (eelmine aasta käisime samal perioodil Tais ja Hiinas 5 lapsega, kus kõige väiksem oli 3 kuune ja järgmine 1 a 3 kuune). See aasta on meie marsruut selline: Tallinn-Helsingi-Bangkok-Krabi (Aonang)-Koh Lanta-Vietnam (lend Bangkokist, Vietnamis oleme Nha Trangis ja Ho Chi Minhis)-Hiina Shenzhen-Bangkok (siin oleme lõpus 10 päeva)-Helsingi-Tallinn. Lastega reisides suhtutakse reisivasse perekonda hoopis teistmoodi, kõik on väga abivalmid. Kuigi väikestele ei ole vaja istekohta osta, siis tullakse alati lennukis vastu kui on mõni tühi koht, et me saaks väikese lapse eraldi toolile toetada. Mina näiteks Kambodzasse veel nii väikestega ei tahaks minna, mustuse pärast. Oleme 6 aastat järjest Aasias käinud ja meie lemmik on siiani Tai. Praegu on meie lemmik puhkekohad, kus lihtsalt puhata - Aonang, Koh Samui, Khao Lak. Kuid 8 nädalaga võtaks ühe riigi veel juurde, nt siis Vietnam. Nha Trangi lähedal on üks saar, seal on suur veekeskus, samuti Ho Chi Minhist allapoole on üks saar, kuhu võiks ka minna. Laterga reisides teeksin mina nt Vietnami viisa Helsingis ära, võtab ca nädala, sest väikestega on lennujaamas kohe hea passikontrollist edasi liikuda...

Tere, oleme perega käinud 5 aastat järjest Tais-Hiinas. Kohal oleme tavaliselt 1,5 kuud (november-detsembri lõpp, 1 nädal ühes kohas ja siis liigume edasi). Lapsega reisimises ei ole midagi hullu, peab olema pealehakkamist ja säilitama rahulikku meelt:) Meie käisime viimati 2014 a lõpp 2 täiskasvanut ja 5 last:) Neist kõige väiksemad olid 1a4kuud ja beebi 4 kuune ja saime väga hästi hakkama nii Tais kui Hiinas. Miks Te Phuketisse tahate minna? Mina eelistaksin sealkandis Aonangi, hästi kodune tunne ja lastega hea rahulik paik. Kui planeeimisest rääkida, siis esimene asi - tuleks osta ära põhilend (Finnair on lastega reisimiseks väga hea, kuna ei ole ümberistumisi), siis reisikindlustus. Siselendudest on kõige soodsam Airasia. Kuidas siselende planeerida, sõltub kui palju tahate kulutada ja eluolu kohapeal näha. Üks võimalus on osta Airasia pilet Phuketisse (või Krabile kui otsustate Aonangi kasuks)ja sealt maadmööda sõita KohSamuile, sõitmiseks kulub 1 päev. Meie oleme teinud nii, et Bangkokist sõitnud Airasiaga SuratThanisse, enne lennujaamast väljumist müüakse pileteid Koh Samuile, mis maksis 350 THB (buss+praam, väiksemad lapsed saime tasuta, buss sõidab ca 1 tund ja praam sõitis vist rohkem). Praamist väljudes on vastas taksod (hind ca 400-600 THB, oleneb rannast kuhu tahad minna). Pärast ostsime kohalikust reisibroost sõidu Aonangi. Kuna me tahtsime mööda maad sõita, siis ostsime takso+praam+buss Aonangi. Hinda peast ei mäleta, kuid saime kõvasti allakaubeldud letihinnast (lapsed tasuta). Koh Samuil olime Chaweng beachil, hotelliga olime väga rahul, kuna asus kohe rannas (Chaba Samui resort), oli oma rannaala ning kogu melu oli käe-jala juures. Muidugi on võimalus Bangkokist otse Koh Samui saarele lennata, kuid meie pere pole seda võimalust kasutanud. Tahame rohkem seigelda ja näha:) Oleme Bangkokis Baiyoke Skys ööbinud. Asukoha poolest asub ta väga heas kohas, all on nii päevaturg kui ka õhtuturg, lisaks kohalik toit, massaazid jne... Toad on natuke vananenud, kuid kui see pole oluline, siis on hotell ok! Kui bassein ja päike on oluline, siis bassein on väga väike ja päike kaob sealt minu arust juba lõunapaiku ära. Ainuke asi mis jättis negatiivse mulje oli see, et minu uued vabaajajalatsid, millega ma Eestist tulin, kadusid toast... tuleb olla tähelepanelik ja asjad luku taga hoida (seda tuleb muidugi teha igal pool). Meie oleme ööbinud 4 aastat Pullmann King Poweris mis on sealt natuke kaugemal, ca 15 minutit kõndimist. Kui on lisaküsimusi, siis võite küsida, kuna kogemusi ja sihtkohti on omajagu...

See on väga hea hind. Millise lennufirmaga see on? Mina ostaks Oatariga Tallinnast. Oleme perega 5 aastat järjest käinud ja jälginud pidevalt hindasid aasta läbi ja soodsamalt enam ei saa. Osta ära!

Meie kasutame juba mitu aastat Swedbanka oma. Swedbanka tingimused jms on kõige paremad (siin ka hambahüvitis sees). Lisaks on teenindus super/kiire ja hüvitamisotsused tulevad kiiresti. Kui kannatab oodata, siis teeb Swedbank vahepeal reisikindlustusele kampaaniat, pakkudes -30% soodustust.