syrts

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
2 kommentaari
Viimased kommentaarid

Endal olid kaasas dollarid ja liirid. Kohalikud võtavad vastu kõige meelsamini eurosid, kuna euro kurss on suhteliselt stabiilne. Liiride peale tehti mitmes kohas nägu, aga raha on raha ja vastu võetakse ikka. Nimelt kõigub liiri kurss väga palju ja meelsasti nad liiri ei taha.

Sai veedetud Türgis 9 päeva. Kuurordiks oli Side- selline väike ja mõnus. Kuna Sides puudus Novatoursi reisiesindaja (oli olemas 40km kaugulse Alanyas), siis lihtsam oli võtta ekskursioonid kohalike käest. Tänaval on pakkujaid tohutult ja hindade üle annab ka kaubelda. Enamasti oskavad reisipakkujad saksa, inglise või vene keelt. Ka ekskursioonidel räägitakse tavaliselt mitmes keeles info üle, nii et ei maksa karta oma keeleoskuse pärast. Ûldiselt võib kohalikke pakkujaid usaldada- tullakse kenasti järgi, kuid tasub alati arvestada kuni 15min hilinemisega. Kuigi meil tekkis probleem ühe reisibürooga (ekskursiooni ei toimunud), siis kohale minnes ja raha nõudes saime ettemakstud summa tagasi. Üldiselt kohalikud kardavad (turismi)politseid, nii et probleemide korral tasub esialgu järjekindlalt nõuda oma raha ja viimases hädas ärhvardada politseiga.

Soovitan minna samuti raftingule (maksis 15 eurot 1 inimene)! Juba bussisõit mägedes on huvitav ja paadis olla on veelgi huvitavam. Paadis olime vaid 6-kesi + siis instruktor. Enamasti olid paatkonnad suuremad (kuni 12 inimest) ja paljudel olid ka lapsed kaasas (lapsed pannakse istuma keskele, kus on ohutum). Kõigile anti selga päästevestid, kiivir kandmine oli vabatahtlik. Soovitan samuti olla päevitusriietega, sest paadis olles saab piisavalt märjaks. Jalanõudena sobivad sandaalid või midagi sellist, mis jalast kergesti ära ei kao. Ise olin sunnitud oma varbavahe-plätudele järgi ujuma, nii et see kõige parem valik see ei ole. Veespordijalatseid saab osta ka enne retke algust, aga siis on nad kallimad kui eelnevalt kuskilt tänavalt ostes. Kõik asjad (mütsid, prillid) on soovitatav jätta bussi. Prillide jaoks saab laenutada spetsiaalse paela, mis prille kinni hoiab. Paar sõna ka raftingust. Meie paatkond oli siis nö "ohvriteks" valitud, kelle paat kärestikus sihilikult ümber aeti. Nimelt puudusid meie paadis väikesed lapsed, kõik oskasid ujuda (selles veendus instruktor ujumispeatustes) ja meid oli ka vähe (ei kao pärast ümberminekut ära)-seega vägagi sobilik seltskond. Nii et kes ei soovi ümberminekut, see valigu endale paatkond, kus on väikesed lapsed või vanemad inimesed! Ûmberminek toimus nagu eelnevalt kirjeldatud- instruktor palus kõigil tulla paadi tagumisse otsa ja meie pahaaimamatult seda ka tegime. Kärestikus tõusis paadi esiots üles, vajus uuesti alla ja teistkordsel ülestõusul vajus siis paat tagurpidi kummuli. Meie jaoks oli ümberminek paras üllatus, kuna olime oma instruktoris suhtleiselt kindlad ja päris ootamatu oli ennast leida vee alt. Vesi oli kärestikus piisavalt sügav, nii et ära ennast ei löönud. Vool oli aga väga kiire ja ennast kaldale nihutada suhteliselt keeruline. Hiljem selgus, et üldiselt pidigi olema tavaks üks seltskond matka käigus ümber keerata. Nimelt on mitmetes kärestikes fotograafid ja ka videokaameraga tüübid, kes sinu tegemisi jäädvustavad. Pärast matka on sul võimalik siis osta pilte (4 eurot tükk) või video (20 eurot). Ja et video põnevam saaks ja hiljem tore vaadata oleks, siis keerataksegi üks paatkond ümber. Kindlasti tasub ära proovida türgi saun ja seda juba esimeste päevade jooksul. Pidi nahale hästi mõjuma ja päevitus pruunim saama!