tyymees

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
2 kommentaari
Viimased kommentaarid

Indias viibisin ühel suht kõrgetasemelisel konverentsil ning seal oli üks Indoneesia ajakirjanik. Vähemalt enda sõnul oli ta suur Räikkoneni fänn ja Kimi hea sõber. Eks õhtusöögi lauas tuli ikka juttu, et kus mida süüakse (meie lauda oli kohe väga erinevatest ilmaotsades rahvas sattunud). Hiinlanna selgitas, et kuigi tigusid Hiinas süüakse, siis tema ei ole neid kunagi söönud. Mongoolia naisterahvas selgitas, et nemad tõesti söövad koeri, kuid neid spetsiaalset kasvatatakse söögi jaoks. Järsku pöördus Kimi sõber ajakirjanik minu poole, et kas te seal Eestis ikka jääkarusid ka sööte (eelnevalt oli juttu olnud ka temperatuuridest ning -15 talvel oli ikka täielik eksootika)? Selgitasin siis, et me sööme aiult pruunkarusid :)

Kuna olen ise kaks aastat elanud Narvas (enam küll mitte), siis ehk on mõnes soovitusest ka kasu. Narva linnas on kindlasti üks suhteliselt kena koht Kreenholmi linnaosa, Vaadata tasub ka nii Aleksandri kirikut, kui ka vene katoliku kirikut. Kui soovid ilusat vaadet, siis nn 5 krooni vaade (vaade, mis on jäädvustatud ka 5 kroonise tagaküljel) on Kreenholmi poolt tulles vahetult enne Rootsi lõvi. Ka selle juurest tasub läbi astuda. Kui kindluse juurest minna ümber piiripunkti Koidula tänavale, siis ka sealt on väga ilus vaade Vene-Eesti sillale ja Venemaa piiripunktile. Mööda Koidula tänavat edasi liikudes jõuab Pimeaeda, selgi võiks natuke ringi käia ja mööda künkaid ronida. Raekoja juures võiks käia, maja onilus, kuid sellel esmaspäeval alustati seal ees kaevamistöid, seega ei oska öelda, et kui hästi on sinna ligipääs. Vanalinn kui selline Narvas puudub. Kohalike käest ei tasu küsida, et kus on linna keskus vms. Iga üks osutab enda kodukohale kõige lähemla oleva suurema kaubanduskeskuse poole. Narva-Jõesuu poole sõites võib tee ääres näha Eesti ainukest tanki :) (tegelikult üks on veel vist kuskil).

Ööbimisega on nii nagu ta on. Vähemalt Ingeri hotellis Narvas administraatorid räägivad ka eesti keelt, Narva hotellis vanasti vähemalt ei rääkinud, Euroopa hotell, kui see veel üldse eksisteerib on kõige mõttetum. Külalistemaja Elektra oli vanasti küll kõige odavam, kuid ega midagi erilist seal ei olnud. Sellega Narva majutused ka piirduvad. Narva-Jõesuus on hotelle küll, kuid tuleb arvestada sellega, et üldjuhul on seal kallim kui Narvas. Söögikohtade kohta räägitakse siin õiget juttu, ega üldjuhul aru ei saada eesti keelest. Üks koht on Puškini tänaval, kuid seda peab teadma, sest see ei ole tänava poole vaid hoovist sissekäiguga ja silte seal ei ole - seal on odav söök ja ka eesti keelne teenindus. Mudu nooblimatest kohtadest soovitan ehk King restorani. Vähemalt vanasti olid seal toidud head (Kingis oli vanasti ka majutus, kuid ma ei oska öelda, kas enam on) Peipsi ääre majutused vähemalt kaks aastat tagasi mingit kriitikat ei kannatanud, vähemalt mitte need, mis jäid Ida-Virumaa piiri sisse. Kauksi on enam-vähem, kuid ilmselt ülerahvastatud.