ArdoH

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

2 meeldimist
8 postitust
7 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kas on veel keegi, kes on hädas IF-i reisikindlustusega? Eelkõige nende seisukohaga - "If eeldab, et alates 17.03.2020 toimuma pidavate reiside puhul on reisi ärajäämise (sh lennuki või muu transpordivahendi mitteväljumise) põhjuseks epideemia ning need kahjud hüvitamisele ei kuulu." - ning kaalub võimalust nende vastu kohtuhagi algatada?

Võtke ühendust, ehk saab üheskoos midagi asisemat ära teha!

Nii, ise küsin, ise vastan.

Nairobist Moyalesse lähevad bussid iga õhtu kella 19 ja 20 ajal. Bussifirmasid on vähemalt 6 ning kõik stardivad Eastleigh linnaosast (ala Little Mogadishu).

Pilet Marsabit'i on 1500 ning Moyalesse 2000 šillingit. Me sõitsime Moyale Raha nimelise firma bussiga ning isegi peale Nairobi hilinemisi-ummikuid jõudsime Moyalesse 12 tunniga.

Firmadest veel - Moyale Raha oli paras peldik, Moyale Stari bussid tundusid äravahetamiseni samas seisukorras. Northern Coach vms (kollased bussid) olid tunduvalt uuemad ja tundusid paremad.

Eastleighst väljudes hoidke oma kolal silm tugevasti peal - kontingent on piisavalt kahtlane ja "abivalmis" kohalikke on isegi liiga palju. Ära mingil juhul kotti enne väljumist bussi viige - see lihtsalt eemaldatakse teise akna kaudu.

Nairobist Isiolosse tee oli hea. Isiolost Marsabiti oli tee 50-50 - kohati hea, kohati jube. Marsabitist Moyalesse oli sisuliselt terve tee asfalt. Soovitan istuda võimalikult bussi eesotsas.

Isiolost Marsabitini on bussis ka püssimees, kes meie bussis oma II Maailmasõja-aegse vindiga tundus pigem hale heidutusvahend kui tõsiseltvõetav valvur... :)

Kui Etioopiasse suundute ja selle jaoks Stockholmist viisat taotlete, siis veenduge, et date of issue on õigesti märgitud ning viisa peal on ka pitsat. Meil oli kuupäev valesti ja pitsat puudus ning pidime seetõttu 6h piiripunktis veetma. Kas viga oli saatkonnas või kohalikes piirivalvurites - seda ei oska öelda.

Aitäh vastuste eest!

Kohalikud väidavad, et nii Marsabiti kui Moyalesse läheb otsebuss. Läheme homme uurima ning hoiame kursis - et teistel hiljem lihtsam oleks. :)

Viisad on olemas, sellega probleemi ei ole. Lennukit alla 200 euro nägu ei ole, seega see ülisoodne ei ole.

Hakkame Nairobis seda asja tasapisi uurima. Kui kaua aega tagasi sa selle pornograafia läbisid või kui värske su info on?

Mingi õhkõrn info on, et Little Mogadishust läheb 24h otsebuss Moyalesse, kuid seda peab uurima.

Aga mõni, mis pakuks kogu täispaketti - nii meditsiini, reisitõrke kui pagasikindlustust?

Ahoi,

kas keegi hiljuti Kuala Lumpurit kylastanud oskab soovitada majutust KL kesklinna piirkonnas. Tingimuseks on eelkõige turvalisus (et julgeks asju tuppa jätta) ning keskmine puhtus ei teeks ka kurja. Kõiksugu hostelid-motellid-asjad on sobilikud, mida soodsam, seda parem!

Ardo.