kylastaja

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
4 postitust
12 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kuala Lumpuris tasub kindlasti ringi liikuda ja mõned päevad veeta. Vaadata on omajagu ikka (templid, botaanikaaed, teletorn, hiinalinn, little india jne), käisime Melakas (soovitan soojalt sinna minna, armas ja õdus linn) 1-päevasel reisil. Ostsime ise piletid bussijaamast ja bussijaamast Melaka keskusesse võtsime takso. Seal fikseeritud hinnad taksol. Kui vähegi aega, siis soovitan seal ka ööbida. Kes tahab minna Borneole ja ka vihmametsas ööbida ning mööda jõgesid loodustripe nautida (linnuvaatlus, loomadest ahvid, maod, elevandid), siis julgen soojalt soovitada ülimalt hea teeninduse ja giiditeenuse ning toitlustusega kohta: http://www.borneonaturelodge.com.my/ Olime esimesed eestlased kes seda külastasid. Mina soovitan pikemaid vahemaid läbida siselendudega, ülimalt taskukohased ja hoiate palju aega kokku, et võrratut kultuuri, loodust ja ülisõbraliku teenindust nautida:)

Suur tänu lisaindo eest! Oskan umbes arvata ja uurin ka kiirteemakse.

Kas kellelgi on kogemusi Kuala Lumpuri International Airport terminalis Malaysia Airlines´ga lennates. Nimelt Lähme Kuala Lumpurist Borneole neljaks päevaks ja tahaks jätta suuremaid kohvreid pagasihoidu (lukustatavad kapid kahele suuremale kohvrile) ja käsipagasiga Borneole minna. Tagasi tuleks KL Malaysia Airlines´ga, võtaks pagasi ja lendaks edasi Lankawile. lennujaama veebist ei leidnud sellist kohta, aga kui kellelgi kogemust, siis ehk oskab kommenteerida kas sellist kohta reaalselt on lennujaamas olemas? Kas kolm tundi pagasi võtmiseks ja järgmisele lennule registreerimiseks (sama lennufirma, aga piletid eraldi, mitte ühes broneeringus koos) on piisav aeg? Jagage palun oma kogemusi:)

Mina olen käinud Egiptuses nii Kairos, Hurghadas, Sharm el Sheikis kui ka Alexandrias ja Liibüa kõrbes Egiptusest minnes. Ühtegi faktsineerimist ei ole ma teinud, aga päris suvaliselt tänavalt ma kioskist ka süüa ei osta. Vett joon poest ostetud pudeli oma ja jääd kokteilidesse panna ei lase. Ükskord oli mul kõhuga probleem ja see oli peale Liibüa kõrbest tulekut kui kõrbe lähedal Oaasihotelli lihtsas restoranis lõunat sõin. Vot siis oli tõesti veel peale reisigi terve nädal kõhus krambi moodi valu ja ka kohvi joomisest kõhuvalu. Arsti ekstra ei külastanud ja lõpuks sain terveks ning senini täie tervise juures:)

Aitäh kommetaaride ja soovituste ning linkide eest! Kuna Välisministeerium ei soovita hetkel Sipadani ümbrusesse üldse minna, siis ootan uusi ja paremaid uudiseid selles vallas. Ehk seitsme nädalaga muutub paremuse poole:) See oleks jah superkoht, aga päris nii külma närviga pole, et vahet pole mis ümberringi toimub, peaasi, et saaks suklduda:)Nii siis uuringi igaks juhuks ka alternatiive. Kuna reisime mehega kahekesi ja sukelduja olen ainult mina, siis uuringi eelnevalt infot, et kellega tasub kontakteeruda ja kuidas teistel kogemused. Lugesin Kaido artiklit ka, aga kuna mul on mõned aastad vahepeal vahele jäänud ja tase ka algaja oma, siis Turtle Tombi ei julge ette võtta (seal nõutud ka vähemalt AOWD). Kui kellelgi vele kogemusi jagada, linke saata, et kellega on hea kogemus Malaisias, siis olen rohkem kui rõõmus:) Pärast jagan hea meelega ka oma kogemusi.

Aitäh TIP ja Mati, saan aru, et teie muljed suht värsked. Nüüd selgem ka faktsineerimiste osa. Kirjandusest leiab kõike, aga hea kuulda ka teiste inimeste arvamusi ja kogemusi:)

Punkel mida sina siis Lankawi asemel soovitad kindlasti? Borneole on plaanis minna ja hetkel Sandakani kanti ja seal planeerinud 3-päevase programmi võtta. Lisaks ise ka natuke ringi vaadata - kokku 4 ööd. Kas sa Sipadanis ka käisid nüüd? Tahaks seal sukelduda, aga erinevad saidid väidavad, et sellest piirkonnast kindlasti praegu eemale hoida, sest lisaks röövimistele ka rahutused. leks tänulik kui kommenteeriksid. Minek meil 7 nädala pärast.

Aitäh Oro, sellest infost on abi. Kas teil ei olnud tehtud ka hepatiidi (A+B) faktsiini ja dzunglisafaril ka käisite ning Malaaria tablette ka ei võtnud ja kõik kulges kenasti?

Vaktsineerimine enne Malaisia reisi

Jagage palun oma kogemusi, et mis vaktsineerimisi tegite enne Malaisia külastamist. Plaan minna kolmeks nädalaks ja viibida nii linnades kui ka käia vihmametsas, jõetripil, sukeldumas. majutuskohtadest valiks sellised korralikumad, mitte kõige lihtsamad, aga mitte päris luksmajutusi ka. Kindlasti soov minna ka Borneole, Lankawile, Kuala Lumpurisse, Singapore.

Meil oli ka alguses plaan otse edasi Balile minna, aga kuna Malaisias pole varem käinud, siis otsustasime sel korral siiski siin ringi vaadata. Kas liigud kohe edasi Balile ja piletid ka ostetud? Millega edasi lendad ja mis hinnaga piletid said?

Kõik kes plaanivad minna sel hooajal veel Korfule, siis väike hoiatus hotelli osas. Ärge valige Sidaris asuvat Beach Star*** hotelli (http://www.toptours.ee/est/rannapuhkus/Korfu/beachstar) mis Top Toursi kodulehel on soovitatud suisa pulmadeks. Aga jutt on ülivale ja basseinipilt pole ka selle hotelli oma. Rand on tõesti lähedal, kõigest üle tee, aga rand sogane ja 100 m eemal käib meres muuli ehitus ja tanker süvendab randa. Hotelli hommikusöök koosneb kahest viilust röstsaiast, moosi ja võiga. Juurde toob teenindaja veel klaas mahla ja tassi kohvi. Kohv oli kusjuures OK isegi. Mingit telerit ja konditsioneeri pole kusagil tubades. Toad väikesed ja väga vana mööbliga. Hotellis laenutatakse lisatasu eest ventilaatoreid, kliimaseadet pole kusagil. Jubelämbe on juulis ja augustis ning pidevalt peaks hoidma lahti aknaid. Kahjuks tulevad siis sisse sääsed. Osades tubades elasid nad suisa kapis. Mingit ilusat loodusvaadet küll otsida ei tasu. Tubade mööbel vana, sanitaartehnika vana. WCs puuduvad pottidel isegi prill-lauad. Peale koristaja käimist jäetakse igale poole veeloigud ja kõik on räpakapoolne. Ainuke hea asi on see, et bassein on alati puhas ja lastele eraldi madal bassein. Sidaari keskus on ka OK (500 m eemal), aga hotell asub kuurortist eemal st kuurorti äärealal. Kuurortis rand normaalne. Olen varem ka kasutanud loteriimajutust ja Türgi 2* hotell (Alanyas) andis sellele hotellile ka silmad ette. Selle asemel soovitan Korfu Secret3*+ hotelli. Randa tuleb küll jalutada (jääb 800 m kaugusele, mäest alla tuleb küll jalutada ja osaliselt mööda sõiduteed), aga kui tegemist pole väikeste lastega perega, siis kindlasti jääte rohkem rahule. Toad väga viisaka mööbliga, šeifid on tubades ja väike külmik ning konditsioneer hinna sees. Hotell on ehitatud mäenõlvale ja seetõttu treppe sisehoovis palju, aga see ei ole segav kui pole väga väikeseid lapsi. Igal juhul tase on rohkem kui Kreeka majutuse 3*. Hotelli sisehoovis kena bassein koos baariga. Hotellil eraldi parkla (väikese lisatasu eest), aga mõned parkimiskohad ka hotelli ees. Hommikusöök on igal hommikul sama, aga lisaks saiale pakutakse ka ühte sorti juustu, vorsti, keedetud muna, tomatit ja kurki. Lisaks veel midagi magusat ja mahla ning kohvi, piima. Keskuses avalik rand (hotell asub Ipsose kuurordi äärealal), algus kiviklibune, aga edasi liivane põhi. Top Toursi augustikuu (2009) pakkumistes on hotellide hinnavahe 1000 EEK, aga see on seda väärt. Mina ei riskiks Top-Promo3' valimisega, sest tundub, et siis saate majutuse just Sidari Beach Star hotellis.

Kõik kes plaanivad minna sel hooajal veel Korfule Top Toursi Top-Promo3ga, siis väike hoiatus hotelli osas. Võite sattuda Sidari Beach Star** hotelli (http://www.toptours.ee/est/rannapuhkus/Korfu/beachstar) mis Top Toursi kodulehel on soovitatud suisa pulmadeks. Aga jutt on ülivale ja basseinipilt pole ka selle hotelli oma. Rand on tõesti lähedal, kõigest üle tee, aga rand sogane ja 100 m eemal käib meres muuli ehitus ja tanker süvendab randa. Hotelli hommikusöök koosneb kahest viilust röstsaiast, moosi ja võiga. Juurde toob teenindaja veel klaas mahla ja tassi kohvi. Kohv oli kusjuures OK isegi. Hotellis laenutatakse lisatasu eest ventilaatoreid, kliimaseadet pole kusagil. Jubelämbe on juulis ja augustis ning pidevalt peaks hoidma lahti aknaid. Kahjuks tulevad siis sisse sääsed. Osades tubades elasid nad suisa kapis. Mingit ilusat loodusvaadet küll otsida ei tasu. Tubade mööbel vana, sanitaartehnika vana. WCs puuduvad pottidel isegi prill-lauad. Peale koristaja käimist jäetakse igale poole veeloigud ja kõik on räpakapoolne. Ainuke hea asi on see, et bassein on alati puhas ja lastele eraldi madal bassein. Sidaari keskus on ka OK (500 m eemal), aga hotell asub kuurortist eemal st kuurorti äärealal. Kuurortis rand normaalne. Olen varem ka kasutanud loteriimajutust ja Türgi 2* hotell (Alanyas) andis sellele hotellile ka silmad ette. Selle asemel soovitan Korfu Secret3*+ hotelli. Randa tuleb küll jalutada (jääb 800 m kaugusele, mäest alla tuleb küll jalutada ja osaliselt mööda sõiduteed), aga kui tegemist pole väikeste lastega perega, siis kindlasti jääte rohkem rahule.