Paciocca

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

50 meeldimist
1 postitust
109 kommentaari
Viimased kommentaarid

Üks variant on Elba, kui just vaikseid rannikulinnu vaja. Seal on need kenad. Ja rannad ka. Septembris on ju veel suvi.  Mandri-Toskaanal on iseloomuliku rannikulinnana pakkuda välja Orbetello, kust saab teha väljasõite pigem sisemaale.

Autorendid on kinni, majutusasutusse saab taksoga või NH-sse ka jala. Autorenti soovitada ei oska, aga hinnad on umbes 60% tõusnud, nii et soovitan esimesel võimalusel broneerida. Kõige vähem üllatusi on suurte rendifirmadega nagu Europcar, Hertz jne.

Siseriiklikel lendudel ei ole nõutav.

Nende huvide alusel ma piirduksin Veneto ja Trentino maakonnaga. Lisa omale nimekirja mõned mägijärved, nt Lago di Braies, Lago di Misurina. Linnadest lisaks Veneetsiale Padova, Treviso, Verona, Bolzano. Como asendaksin vast Gardaga siis, see on logistiliselt veidi loogilisem ja Sirmione ei jää küll millegagi alla Como popimatele  linnakestele. Maitsvat toitu leiab selles piirkonnas kõikjal, iga suvaline trattoria pakub seda. Kui see on esimene reis Itaaliasse, siis ei tasu üle pingutada, kõike nagunii ei jõua.

Ma olen nimekirjas loetletud kohti külastanud, aga mitte ühe reisi jooksul. Põhimõtteliselt tehtav, vähemalt ei ole klassikaline Milano-Rooma-Napoli plaan. Ärge vast Milaanosse mitut päeva planeerige, seal pole turistil suurt midagi teha. Ma ei plaaniks sinna üldse minna. Esimese variandi puhul tasub lisada nimekirja Porto Venere Liguurias ja Toskaanas nt Lucca, San Gimigniano. Teise variandi puhul Padova, Treviso, võib-olla veel mõned laguuni saared nagu Burano ja Murano. Como ääres plaaneriksin ka kindlasti pikemalt, 3-4 päeva oleks seal väga ok veeta.

Öösel saab sealt Milanosse taksoga või rendiautoga, muid variante pole. Tühista see öömaja ära ja võta parem kuhugi lähemale.

Itaalias mingi lootus on, et juulis maski kandmise nõue mingil hetkel õues kaob, samas lugesin ühe küsitluse tulemustest paar päeva tagasi, mille järgi 7 itaallast 10-st pole valmis maskidest loobuma. Seega pole ka poliitikutel ilmselt kiiret... Kuna see on juba mingi psühholoogiline femomen, siis pole vist madalatest nakkusnäitajatest ja edukast vaktsineerimisestki abi.

to andres99

Ma ei rääkinud oma näites jalgratturitest vaid jalakäijatest. Minu näidet jätkates - siseruumides maski nõuda on nagu jalgratturilt jalgrattakiivrit. Suvel õues maski nõuda on nagu nõuda jalgrattakiivri kasutamist jalakäijalt (sest 0,1% õnnetustest juhtub just nendega).

Läheks küll hea meelega kuhugi, kus ei peaks päevad läbi maskeeruma, aga mis teha, kui oled segaperekonnast... Korra aastas peab vist lapsed vanaisa juurde ikka viima, isegi kui see tähendab, et see riik on kehtestanud nõude, et kõigil peavad 24/7 olema seljas karnevalikostüümid. Lubage vähemalt silmi pööritada :)

PS. Ma ei ole maskivastane. Kannan alati poes ja muudes avalikes siseruumides.

Igal reeglil, mis kehtestatakse, peab olema põhjus, see peab olema eesmärgipärane ja proportsionaalne. Maskinõue väljas liikumisel sarnaneb sellega, kui riik nõuaks, et kodust väljudes peab kõigil olema jalgrattakiiver peas, sest väike protsent inimesi (ok, et enamasti vaid alkohoolikud või talvel libedaga) kukub omal pea lõhki ja see aitaks traumapunkti koormust vähendada, kui kõigil oleks kiiver peas. Ma pole kindel, et need kõige usinamad kiivri-pooldajad just kõige intelligentsemad ja hoolivamad on... võib-olla pingutavad nad siiski veidi üle? Äkki on neil investeeringuid kiivrite tootmises? Äkki on neil natuke raske tunnistada, et efekt ravikuludele on väike, sest nad sundisid  miljoneid inimesi neid kiivreid ostma? Ja lisaks keelati vahepeal ka üldse väljas liikumine peatraumade ohu tõttu - natuke raske on nüüd minna ja öelda, et kallid kaasmaalased, me panime teid mitmeteks kuudeks koduaresti, aga tegelikult see oli põhjendamatu, sest see risk polnud üldse nii suur.

Vabandust, aga miks see Taevaskojas või Viru rabas mõistlik tundub? Maskisoovitus vabas õhus põhineb ekslikel uuringutel.  https://www.lindipendente.online/2021/05/20/le-autorita-sanitarie-ammettono-abbiamo-sovrastimato-rischio-del-covid-allaperto/

See ei ole "isiklikuks tarbeks" vaid "transiit isikliku sõidukiga".

Ja mina usun, et see saab olema tükiks ajaks viimane suvi, kus veel ettevaatlikult reisida saab. Edaspidi tuleb 100 Michigani, India, Brasiilia ja pagan teab mis tüve ja siis ei saa enam tõesti kuhugi. Soovin, et mul poleks õigus muidugi....

No esimesed LAV-i tüved tulid vist Soomest, kui ma õigesti mäletan. Mis me teeme siis, keelame igasuguse riigi piirest väljumise? Soomega meil vist turismi eesmärgil liikumist pole juba niikuinii tükk aega, seega tulevad need uued tüved siia ka "hädavajaliku" reisimisega. Ja nendel "hädavajaliku" reisimise erandi alla kuuluvatel inimestel nagu transporditöötajad jms ei ole ka mingit isolatsioonikohustust. 

Uued tüved tulevad nagunii, küsimus on ainult selles, millal need täpselt kohale jõuavad. Mitte et me peaksime seda protsessi kiirendama muidugi, aga pole mõtet arvata, et me saame seda ära hoida.

Ma ei saa aru, mis massturismist te räägite... see oli kõik enne koroonat ilmselt. Eelmisel suvel sai veel üsna vabalt reisida ja vähemalt nendes Vahemereäärsetes kohtades, kus mina käisin, oli igal pool tühjus. Ok, kohalikud inimesed ikka rannas käivad, aga üldpilt oli väga hõre.  Rääkimata linnadest, kus oli parkimiskohti lahedalt, piltidele kedagi peale oma pere ei jäänud...

Teile laieneb isolatsiooninõue. Need 120h erandid ette nähtud ainult mingiteks hädajuhtumiteks seoses tööga ja tervisega:  http://www.viaggiaresicuri.it/approfondimenti-insights/saluteinviaggio

Aga miks seal Centrales parem on öösel? Hakkas huvitama lihtsalt, ärge pahandage. Ma olen selle hilise lennuga Bergamosse lennanud palju kordi, tavaliselt jalutanud sealt NH Orio al Serio hotelli (väga ok), mõnikord  taksoga Bergamosse või oma auto / rendiautoga kuhugi lähedusse hotelli/korterisse. Muidugi kui väga vara hommikul on töökohtumine Milanos, siis saan plaanist aru, mul seda muret pole olnud... Milanot turismi eesmärgil ma ei kaaluks, seal ümbruses ikka palju ilusamaid kohti.

Negatiivne test 48 h jooksul enne sisenemist või tõend vaktsineerituse kohta. Lisaks on Sardiinia hetkel "oranž tsoon", seega pole lubatud ühest omavalitsusüksusest teise liikumine, 22.00 - 5.00 on komandanditund, restoranides süüa ei saa, sõprade külastamine on piiratud jne. Lihavõttenädalavahetuseks jõustuvad veel rangemad piirangud. Seega teoreetiliselt siseneda saab, aga mis turism sellistes tingimustes...

Külmemal perioodil minnes tasub kindlasti otsida maja, kus on olemas (lisaks õhksoojuspumbale) gaasiküte. Neid leidub küll, aga iseenesestmõistetav see pole. Sama wifiga. Muidugi kui minna sinna maist oktoobrini, siis pole vahet - meie mõistes on selles ajavahemikus kogu aeg suvi ja päris suvekuudel väga palav suvi (sel juhul vajalik hoopis konditsioneer). Oma aed oleks lastega kindlasti hea, nagu ka asukoht, kus on mugav jalakäijate ala või võimalik kergesti loodusesse liikuma pääseda. 

Sitsiilia ja Toskaana vahel peate ikka ise valima, mõlemas on väga ilusaid kohti, tohutu kultuuripärand, hea toit, piisavalt kauneid randu (Sitsiilia rannad on enamasti lapsesõbralikumad kui Toskaana omad).  Inglise keelega on ilmselt Toskaanas lood paremini, saartel on itaalia keelgi kohalike jaoks võõrkeel :)

3-6 kuuga ja keelt oskamata on sõprade leidmine igal pool keeruline. Igasugu expatid hoiavad kokku, tasub ehk nendega proovida (minu parim sõbranna oli ka Sardiinias elades hoopis inglanna).

Mina sellest loogikast aru ei saa, miks vaktsiini laialdase kättesaadavuse saavutamisel peaksid ainult vakrsineeritud saama lennata.... või ma ei tea, kinos, poes, basseinis käia. Praegu me ju ei nõua selleks inimestelt vaktsineeritust nt tuberkuloosi või läkaköha vastu, et neid asju teha. Need ka halvad haigused, aga vaktsiini jätkub...

Ok, siis on lihtsalt "ametlik tõlgendus" palju laiem kui selle normi tekst. 

Jah, sellest ei saa mina ka aru, et kui tuled väiksema nakatumiste suhtarvuga EL riigist, siis milleks isolatsioon, kuidas see on eesmärgipärane või proportsionaalne.

"Edasilükkamatud ja vältimatult vajalikud töökohustused tööandja otsusel" - kas selline sõnastus oli kogu aeg? Ma möönan, et ma varem lugesin vist ainult välisministeeriumi lehelt piirangute kohta ja seal oli väljendatud, et pärast testi tegemist võib tööle asuda, aga peab vältima mittevajalikke kontakte vms. "Edasilükkamatud ja vältimatult vajalikud töökohustused" on  hoopis kitsam kui see "võib tööle asuda".

See oli nii kuni 15. jaanuarini. Nüüd peab vähemalt 6 päeva ikka eneseisolatsioonis viibima, isegi kui teed neid teste. Aga jah, vähemalt ei muutunud see test kohustuslikuks, nagu vahepeal arutlusel oli. Õigusakt ka:  https://www.riigiteataja.ee/akt/316012021004

Piiril testimisel ei ole vähimatki mõtet, see on puhas ressursi raiskamine. Sisenevad reisijad on nagunii kohustatud jääma eneseisolatsiooni, kui nad pole haiged ega vaja ravi, siis lihtsalt statistika mõttes neid torkida on täiesti põhjendamatu ja ei teeni mingit avalikku eesmärki. Kaubanduskeskusesse sisenejate testimisel oleks rohkem mõtet - need inimesed on "vabas ringluses" (mitte eneseisolatsioonis). See oli muidugi irooniaga öeldud, mitte et ma tegelikult arvaksin, et peaksime tegema tervetele inimestele pidevalt mingeid meditsiiniprotseduure.