Kurvur

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi


0 meeldimist
2 postitust
9 kommentaari

Viimased kommentaarid

Pileti sain esmaspäevaks 19.oktoobriks. Lendan siis Finnairiga Tallinnast hommikul 8.25 Helsingisse ja seal pean ümberistumise tegema. New Yorki edasi lähen 14.10

Kui kaua varem peaksin lennujaamas olema? Rumal küsimus jah, kuid viimati lendasin ma vist aastal 1984 ja siis ka Moskvasse. Uuemad sõidud (viimati aastal 2004) on olnud laevareisid.

Kas siin foorumis on kedagi, kes juhuslikult reisib samade lennukitega samasse kohta? Mida tähendab piletil tekst: telefon

Ikka vist peangi minema jah. Rääkisin hommikul ülemusega, et kas saaksin kaheks nädalaks palgata puhkust septembris, et tahaks tütre juurde sõita ja ta lubas. Nüüd siis polegi muud, kui ootan, millal ja kuhu mind siis saadetakse. Kas lennukis pakutakse ka süüa. Mitte et ma seda 10-t tundi ilma söögita üle ei elaks - vabalt- aga nii muidu, kuidas on? Kas plastpudeliga jooki võib võtta, originaalpakendis?

Andromeeda vastas hästi põhjalikult. Sain targaks.

Kaasavõetava toidu kohta uurisin seepärast, et neile sinna eestimaist toitu viia, mitte endale söögiks. Tean juba, et tütre peres on musta leiva, sulatatud juustu ja pasteedihuvilisi. Eestimaine suitsuvorstki maitseb hoopis teisiti, kui neil seal.

Leidsid mind siit üles jah tõesti. Püüdsin küll vaikselt asja uurida, aga eks nimi andis mu välja. Olen juba veidi rahunenud küll, enam nii väga ei pabista.

Nüüd on mul juba uued küsimused: kui palju pagasit võib kaasa viia? Kusagilt leidsin et 23 kg ära-antavat. Aga lennukisse enda juurde kah võib midagi? Kas eesimaist suitsuvorsti vaakumpakendis võib kaasa viia? Konserve? Et liha ja piimatooteid ei tohiks nagu ju.

...kõiki neid inimesi, kes võtsid vaevaks minu muredele tähelepanu pöörata. Sain palju targemaks.

P.S Pileti ostab mulle tütar ja millisele reisile, seda ma kohe mitte sugugi ei tea, seepärast uuringi, et mis ja kuidas. Tema kõige esimene variant soodsa pileti jaoks oli just algusega Helsingist. Kuid siis polnud mul pass tehtud. Nüüd ma tõesti ei teagi, kuhu ta selle pileti mulle hangib, kindlasti otsib mingit soodsat lendu, sest abiellus küll USA kodanikuga, kuid paraku mitte miljonäriga. Mul jääb üle vaid leppida olukorraga.

Issand küll, aga kust ma selle pileti siis kätte saan? (olen ikka jobu jah...)

Kas USA-s saab poodides maksta tavalise Swedbanki kaardiga või oleks kindlam krediitkaart? Või kuidas neil seal on?
Passitaotluse tegin eile ära, kusjuures Lastekodu tänavas oli meeletu järjekord. Mul oleks vist oma kaks tundi kulunud. Sealne kassapidaja, kuuldes minu telefonikõnet koju, soovitas minna Vilmsi tänavale, mis ju lähedal. Läksingi ja seal sain otsekohe oma taotluse sisse anda, mitte mingit hiiglaslikku järjekorda. Näpujälgede võtmine oli veidi naljakas, arvasin, et igast näpust tahetakse pildikest, kuid taheti ainult kahest.

Ma ei aja ikka vist vahemaandumist ja ümberistumist segi. Lihtsalt mäletan, et kui väimees sõitis mõni aasta tagasi, siis ta ütles, et lennul oli vahemaandumine Londonis. Praeguseid asju ma muidugi ei tea. Aga kas siis suur lennuk tõesti sõidabki otse Helsingist New Yorki ilma igasuguse maandumiseta, kohe mitu-mitu tundi järjest?

Kõige targem on vist jah jälgida teisi reisijaid, kel sama teekond jalge all.

Aga kui ma ütlen, et tütar elab New Yorkis ja tema juurde lähengi kaheks nädalaks - kas see on siis halb?
Ma pisut ikka pelgan seda pikka lennureisi, kas tavaliselt on ikka mõni vahemaandumine ka? Kui näiteks Helsingist sõita? Kas lennukis on keegi selline inimene olemas, kes juhataks, kuhu minna, kui vahemaandumine on?

Kas tõesti siis mitte midagi muud polegi vaja?
Tekkis veel üks tobe küsimus, ilmselt küll veidi otsides saaks ise ka internetist vastuse leida, kuid siiski - kas lennupilet Helsingisse nii umbes-täpselt maksab rohkem või vähem kui kiirlaevaga reis? Kas lennuk USA-sse väljub siis samalt lennuväljalt kui Tallinna reiski?