lumbricus

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi


1 meeldimist
3 postitust
7 kommentaari

Viimased kommentaarid

Ise küsin, ise vastan. Äkki läheb kellelgi teisel kunagi vaja. Piisab ka lennukipiletist tagasi mõnest teisest Lõuna-Ameerika riigist. Üldiselt piiripunkti-onusid väga ei huvita su paberid.

Teema on küll veidi vana, aga äkki satub keegi siia lugema.

Mina käisin süste tegemas Tartu Taskus (Medicumis) ning kogemus oli küll väga positiivne. Sain aja kinni panna järgmiseks päevaks (Maarjamõisasse järjekorrad 3 nädalat) ning arstid olid väga viisakad ning sõbralikud. Arvele ei lisatud ka nõustamistasu, ometi anti igasuguseid vajalikke näpunäiteid.

Nõustun siin varem sõna võtnud inimestega, kes väidavad, et käi kuskil hullemas kohas ära ja näe, kui hea Eestis on elada. Olen niisama trippinud (üksi, sõpradega, seljakotiga ja paketireisidel) ja ka aasta välismaal elanud, et selle sama tõeni jõuda. Eestis on hea elada. Inimesed on omad, keel on oma ja sul on tunne, et kuulud kuhugile, kus sind tahetakse.
Teemaalgatajal soovitan ette võta ühe reisi kuhugile (veereta kaardil täringut :) ning ise selgeks teha, kas rändamine sobib. Kui jah, siis edu ja tuult tiibadesse! Hakkama saab alati, iseasi, kas selline viis elamiseks sobib. Elamuse saad kindlasti.
Inimesi on erinevaid. Mõni (nagu mina) tahab ikka lõpuks koju tagasi tulla. Eestis annab ka päris palju põnevat teha ja "mulli" olemasolu sõltub vaatenurgast.

Nii tiivad kui juured on olulised.
.........
Üks viis, kuidas natuke odavamalt läbi saada ja ka kohata inimesi, kes võivad sulle asjadest aru saamisel abiks olla, on couchsurfing.org. Ma saan niimoodi trippides alati positiivsuselaksu, sest veendun, et häid inimesi ikka leidub siin ilmas.