Eks see linn vs maa eelistus sõltub isikutüübist ja -eelistustest. Mina valisin maa, mis Hollandis on "maa" suht sarnane väikese eesti (provintsi)linnaga ehk sarnane minu päritolu kohaga. Välja arvatud see, et lähedal asuvad transpordi tuiksooned (kiirtee ja raudtee) võimaldavad soovi korral kiiresti-mugavalt suuremaid linnu külastada.
Töö koha pealt ei oska öelda, kus seda hetkel rohkem on - üldiselt on linnas kindlasti rohkem lihtsaid (väikese tasuga) töökohti teenindussektoris jne. Praegu on segased ajad, nii et mine tea. Maal küsitakse rohkem kohalikku keelt ka, kuigi see nii oluline pole kui (väga) korralik töötegemine, sest järgmine mees on piltlikult öeldes ukse taga ootamas.
Ehk laias laastus on töökoht hea õnne ja tööbüroo korral reaalne, aga selle saamisel tuleb endast maksimum anda, et see püsiks. Nii et mitte päris "pehme ja mugav heaoluriik" nagu mõnele võib tunduda :) [Kuigi (eriti suure) õnne ja ma-ei-tea-mille-muu abil võib kindlasti ka pehmeid ja mugavaid otsi leida :D]
Tänud lingi eest. Nii vara hakkasingi asja uurima, et saaks mingi baashinna paika (Estonian Airi otselend) ja siis vaikselt jälgiks, mis tempos soodsamad hinnad ära ostetakse (kui seda on üldse reaalne ja mõistlik jälgida) ja kui mujalt mingi sooduslaks sülle kukub, siis diilio :) Ja äkki on ikka mõni rekkamees, kes (kompensatsiooni pakkuvaid) reisijaid peale võtab. Muidugi ma ei tea, kui legaalne see on jne, igatahes tundub, et sellised "reisijateveod" tegutsevad ainult nö. põranda all ehk tutvuste kaudu.
Nii, mõtlesin, et see postitus kadus ära, aga tõsteti Hollandi alt Eesti all, ju siis nii õigem.
Soodne ongi suhteline mõiste - Amsterdamist lennukiga edasitagasi 2K on nagu mõistlikum kui mööda maismaad loksuda 1,5K eest nt (või isegi 1K). Maismaa eelis aga vähemalt EestisT tulles on võimalus rohkem kohalikku nänni kaasa võtta, mõni suurem asi - muusikainstrument, kast õlut jms :)
Lisainfo: Praegu uurides leidsin, et Amsterdam-Tallinn-Amsterdam on Estonian Airiga juuni lõpus 2600 krooni ja tiba peale. See on siis kõige mõistlikum mugavuse ja kiiruse koha pealt (ja rahaliseltki normaalne tegelikult nagu).
Düsseldorf-Riia-Düsseldorf on nii 30-40€ (470-610 EEK). Sinna juurde siis Amsterdam-Düsseldorf-Amsterdam rong 38€ (kui see mingi supersoodus ikka kehtib) ehk 580EEK juurde. Ja siis veel Riia-Eesti...Hansabuss Business Line'ga Riia-Tallinn/Pärnu 205/165 EEK üks ots. Aegade sobivust ei hakanud praegu tsekkima. Kokku oleks Holland-Düsseldorf-Riia-Eesti ja tagasi siis laias laastus 580+520+400 = 1500 EEK +- midagi...
Autoga Holland-Düsseldorf ja Riia-Eesti on juba väga kulukad. Holland-Düsseldorf umbes 200km ots, seega 4x200 ehk 800km ja siinsete bensuhindade juures tuleks 10l/100km arvestuse järgi 80*1,4€ ehk 112€ ehk 1750 EEK juba...Riiast Kesk-Eestisse on 270km, seega 4x270 ehk 1080km ehk Eesti hindade juures (kui on veel kuskil 16EEK/l peal) tuleks 1730 krooni...kokku juba äriklassi pileti lugu :D
Igasugused muud (ulme)skeemid nagu Ryanairiga Eindhoven-London ja sealt Riia jne tulevad kokku juba kallimad kui Estonian Airi otselend.
Eks ma tsekin teisi teemasid ka, kindlasti on seda Holland-Eesti (lennu)transporti kusagil lahatud ja 10. aprillil on hollandi-eestlaste kogunemine Goudas - vast saan sealgi targemaks :)