joogi

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi

3 meeldimist
5 postitust
32 kommentaari
Viimased kommentaarid

ära reisibürooga küll mine. tais on kõik niivõrd hästi organiseeritud, et saad ise hakkama. tuleb palju odavam. ma elan siin juba viiendat aastat, küsi mida iganes. aitan.

ma lähen ka novembris Cambodiasse. Kas liituda saame, ei tea hetkel öelda. detsembris lähen vist ka ja siis oleks lihtsam seltsida kui vaja.

Cambodia nii lihtne ei ole kui tai aga karta pole midagi. Rumal lihtsalt ei tohi olla.

Ja Laosesse võid ka minna.

aitäh! segadust tekitab see et kui ma Tyrkishi pileti ostsin, siis sain bronni koodiga nende kodukal kena pileti pdf-i. UIA ei anna midagi.

Ma ostsin Momondo kaudu ja sealt edasi Paravioni kaudu pileti ära aga kust ma selle nüüd kätte saan? Seni on saadetud ainult mingi Electronic Ticket Itinerary Receipt. UIA kodukal ei näe ka võimalust bookingu numbri järgi piletit välja printida.

Miinimum eelarve ei ole 1500 eur. Alles oli lennu pakkumine 285 eur (haruldus muidugi) ja kohapeal saab seljakotireisija 20 eur päev hakkama. Mul endal on 100 eur tuba kuuks. Aga ka see on haruldane. Kuid võimalik.

Elan Pattyal kui kellelgi nõu vaja.

Bangladesh on väga tore. Tahan tagasi. Cittagongis mul probleeme ei olnud. Aga terroristid on seal mägedes, nii et vahel võib halvemini minna. Mägedesse saab ainult eriloaga. Mul üks kohalik korraldas selle. Seal oli tõesti vahva ja ei puutunud probleemidega kokku.

Soovitan käia Sundarbanis, see on Gangese suue (delta). Sinna saab mõne kohaliku turismibüroo reisiga.

Ja Cittagongist edasi on Cox's bazaar, mis on planeedi pikim liivarand. 170 km vist. Ei katkesta seda ükski sadam ega jõgi. Üsna tore aga ei midagi erilist.

Ilmselt võid selle ära unustada. Juhiga motika võid saada aga odav see küll ei oleks. Ja ma tõesti ei soovitaks Tais nii pikki otsi motikaga sõita. Ühistransport on siin muide jube odav ja kvaliteetne. Bangkok - Pattaya buss on 2,5 EUR.

Ma olen Pattayal kui kellelgi vaja. Jään ka märtsiks, aprilliks.

Mina käisin Sri Lankal aasta eest, 2012 jaanuaris ja paraku pidin kõik soovitatud giidid/autojuhid pekki saatma sest hinnad olid liiga läänelikud. Mina sain kõik oma sõidud tehtud, kõik kohad vaadatud ja ühtegi taksot ei kasutanud. Ainult rongid, bussid. Safaril muidugi tuli jeep rentida. Pool reisi kuludest läks vaatamisväärsuste piletitele.

Mingi turismifirmaga Taisse reisida ei soovita kategooriliselt sest Tais on kõik nii lihtne, et kellegi abi pole vaja. Lennujaamast saate rongiga 1 euri eest kesklinna ja sealt taksoga 2 euri eest Khao San Roadile kus on hulganisti hotelle ja reisifirmasid, kes kõik üritavad head hinda pakkuda. NB! Samad tuurid on kesklinna firmades topelt hinnaga.

Kanchanaburi või river Kwai ekskursioon maksavad kuskil 20 euri ringis. Hommikul vara korjatakse hotelli eest peale ja õhtul 7 paiku tuuakse tagasi. Kõik on äärmiselt lihtne, selle orgunnimise eest küll kellelegi maksta pole vaja.

Pattayale saate sealtsamast tänavalt bussiga vbl isegi 5 euro eest. Ja Pattaya on ööbimiskohti täis. Kõige odavam tänav on Soi Buakhaw.

Bangkokile lähim ujuv turg on Damner Saduak. Lisaks soovitan külastada Erawani rahvusparki ja vana pealinna Ayutthaya.

Kellel küsimusi, võib privas kirjutada. Ma elan Tais pikka aega....

Vabalt võid mingi fake pileti ise joonistada. Kui mõni vana pilet mailboxi alles, muudad kuupäevad ja sihtkoha jne.

Kellel on 60 päeva viisa või 2x60 päeva viisa saab mõlemal juhul immigratsioonis veel 30 päeva otsa taodelda. Ja nii 2x. See on siin rutiin. Ma olen teinud korduvalt.

Whiteswan, ma olen Laoses käinud küll viisat tegemas, ei ole probleemi. Võid teenuse osta ka firmast. Korjavad su bussile ja viivad Laosesse ja teevad viisa ära ja toovad tagasi. ca 7000 bahti.

Ma olen Tais juba 9 kuud ja minu jaosk on ilm suht ühesugune kogu aeg, välja arvatud sept. ja okt. kus tuleb vahel vihma. Aastavahetusel läheb ka alla 30. Aga Phuket on nii kaugel lõunas, et seal pole üldse vahet millal minna. Aga seal on vihma tihedamini ja ka suvalisel kuul.

Sa ei täpsusta mis hinnaga tahad. Yogi Lodge on Varanasis hea minu jaoks. Delhis Pahar Ganj linnaosas on odavaid hotelle sadu. Ja see on kohe New Delhi raudteejaama kõrval. Seal saad ka 300 ruupia eest ööbida. Soovitan Decent Hotel kohe Main Bazaaril jaama vastas.

No ega kaua jaksa olla. Nädal ehk. Päev ju 165$. Lennukipileteid pole praegu uurinud aga 100$ võik ju olla Kathmandust või Indiast.

Lähen mai keskel Indiasse pikaks ajaks. Kellel vaja võib kontakteeruda.

Ma sõitsin teistpidi Cambodiast Vietnami suunas. Detsembris alles. Ühesõnaga saab. 2000$ on selgelt liiga palju. 300$ ehk. Turistide kohad on reisiteenuste pakkumisi täis Vietnamis.

Netiprobleeme Tais ei ole. Netipunkte igal pool, wifit leiab ka aga valdavalt parooli all ja saad ka pulga osta või oli vist isegi mingi üleüldine lai wifi võrk mis mõnisada krooni kuus maksis.

Ma kõndisin kunagi mööda endist raudteed Avinurmest Tudusse. Saab ka sealt edasi Sopasse või kuhugi.

See oli unustamatu matk. Mitte kedagi ei näinud. Aga see ei ole päris ürgloodus. Endine raudtee siiski. Kuid paigad on kenad ja kui veel tee pealt kaugemale võssa lähed siis võid tõesti pärapõrgusse sattuda. Vaata ise kaardi pealt. Seal on lendoravad ja metsised ja stuff...

võimas värk.

Mina lendan Indiasse 21. okt. Kui kellelgi on selleks ajaks mõtteid siis andke teada.

Ma olen Indias kui kedagi huvitab. Paari päeva pärast lähen Nepaali ja taotlen viisa piirilt. Seal olen mõne päeva ja siis tagasi Indiasse, Haridwari, Kumbha Mela festivalile...

Ma lähen kah kuskil nov lõpp, dets alguses Indiasse. Võiks ju ühineda. Samas kavatsen ka Himaalajasse minna. Võtke ühendust kui huvi on.