abura

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi


0 meeldimist
0 postitust
7 kommentaari

Viimased kommentaarid

Sai kah Barcelonas paar aastat tagasi käidud. Ei varastanud meid keegi paljaks. Ööbisime korralikus hotellis (hind oli kirves!) ning linnas ringi jalutades võtsime minimaalselt asju kaasa. Seljakott oli tagurpid seljas, s.t. kõhu peal. Meie sõpruskond pidevalt üksteisel silma peal hoides.
Võibolla aitas veel see, et käisime seal enne kõrghooaega. Võimalik, et pätid magavad siis veel.

Sai selle aasta alguses seal uuesti käidud, seekord neliveolise masinaga. Ootasime põnevusega neid lumiseid ja libedaid tõuse, aga oh üllatust - Trysilis oli sel aastal lund vähem kui Eestis! :-) Nii et oleks vabalt ka kaheveolisega hakkama saanud ja ilma igasuguste kettideta.

Üldiselt, ega rattaketid viga ei teeks. Mõned räägivad, et Norras olevat isegi kohustuslik neid kaasas vedada, et vajadusel kiiresti alla panna. Samas, saab ka ilma hakkama, lihtsalt aega läheb jändamise peale rohkem, kui istud siin ja seal kinni või ei saa libedast tõusust üles.
Trysilis neid teid muidugi hooldatakse, s.t. aegajalt käib sahk üle ja mõnesse kohta puistatakse ka liiva maha, aga nad ei jõua seda koguaeg teha. Seega, vedamise küsimus - mis hetkel vastava teelõigu peale satud.
Kui otsustad ketid ostmata jätta, siis pane vähemalt labidas kaasa, väike kott liiva või kiviklibuga ja tõuse lahkumise päeval piisavalt vara üles, et oleks aega autoga jännata. Mul näiteks oli nii, et ärasõidupäeval tuli kell 6 hommikul sahk, tõmbas majakese juurest tänavale viiva teeotsa puhtaks, aga liiva peale ei raputanud. Kuna tegu oli kallakuga, siis kulus selle ädise 20 m läbimiseks pool tundi (tuli ise kusagilt liiva tassida).
Ühed tuttavad, kes järgneval aastal käisid, ütles, et sattusid Trysilisse ajal, kui seal kõik kiilasjääga kaetud oli - jube libe! Olevat seal samuti vaeva näinud. Lõpuks, kui kohale jõudsid, parkisid auto ära ja rohkem polevat sellega julenud vahepeal ringi sõita. Tollel seltskonnal olevat lamellid olnud. Naeltest oleks tol konkreetsel juhul tõenäoliselt rohkem abi olnud.

Ja veel, võibolla tead sa seda isegi, aga igaks-juhuks mainin, et mööda käänulist teed laskudes ära alahinda selle libedust! Kui isegi tundub, et sirge peal on haakumine hea, siis arvesta, et enne kurvi on teised autod oma pidurdamisega tee tavaliselt libedamaks sõitnud. Seal on oht oma (ja võibolla ka teise inimese) auto ära mõlkida. Ühes teises suusakuurortis töötav tuttav rääkiski ükskord, et neil sõidab ühe konkreetse koha peal iga päev 2 autot vastu seina. Ilmselt väikese hooga, sest "tänav" on seal kitsas, aga ega libedaga mäest laskudes pole palju vaja.

Kurimoor, olen nõus, et kasko teeb asja lihtsamaks, aga kas pole nii, et kui õnnetuse põhjustajat ei ole võimalik tuvastada, siis Eestis katab kahjud LKF? Ja politsei asi on kahju tekitanud inimene välja selgitada.

Mul on Stansted-iga kurb kogemus. Lendasin tookord easyJet-iga, olin lennujaamas juba pikalt enne check-in avamist, aga hoolimata sellest oleks lennukist peaaegu maha jäänud. Läksin kohe check-in alguses järjekorda, aga sellest 2 tunnist piisas napilt-napilt, s.t. ma pidin lõpus lihtsalt vahele trügima ja peale turvaväravaid sõna otses mõttes jooksma, et lennuki peale jõuda.
Võibolla on Stanstedi probleem selles, et neil ainult üks turvakontroll seal. Silt stiilis "Gate 1-99" ehk üks pudelikael teenindab kõiki väravaid!
Peale seda pole enam easyJet-iga lennanud.

Easycar-iga kogemused puuduvad, aga Hertziga kasvas Hispaanias autot rentides algne rendisumma peaaegu kahekordseks, kui selgus, et "omavastutuseta kindlustus" on meie mõistes tavaline liikludkindlustus ja kasko tuleb eraldi juurde võtta! Pole kohustuslik, aga nemad väga soovitasid, sest (pane nüüd tähele!) klient peab hüvitama kahjud ka siis, kui näiteks keegi teine sinu pargitud autole otsa sõidab! Ei saanud me sellest loogikast aru ei siis ega saa ka praegu. Kahjud peaksid jääma selle inimese kanda, kes õnnestuse põhjustab, aga Hispaanias on lood teistmoodi. Kusjuures selgus, et kohalikele mõeldud liikluskindlustus sisaldab ka parkimisel tehtud kõksude hüvitamist (kuna on niivõrd tavaline nähtus), AGA turistidele see ei laiene! Väääga imelik. Nagu turistid saaksid siis liigelda kusagil omaette ruumis, kus liikluskultuur on Hispaaniast paremal tasemel!

Parkimine näeb seal kandis välja nii, et sõidetakse julmalt nii ees kui ka taga olevale autole otsa. Mõnikord ka külje pealt, aga seda vist mitte meelega. Igatahes stanged on seal kõikidel autodel ära kriimustatud ja pragunenud ning mõnikord ka kere ees/taga mõlkis. Õudne!
Ei jäänud meil seepärast midagi muud üle kui see krdi kasko võtta!

Disclaimer: eelnev jutt kehtib suurte linnade kohta. Linnast väljas, kus autosid vähem, on olukord parem.